Chrzest Duchem świętym

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chrzest Duchem świętym

Postautor: Marcel777 » 24 sie 2016, 16:18

Nigdy głębiej w to się nie zagłębiałem. Chciałbym wiedzieć:Co daje? Na czym polega? Co jest wymagane do jego przyjęcia?


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: Imperator » 24 sie 2016, 16:40

Marcel777 pisze:Nigdy głębiej w to się nie zagłębiałem. Chciałbym wiedzieć:Co daje? Na czym polega? Co jest wymagane do jego przyjęcia?


Jezeli jestes nawrocony do Chrystusa to juz masz chrzest duchem swietym. Duch Swiety mieszka w tobie. Nie daj sobie wmowic inaczej.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: Marcel777 » 24 sie 2016, 19:37

Imperator pisze:
Marcel777 pisze:Nigdy głębiej w to się nie zagłębiałem. Chciałbym wiedzieć:Co daje? Na czym polega? Co jest wymagane do jego przyjęcia?


Jezeli jestes nawrocony do Chrystusa to juz masz chrzest duchem swietym. Duch Swiety mieszka w tobie. Nie daj sobie wmowic inaczej.


Dziękuje za odpowiedź.


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: polk » 24 sie 2016, 21:25

Zgadzam się z Imperatorem. Jesli wierzysz w Jezusa to dzieki Duchowi Świętemu, który w Tobie zamieszkał. Nie słuchaj zielonoświątkowców.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: Marcel777 » 24 sie 2016, 21:43

polk pisze:Zgadzam się z Imperatorem. Jesli wierzysz w Jezusa to dzieki Duchowi Świętemu, który w Tobie zamieszkał. Nie słuchaj zielonoświątkowców.

W to wierzyłem wcześniej ,ale myślałem ,że ten chrzest innaczej działa. Jestem ciekaw co powiedzą zielonii.


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: polk » 24 sie 2016, 21:49

Zieloni powiedzą, musisz przyjąć dodatkowy chrzest Duchem Świętym itd itd.
Szkoda czasu na ich gadanie.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: Jerzy S. » 28 sie 2016, 23:30

Witaj Marcel777!
Niedawno pojawila sie tu dyskusja na ten temat.
Hyde Park:
Re: Cześć wszystkim :) / Duch Swiety / chrzty / napelnienia
viewtopic.php?f=4&t=15553
[url]Re: Cześć wszystkim :) / Duch Swiety / chrzty / napelnienia[/url]
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?f=4&t=15553

Zanim sprobuje Ci odpowiedziec na Twoje pytania chcialem sie ustosunkowac do tego co juz napisali tu inni.
Prosil bym Cie wiec, zebys nie poddawal sie agitacjom typu:
"Nie sluchaj Zielonoswiatkowcow; szkoda czasu na ich gadanie
To byl by wielki blad. Zielonoswiatkowcy w ostatnich stu latach przyprowadzili do zbawczej wiary w Chrystusa ponad cwierc miliarda osob w tym wiekszosc z krajow ktore sa uwazane za najtrudniejsze misyjnie.
Nie da sie tego powiedziec o innych kosciolach, zwlaszcza o tych, ktore nie podzielaja zielonoswiatkowych nauk o Chrzcie w Duchu Swietym (bo taka jest prawidlowa biblijna nazwa tego przezycia) i charyzmatach.
Dlatego to wlasnie Zielonoswiatkowcow nalezy w tym temacie sluchac. Naprawde.
Z tym, ze wazne jest abys wiedzial. ze prawdziwych Zielonoswiatkowcow juz jest bardzo malo, bo przywlaszczyly sobie ta nazwe takie spolecznosci ja np. Ruch Wiary, ktore odeszly od Biblii ku naukom Hagina, Keniona Quinsbiego i podobnych grup mistyczno-ezoterycznych.
Ja sam nigdy formalnie nie bylem Zielonoswiatkowcem ale przez lata z nimi wspolpracowalem.
Mysle ze najlepsza pozycja na temat Chrztu w Duchu Swietym w jezyku polskim jest krotka ksiazeczka autorstwa Derek'a Prince'a pt. "Chrzest w Duchu Swietym".
Zanim odpowiem na Twoje konkretne pytania jeszcze cos wyjasnie z tego co powiedzieli przedmowcy.
Jesli jestes nowonarodzony to Duch Swiety mieszka w Tobie ale to nie jest Chrzest w Duchu Swietym. Nowonarodzenie i Chrzest w DS to dwa osobne przezycia i dlatego wlasnie oba sie inaczej nazywaja. Nowozrodzenie to to o czym mowi 3 rozdzial Ewangelii Jana i rowniez pierwszy, a Chrzest w DS to to co Jezus zapowiedzial w Dz.Ap. 1 a wypelnilo sie w 2 rozdziale Dz.Ap..
Ktos powiedzial: "Zieloni powiedzą, musisz przyjąć dodatkowy chrzest Duchem Świętym" (i nie sluchaj ich itp...)
Nieprawda.
Zielonoswiatkowcy nigdy nie powiedza ze musisz. Nic nie musisz. Bedzie to co Bog zaplanowal a nie to co ludzie gadaja.
Chyba ze przedmowca mial na mysli piszac "Zieloni" jakichs ludzi zielonych w poznaniu drog Bozych i Pisma. Bo mowic "zieloni" o Zielonoswiatkowcach to tak troche nie wypada, delikatnie mowiac....
Poza tym warto zauwazyc ze Apostolowie i Maria byli zielonoswiatkowcami. (wiec co? zielonymi?)
Caly pierwszy Kosciol, 120 w gornej izbie bylo Zielonoswiatkowcami czy inaczej charyzmatykami.
Wszyscy pierwsi nawroceni nie Zydzi w domu Korneliusza byli Zielonoswiatkowcami inaczej charyzmatykami.
Dlatego z tych spraw nie nalezy sobie zartowac.

A teraz to o co pytales:
Co daje?
Daje nadnaturalne mozliwosci. Kazdy nowozrodzony ma nadnaturalne mozliwosci ale po Chrzcie w Duchu Swietym sa one o wiele wieksze.
Glebsze niz wczesniej wejrzenie w sprawy nadprzyrodzone. Doswiadczanie wiecej w obcowaniu z Bogiem ale takze doznawanie kontaktow z duchami ciemnosci na przyklad w momentach wykonywania sluzby uwalniania, lub jako szatanski kontratak.
Daje mozliwosc glebszego uduchowienia niz wczesniej. Nie dzieje sie to jednak automatycznie i dlatego wielu ludzi ktorzy otrzymalo Chrzest w Duchu Swietym, z tego powodu ze nie praktykowali zasad higieny duchowej, zostalo zaatakowanych przez diabla i powalonych. Dzieki Bogu ze istnieje wtedy mozliwosc podzwigniecia sie.
Daje mozliwosc pomazanej i owocnej sluzby jak nigdy wczesniej. To zreszta jest glowny cel dla jakiego Jezus to daje "wezmiecie moz Ducha Swietego i bedziecie mi swiadkami..."

Na czym polega?
Polega na tym co jest opisane w 2r Dz.Ap. W wyniku szczerej, powaznej i zdeterminowanej modlitwy, nastepuje napelnienie Duchem Swietym, wieksze niz kiedykolwiek wczesniej. "Az do przelewu". Moga temu towarzyszyc silne doznania rozgrzania, radosci, ekstazy (ale nie takie jak tarzanie sie, wycie jak zwierzeta itp.) ale nie musza. Moze w momencie tej modlitwy wystapic mowienie innym jezykiem, ktorego sie nigdy nie uczylo ale nie musi. Jesli nie wystapi od razu to moze wystapic w pozniejszym czasie ale tez nie zawsze. Moze wystapic manifestacja daru prorokowania i moze sie okazac ze po tej modlitwie wystapia u modlacego sie jeszcze inne dary charyzmatyczne ktorych wczesniej nie mial. Niektore osoby otrzymuja dar charyzmatyczny juz przy pierwszym kontakcie z Bogiem, ktorym bardzo czesto jest nowonarodzenie. (Pawel przy pierwszym kontakcie z Jezusem spadl z konia ale to jeszcze nie bylo na nowo narodzenie. Przezyl to w domu jednego z braci w Damaszku)
Jednak po Chrzcie w Duchu Swietym sluzba tym darem jest bardziej owocna.

Co jest wymagane do jego przyjęcia?
Do jego przyjecia wymagane jest wczesniejsze uwierzenie w Pana Jezusa i jego dzielo,
przyjecie Jezusa jako Pana i Zbawiciela (a nie tylko zbawiciela), poddanie sie Mu calkowite (z zastrzezeniem, ze wielu calkowicie oddanych Jezusowi nie ma Chrztu w DS ale tez sa bardzo dobrymi wierzacymi, jest ich wielu w kosciolach kladacych nacisk na oddanie takich jak koscioly ewangeliczne i ewangelikalne a zdarza sie tez w innch o ktorych bysmy tego nie podejrzewali),
nawrocenie,
narodzenie na nowo,
szczere pragnienie pojscia za Panem,
wysluchanie prawidlowych nauki na temat spraw duchowych, dzialania Ducha Swietego w dziedzinie odrodzenia, uswiecenia, owocu i charyzmatow oraz nauki o Chrzcie Duchem Swietym.
Gdy to wszystko sie ma, i wie sie z Pisma po co to jest, chce sie sluzyc Bogu zwlaszcza gloszeniem Ewangelii, to mozna albo samemu zaczac sie o to modlic albo pojsc do Starszych Zboru z wyznaniem ze chcialo by sie ten chrzest otrzymac i wtedy oni gdy beda sie modlic z cala powaga i wiara, powinno sie to stac.

To co napisalem nie jest oczywiscie pelna odpowiedzia na Twoje pytania. Mam nadzieje ze spotkasz takich wierzacych ktorzy powiedze Ci wiecej.
Tylko nie wiem gdzie.
Bo ja mieszkam od 10 lat poza Polska i nie wiem doprawdy gdzie Cie powinienem w tej sprawia skierowac.
Wiem, ze okolo 60% Zielonoswiatkowych zborow jakie znalem odeszlo juz od biblijnej wiary do tych o ktorych powiedzialem wyzej bo musialo sie wypelnic proroctwo o Wielkim Odstepstwie i Laodycei.
W tej chwili odnawiam wlasnie kontakty z wierzacymi w Polsce i byc moze bede mogl cos niedlugo doradzic.
Znam jednego brata pod Warszawa z ktorym warto rozmawiec na ten temat. Znalem takich wielu wspanialych braci ale wielu z nich juz odeszlo do Pana. Zorietuje sie kto jeszcze zostal. Wowczas bede mogl gdzies pokierowac.
Nie mam sumienia poslac Cie tak po prostu - idz do kosciola uwazajacego sie za Zielonoswiatkowy to oni ci wszystko powiedza. Bo tak jak mowilem 60% z nich to odstepcy. Boze przebacz jesli powiedzialem cos za mocno! Boze oby to sie jednak nie okazalo tak zle jak mysle!

Jesli ten temat bedzie cie nadal zajmowal to za jakis czas bede mogl podac Ci adresy do prawdziwych, czystych Zielonoswiatkowcow.
Zreszta to nie jest tak, ze tylko Zielonoswiatkowcy doznali Chrztu w Duchu Swietym.
Tacy ludzi sa w wielu Kosciolach. Znam charyzmatykow w Kosciele Baptystow, Chrystusowym, Wolnych, Anglikanskim...
Tylko trzeba zebyscie sie zrozumieli bo niektorzy wyznawcy kosciolow ewangelicznych myla albo nie odrozniaja dzialanie Ducha Swietego przy odrodzeniu i uswieceniu z tym konkretnym jednym przezyciem ktore Jezus zapowiedzial w Dz.Ap. 1, skutkujacym otrzymaniem Bozej nadprzyrodzonej mocy do sluzby.
Pozdrawiam
JS


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: marcin_ » 28 sie 2016, 23:43

Chrzest Duchem Świętym to osobne przeżycie od nawrócenia. Świadectwo jakim jest Pismo Święte wyraźnie na to wskazuje. Nawrócenie, owszem, jest owocem pracy Ducha Świętego w człowieku i to jest swego rodzaju pierwszy etap. Drugim jest natomiast ten, kiedy Duch Święty bezpośrednio zamieszkuje w człowieku i wyposaża go w dary, i to jest chrzest Duchem Świętym. Jego celem (wbrew poglądom wielu charyzmatyków) nie jest w pierwszej kolejności jakieś szczególne wyposażenie do służby, ale przede wszystkim uwielbienie Boga przez nas, którzy doświadczamy tego błogosławieństwa (J 16:14), a w dalszej kolejności uzdolnienie człowieka do prowadzenia zwycięskiego życia w Jezusie Chrystusie. Jak osoba, której życie nie oddaje chwały Bogu (nie ma owocu Ducha Świętego) może działać coś w mocy Ducha Świętego? Ano właśnie, nie może. Dlatego w pierwszej kolejności Duch Święty kształtuje nas na podobieństwo Jezusa Chrystusa. :-)

Polecam ten artykuł:
http://www.chrystusowy.pl/i131,Chrzest-Duchem-Swietym,Waldemar-Swiatkowski.html


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: Jerzy S. » 28 sie 2016, 23:52

Tak Marcin!
Ale Duch Swiety ksztaltuje tez ludzi ktorzy nie maja Chrztu w Duchu Swietym i to nieraz bardzo silnie. Sa ludzie bez Ch w DS ktorzy wydaja wiecej Owocu Ducha niz niejeden charyzmatyk po tym chrzcie. Dlatego trzymajmy sie jednak slow Jezusa "i bedziecie moimi swiadkami". Jednak to chyba jest glownym celem. Obok sluzby dla Boga (pomaganie, ewangelizacja) naszym zadaniem jest tez Uwielbienie a potrzeba uswiecenie. To dzieje sie dzieki pracy Ducha Swietego w nas.
Oczywiscie znaczenie uwielbienia i uswiecenia jest nie do przecenienia.
Bo Biblia mowi ze bez uswiecenia nie ujrzymy Boga a nie bez np. mowienia jezykami, prorokowania gloszenia Ewangelii.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: marcin_ » 28 sie 2016, 23:53

A czy ja gdzieś napisałem że języki czy proroctwa są konieczne przy chrzcie Duchem Świętym? Jeśli ktoś działa coś ku chwale Bożej i jest tego dobry owoc, to bez wątpienia jest to osoba ochrzczona Duchem Świętym. Inaczej nie byłaby do tego zdolna, a efekt też byłby mizerny. :-)


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: jj » 29 sie 2016, 09:51

Uwaga uwaga mlodzi, wierzacy ludzie!

Nie dajcie sie wprowadzic w blad. Przezycia innych nie sa nauka. Nauka Biblii mowi, ze nie moze byc wierzacego czlowieka, ktory nie bylby JUZ OCZHRZCZONY W DUCHU SWIETYM W CIALO CHRYSTUSOWE!!!
Nie istenieje wyimaginowana saytuacja, w ktorej czlowiek juz wierzy, a jeszcze nie jest ochrzczony Duchu Swietym.
Dlaczego?
Dlatego, ze nie nalezalby wtedy do Ciala Chrystusowego:


(12) Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus; (13) bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem. (14) Albowiem i ciało nie jest jednym członkiem, ale wieloma. (15) Jeśliby rzekła noga: Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała; czy dlatego nie należy do ciała?
(1 list do Koryntian 12:12-15, Biblia Warszawska)


Przyklady z Dziejow sa poczatkiem wylania Ducha Swietego na wszelkie cialo. Wczesniejsze przyklady, te z Ewangelii, to jeszcze Stary Testament. Duch Swiety nie byl jeszcze dany. Pozniej byl dany z wielka moca w spektakularnych wydarzeniach. Nastepnie zostal Kosciol obdarowany miloscia braterska, ktora Pawel wskazuje, jako "droge jeszcze doskonalsza" (1.Kor 13, 31). To jest cel dla Kosciola, jaki wyznaczyl Pan Jezus:

(34) Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. (35) Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.
(Ew. Jana 13:34-35, Biblia Warszawska)


A jesli chodzi o przezycie, to KAZDY wierzacy czlowiek moze potwierdzic to uniesienie, kiedy jezyk sam formuluje dziekczynienie Panu Jezusowi, kiedy chcialoby sie mowic calemu swiatu o zbawieniu i kiedy nic nie jest w stanie tego powstrzymac. Ta radosc jest chwila narodzenia na nowo. Jest chrztem w Ducho Swietym. Nie ma pozniej "wyzszej szkoly jazdy dla wtajemniczonych". Chrzest w Duchu Swietym jest jeden, wtedy, kiedy wraz z swoim duchem, Duch Swiety, mieszkajacy w tobie wola: ABBA! TATUSIU!

(14) Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. (15) Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! (16) Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy. (17) A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli. (18) Albowiem sądzę, że utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić.
(List do Rzymian 8:14-18, Biblia Warszawska)


(6) A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! (7) Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga.
(List do Galatów 4:6-7, Biblia Warszawska)


To wtedy wlasnie uwierzyles i zostales zanurzony w Duchu Swietym, napelniony Nim pierwszy raz! :) To wlasnie wydarzenie wielu myli z pozniejszym, oddzielnym od narodzenia na nowo wydarzeniem. Bierze sie to z wlasnego przezycia, kiedy wierzy sie intelektualnie, a wiara z gory, Bozy dar, przychodzi pozniej.

Napelnianie Duchem Swietym jest powtarzajacym sie ciagle procesem dokonywanym przez Ducha Swietego w kazdym Dziecku Bozym. Kazdy, wierzacy w Chrystusa czlowiek, posiada dar, lub kilka darow Ducha Swietego. Jednak Duch Swiety udziela darow jak sam chce, nie wedlug chcenia czlowieka, ale wedlug potrzeb Kosciola. Chcenie chce spektakularnych wydarzen, zeby byc "kims". Duch Swiety daje, zeby byc "nikim". Zeby nie istniec nawet w cieniu wlasnego przekazu Ewangelii. Zeby Chrystus WYLACZNIE byl wielbiony!
Po tym rozroznicie Ducha Swietego od ducha ludzkiego.


Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: marcin_ » 29 sie 2016, 12:59

Wiarę człowieka, podobnie jak jego naturę, należy pojmować w jej trzech aspektach: ducha, ciała, oraz duszy, a więc i przeżyć, których doświadczają ci, którzy chodzą za Jezusem (1Tes 5:23). Nie można przypisać wszystkiego, co dotyczy chodzenia z Bogiem do ducha czy do ciała, bo zostaje jeszcze dusza, która też pełni ważną (ale podrzędną w stosunku do ducha) rolę.

Zgadzam się z tym że bez działania Ducha Świętego człowiek nie byłby w stanie nawrócić się do Boga. Przykłady z Pisma Świętego z czasów apostolskich pokazują, że jednak byli ludzie, którzy oddzielnie od nawrócenia przeżywali wypełnienie (chrzest) Duchem Świętym. Życie dzisiejszego Kościoła także pokazuje że są tacy ludzie i widać przez ich życie wyraźnie Boże działanie. Nie można zaprzeczyć czemuś, co się z Bogiem przeżyło, a co jest wypełnieniem obietnicy naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, że ześle nam Pocieszyciela, Ducha Świętego. :-)

Wysłane z mojego Galaxy S7 SM-930F przy użyciu Tapatalka


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: jj » 29 sie 2016, 13:05

NIE WOLNO DZIELIC WIERZACYCH NA GRUPY "JEDNI MAJA, A INNI NIE MAJA". TO JEST NAJWIEKSZA KRZYWDA, JAKA MOZNA WYRZADZIC BOZEMU DZIECKU, SZCZEGOLNIE MLODEMU.
KAZDY, KTO WIERZY W PANA JEZUSA MA WSZYSTKO! MA WIECZNE ZYCIE, MA DARY DUCHA SWIETEGO, MA JEGO OWOC. JEST ZANURZONY W DUCHU SWIETYM I NALEZY DO CIALA CHRYSTUSOWEGO.
ZADNEMU WERZACEMU NIE BRAKUJE NICZEGO, INACZEJ NIE BYLBY GODNY KROLESTWA BOZEGO.


Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: Jerzy S. » 29 sie 2016, 13:06

Problem polega na tym, ze w protestantyzmie (i nie tylko) jest rozlam ze wzgledu na zrozumienie przekazu Biblijnego na temat Ducha Swietego i jego darow oraz Chrztu w Duchu Swietym.
Nie ma rozdzwieku na temat Owocu Ducha.
Jedne koscioly twierdza ze w dzisiejszych czasach nie ma juz Darow Ducha Swietego opisanych w Koryntian 12 r., Dziejach Apostolskich i innych miejscach mowiacych o tym, jak ostatni rozdzial Ewangelii Marka. I te koscioly ktore nie wierza, to i nie maja darow.
Sa tez koscioly ktore wierza, ze wszystkie Dary Ducha i cuda opisywane w NT moga dziac sie i dzisiaj. I te koscioly zazwyczaj ja posiadaja.
Uwazam ze poprawne nauki w sprawie czym jest odrodzenie a czym Chrzest w Duchu Swietym, maja te koscioly ktore wierza ze dzis tez jak i zawsze wystepuja dary charyzmatyczne.
Jak juz wczesniej powiedzialem te koscioly ktore wierza dokonaly nieporownywalnie wiecej w dziedzinie misji i ewangelizacji niz te koscioly ktore nie wierza.
W tej dyskusji pojawia sie oczywiscie rozne opinie i stanowiska co juz widac.
Kazdy powinien wysluchac i jednych i drugich a nastepnie modlic sie do Boga o Jego swiatlo w tej sprawie.

I na tym koniec sporu.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: KAAN » 29 sie 2016, 13:51

Jerzy S. pisze:Problem polega na tym, ze w protestantyzmie (i nie tylko) jest rozlam ze wzgledu na zrozumienie przekazu Biblijnego na temat Ducha Swietego i jego darow oraz Chrztu w Duchu Swietym.
Problemem nie jest rozłam tylko ludzie którzy go wywołują, to oni przekręcają Ewangelię i wciskają ludziom do głowy złe myślenie.

Jedne koscioly twierdza ze w dzisiejszych czasach nie ma juz Darow Ducha Swietego opisanych w Koryntian 12 r., Dziejach Apostolskich i innych miejscach mowiacych o tym, jak ostatni rozdzial Ewangelii Marka. I te koscioly ktore nie wierza, to i nie maja darow.
To fałszywa teza, WSZYSCY zbawieni mają dary Ducha, nie ma człowieka zbawionego nieobdarowanego.
Sa tez koscioly ktore wierza, ze wszystkie Dary Ducha i cuda opisywane w NT moga dziac sie i dzisiaj. I te koscioly zazwyczaj ja posiadaja.
Znowu fałszywa teza, bo dary Ducha nie zależą od wyobraźni tych co myślą ze są duchowymi ludźmi.
Jak juz wczesniej powiedzialem te koscioly ktore wierza dokonaly nieporownywalnie wiecej w dziedzinie misji i ewangelizacji niz te koscioly ktore nie wierza.
To nie jest kryterium prawdy, ilość nie odzwierciedla jakości, ale raczej prawdziwa jest relacja odwrotnej proporcjonalności.

Kazdy powinien wysluchac i jednych i drugich a nastepnie modlic sie do Boga o Jego swiatlo w tej sprawie.
Światło daje Słowo Boże i skłąda ono świadectwo że sprawy mają się tak jak przedstawił powyżej jj, sprawa jest znana, ustalona od wieków i nie ma potrzeby szukania nowego światła. Nowe światło posiadają zwykle odstępcze kulty, które ignorują wieczne stale światło Ewangelii a próbują swoje świece wątpliwej jakości ideologii postawić na swieczniku doktryny chrześcijańskiej.
Jerzy S. pisze:I na tym koniec sporu.
Nie koniec; spór ten będzie tak długo trwal jak długo pojawiać się będę samozwańczy prorocy, apostołowie i przynosić będą zwodnicze nauki. Definitywny koniec tego procederu zakończy się kiedy Pan powróci. Przyjdź Panie Jezu!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości