Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z

Postautor: n.ellie » 24 sie 2016, 08:52

Rafi pisze:
n.ellie pisze:Co do nabożeństwa to jestem bardzo na nie. Modlitwa to modlitwa, powinna być poważna.
A taniec i śpiewy to "poważna" modlitwa?
Modlitwa nie musi być nadęta. Modlitwa przede wszystkim powinna być szczera.


Oj ja daleka jestem od nadętości. :) Może źle się wyraziłam... Chodzi mi o to, że jest czas na powagę i dla mnie takim czasem jest modlitwa, a nie całe nabożeństwo. Tańczyć podczas nabożeństwa nie tańczę, a śpiewam normalnie. Jest czas na uśmiechy i luźniejsze podejście i takie rzeczy naturalnie zdarzają się podczas nabożeństw, ponieważ nie jesteśmy ponurakami. Kazanie też na ogół jest poważne i powinno mieć głębokie przesłanie, ale jeśli jest okraszone nutką humoru to czasem nawet lepiej, bo jak za długo trwa, to człowiek walczy sam ze sobą, żeby się nie wyłączyć. ;)

Ale łączenie nabożeństwa z ... (i tu można wpisać różne rzeczy) to jak napisałam jestem na nie. Jak są w zborze fani GW, to można zrobić osobne spotkanie :P
Dlaczego nie np. festyn dla dzieci? Jestem za :D


Mnie to tylko zastanawia, czy taka osoba, która znalazła nabożeństwo z fajerwerkami, czy ona będzie potrafiła odnaleźć się w normalnym, stonowanym nabożeństwie. Czy będzie potrafiła skupić się na modlitwie w ciszy. Czy Bóg będzie się jej kojarzył z Bogiem, a nie z Yodą albo inną postacią z sagi.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Samolub » 24 sie 2016, 15:45

Do tego wykłady z Grzegorzem Braunem bym dorzucił i jednego kolesia przebral za małpę z Gwiezdnych wojen, wieczerzę mógłby jakiś robot z tacką rozwozić

a zamiast psalmu muzumanski śpiewak czy immam mógłby zaśpiewać


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości