"Sprzedaż" duszy

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
lil
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:28
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"Sprzedaż" duszy

Postautor: lil » 01 mar 2016, 10:27

Mt 16,26
Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?


Wierzycie ,że można sprzedać duszę ,podpisać cyrograf ? Jest jakiś przykłąd w Biblii odnośnie dysponowania własną duszą ? Jak to ponoć robią ludzie w sektach satanistycznych ,czy illuminati.Krążą legendy ,że np Rihanna,Eminem sprzedali duszę w zamian za karierę .
Czy można to w ogóle zrobić skoro dusza należy do Boga ?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: Imperator » 01 mar 2016, 11:17

Nie mozna w popularnym sensie. Mozna natomiast byc takim jak opisano w Liscie do Efezjan rozdz 2.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: Samolub » 01 mar 2016, 16:38

lil pisze:
Mt 16,26
Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?


Wierzycie ,że można sprzedać duszę ,podpisać cyrograf ? Jest jakiś przykłąd w Biblii odnośnie dysponowania własną duszą ? Jak to ponoć robią ludzie w sektach satanistycznych ,czy illuminati.Krążą legendy ,że np Rihanna,Eminem sprzedali duszę w zamian za karierę .
Czy można to w ogóle zrobić skoro dusza należy do Boga ?


Sprzedaz duszy przez cyrograf to bajka dla dzieci, raczej dokonuje się to z automatu i subtelniej troszke. Widac nie rozumiesz zbyt wiele, mity I bajki znasz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
lil
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:28
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: lil » 01 mar 2016, 17:12

jeśli illuminati to mit i bajka ..nie wiem czy cyrograf,rozlew krwi w każdym razie,przypieczętowanie swoją lub czyjąś krwią.Morderstwa rytualne to dla ciebie też bajka ?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: Imperator » 01 mar 2016, 17:20

lil pisze:jeśli illuminati to mit i bajka ..nie wiem czy cyrograf,rozlew krwi w każdym razie,przypieczętowanie swoją lub czyjąś krwią.Morderstwa rytualne to dla ciebie też bajka ?


W Illuminati jest troche prawdy, ale trzeba isc glebiej. :-)

Lil, jak u Ciebie jest z wiara w Chrystusa?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
lil
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:28
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: lil » 01 mar 2016, 17:25

Lil, jak u Ciebie jest z wiara w Chrystusa?

Ma swoje wzloty i upadki . Raz myślę,sobie Jezu zabierz mnie stąd ,będę z Tobą i już nic mi nie będzie potrzeba,a drugi dzień wydałabym go za 13 srebrników Illuminati ;) ,żeby mieć w życiu choć trochę łatwiej.Możecie rzucać kamieniami.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: Samolub » 01 mar 2016, 17:50

Tak jak mowi Imperator,
Sprzedanie duszy to proces, w pewnym momencie nie wypada czegos mowic bo wiesz ze klamstwo ci sprzyja, wypada cos propagowac bo tylko to daje sukces, zaczyna się od wyborow a na koncu jest 100% linia, pelna zaleznosc, to tak jak np Kennedy wiesz ze za jakas czesc Prawdy grozi ci niebezpieczenstwo, w przypadku prezydenta nie da sie podkopywac plyt, dawac zlych recenzjii czy jakis zbiegow okolicznosci. Wszystko jest bardziej skomplikowane, teorie spiskowe to tylko przeciek jakiejs czesci prawdy przekonwertowany do interesu i lini danej grupy ktora do spisku chetnie dolaczy swojego wroga. Ogolnie natura ludzka, pazernosc, nienawisc sprzyja zlu tylko nie widzisz tego tak szybko, z tego wychodzi jakas wynikowa.

Proces sprzedawania duszy jest taki ze ludzie zdaja sobie sprawe o tym po takim akcie, oczywiscie zawsze mozna to zerwac, ale skoro ktos nie potrafil zerwac nigdy nitki jak chcialby zerwac line czy łancuch? Niektorzy postrzegaja to jako ograniczenie wolnosci lub podzial na ludzi swiadomych i nieswiadomych gdzie czyms odwrotnym jest poinformowanie. Zauwaz ze przecietni ludzie z nizszej klasy spolecznej potrafia spiskowac, a myslisz ze gdyby dostali pieniadze to przestana... to sa schematy, selekcja pokoleniowa, rodowa ekonomiczna.

Spojrz czasami zeby zostac szefem korpo trzeba kilku ludzi odstrzelic i polityke mini jak w sejmie prowadzic. Nie zdajesz sobie sprawy jak to funkcjonuje bo żeby gdzies dotrzec trzeba okreslone zachowania, postawy reprezentowac i teraz zrob tysiac takich drabinek albo ze codziennie trzeba dokonywac wyborow i na tym to polega ze szatan przychodzi jak zlodziej tez na poziomie indywidualnym kumasz?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
lil
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:28
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: lil » 01 mar 2016, 18:08

Samolub dzięki za wyjaśnienie. Jasne ,że żeby dostać się na pewien szczebel trzeba mieć swoje wtyki.
Czyli szatan to dla ciebie tylko symbol ? Nie wierzysz w świat pozamaterialny ? Nie wierzysz w to ,że tak jak ty modlisz się do Boga ,ktoś może modlić się do szatana ,tudzież "Rain Mana" i otrzymywać z tego tytułu korzyści ? Pomijając to ,że szatan potem upomni się o swoje.Uważasz ,że gwiazdki pokazuję takie rzeczy,tak dla zmyły ? http://galeri4.uludagsozluk.com/120/m%C ... 178525.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-8HY2OoND7Vo/U ... fierce.jpg


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Sprzedaż" duszy

Postautor: Samolub » 01 mar 2016, 19:29

lil pisze:Samolub dzięki za wyjaśnienie. Jasne ,że żeby dostać się na pewien szczebel trzeba mieć swoje wtyki.


Nie o to mi chodzilo

lil pisze:Czyli szatan to dla ciebie tylko symbol


Nie, szatan to upadly aniol czyli demon, jeden z wielu, najbardziej akurat znany bo raczej przodujacy co nie

lil pisze:Nie wierzysz w świat pozamaterialny ?


U mnie to nie sprawa wiary czy nie wiary bo swiat materialny to zwykla jak dla mnie iluzja, to znaczy wiem ze istnieja rzeczy poza swiatem materialnym lub takie ktore mozna na czuja z punktu widzenia zycia ludzkiego, emocjii, stanu ducha rozumiec, lecz takie rzeczy istnieja

lil pisze:Nie wierzysz w to ,że tak jak ty modlisz się do Boga ,ktoś może modlić się do szatana ,tudzież "Rain Mana" i otrzymywać z tego tytułu korzyści ? Pomijając to ,że szatan potem upomni się o swoje.Uważasz ,że gwiazdki pokazuję takie rzeczy,tak dla zmyły ?


Oczywiscie ze tak robią, jest wielu ludzi czemu ktos mialby nie modlic się do rain mana, prosic o hajs szatana czy podpisywac cyrografy ? Myslenie ze politycy i gwiazdy to ludzie swieci, uczciwi i usmiechnieci jest niedorzeczne i oparte na wrazeniu jakie inni chca sprawic, sam bym tak robil na ich miejscu, to jest latwa logika.

Uwazam ze niektore gwiazdy pokazuja dla jaj, np ktos moze taki symbol pokazac zeby byc ekscentryczny, ktos moze pokazac jakis symbol dla zartow. Ale nie uwazam by byly to zarty, chociaz symbole sa kodowane pod progowo, np oko Ozyrysa to my w przedszkolu uzywalismy, dzis nastolatki tez uzywaja niektore nie wiedzac co znaczy, a myslisz ze artysta musi wiedziec, moze jak i nie. Ale gdzies się tego uczy

Sa koscioly satanistyczne, bo mozesz miec satanistow ktorym sie nudzi dla smiechu i uwagi a mozesz miec full brain wasching.
Temat jest ciezki i raczej poruszac go mozna wsrod ludzi z wyobrazania, a niestety wiekszosc populacjii mozna planowo w ciagu tygodnia przy pomocy tv przerogramowac w jakim się zechce kierunku.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości