Coś mi nie pasuje - używki

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 10 sie 2016, 12:20

Moją słabością jest wdawanie się w dyskusje, które i tak do niczego nie wiodą! Miałbym więcej czasu, lepiej bym go wykorzystał, gdybym miał dość silnej woli, aby rzec: koniec!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Rafi » 10 sie 2016, 12:44

No to chodzący ideał skoro tylko takie masz przywary! :roll:
p.s. Byłem jednak naiwny.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 10 sie 2016, 13:08

A napisałem, że to tylko jedna, jedyna przywara??! Tobie się spowiadać nie muszę... :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Thor » 10 sie 2016, 21:47

Zbyszekg4 pisze:Gdyby spalany tytoń miał woń kadzidła używanego w świątyni, to by można założyć, że palenie tytoniu przez chrześcijanina jest niczym "woń przyjemną dla Pana"


w ST jako kadzielny dym używany był spalony tłuszcz, a on smierdzi jak nie wiem co.

przytoczyłeś wersety dośc kluczowe
sednem uzależnienia jest niszczenie siebie, swego ciała, swej wiary i innych ludzi przez własne uzależnienie.

Formalne kryteria uzależnienia są następujące:
wystarczy spełnić 3 w dowolnej konfiguracji kryteria by rozpoznać klinicznie uzależnienie czy to chemiczne czy behawioralne:
tutaj macie to opisane przystępnie
http://www.mikolajkrol.pl/czytelnia/dia ... leznienia/

generalnie apostoł Paweł mówi
"wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne, wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie dam się zniewolić" i to jest sedno zagadnienia.
jeśli używka toba kieruje i rujnuje ci życie lub przez nią cierpią inni ludzie, to jest to sygnał że granica rozsądku i moralności została przekroczona.
takie jest moje zdanie.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 11 sie 2016, 05:28

Tłuszcz spalano - fakt. Ale kadzidło nie zawierało w sobie tłuszczu!! Kadzidło ma przyjemny zapach...

Paweł jeszcze napisał: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko buduje!"
Czy widok chrześcijanina z papierosem w ustach jest widokiem budującym?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Thor » 11 sie 2016, 23:17

zbyszek, to wniesz, tak samo można by zapytać, czy widok chrześcijanina obdartego i bez pracy jest budujący, albo widok osoby z amputowanymi kończynami. z tego nie wynika jeszcze, że obdartość czy brak nóg jest grzechem....


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: kontousunięte1 » 12 sie 2016, 09:54

Thor pisze:zbyszek, to wniesz, tak samo można by zapytać, czy widok chrześcijanina obdartego i bez pracy jest budujący, albo widok osoby z amputowanymi kończynami. z tego nie wynika jeszcze, że obdartość czy brak nóg jest grzechem....

Pewnie widok emeryta z niską wypłatą też budzi obrzydzenie u niektórych. Można wyciągnąć wniosek, że to nieudacznik, leser, cwaniak, a już jak ma dzieci inaczej wierzące lub wcale to też podejrzane i to bardzo.
Ja mam krzywy duży palec u lewej nogi po operacji nowotworu w wieku 4 lat, obrzydliwie to wygląda. W dodatku zaczęły mi zęby wypadać i to jest genetyczne, a już aby dobić - to po mamie, która w całym swoim życiu nie zapaliła ani jednego papierosa oraz nie wypiła nawet jednego kieliszka żadnego alkoholu. I , o zgrozo, była katoliczką. To pewnie rodowe przekleństwo na mnie spadło.
Tak, że ja na pewno nie pasuję do obrazu chrześcijanina a o dobrym chrześcijaninie to już bez komentarza.
Coraz częściej bardzo poważnie myślę o tym, aby dać sobie z spokój z tym całym chrześcijaństwem.
A jeśli Jezus ma mnie w swoich zbawczych planach to zbawi mnie i z moim krzywym palcem, i bez zęba, i z papierosem w gębie. A jak nie to mówi się trudno.
Kropka.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sie 2016, 11:29

Wuko i Thor niesprawiedliwie przypisujecie mi coś o czym piszecie i wyliczacie!
Thor pisze:zbyszek, to wniesz, tak samo można by zapytać, czy widok chrześcijanina obdartego i bez pracy jest budujący, albo widok osoby z amputowanymi kończynami. z tego nie wynika jeszcze, że obdartość czy brak nóg jest grzechem....

Czy pisałem coś o grzechu?!
To, co wyliczasz może być niebudujące dla... zwolennika tzw. ewangelii sukcesu! Bo dla nich wierzący to: zdrowy, bogaty i piękny...
Cała reszta normalnych chrześcijan oraz zwykłych ludzi wie, że to, co wymieniasz przydarza się i dobrym i złym, i wierzącym i bezbożnym - ot, takie to "uroki" życia na przeklętej planecie!...
kontousunięte1 pisze:Pewnie widok emeryta z niską wypłatą też budzi obrzydzenie u niektórych. Można wyciągnąć wniosek, że to nieudacznik, leser, cwaniak, a już jak ma dzieci inaczej wierzące lub wcale to też podejrzane i to bardzo.

Mój komentarz? Patrz kilka linijek wyżej...
kontousunięte1 pisze:Ja mam krzywy duży palec u lewej nogi po operacji nowotworu w wieku 4 lat, obrzydliwie to wygląda. W dodatku zaczęły mi zęby wypadać i to jest genetyczne, a już aby dobić - to po mamie, która w całym swoim życiu nie zapaliła ani jednego papierosa oraz nie wypiła nawet jednego kieliszka żadnego alkoholu. I , o zgrozo, była katoliczką. To pewnie rodowe przekleństwo na mnie spadło.
Tak, że ja na pewno nie pasuję do obrazu chrześcijanina a o dobrym chrześcijaninie to już bez komentarza.

Nie szkoda Ci czasu na pisanie takich durnowatości?...
kontousunięte1 pisze:Coraz częściej bardzo poważnie myślę o tym, aby dać sobie z spokój z tym całym chrześcijaństwem.
A jeśli Jezus ma mnie w swoich zbawczych planach to zbawi mnie i z moim krzywym palcem, i bez zęba, i z papierosem w gębie. A jak nie to mówi się trudno.
Kropka.

Nie stawiaj na sobie krzyżyka! Są rzeczy i sprawy, które możemy zmieniać (palenie tytoniu na pewno do nich należy; co roku mnóstwo osób rzuca trwale palenie!), ale są i takie, z którymi trzeba żyć do końca (krzywy palec, np.) - mądrością jest odróżnić jedne od drugich i skupić się na tych pierwszych...! [a nie liczyć, że na tyle Bóg łaskawy, że pozwoli i w niebie "kurzyć", jak nazywają na Śląsku palenie papierosów].

Jeszcze taka mi się nasuwa refleksja...
Jak uczy historia palenia jego korzenie są wybitnie pogańskie:
Historia palenia datowana jest na 5000 lat p.n.e. i wzięła swoje początki od szamańskich rytuałów. Wcześniej palenie ewoluowało w związku z religijnymi ceremoniami, jako rodzaj ofiary składanej bóstwom, w rytuale oczyszczenia, jak również pozwalało szamanom zmieniać stan ich umysłów w celu osiągnięcia duchowego oczyszczenia. Po tym jak Ameryki zostały zbadane i podbite przez Europejczyków praktyka palenia tytoniu rozprzestrzeniła się po całym świecie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Palenie#Historia_palenia
Dlaczego o tym piszę?
Dlatego:
Rom 12:1-2 bw
(1) Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.
(2) A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.


Skoro zwyczaj palenia (głownie tytoniu) jest pogański i świecki [w Izraelu Bóg nigdzie na nakazał, aby kapłani palili coś poza np. kadzidłem w świątyni - a robili to na ołtarzu, a nie w ustach!], to czy wezwanie apostolskie: "A nie upodabniajcie się do tego świata..." ma swą aktualność w życiu palaczy, czy nie ma to żadnego odniesienia do tego zwyczaju?!
Tak pytam... znawców tematu!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: kontousunięte1 » 12 sie 2016, 14:31

Powiem ci tylko jedno. Odwal się od mojego palenia. A durniem jeszcze nikt mnie nie nazwał.
No i super. Jestem poganką, bo palę. I tak będę trzymać. Lepszy dobry poganin niż zakłamany tzw.chrześcijanin.
Analizuj swoje życie a od mojego z daleka.
Kropka.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sie 2016, 14:54

Nie nazwałem Cię "durniem", wuko... ani poganką... [proszę czytaj ze zrozumieniem bo już nie raz się w podobny sposób pomyliłaś].
OK. Chcesz palić to palić będziesz i ja Cię od tego nałogu nie odwiodę, a tylko po to to wszystko pisałem, aby Ci uświadomić, że to zła droga, którą obrałaś, bo sama pisałaś, że mogłabyś rzucić palenie, ale nie zrobisz tego bo palić lubisz; i w tym sęk...

Może inni nic w tym złego nie widzą, że chrześcijanka pali papierosy, ja widzę i starałem się to jasno wyrazić, a za wszystkie nieumiejętne tego próby, przepraszam Cię bo nie jest to atak na Ciebie, ale na nałóg palenia jako taki...
Bywaj zdrowa i postaram się już nie "wchodzić Ci w drogę", abyś się nie zgorszyła moim zakłamaniem, które zdiagnozowałaś u mnie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Michał » 12 sie 2016, 15:59

Palenie bądź niepalenie nie ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem.
Nie chciałem wcześniej jechać po denominacji, ale od początku widzę tu adwentystyczne skupienie na zdrowym trybie życia i sprawach dietetycznych. Dla mnie to trąci uczynkowością.
Ta cała krytyka palenia to przecedzanie komara i dostrzeganie źdźbła w cudzym oku.
Paweł przestrzega, żeby nie dać się zniewolić, co innego jest gdy ktoś sporadczynia wypali paczkę np. na imprezie i jest w stanie bez tego żyć, a co innego jak ktoś wypala paczkę dziennie i nie jest w stanie bez tego normalnie funkcjonować.
Irutuje mnie to strofowanie i osądzanie palących.
Co do upodobniania się do świata to dzisiaj świat jest właśnie dość mocno antynikotynowy.
A niepalenie przy osobach soboe tego nie życzącycj to lwestia elementarnej kultury i tyle.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sie 2016, 16:19

Przyznaję Ci sporo racji Michale... Obawiam się tylko, że tak pisząc tylko utwierdzasz wukę w tym co robi i żadnej motywacji nie dajesz, aby przemyślała czy warto dalej palić. Starałem się do takiego zastanowienia zmotywować, ale zostałem źle odebrany - no trudno...
Motywuje mnie to do przemyślenia na przyszłość sposobu podchodzenia do ludzkich, w tym i moich, niedoskonałości.
To wypalmy po jednym i temat zamknijmy... ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sie 2016, 20:08

Michale jeszcze piszę, aby Cię zapytać o pojęcie, którego użyłeś: "uczynkowość" - co masz na myśli [pytam dla jasności]? Czy może masz coś przeciwko dobrym uczynkom?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Michał » 13 sie 2016, 00:26

Przekonanie, uświadomione lub nie, że Boża łaska noe wystarcza do zbawienia i trzeba jeszcze coś robić, że zbawienie zależy od przestrzegania czy dopełniania czegoś.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Coś mi nie pasuje - używki

Postautor: Zbyszekg4 » 13 sie 2016, 05:24

Michał pisze:Przekonanie, uświadomione lub nie, że Boża łaska noe wystarcza do zbawienia i trzeba jeszcze coś robić, że zbawienie zależy od przestrzegania czy dopełniania czegoś.

No to mnie nie dotyczy. Bóg ze Swą łaską w zupełności wystarcza!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości