Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: believer » 07 gru 2016, 14:34

:?: Znajomy mi podrzucił kilka filmików z You tube , obejrzałem chyba 3, znalazłem ich filmiki na You Tube, może kiedyś obejrzę, ale niekoniecznie. Nie wiem czy warto wgłębiać się w temat, jeśli już widzę, że te interpretacje nauczającego Sebastiana są lekko dziwne i kosmiczne, jednak z powodów badawczo-poznawczych może bym się coś dowiedział. Może ktoś się z nimi spotkał i wie w co wierzą i nauczają? jak ktoś ma siłę to ostatnio oglądałem 1 godzinny wykład: "Biblia nie jest taka jaka myślisz"i tam wykłada swoje zrozumienie objawienia Pisma.....


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
ocochodzi
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:29
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: ocochodzi » 09 gru 2016, 13:33

Witaj,

moi znajomi w ciągu ostatniego miesiąca robią to samo, na siłę namawiają do swoich racji i tworzą różne teorie np że eucharystia to kanibalizm czy że ziemia jest płaska, jezusbezreligi.pl publikują filmiki tej organizacji/sekty(?) martwię się o nich i nie wiem co robić,
"believer" Czy Twoimi znajomymi nie są przypadkiem Sebastian i Magda?


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: believer » 09 gru 2016, 14:07

Sebastian i Magda to chyba nie moi znajomi, tzn znam słabo 2 Sebastianów i ze 3 Magdy ale prawdopodobnie nie o nich Ci chodzi. Odnośnie tej grupy Jezus bez religii to na razie przejrzałem kilka filmików, z ich strony wynika, ze obecnie jeżdżą po Polsce i organizują spotkania, nabijają się z innych chrześcijan, wynika, że tylko oni są nowonarodzeni i weszli do duchowej ziemi obiecanej gdzie nie ma choroby i śmierci??? a pozostali chrześcijanie błądzą jak Żydzi na pustyni. Naucza i nagrywa filmiki na You Tube niejaki Sebastian, który mówi, że te filmiki tak naprawdę nagrywa Duch Święty!!!, oglądałem wykład to ma dziwne podejście do Pisma, odrzuca Stary testament, jak czytają o Eliaszu który ściągnął ogień z nieba to się śmieją, dużo by pisać. Ten Sebastian z jednej strony niby inteligentnie się wypowiada, ale niektóre wersety kosmicznie interpretuje np Ap Paweł zwraca się do świętych i wierzących i ten Seb mówi, że w zborze były 2 grupy: cieleśni wierzący i lepsza grupa czyli święci i obecni chrześcijanie to wierzący, a on i jego grupa to święci. Ogólnie po kilku wykładach mam negatywne podejście, nie chciałbym z nimi się spotkać, widzę, że do mojego miasta się nie wybierają i dobrze, ale w sumie to chciałbym wiedzieć w co wierzą i jak rozumieją, bo z pojedynczych wykładów coś tam wynika ale nie do końca. Uważam, że wstyd robią innym normalnym wierzącym w Pismo chrześcijanom ewangelicznym, bo jak ktoś się zetknie z tą grupą "J bez religii" to może później myśleć, że wszyscy protestanci to oszołomy i jak kogoś zobaczy z Biblią to będzie uciekał.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: christianinroman » 13 gru 2016, 14:30

Znam osobiście jedną Panią z Legnicy. Weszła w to i była w tym roku na konferencji Jezusbezreligii. Nie zgadzam się z nią w wielu aspektach jej przekonań, ale miłuję ją bo wierzy w Pana JEZUSA i kocha Go.


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: believer » 14 gru 2016, 09:06

tylko jest taki problem, że w tej grupie i podobnych (branhamowcy, kościół lokalny) niby miłują Pana ale pogardzają innymi wierzącymi spoza ich grupy. W Piśmie jest napisane: że nie może ktoś miłować Boga jeśli nie miłuje/pogardza bratem, i żeby innych uważać za wyższych od siebie, a te grupy pogardzają innymi i uważają, że tylko oni mają właściwe albo głębsze zrozumienie, odrzucają tych co są po za nimi i dorobek chrześcijaństwa.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Marcel777 » 02 sty 2017, 20:24

Radzę ci trzymać się od tego kanału z daleko. Kiedyś jeszcze przed nawróceniem trwałem chwilowo w tej herezji. Autor pomija wiele niewygodnych cytatów i wyciąga z kontekstu wersety.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Marcel777 » 02 sty 2017, 20:27

Zapomniałem dodać ,że ten Sebastian uważa ,że wierzący nie grzeszą i nie ma w nich grzechu.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
gmm
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: gmm » 29 sty 2018, 23:59

Jesli material, ktory zobaczylem dzisiaj, jest dla nich reprezentatywny - to nie sa to żadni chrzescijanie
Mówię o tym materiale:
https://youtu.be/jUEvOMvKnRA?t=13m53s
Jahwe = diabeł
syn boży = szatan
krzyczy film w 13 minucie 53 sekundzie


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: MrSponge » 30 sty 2018, 10:25

Odradzam i przestrzegam. Już na stronie O NAS każdy uzbrojony w Słowo Boże dostrzeże...
O nich pisze:2000 lat temu zstąpił tu sam Bóg Najwyższy
i odział się podczas chrztu w Jordanie w Chrystusa

Im dalej tym lepiej. Ja wiem, że "wolnościowe" podejście do wiary jest atrakcyjne, ale osobiście boję się takich organizacji, które nie mogą powiedzieć jakie jest ich wyznanie wiary, jakie są ich fundamenty. Demonizowanie denominacji graniczące z drwiną i przekazem typu "zrzeszanie się to śmierć duchowa, to synagoga" jest czymś mocno ocierającym się o... Wiadomo o co.

To jest kolejne wymyślanie "chrześcijaństwa" na nowo, nie oni pierwsi i nie ostatni. Odradzam...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Pan Piernik » 30 sty 2018, 14:47

Wszystkie ruchy, które za cel biorą sobie religię, pragną ją zwalczać i nawołują do jej porzucenia, są ruchami, które w swej istocie występują przeciw Kościołowi, a co za tym idzie, przeciw Chrystusowi.
Należy trzymać się od nich z daleka i w miarę możliwości trzeba z nimi walczyć.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: KAAN » 30 sty 2018, 19:32

Pan Piernik pisze:Wszystkie ruchy, które za cel biorą sobie religię, pragną ją zwalczać i nawołują do jej porzucenia, są ruchami, które w swej istocie występują przeciw Kościołowi, a co za tym idzie, przeciw Chrystusowi.
Należy trzymać się od nich z daleka i w miarę możliwości trzeba z nimi walczyć.
To niesłuszne uogólnienie; wiara chrześcijańska nie jest religią, a Kościół to nie jest grupa religijna.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Pan Piernik » 30 sty 2018, 19:39

A Kaan, jak zwykle nie rozumie tego, co komentuje.


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: believer » 31 sty 2018, 05:08

Słowo religia nie koniecznie ma złe znaczenie Jak. 1,26-27
26 Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw. 27 Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata- Tysiąclatka

To samo słowo różne tłumaczenia oddają albo religia albo pobożność albo bogobojność.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: KAAN » 31 sty 2018, 09:16

Pan Piernik pisze:A Kaan, jak zwykle nie rozumie tego, co komentuje.
A Pan Piernik nie zna podstawowych prawd o Zborze Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: KAAN » 31 sty 2018, 09:29

believer pisze:Słowo religia nie koniecznie ma złe znaczenie Jak. 1,26-27
26 Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw. 27 Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata- Tysiąclatka

To samo słowo różne tłumaczenia oddają albo religia albo pobożność albo bogobojność.
Te słowa nie są synonimami; religia to system wierzeń, przepisów ujętych w ramy określone przez ludzką hierarchię danej religii. Człowiek religijny stara się przestrzegać reguł religijnych. Człowiek bogobojny to osoba pełna zaufania Bogu, mająca ścisłą społeczność z Panem Bogiem, posłuszna Bogu, w ST określało się taką osobę jako chodzącą z Bogiem, a w NT osobę taką określa się jako ucznia Pana Jezusa, albo osobę chodzącą śladem stóp Pańskich.
Religijność w swoim właściwym znaczeniu określa osobę nakierowaną na przestrzeganie przepisów religijnych. Termin ten jest obecnie źle wyjaśniany po to aby ukryć degenerację denominacji chrześcijańskich nakierowanych na wzmacnianie władzy hierarchii kościelnej i przejmowania przez tzw liderów rządu dusz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości