Chrzest Duchem świętym

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: jj » 18 wrz 2016, 12:16

krecik pisze:@jj plus inni którzy twierdzą że nawrócenie jest równoznaczne z chrztem Duchem Świętym.

Ani ja tak nie twierdze, ani nikt inny na tym forum nie wyrazil przekonania o tym, ze nawrocenie jest rownoznaczne z chrztem Duchem Swietym. Nie wiem, skad ci sie to wzielo i kogo ostrzegasz. Ja wierze, ze nawrocenie i zanurzenie (chrzest) w Duchu Swietym to dwa zupelnie rozne wydarzenia. Wierze jednak, w odroznieniu od ciebie, ze obydwa te wydarzenia odbywaja sie jednoczesnie i ze sa wylacznie w gestii Pana Jezusa, a nie czlowieka.

krecik pisze:Tematem wątku jest istota chrztu Duchem Świętym, czy jest wymagane. Ja tylko wyrażam swoje stanowisko i zrozumienie Słowa Bożego. Jeśli więc Jan chrzciciel stwierdził że on chrzci tylko w wodzie ku upamiętaniu, a Jezus chrzci Duchem Świętym.


Duch Swiety nie byl jeszcze dany:

(39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.
(Ew. Jana 7:39, Biblia Warszawska)


To byl jeszcze Stary Testament.

krecik pisze:Innym wyrazistym dowodem jest historia opisana w Dz 19;1-6. Tam chrześcijanie uwierzyli w Jezusa Chrystusa i zostali ochrzczeni chrztem Janowym, który dzisiaj jest nazwany chrztem wiary. Następnie pomimo tamtego chrztu, zstąpił na nich Duch Święty, w wyniku nałożenia rąk apostołów. To jak inaczej można to rozumieć niż tak że są to dwa oddzielne chrzty ?


Jest zanurzenie w wodzie i zanurzenie w Duchu Swietym, czyli chrzest wodny i chrzest w Duchu Swietym. O co pytasz? Kto twierdzi, ze te dwa wydarzenia nie sa oddzielne?

krecik pisze:Nakreślę jeszcze raz aby być dobrze zrozumianym.
Każda nawrócona osoba przyjmuje Ducha Świętego w chwili decyzji wyboru drogi za Bogiem.


A to juz nie jest biblijna nauka. Nie ma takiej mozliwosci, zeby Bog Biblii dawal swojego Ducha na podstawie decyzji czlowieka o wyborze drogi. Ducha otrzymuje kazdy, kto uwierzy w dzielo odkupienia na krzyzu i wyzna Jezusa Panem.

krecik pisze:Oczywiście w wyniku Jego Łaski, ale też pragnienia tego ze strony człowieka. W tym miejscu nie ma mowy o jakichkolwiek kategoriach na wzór Świadków Jehowy.


Laska jest darem. Wiara jest darem. Duch Swiety jest darem. Nawet to pragnienie, o ktorym piszesz, jest darem. :) Czlowiek, ktory ma byc zbawiony, wyraza to pragnienie, ale nie jest ono wygenerowane w jego grzesznej naturze. To jest Boze pociagniecie + pouczenie, czyli w calosci niezasluzony dar.

krecik pisze:Taki człowiek, niezależnie od pozycji społecznej, wykształcenia i majętności, staje się cząstką wielkiej rodziny Bożej. Tak jak w zdrowej ziemskiej rodzinie, nie ma lepszych i gorszych dzieci, tak też jest u Boga. Jeśli ktoś z ludzi robi jakieś różnice, to tylko świadczy o jego niedojrzałości duchowej.


Jesli sie twierdzi, ze jeden ma, a drugi nie ma, to jest roznica.

krecik pisze:Tak więc każdy naśladowca Jezusa Chrystusa ma już Ducha Świętego, lecz to nie oznacza że posiada Jego DAR...Nie mylmy tego z OWOCEM Ducha Świętego.


A skad ta nauka??? Gdzie jest napisane, ze "nie wszyscy..., a niektorzy to wcale nie maja"? Sam cytowales, ze jeden ma taki dar, a inny ma inny dar, ale wszyscy sie uzupelniaja, jak czlonki jednego ciala. Skad nagle przekonanie o tym, ze niektorzy wierzacy nie maja darow???


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest Duchem świętym

Postautor: Samolub » 18 wrz 2016, 12:45

krecik pisze:
Samolub pisze:Jeśli przyjąłeś Chrystusa oraz uznałeś jego ofiarę. To jako osoba Nowo Narodzona jestes ochrzczony Duchem Świętym.

Proces- chrzest Duchem Świętym, skutek/stan - osoba Nowo Narodzona


Jeśli przyjmuje się Chrystusa, to jednocześnie w sercu takiego człowieka zamieszkuje Bóg Ojciec i Bóg Duch Święty. Bo Bóg nie może być rozdzielony !

Chrzest Duchem Świętym nie jest procesem, lecz aktem jednorazowym. Analogicznie jak narodzenie z Ducha, w rozmowie Jezusa z Nikodemem w J 3.
Myślę że pomieszałeś pojęcia !
Procesem jest DOJRZEWANIE, czyli zbawienie w duszy, w naszych emocjach i intelekcie. Zaś aktem jest zbawienie ducha ludzkiego. Natomiast zbawienie ciała nastąpi podczas zmartwychwstania i otrzymania ciała uwielbionego (1 Kor 15).


Ponieważ jestem wywołany do tablicy to postaram się krótko odpowiedzieć =P
Zgadzam się, że wszystko jest procesem i wkoncu dochodzenie do pełnego przyjęcia Jezusa to czas poprzedzający to wydarzenie. Słowo "proces" oraz "skutek" ktore użyłem, służą wskazaniu przyczyny i skutku, nie chodziło mi raczej o proces w rozumieniu rozciagnietego w czasie zdarzenia.

Chodzi po prostu o to, że chrzest Duchem Swietym oznacza Nowo Narodzenie. Także chyba nie ma tu az takich rozbierznosci w naszym zrozumieniu, tylko zrozumiałeś innaczej moj przekaz. Może powinnem użyć innego słowa np akt, wydarzenie.


Co do wpisu Jerzego S. na blogu
Całkiem ciekawy, choć trochę wyczuwam Jerzy potrzebuje zainteresowania. To co pisze w tym kwestia marichuanny czy daru rozeznania duchow całkiem ciekawe.

Propo niektórych darów są one udzielane jako proces rozlozony w czasie. Doznania Jerzego S. są subiektywne, ale o to właśnie chodzi by się na swoje odczucia zdać. Gdyż Duch Święty nie działa perswazyjnie ale wespół z naszym duchem. Także fajnie że poruszamy takie tematy i wspolnie coś staramy się ustalić, to podstawa do dzielenia się wlasnymi doswiadczeniami oraz lepszym zrozumieniem jak się sprawy mają.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości