Hostia z Legnicy

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Hostia z Legnicy

Postautor: betme » 12 kwie 2016, 01:26

http://niezalezna.pl/78869-cud-w-koscie ... zenie-tkan

przebarwienie Hostii na kolor czerwony. Cud czy zamierzone działanie? A może brak higieny i oddziaływanie bakterii - pałeczki krwawej?
Jak wy to postrzegacie?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Samolub » 12 kwie 2016, 02:56

Czytałem, jak żadko jest mi zwyczajnie niedobrze. Z tego się nie ma co śmiać tylko płakać nad zwiedzeniem


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: kontousunięte1 » 12 kwie 2016, 10:25

Też czytałam gdzieś. Mnie zastanawia jeszcze to,że skoro katolicy twierdzą,że w hostii jest cały Jezus,czyli,jak rozumiem cała Jego ludzka /i boska oczywiście,ale w tej chwili nie o to chodzi/ postać,to dlaczego na tych krwawiących kawałkach jest tylko serce. Czyżby Jezus nie miał wątroby,nerek /według ST to tam było siedlisko uczuć/,rąk itd.?
Jeszcze jedna refleksja mi się nasuwa.Pod artykułem o tej informacji było całe mnóstwo komentarzy internautów. Najczęściej prześmiewcze,obraźliwe,szydzące, takie,że to pewnie ten opłatek uratowany przez prezydenta itd.
Czy nie jest to czasami jakiś news od Boga,aby zaprzestać takimi cudactwami się zajmować?, że nie tędy droga,kochani katolicy. Te wszystkie cuda /nie tylko z hostią związane,ale i te maryjne itp./tylko do śmiechu,szyderstw i odrazy prowadzą,zamiast do pobożności i wiary w Boga.
Takie mam odczucia w związku z tym kolejnym "cudem".


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Puritan » 12 kwie 2016, 11:45

Ppw. 13
(2) Jeśliby powstał pośród ciebie prorok albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud, (3) i potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im, (4) to nie usłuchasz słów tego proroka ani tego, kto ma sny, gdyż to Pan, wasz Bóg, wystawia was na próbę, aby poznać, czy miłujecie Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej.

Biskup legnicki:
Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka.

Kult Eucharystii jest kultem bałwochwalczym, bo ludzie czczą kawałek opłatka. Bóg nie jest opłatkiem. Czyli wcale bym się nie zdziwił, gdyby był to prawdziwy znak lub cud. Prawdziwy w znaczeniu, że naprawdę tam pojawiła się tkanka ludzka, a nie prawdziwy w sensie pochodzenia od Boga. Biblia zapowiedziała, że Antychryst będzie dokonywał wielkich znaków i cudów, więc księża też mogą takich rzeczy dokonywać.

Przy okazji: rozmawiałem z tym biskupem i dla niego kościoły nie wchodzące w ekumenizm z KK to sekty.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: kontousunięte1 » 12 kwie 2016, 11:50

O, dzięki za ten werset. Chciałam go w poprzednim wpisie wkleić,ale" mi się zapomniało" :oops: :oops: :mrgreen:


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: betme » 12 kwie 2016, 15:47

jesli to wchodzi pod dowód biologiczny, to faktycznie slaby ten cud :(


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Norbi » 12 kwie 2016, 17:10

Piszą, że zawiera ludzkie DNA


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: MMW » 12 kwie 2016, 18:04

Właśnie nawet DNA tam nie ma:

Wśród szeregu badań przeprowadzono też sprawdzenie DNA. Tego jednak w hostii nie stwierdzono. (...) Duchowny podkreślił, że komisja chciała uzyskać "pewność moralną".

http://www.tvn24.pl/cud-w-legnicy-ducho ... 989,s.html


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Norbi » 12 kwie 2016, 18:10

Efendi pisze:Kto pisze? Proboszcz parafii? :D Moze teraz Jezusa sklonuja jak juz DNA maja? :D

Podobno specjaliści z zakładu medycyny sądowej
http://m.onet.pl/wiadomosci/wroclaw,69bre4


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: MMW » 12 kwie 2016, 18:15

Cofam, podobno jednak jakieś DNA znaleziono:

Dodała również, że DNA zostało zbadane metodą o większej czułości i na Hostii wykryto materiał genetyczny pochodzenia ludzkiego.

http://www.fronda.pl/a/naukowcy-potwier ... 69670.html

Pytanie tylko, co to za materiał genetyczny i czy odpowiada w 100% innym krwawym plamom z cudów eucharystycznych. Powinien należeć do żyda - to nauka może już ustalić.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: betme » 12 kwie 2016, 18:21

to ja bym się spytał, jak znalazło się ludzkie serce na podłodze w kościele. Czy doszło wczesniej do morderstwa i podłoga nie została należycie oczyszczona?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Zbyszekg4 » 12 kwie 2016, 18:55

Ten cud to kolejne tego typu wydarzenie - wpisuje się ono w wielowiekową historię tzw. cudów eucharystycznych. Pierwszy z nich odnotowano w roku 700. Tu lista: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_eucharystyczny

Po owocach, powiedział Jezus, mamy rozpoznawać proroków (taki jest kontekst Jego słów z Kazania na Górze), ale raczej ta zasada ma uniwersalne przesłanie, prawda?

Jakie więc owoce "wyrosły" na przestrzeni wieków w oparciu o cuda eucharystyczne?
Gdyby nie one, to by nie było wielkiego święta katolickiego zwanego Bożym Ciałem (w tym roku 26 maja) - wówczas niezwykle uroczyste procesje się odbywają po ulicach miast i drogach wiejskich... Niesiona jest wielka monstrancja z hostią, której - i tu uwaga: bo to jest zasadniczy owoc cudów - publicznie oddaje się boską cześć!

Właśnie ta cześć wobec hostii, i to nie byle jaka tam cześć, ale cześć oddawana Bogu: Jezusowi Chrystusowi - w materialnej postaci widocznemu, w opłatku upieczonym z mąki i wody, a konsekrowanemu przez kapłana, jest tego rodzaju owocem cudów eucharystycznych, z którym się osobiście nie mogę zgodzić bo cześć Bogu należy oddawać w duchu i w prawdzie! Tak uczy Jezus...

Samarytanka pytała Pana: A to gdzie mamy czcić Boga? - na tej górze czy w Jerozolimie? (Jan 4 rozdział)
Jak opowiedział Jezus?
Nie liczy się miejsce, ale to, aby czcić Boga w duchu i w prawdzie!
Co znaczy "w duchu"?
Myślę, że to coś przeciwnego do ciała - do kultu Boga na sposób cielesny: za pomocą miejsc i przedmiotów...
Czcić Boga w duchu, to oddawać Mu należną (tylko Jemu!) cześć bez liczenia na skuteczność miejsc świętych i przedmiotów kultu... to oddawać cześć z inspiracji Ducha Świętego, pod jego wpływem i prowadzeniem...

A co znaczy czcić Boga "w prawdzie"?
To proste: zgodnie z tym, co jest prawdą o Nim (a nie co jest wynikiem nadinterpretacji Biblii + akceptacją wszystkiego co cudowne).

Oddawać materii boską cześć? Do tego prowadzą cuda eucharystyczne... Dlatego nie kwestionując cudowności (przynajmniej nie w każdym przypadku), nie mógłbym uznać, że to cud od Boga bo owocem tego jest kult boga w postaci okrągłego opłatka...
Prawdziwy Bóg nie jest zrobiony ręką piekarza!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Norbi » 12 kwie 2016, 20:30

Zbyszek, no wiadomo, ale podociekać można ;)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Samolub » 12 kwie 2016, 22:47

Kolejne oszustwo


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hostia z Legnicy

Postautor: Puritan » 17 kwie 2016, 14:44

Artykuł: "Cudów nie ma, jest Serratia" zdaje się być obiektywny. http://martynafranczuk.innpoland.pl/126 ... t-serratia


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości