Moje pytania o KZ i ogólnie.

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 10 lut 2017, 17:06

Analizuj kursistow korespondencyjnej szkoly sobotniej, a nie mnie. Jestes zamkniety na argumenty. Nawroc sie, bo twoj stan duchowy jest fatalny. Latwiej przechodzi ci przez klawisze obrazanie Boga, niz obrazanie czlowieka. Podano ci mnostwo cytatow, jednak nie jestes w stanie wyciagnac z nich zadnych wnioskow. Tyle faktow.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 17:15

jj pisze:Nawroc sie, bo twoj stan duchowy jest fatalny. Latwiej przechodzi ci przez klawisze obrazanie Boga, niz obrazanie czlowieka.

Mat 7:1-2 pau
(1) Nie osądzajcie, abyście nie byli osądzeni.
(2) W jaki bowiem sposób sami osądzacie, tak i was osądzą. Jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: kruszynka » 10 lut 2017, 18:30

Zbyszekg4 pisze:(1) Nie osądzajcie, abyście nie byli osądzeni.
(2) W jaki bowiem sposób sami osądzacie, tak i was osądzą. Jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.

A wiesz Zbyszek kiedy ostatnio ten werset przyszedł mi do głowy? Kiedy na czacie napisałeś że już przebierasz nogami na myśl ile materiału zebrałeś na....."darbystów" i czekasz.......bo nikt się nie wypowiada w temacie.
Zastanowiły mnie Twoje pobudki, ponieważ te słowa nie zdradzały zmartwienia faktem iż ktoś może podążać niewłaściwą drogą......
Wiesz o co mi chodzi.

Czytam wiele tematów na frorum.
W większości wygląda to tak właśnie.

Te rozmowy mogą przynieść skutek ( jedność - patrz Jana 17) tylko w jednym przypadku: założenie że......mogę się mylić.
Jeżeli prawda jest jedna, to oponent musi być w błędzie.
Jak to jest, że nikt nie sądzi że jest w błędzie przy.....takich rozbieżnościach?
Ktoś musiałby założyć, że jest, by trafic na wąską drogę.
Trudne.
Takie założenie to wręcz gwałt na mojej oczywistej racji! Bezczelnosć. Brak kultury.

Jestem na forum 4 lata niecałe. Byłam charyzmatyczką. Raz, nie pamiętam w jakiej to było rozmowie jj pojechał po mnie równo.
Nawet nie wyobrażasz sobie jak bardzo byłam wściekła. Coś o głupocie itp.
Zapala się wtedy w człowieku obrona prawd w które się wierzy, żeby...........
No i właśnie. Żeby co?
Żeby wyjść z twarzą. Pycha.

Ale do refleksji nie zmusił mnie jj. Zmusił mnie Bóg.

Wiele lat byłam w depresji, a potem "tylko" w smutku.
Dotarło do mnie, że radośc jest owocem Ducha.
"Kto trwa we mnie przynosi owoc"
Dużymi literami zobaczyłam, że powinnam zapytać Boga o to czy......trwam w Panu, czy.....może.......yyyyyy.....jestem zwiedziona.
Wyjęczałam to pytanie.

Zbyszek. To bylnajlepszy dzień w moim życiu.
Głęboka radośc i pokój pojawiła się kiedy weszłam na drogę, którą Pan mi wskazał. Dlaczego notorycznie tego nie robimy? Boimy się prawdy.

Potrafisz zapytać Boga o to samo co ja?
Potrafisz?

Teraz jeśli miałabym zadać jakiekolwiek pytanie człowiekowi to zadałabym je właśnie panom z którymi polemizujesz.

Tak to się plecie.

To wygląda na totalny offtop, ale nim nie jest.

Pomyśl.

Wracam do kuchni :P


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 18:36

Dziękuję Kruszynko za obszerną wypowiedź.
Tak, Pan Bóg lepiej od forumowiczów przekonuje do prawdy - tej Żywej=Chrystusa, i tej spisanej w Piśmie...
Nie jestem "zabetonowany" na argumenty, lecz te z ruchu darbystycznego mnie nie przekonują!

Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: kruszynka » 10 lut 2017, 19:15

Zbyszekg4 pisze:Tak, Pan Bóg lepiej od forumowiczów przekonuje do prawdy

Jak przekonuje?Zbyszek.
Jak?
Czy procesu przekonywania Przez Boga nie mylisz z własnym gorącym przekonaniem? Zresztą. Nie odpisuj. Byleś przemyślał.

Ech.
Robię właśnie tort i nic mi z niego nie wyjdzie jak będę się tak Tobą przejmowac.
Nie bierz opacznie słów, które Ci się nie podobają, jako nieżyczliwe.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 10 lut 2017, 19:51

Przepraszam Ciebie, Kruszynko. Nie wiedzialem, ze tak Cie to poruszy.
Ciebie, Zbyszek, tez przepraszam.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: kruszynka » 10 lut 2017, 20:35

jj pisze:Nie wiedzialem, ze tak Cie to poruszy.

Pooooooruszy?!
JJ jakbym Cie wtedy spotkała na ulicy, to bym pojechała z kałasznikowa.
Skąd bym go wzięła? Moja wściekłość była w stanie go zmaterializować. :D
Żartujemy sobie. Fajnie. Ale było ciężko. Dlaczego ciężko?

Otóż to.

Byle siebie analizować. Bez tego ani rusz w kierunku zadania Bogu szczerego pytania.

(a tym postem wzruszyłeś mnie do łez)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lut 2017, 06:07

jj pisze:Ciebie, Zbyszek, tez przepraszam.

Przeprosiny przyjmuję! I także swoje "przepraszam" do Ciebie - a też i KAANa - kieruję!
Sprzeczamy się o ludzi, takich jak White czy Darby, którzy z racji swej martwoty nawet o tym nie wiedzą... Dajmy więc im spokój, a skupmy się na Żyjącym Człowieku i Bogu: Jezusie Chrystusie!

=====
Tylko w kwestii biblijnej jeszcze muszę się odezwać. Któryś z was napisał, że Bóg w niebiańskiej świątyni nie mógł by przebywać w obecności grzechu... A w ziemskiej mógł??! Mógł!!
To tylko chciałem zaznaczyć w kontekście Hbr 9,23 i potrzeby oczyszczenia "rzeczy niebieskich"...

Miłego dnia, a że dziś akurat sobota - to sobotniego! :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 11 lut 2017, 22:04

Zbyszekg4 pisze:Tylko w kwestii biblijnej jeszcze muszę się odezwać. Któryś z was napisał, że Bóg w niebiańskiej świątyni nie mógł by przebywać w obecności grzechu... A w ziemskiej mógł??! Mógł!!
Nie mógł, dlatego przebywał w niej po oczyszczeniu. Niebiańska świątynia jest czysta i nie trzeba jej oczyszczać, Pan Jezus wykonał w niebiańskiej świątyni przebłagania za grzech.
Obrzęd oczyszczenia ziemskiej świątyni i kapłanów nie wymagał krwi baranka,ale cielca, kozła i popiół z jałowicy, to inne oczyszczenie niż krew Pańska. Pan Jezus odkupił nas własną krwią, a nie odkupił albo oczyścił świątynię w niebie.
Po wykonaniu odkupienia zasiadł na tronie Bożym co oznacza zakończenie posługi kapłańskiej. W ziemskiej świątyni nie było sprzętów do siedzenia bo służba kapłańska nie miała się zakończyć. tak jak służba Pana Jezusa. Gdyby odnieść obraz niebieski do ziemskiej świątyni to kapłan musiałby usiąść na arce przymierza co było absolutnie nie do pomyślenia.
To tylko chciałem zaznaczyć w kontekście Hbr 9,23 i potrzeby oczyszczenia "rzeczy niebieskich"...
Zbawieni są rzeczami niebieskimi oczyszczonymi krwią Pańską.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2017, 06:31

Pozostaje mi pozostać w opozycji do tego, co piszesz KAAN, bo już dalszych sporów wieść mi się po prostu nie chce.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości