Coś mi nie pasuje - używki

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Michał » 31 lip 2016, 21:03

Moje życie prywatne nie ma tu nic do rzeczy, ale skoro pytasz:
-jeśli umawiam się z kolegą na piwo to pijemy średnio po 3, a spotykamy się teraz latem w porywach do raz w tygodniu.
-palę tylko przy okazji spotkań ze znajomymi (w. lub jakieś imprezy co jakiś czas, dość rzadko), kupuję paczkę i palimy ją we dwie lub kilka osób.

Kiedyś paliłem nałogowo, nawet po nawróceniu, bardzo długo docierało do mnie, że jednak jest to zniewolenie.
Ale paradoksalnie, choć teoretycznie powinienem popaść w drugą skrajność, umiarkowane korzystanie z używek ani nie ciąży mi na sumieniu, ani innych za nie nie potępiam.

Oczywiście jak ktoś był alkoholikiem, to generalnie powinien unikać picia jako takiego i mam świadomość, że analogicznie z paleniem to powinienem się kontrolować.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Samolub » 31 lip 2016, 21:13

Czyli z umiarem, wlasnie kazdy ma inny umiar w tym problem, mamy rozne normy. Dla afrykanina powyzej 3 kieliszkow piwa zaczyna sie pijanstwo, to samo u 15-latki. A dla kogos innego 3 puszki piwka to do obiadu sie pije.

A umiarkowane spozycie spirytusu i dynaturatu bedzie pijanstwem dla umiarkowanego uzytkownika wodki. Kazdy powie ze on jest umiarkowany, a Ci ktorzy pija, robia, jedza mniej czy wiecej albo maja braki albo naduzywają.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Michał » 31 lip 2016, 21:14

Dlatego każdy powinien znać umiar i umieć się kontrolować.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Samolub » 31 lip 2016, 21:30

Eee x D
Jak ktos kto sie nie kontroluje moze odzyskac kontrole... ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: niebieska777 » 02 sie 2016, 12:45

ekhm.... a co z przykazaniem "nie zabijaj"? pamiętam że w katolicyzmie jeszcze jak robiłam tzw. rachunek sumienia to opis do tego przykazania zawierał także szkodzenie swojemu zdrowiu... jak sie na to zapatrujecie?

Ps. też palę...


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Michał » 02 sie 2016, 13:03

Przykazanie "nie morduj" dotyczy jednak czego innego.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Rafi » 02 sie 2016, 13:37

niebieska777 pisze:...Ps. też palę...
No i najwyższy czas rzucić. Z tej używki nie ma żadnego pożytku (no, może zabicie głodu ale przecież dziś nie głodujemy).


Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: niebieska777 » 02 sie 2016, 16:50

wiem, staram się ograniczać, ale jestem po takich przejściach wielu dramatycznych w krótkim czasie że napięcie, nerwy... oczywiście zwracam się z tym do Pana, ale póki co papieros daje mi - fałszywe zapewne- chwilowe uspokojenie


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 02 sie 2016, 19:20

Niebieska, a może na nerwy zapodaj sobie duża dawkę... magnezu! Spróbuj, to na pewno lepsze od dymka!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: kontousunięte1 » 02 sie 2016, 19:34

Niebieska, nie słuchaj tych dyrdymałów. Dobrego dymka nic nie zastąpi. ;P :thumbup: :buzki: :dokuczacz: A gdzie się podział emotek z dymkiem? Jakaś segrewgacja rasowa się wkradła :rotfl:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 02 sie 2016, 20:42

I nie wstyd Ci wuko tak pisać?! Utwierdzasz niebieską na dotychczasowej drodze nałogu!... :(


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: kontousunięte1 » 02 sie 2016, 20:49

Zbyszekg4 pisze:I nie wstyd Ci wuko tak pisać?! Utwierdzasz niebieską na dotychczasowej drodze nałogu!... :(

Niech się wstydza hipokryci. Ja pisze tylko to, co myślę, prawdę pisze.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 03 sie 2016, 05:07

I ta prawda jest taka, że fajnie jest palić, tak? Super masz "prawdę", wuko... :cry: Ale jak czytasz Biblię to nie palisz, prawda? Czy to nie jest hipokryzja?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Rafi » 03 sie 2016, 10:13

niebieska777 pisze:wiem, staram się ograniczać, ale jestem po takich przejściach wielu dramatycznych w krótkim czasie że napięcie, nerwy... oczywiście zwracam się z tym do Pana, ale póki co papieros daje mi - fałszywe zapewne- chwilowe uspokojenie
Nie obraź się ale to gatki szmatki. Wiem co mówię, paliłem 20 lat. Rozbij swój nałóg na poszczególne elementy, a okaże się, ze więcej w nim przyzwyczajenia niż uzależnienia. Papieros nie uspokaja, uspokaja ceremoniał pójścia na dymka/automatyzm sięgnięcia po papierosa, zapalenia, pierwszego zaciągnięcia się. A uzależnienia jest tyle, że juz na drugi dzień poczujesz się lepiej. Nie rzucaj (bo wtedy cierpiętniczo rozglądasz się za papierosem) ale po prostu rzuć, po prostu nie pal. Choćby teraz. Potrzebujesz wsparcia, to napisz na priv. Przyrzekam odbierać telefony w środku nocy, oferuję dobre słowo i doświadczenie byłego palacza, który nie wierzy samemu sobie, że kiedykolwiek palił (choć ma takie wspomnienia).


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: kontousunięte1 » 03 sie 2016, 10:42

Zbyszekg4 pisze:I ta prawda jest taka, że fajnie jest palić, tak? Super masz "prawdę", wuko... :cry: Ale jak czytasz Biblię to nie palisz, prawda? Czy to nie jest hipokryzja?...

Pod prysznicem też nie palę.
Kropka.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości