Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: jj » 30 sie 2016, 16:43

Jerzy S. pisze:Jednak musisz odroznic co ja na prawde powiedzialem i zrobilem od tego co jest zwyklymi ale goracymi emocjami ludzi z takiego Kosciola
jak K. Wolnych Chrzescijan wzgledem spotkanych przez nich ludzi z Kosciolow o charakterze chryzmatycznym.
Deklarowaliscie w Regulaminie, ze to forum jest dla wszystkich protestantow wiec i dla wyznajacych aktualnosc charyzmatow takich jak mowienie jezykami, prorokowanie, uzdrawianie rowniez.
W tej chwili ja widze ze wiekszosc moderatorow jest z kosciolow nie zielonoswiatkowych i dopuszczalne sa wypowiedzi na temat Zielonoswiatkowcow bardzo agresywne.


Poniewaz sugerujesz, ze nie uczysz inaczej niz inni charyzmatycy o charakterze zielonoswiatkowym, musisz sie liczyc z tym, ze taka sugestia bedzie konfrontowana z twoja nauka.

Uczysz o wielu chrztach, chociaz zwrocono ci uwage, ze chrzest jest jeden:

Jerzy S. pisze:To ze w tym wersecie jest mowa o jednym chrzcie, nie znaczy ze w chrzescijanstwie wystepuje tylko jeden chrzest.
Bo w Hebrajczykow 6, 2 jest mowa o chrzyach:


Uczysz o niezbednym posrednictwie czlowieka w dzialaniu Ducha Swietego:

Jerzy S. pisze:Duch Swiety zstepuje na czlowieka,tylko wtedy gdy usluguje mu czlowiek ktory sam ma Ducha Swietego a i napelnienie Duchem Swietym (Chrzest w Duchu Swietym) i charyzmaty mozna otrzymac wtedy gdy usluguje osoba ktora juz to otrzymala wczesniej.


Tak tez uczy Ruch Wiary.

Dzielisz wierzacych na dwie kategorie:

Jerzy S. pisze:Czym zatem roznia sie ci wierzacy, ktorzy maja charyzmaty od tych ktorzy nie maja. A mam w tym XXX lat praktyki:
Bo ci pierwsi maja nanowozrodzenie - pieczec Ducha Swietego - "maja Ducha Swietego" i sa Jego i sa w Ciele Chrystusa,
a ci drudzy maja nanowozrodzenie ale tez chrzest w Duchu Swietym o ktorym mowil Jezus w Dz.Ap. 1,4-8


Tak tez uczy Ruch Wiary.

I nie pisz, ze uczysz podobnie do Zielonoswiatkowcow, bo sam oswiadczasz, ze:

Jerzy S. pisze:Ja nie wykladam interpretacji zadnego kosciola. A tym bardziej "mojego kosciola".


Nie przejmuj sie tak bardzo tym, ze to nie jest w temacie. Bywa, ze jest to konieczne dla "wyprostowania" wykrzywien.


Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 30 sie 2016, 16:57

Na inny temat nie bede tu rozmawial bo nawet nie wiem co maz na mysli.
Moge tu rozmawiac tylko o tym;
Minelo 5 lat. Co sie zmienilo?
Czy juz posprzatane?
Falszywe nauki juz wymiecione z Kosciola?
Postepowanie pastorow poprawilo sie?
A jesli nie to co wierzacy zamierzaja robic dalej z ta sprawa?
Czy oni cos planuja oprocz wypowiadania opinii?
Czy stworzyli jakis ruch czy cos w tym stylu?
A czy znacie osoby ktore wyznawaly ze sostaly bardzo poranione przez zbory/ pastorow?
Jak masz na ten temat cos do powiedzenia to mow ale o innych rzeczach tu nie bede rozmawial. Daj mi swoj telefon to pogadamy.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 30 sie 2016, 17:03

jj w ogole tego nawet nie doczytalem do konca
TO OFFTOP
INNY TEMET
Nic nie odpowiem.
Jestes moderatorem i lamiesz regulamin.

NA BOGA!!!! LUDZIE WSZYSTKICH RAS I WYZNAN!!!
Jesli chcecie rozmawiac o mojej cnocie lub jej braku oraz o madrosci moich wierzen lub jej braku
i w ogole na temat mojej dotychczas w sumie skromnej osoby to
ZALOZCIE NOWY TEMAT:
>>>OPINIE NA TEMAT JERZEGO S. I JEGO WIERZEN<<<


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: wisnia2168 » 30 sie 2016, 18:38

Jeśli chcesz spełnienia Bożej misji to, drogi Jerzy, sam wyjdź z ewangelią do ludzi. Ewangelizuj, ukazuj Chrystusa a nie kościół.
Na temat słuszności twoich wierzeń można by dłuuugo dyskutować ;) Natomiast co jest najważniejsze- znowu wystąpiło założenie że to właśnie twój kościół będzie najbliżej Prawdy Biblijnej..
No tutaj muszę Cię zawieźć, ponieważ Boga nie da się w 100% pojąć (a co próbujesz uczynić), takwięc ani my-luteranie- nie mamy 100% prawdy, ani baptysci, ani zielonoswiatkowcy.
Natomiast dla wszystkich wierzących jest możliwe zbawienie, zatem jesteśmy sobie równi :)
To tak qwoli wyjaśnienia pewnych tendencji. Natomiast co się tyczy błędów w Polskich kościołach.. człowiek jest istotą nieidealną, skalaną grzechem ;) Nie jest zatem możliwe stworzenie czystego jak diament kościoła.
Reformacja jest już za nami- mamy otwarte drzwi do wyboru każdego wyznania jakie nam się podoba :) Pozwól Bogu poprowadzić Cię do któregoś i ujrzyj wreszcie działanie idealnego Boga wśród nieidealnych ludzi!


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 01 wrz 2016, 16:22

Dziekuje za uwagi. Tak staram sie robic.
Jesli myslisz optymistycznie o polskich kosciolach to odsylam do poprzednich wpisow gdzie powiedzialem co o tym sadze.
Moze ten watek nie jest dla Ciebie. Czekam na odezwanie sie tych do ktorych to jest adresowane, czyli do osob, ktore okolo 5-10 lat temu wypowiadaly sie na forach o bledach kosciolow.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: KAAN » 01 wrz 2016, 17:45

Jerzy S. pisze:Minelo 5 lat. Co sie zmienilo?.
Od czego pięć lat?
Czy juz posprzatane?
A co masz na myśli? Jakie brudy trzeba wymieść? Jaki masz ty w tym udział?
Falszywe nauki juz wymiecione z Kosciola?
A jakie uważasz za fałszywe? Jak można zorientować się z twoich postów sam chcesz nauczać fałszywe nauki.
Postepowanie pastorow poprawilo sie?
Chciałbyś kogoś osądzić? Na jakiej podstawie i według jakich kryteriów? Kto udzielił ci autorytetu sądzenia?
A jesli nie to co wierzacy zamierzaja robic dalej z ta sprawa?
Z co byś widział w działaniu wierzących?
Czy oni cos planuja oprocz wypowiadania opinii?
Czego oczekujesz od nich? Czy maja dać kopa w d. pastorowi i przystapić do twojego kościoła?
Czy stworzyli jakis ruch czy cos w tym stylu?
A do czego to potrzebne? Jaka idea przyświecałaby takiemu ruchowi, jaki miałby być kształt tego ruchu?
A czy znacie osoby ktore wyznawaly ze sostaly bardzo poranione przez zbory/ pastorow?
Czy chciałbyś ich leczyć? Czy przypadkiem nie powinieneś najpierw uleczyć siebie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: kontousunięte1 » 01 wrz 2016, 17:49

:clap: :applause: :buzki: dla KAANa


Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 02 wrz 2016, 12:49

TAK JAK JUZ MOWILEM:
Czekam na odezwanie sie tych do ktorych to jest adresowane, czyli do osob, ktore okolo 5-10 lat temu wypowiadaly sie na forach o bledach kosciolow.

Nie bede odpowiadal ludziom ktorzy postanowili byc moimi wrogami, sledza mnie i ciagle dokuczaja, w kazdym watku piszac cos na przekor mnie a nie dla dobra sprawy. Wasz czas juz minal.
Pozatym ustawie tak zeby niektorych z was w ogole nie widziec bo wasze wpisy sa po prostu zbedne.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: KAAN » 02 wrz 2016, 14:27

Jerzy S. pisze:Nie bede odpowiadal ludziom ktorzy postanowili byc moimi wrogami, sledza mnie i ciagle dokuczaja, w kazdym watku piszac cos na przekor mnie a nie dla dobra sprawy. .
Dokuczają ci :O , śledzą... biedny jesteś, musisz wiedzieć że to forum to nie jest darmowy sposób na lansowanie siebie i swojego kościoła, ale z każdego słowa musisz się tu wytłumaczyć, dlatego to forum jest dyskusyjne, bo dyskutuje się z tymi co zamieszczają tu swoje poglądy i tezy. Jak nie umiesz się zachować na forum dyskusyjnym to daj sobie spokój a nie obrażaj innych słowami o złe zamiary.
Wasz czas juz minal.
Myśłę że twój minął i nie umiesz się z tym pogodzić. Oczywiście że będziesz obserwowany i twoje wpisy będa komentowane z różnych punktów widzenia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 02 wrz 2016, 14:51

Tak malo o mnie zlego powiedziales?
Tracisz forme.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: KAAN » 03 wrz 2016, 10:58

Jerzy S. pisze:Tak malo o mnie zlego powiedziales?
Tracisz forme.
Tyle co napisałem wystarczy, ku twojemu pouczeniu, jesteś nowy na tym forum i możesz nie znać tutejszych zwyczajów. Jeszcze jedno; na tym forum obowiązuje dyskusja merytoryczna, jakieś osobiste odczucia, nie związane z tematem są niemile widziane a stosowane notorycznie i próby wywoływania kłótni uważane za trolowanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Samolub » 07 wrz 2016, 08:20

Btw. Zamiast tworzyć nową denominacje, preferuje rozpocząć pracę nad polskim Kościołem Protestanckim oczywiście w ramach uni i z zachowaniem autonomi czy głosu obecnych denominacji i członkostwa w swoich strukturach międzynarodowych. A przynajmniej zacząć dyskusję czy zasiać taką ideę

W 2004r Holandia dokonała takiej uni po 40 latach prac i jest to największy Kościół Protestancki w Holandii. Oczywiście tam dokonało się to w Kościołach Ewangelickich po wielu pracach, głosowaniach i z ciekawą formułą.

Zakaz ekumeni z Rzymem wpisany w status to byłby hicior :D w sumie kiedys założe ankietę i otworze wątek takowy. Proponuje by jednak taki Kościół powstał po stronie Ewangelicznych. Nie mówcie że nie da się i cięzko to połączyć, da się da się


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 15 wrz 2016, 17:22

KAAN pisze:
Jerzy S. pisze:Tak malo o mnie zlego powiedziales?
Tracisz forme.
Tyle co napisałem wystarczy, ku twojemu pouczeniu, jesteś nowy na tym forum i możesz nie znać tutejszych zwyczajów. Jeszcze jedno; na tym forum obowiązuje dyskusja merytoryczna, jakieś osobiste odczucia, nie związane z tematem są niemile widziane a stosowane notorycznie i próby wywoływania kłótni uważane za trolowanie.


Nie znalazlem nic takiego w regulaminie forum.
Natomiast znalazlem ze beda chronieni dyskutanci za obrazliwe i klamliwe wpisy na ich temat ale jak dotad nie objeto taka ochrona mnie.

SAMOLUB NAPISAL>>
Btw. Zamiast tworzyć nową denominacje, preferuje rozpocząć pracę nad polskim Kościołem Protestanckim oczywiście w ramach uni i z zachowaniem autonomi czy głosu obecnych denominacji i członkostwa w swoich strukturach międzynarodowych. A przynajmniej zacząć dyskusję czy zasiać taką ideę

W 2004r Holandia dokonała takiej uni po 40 latach prac i jest to największy Kościół Protestancki w Holandii. Oczywiście tam dokonało się to w Kościołach Ewangelickich po wielu pracach, głosowaniach i z ciekawą formułą.

Zakaz ekumeni z Rzymem wpisany w status to byłby hicior :D w sumie kiedys założe ankietę i otworze wątek takowy. Proponuje by jednak taki Kościół powstał po stronie Ewangelicznych. Nie mówcie że nie da się i cięzko to połączyć, da się da się

Odpowiadam>>>
Nie chce tworzyc nowej denominacji tylko UNIE WOLNYCH ZBOROW Projekt Statutu jest dostepny. Link gdzies wyzej.
Przy takim statucie wykluczona jest mozliwosc "pozadzenia" kogos kims. Warto poczytac.
Nie chce nic tworzyc. Chce powrotu do tego co juz bylo. Kto takiego powrotu pragnie, ten sie do nas dolaczy z czasem.
Jest pewien powod dla ktorego to co sie wydarzylo w Holandii nie moze sie wydarzyc w Polsce.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: biblijny » 24 wrz 2016, 00:27

Pan Bóg w różnych czasach i miejscach działa na różne sposoby, nie zawsze zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Pierwsza podróż misyjna Apostoła Pawła była obfita w widzialne dla innych ludzi owoce. Druga podróż była pełna cierpienia i rozczarowań, biczowań i listów pisanych we łzach. Trzecia podróż związana była z jego aresztowaniem i ciąganiem po sądach. W każdej z tych podróży działał Bóg, w każdej się Bóg uwielbił, w każdej wypełnił swój Boski, doskonały plan.

Misję i ewangelizację rozpoczyna, prowadzi i nadzoruje Duch Święty. Zbór powstaje wówczas i w tym miejscu, które upatrzy sobie Bóg. Myśmy robotnikami nieużytecznymi. Nie mamy zbyt wiele, aby zaoferować Bogu i tęsknie wyczekujemy, czy oby w swej łasce nie zechciał nas zatrudnić do jakiegoś skromnego dzieła.

Również i Tobie życzę tej pokory. Nie miłujesz bowiem Polski bardziej od Pana Jezusa i nie zależy Ci na zbawieniu Polaków bardziej niż Panu Jezusowi. Uklęknij przed Bogiem, a On być może zechce powołać Cię do jakiejś służby, o ile uzna to za stosowne.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 13 paź 2016, 17:02

Tak wlasnie staram sie robic.

Zauwazylem, ze sporo osob otwiera ten watek ale nikt prawie sie nie wypowiada na postawiony temat.
Poniewaz jednak sporo osob otwiera ten watek, chce poinformowac, ze jak Bog pozwoli to w dniach 22-23 X 2016 odbedzie sie zjazd/narada/konferencja na temat przyszlosci ludu Bozego i misji w Polsce. Inna opcja to na poczatku listopada. Albo dwie konferencje w dwoch roznych terminach dla wygody uczestnikow. Prowadze teraz rozmowy ze wspolorganizatorami i w najblizszych dniach ustalimy miejsce i dokladny termin.
W programie 10-cio minutowe wypowiedzi uczestnikow zjazdu, w ktorych beda mogli przedstawic swoja wizje i poglady, przeplatane sesjami omawiajacymi punkt po punkcie projekt statutu dla wspolnoty przyszlosci. Przewidziany tez jest czas na modlitwe polaczona ze sluchaniem glosu Bozego. Nic bez Boga, nic przeciw Bogu.
Osoby do ktorych adresowany jest ten watek beda bardzo mile widziane na zjezdzie. Prosze zadeklarowac chec wziecia udzialu na priv.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości