Słowo ostre jak siekiera

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Puritan » 04 mar 2016, 01:26

Strona nie jest dziwna. Autorzy demaskują błędy doktrynalne różnych ugrupowań (np. charyzmatycznych, adwentystycznych czy katolickich) i odwołują się do kalwinistycznych wyznań wiary. Nie ma tu nic nowego ani zaskakującego. Natomiast co do poglądów odnośnie szabatu / niedzieli, to najlepiej zrobisz jak zapytasz autora strony.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Filip » 04 mar 2016, 02:17

Dziwne jest odwoływanie się do wyznania wiary, którego nauczanie się odrzuca parę linijek wcześniej ;-)


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Imperator » 04 mar 2016, 02:34

Bydgoszcz
Misja „Zdrowa Nauka”
Marcin Garbulski


Pamietam p. Marcina jeszcze z listy dyskusyjnej chrzescijanie. Prawie 20 lat temu. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Imperator » 04 mar 2016, 02:43

Dzieki puritan za linki. Falszywe obietnice prowadzace do rozbicia wiary.

Obrazek

Edit:

Przykladowy "cud"
https://www.facebook.com/NowePokolenieB ... 6078288748

http://youtu.be/oB0wxLrLfWQ


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: kontousunięte1 » 04 mar 2016, 09:40

Czytając o tym złotym pyle przypomniało mi się,że jakieś 30 lat temu /albo i więcej/ miałam taką książkę o znanym wtedy w Indiach Sai Babie . Tam czytałam ,że on właśnie takie "cuda" z złotym pyłem robił /i jeszcze wiele innych cudactw/. I refleksja,że te obecne złote pyłki są rodem z demonicznych religii wschodnich. No chyba,że Benny H.i inni cudacze byli pierwsi,a hinduski bożek Sai B. był naśladowcą charyzmatyków ;-) :-/


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Puritan » 04 mar 2016, 09:52

MacArthur trafnie opisał taką "charyzmatyczną wiarę" w znikanie rozruszników czy w złoty pył spadający podczas nabożeństw uzdrowieńczych - "to nie jest wiara - to jest wątpienie szukające potwierdzenia". Kiedy okazuje się, że ludzie byli podstawieni, tacy poszukiwacze cudów doznają rozczarowania i całkowicie odchodzą od Boga. Biblia mówi, że przeklęty ten, który swoją ufność pokłada w człowieku.

Swego czasu popularny był "prorok", który nazywał się Paul Cain. Nawet John Piper był na jego seanse (w roli uczestnika - Piper wierzył w jego proroctwa). Okazało się, że Cain był czynnym alkoholikiem i homoseksualistą...

Uzdrowiciele bazują na ignorancji ludzkiej. Ja nie potrafię tego w ogóle wytłumaczyć. Rozmawiałem z osobą, która jeździ na wszystkie cudotwórcze i uzdrowieńcze konferencje. Gdy zapytałem: Czy ktoś sprawdził czym był złoty pył na spotkaniu z Korzenieckim, osoba ta powiedziała, że tego typu sprawdzanie jest głupotą. Bo jak można wątpić, że to prawdzie - przecież to konferencja uzdrowieńcza... Po prostu brak mi słów...

Smutne jest to, że tego typu zwiedzenia obecne są w kościele i są wręcz reklamowane przez Alians Ewangeliczny... Gdzie pan Mateusz Wichary prowadzi polski protestantyzm... Od Garbulskiego się dowiedziałem, że Wichary zabrania polskim baptystom kwestionowania poczynań swoich władz. I tak za krytykę Festiwalu Nadziei - Auf Wiedersehen. Według Wicharego można chwalić papieża i uznawać go za brata - przecież papież Franciszek jest bardzo ewangeliczny. Ale za krytykę zwiedzeń wylatujesz.

I właśnie dlatego bardzo podoba mi się idea Zdrowej Nauki i bardzo się cieszę, że coś takiego powstało. Ludzie Boży powinni walczyć z błędem i nie pozwalać sobie na takie traktowanie. Heretyków należy piętnować.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Puritan » 04 mar 2016, 17:12


Niestety nie jest możliwe spotkanie się z tym panem (któremu cudownie zniknął rozrusznik serca), ponieważ:
Nowe Pokolenie w Będzinie pisze: niestety obowiązuje nas ochrona danych osobowych. Zachęcamy za to do przebywania w miejscach gdzie Bóg działa w realny sposób - to już się staje naturalne Emotikon smile

Gdybym ja doświadczył takiego cudu, zrobiłbym filmik na YouTube, zorganizowałbym spotkanie i pokazałbym dokumenty medyczne potwierdzające zniknięcie rozrusznika i wszystkim bym o tym mówił. A tutaj mówi się o cudach tylko podczas utajnionych spotkań, a jedynym argumentem jest niepowierdzone przez nikogo zeznanie jakiegoś dziadka. Przecież można dać na flaszkę byle jakiemu pijakowi i powie on co tylko zechcesz...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: kontousunięte1 » 04 mar 2016, 17:28

I to już samo za siebie mówi o jakich cudach-niewidach mówimy.


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: MrSponge » 04 mar 2016, 18:58

Puritan pisze:Gdybym ja doświadczył takiego cudu, zrobiłbym filmik na YouTube, zorganizowałbym spotkanie i pokazałbym dokumenty medyczne potwierdzające zniknięcie rozrusznika i wszystkim bym o tym mówił. A tutaj mówi się o cudach tylko podczas utajnionych spotkań, a jedynym argumentem jest niepowierdzone przez nikogo zeznanie jakiegoś dziadka. Przecież można dać na flaszkę byle jakiemu pijakowi i powie on co tylko zechcesz...


Tłumaczenie takiej postawy jest proste, przecież sam Jezus mówił aby nikomu nie rozgadywać. No popatrz tylko:
Mk 7:33-36 (BW) pisze:(32) I przywiedli do niego głuchoniemego, i prosili go, aby położył nań rękę.
(33) A wziąwszy go na bok od ludu, osobno, włożył palce swoje w uszy jego, splunął i dotknął się jego języka,
(34) i spojrzał w niebo, westchnął i rzekł do niego: Effata, to znaczy: Otwórz się!
(35) I otworzyły się uszy jego, i zaraz rozwiązały się więzy języka jego, i mówił poprawnie.
(36) I przykazał im, aby nikomu o tym nie mówili, ale im więcej im przykazywał, tym więcej oni to rozgłaszali.

Swoją drogą, złamali przykazanie Pańskie? ;-) No, może Ci "cisi" traktują to jako przykazanie Nowego Przymierza, aby absolutnie NIKOMU NIE MÓWIĆ o cudach uzdrowień. ;P


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Filip » 04 mar 2016, 20:00

Smutne jest to, że tego typu zwiedzenia obecne są w kościele i są wręcz reklamowane przez Alians Ewangeliczny... Gdzie pan Mateusz Wichary prowadzi polski protestantyzm... Od Garbulskiego się dowiedziałem, że Wichary zabrania polskim baptystom kwestionowania poczynań swoich władz. I tak za krytykę Festiwalu Nadziei - Auf Wiedersehen. Według Wicharego można chwalić papieża i uznawać go za brata - przecież papież Franciszek jest bardzo ewangeliczny. Ale za krytykę zwiedzeń wylatujesz.


Powątpiewam w wiarygodność pastora(?) Garbulskiego jako źródła informacji. Czy był jakikolwiek przypadek zdyscyplinowania kogokolwiek (tylko i wyłącznie) za krytykę FN? Nagonka jaką prowadzili na Wicharego w czasie FN poniektórzy radykałowie była wprost obrzydliwa i wykraczała poza ramy krytyki.

Poza tym Biblia nakazuje szacunek i posłuszeństwo wobec przełożonych w kościele. Nie jest to zakazem krytyki, ale publiczne obrzucanie błotem starszych wybranych przez zbory nie jest po prostu krytyką. Notabene jeżeli sprawa dotyczy członków KChB, to (zakładając, że FN był niewłaściwy) logiczne byłoby w ich przypadku wykorzystanie najpierw wewnętrznych dróg. Jeżeli starsi rzeczywiście postępują niewłaściwie należałoby najpierw spróbować załatwić to wewnątz kościoła. Wątpię, żeby internetowi krzykacze z czasu FN to zrobili. Woleli wbrew nakazanemu w Słowie Bożym szacunkowi wobec starszych zacząć od publicznego ich znieważania.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2016, 20:15

kontousunięte1 pisze:Czytając o tym złotym pyle przypomniało mi się,że jakieś 30 lat temu /albo i więcej/ miałam taką książkę o znanym wtedy w Indiach Sai Babie . Tam czytałam ,że on właśnie takie "cuda" z złotym pyłem robił /i jeszcze wiele innych cudactw/. I refleksja,że te obecne złote pyłki są rodem z demonicznych religii wschodnich. No chyba,że Benny H.i inni cudacze byli pierwsi,a hinduski bożek Sai B. był naśladowcą charyzmatyków ;-) :-/

Dokładnie o tym samym Sai Babie dziś pomyślałem w pracy... http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 68966.html
Tak więc myślę, że na złotym pyle się nie skończy - pora na Rolexy :nerwus: drodzy charyzmatycy!

Tu: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,579 krytycznie o tym bogu na ziemi... (za takiego uważali Sai Babę zwolennicy tego guru).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Puritan » 04 mar 2016, 20:32

Filip, mylisz się.
Wichary - przewodniczący Alians Ewangelicznego, ksiądz biskup (sic) Kościoła Chrześcijan Baptystów zachwalał papieża i powiedział, że głosi ewangeliczne kazania, współpracował z księżmi katolickimi przy pseudoewangelizacji podczas Festiwalu Nadziei oraz za jego kadencji na stronie Aliansu Ewangelicznego promowani są benny hinnowcy, którzy dokonują cudu zniknięcia rozrusznika serca. Każdy zdrowo myślący chrześcijanin powinien potępić to odstępstwo. Dlatego proponuję przyłączyć się do Zdrowej Nauki w odróżnieniu od papiesko-uzdrowieńczej papki serwowanej przez zdrajców Kościoła. Mam pełnego prawo tak nazywać eminencje, które celowo mieszają prawdę z fałszem, aby zwodzić. A celem tego zwodzenia jest podpisanie w 2017 r. wspólnej deklaracji między katolikami a protestantami, że 500 lat Reformacji należy uznać za skończony etap, a teraz już czas powrotu do Rzymu.

Papież Franciszek do Braci Ewangelików konferencja Kenneth Copeland Ministries https://www.youtube.com/watch?v=hN9dnSwVDTQ


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Imperator » 04 mar 2016, 21:27

Puritan pisze:Filip, mylisz się.


Akurat Konfesja Westminsterska jasno stwierdza ze papiez to antychryst a msza to ochyda. Wiec do tego nie ma watpliwosci u prezbiterian ktorzy przejmuja sie tym w co wierza.

Ogladalismy dzis po kolacji wideo z tego wydarzenia z zona a do tego pana Korzenieckiego. Opowiadal cos o nadchodzacym przebudzeniu. Nie macie wrazenia z kolejne pokolenia polakow slysza o przebudzeniu, itp. Ja slysze tu i owdzie o tym od 19 lat. I nic. Zona zauwazyla tez ze pomimo Korzeniecki przemawia po polsku to mowi taka nowomowa ze ona nic nie rozumie, chociaz znaczenie slow zna. Ciekawe.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Filip » 04 mar 2016, 21:47

Akurat Konfesja Westminsterska jasno stwierdza ze papiez to antychryst a msza to ochyda. Wiec do tego nie ma watpliwosci u prezbiterian ktorzy przejmuja sie tym w co wierza.


Wiesz, że większość prezbiterian w Ameryce przyjmuje KW w wersji bez wzmianki, że papież jest antychrystem? ;-) Nie mówię tu o liberałach z PC USA, ale o PCA, OPC czy ARPC.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo ostre jak siekiera

Postautor: Imperator » 04 mar 2016, 23:28

Filip pisze:Wiesz, że większość prezbiterian w Ameryce przyjmuje KW w wersji bez wzmianki, że papież jest antychrystem? ;-) Nie mówię tu o liberałach z PC USA, ale o PCA, OPC czy ARPC.


Wiem. To nie jest dobra zmiana.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości