Półka z książkami

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Półka z książkami

Postautor: Kamil M. » 22 sie 2017, 14:15



Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Półka z książkami

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 14:43


Kamil, jesteś wielki. Miałam link do tej książki, który się nie otwierał. Szukałam w księgarniach, bibliotece i nic.
Dziękuję pięknie. :-)


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Półka z książkami

Postautor: MMW » 18 lis 2017, 13:41

Czytałem ostatnio "Milczenie" Shūsaku Endō. Jeżeli ktoś nie potraktuje tej książki jako podręcznika teologii, to może być usatysfakcjonowany. Chociaż są tam postacie jezuitów, to katolicyzm nie boli a sama książka jest studium postaw chrześcijan w sytuacji ekstremalnej i "milczenia" Boga.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Półka z książkami

Postautor: kontousunięte1 » 18 lis 2017, 21:26

Opis i recenzje czytelników są zachęcające. Poszukam ebuka (są zwykle tańsze).
"Kocham" japońską literaturę ;-)
Ja czytam m.in.obecnie "Tajemnica Compostelli" Autorem jest Alberto S.Santos. Za mało jeszcze przeczytałam, aby jakiś konkret podać, ale już wiem, że żaden Jakub Większy tam nie leży (tak dla ścisłości), a motywem powstania tego miejsca pielgrzymek była bieda w klasztorze i pomysł na kasiorkę. Typowe.


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Półka z książkami

Postautor: Pan Piernik » 28 mar 2018, 21:57

Bardzo ciekawa książka.
Szerokie tło historyczne.
Zero teologii.
Za to mnóstwo faktów, sporo przypisów.
Poważna praca historyczna.
Polecam.
Andrew Pettegree, "Marka Luter. O tym, jak nieznany mnich zmienił swoje niewielkie miasto w centrum wydawnicze, zaistniał jako najsławniejsza osoba w Europie i zapoczątkował reformację".

Warszawa 2017.


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Półka z książkami

Postautor: ZbiMacz » 29 mar 2018, 10:07


Zajrzałem do niej i szkoda czasu na nią. Ten ksiądz od razu sie myli. Drugi rozdział o kościele, nie zauważa że wg. protestantów i Pisma kościół to wspólnota ludzi wierzących, czyli Ciało Chrystusa a nie instytucja. Nie wierzę w instytucję ale wierze w Chrystusa i Jego Ciało czyli wspólnotę wierzących i przez niego wybranych. To Chrystus rządzi a nie człowiek. Tylko Słowo Boże jest święte, doskonałe i samo autorytatywne (autorytet pochodzi od Boga) a skoro "Słowo stało się Ciałem..." to jest to słowo także od Chrystusa który w końcu ma "słowa życia wiecznego" jak sam św.Piotr stwierdził.
To tak po krótce i na szybko


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Półka z książkami

Postautor: Terebint » 30 mar 2018, 21:39

Ostatnio na moją półeczkę trafił "Naród Urojony" Migalskiego Marka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4803283/narod-urojony


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości