Piernikowe różności

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Kitka
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Kitka » 04 sty 2018, 20:29

Pan Piernik pisze:Kitko, najłatwiej napisać, że trafiłem na zbór z fałszywą nauką.
A napisałabyś tak wiedząc, że pastorem tego zboru był prezbiter okręgowy i członek naczelnej rady kościoła?
A co to zmienia? Funkcja nie uświęca i nie daje wolności od błędu. Nawet naczelnemu biskupowi KZ, jest bardzo ludzki (w wymiarze słabości).
A praktyki ze szkoły misji krajowej to też odosobnione przypadki?
Nie znam takiej szkoły. Nic o tym nie wiem.
Niestety, ze swej natury, KZ, jako kościół "charyzmatyczny" narażony jest bardzo na wszelkie wpływy nowoczesności "charyzmatycznej", "duchowej", przez co rozumiem wszelkiego rodzaju praktyki "przekazywania, udzielania" tzw. "namaszczenia, autorytetu", "walki duchowej", "siły wiary", przez "świętych namaszczonych" .... pośredników, którymi czynią się ci ludzie.
jest narażony, ale nie bezradny wobec szerzących się złych nauk
Wskazując najpierw na samych siebie, opowiadają jak spotkali boga, anioła, jak z nimi rozmawiali.
Wskazują na swe niezwykłe "święte" praktyki pobożności, wzbudzając wokół siebie aurę świętych (znałem pastora, który nieustannie "modlił się na językach" kiedy był wśród ludzi, inny przy każdej okazji opowiadał, jak to przechadzał się "z panem" spacerując po ogrodzie, inny lubił wspominać o tym, ze czasem kiedy zaczyna modlitwę w piątek wieczorem, i jak mu się zdaje mija 20 minut "wspaniałego czasu z panem", to gdy kończy modlitwę okazuje się, że jest niedziela, bo tak płynie czas "z panem". Jeszcze inny opowiadał o swych ewangelizacyjnych sukcesach, inny o swych wspaniałych zdolnościach prowokowania, inny obdarzał ludzi mocą itd.itp.
Zawsze to oni byli w centrum.
I towarzyszące temu "udzielanie łask", rozdawanie nagród, czyli swego zainteresowania, pozwolenia poprowadzenia grupy domowej, albo wygłoszenia kazania.
Kto by nie posłuchał "świętego"? Któż by nie chciał być w jego towarzystwie? Itd.
Nigdy takiego ktosia nie spotkałam w kręgach KZ (mieliśmy raz dziwnych misjonarzy z USA, ale już nie przyjeżdżają). Poza KZ to i owszem, były takie kfiatki "namaszczonych".

Taka natura tego kościoła, że wszelka "duchowość jest w cenie".
Tym więcej znaczysz im bardziej "namaszczony" jesteś.
A potem dziel i rządź.
Nie wiem. U nas ostatnio na topie kazań jest miłość do drugiego człowieka, jak możemy służyć jedni drugim w zwykłym życiu, pogłębianie społeczności z Bogiem, wdzięczność, co to znaczy być częścią wspólnoty, czyli o zaangażowaniu i takie tam przyziemne, nienamaszczone sprawy. A na Szkole Niedzielnej - nowe narodzenie kontra Boże Narodzenie, grzech i pokuta, naśladowanie Chrystusa

Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 04 sty 2018, 20:42

Kitka, no i OK. Nikt nie mówi że 100% KZ to zlo i zwiedzenie. Ale tak pieknie i rozowo tez nie jest. Mozesz zaprzeczać i sie nei zgadzać ale niestety jest jak jest.

Awatar użytkownika
Kitka
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 04 sty 2018, 20:53

Nie zaprzeczam, że takie nauki są obecne w KZ. Zdaję sobie z tego sprawę. Jest to smutne.

Bardziej chodziło mi o to, że KZ nie jest zły z założenia, bo tak to przedstawił Pan Piernik, a przynajmniej ja to tak odebrałam (napisał: Moje zdanie o KZ jest tak samo złe, jak przed laty.).

Justyna
Kontaktowanie:

Postautor: Justyna » 04 sty 2018, 21:10

saracen
O mnie: Jestem protestantem, ale mam szary kolor nicka. Dlaczego?
Oto wielka tajemnica tego forum :)
Kontaktowanie:

Postautor: saracen » 04 sty 2018, 21:14

Cool!

Człowiek tu i teraz: najwyższe dobro. Nieważne czy: kolorowy, imigrant, homo, czy innowierca.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej". Albert Einstein
Awatar użytkownika
Pan Piernik
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 04 sty 2018, 21:32

Kitka pisze:
A co to zmienia? Funkcja nie uświęca i nie daje wolności od błędu.

Zmienia to bardzo wiele, bo wskazywało (pamiętaj, że mówimy o przeszłości) na trendy i tendencje w kościele.

Nie znam takiej szkoły. Nic o tym nie wiem.
To był projekt misji krajowej i to także wskazywało na kierunki, w którym miał podążać kościół.
Czy tym zdaniem chcesz jednocześnie powiedzieć, że swoja opinię mogłabyś wydać gdybyś wówczas była na miejscu?
łatwiej byłoby napisać, że mi po prostu nie wierzysz :)

jest narażony, ale nie bezradny wobec szerzących się złych nauk

Oczywiście, że tak - nie jest bezradny.

Nigdy takiego ktosia nie spotkałam w kręgach KZ (mieliśmy raz dziwnych misjonarzy z USA, ale już nie przyjeżdżają). Poza KZ to i owszem, były takie kfiatki "namaszczonych".

To dziękuj za to Bogu.

Pamiętaj, że zbory są niezależne, autonomiczne i to kierujących zborami najczęściej zależy bliskość lub oddalenie od "charyzmaniactwa".

A w jakim kierunku podąża KZ - kierunki studiów w kościelnej szkole wyższej najlepiej na to wskazują: Szkoła liderów, Marketing, Zarządzanie zasobami ludzkimi i komunikacja społeczna, Poradnictwo i profilaktyka społeczna:
- jeden kierunek okołoreligijny: Pedagogika religii i etyka,
- jeden religijny: Teologia biblijna i pastoralna.

Kogo chce kształcić ta uczelnia?

A byłaś ostatnio na stronie KZ-tu?
Co tam mamy:
Dzień wizji KZ - 7 stycznia,
Rekrutacja do kościelnej szkoły wyższej na kierunku Koaching i Mentoring,
Petycja w sprawie prześladowanych chrześcijan.

Na czym polegać może dzień wizji?
A wiesz czym jest Koaching i Mentoring? A jeśli tak, to myślisz, że kościelna szkoła to dobre miejsce na kształcenie takich pseudonauk?
A w jaki sposób wykorzystać ów koaching i mentoring w służbie kościoła? To jeszcze duszpasterstwo czy psychologia i techniki wpływu?

Wydarzenia: reklamowana konferencja Exodus: ta podstrona tego wydarzenia wygląda ciekawie: https://www.exodusconf.com/#, polecam zakładkę czym są strefy wpływu :)
A tak wyglądało to rok temu https://www.youtube.com/watch?v=m_leKoOLd3Q - od 50 minuty "słowo" od pastora Krzywodajcia
W ogóle polecam kazania pastora Krzywodajcia - :) -
Tymczasem pozdrawiam

saracen
Kontaktowanie:

Postautor: saracen » 04 sty 2018, 21:42

Pan Piernik pisze:od 50 minuty "słowo"

a o co lotto w tym? :-D

Człowiek tu i teraz: najwyższe dobro. Nieważne czy: kolorowy, imigrant, homo, czy innowierca.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej". Albert Einstein
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 04 sty 2018, 21:49

Kitka pisze:Bardziej chodziło mi o to, że KZ nie jest zły z założenia, bo tak to przedstawił Pan Piernik, a przynajmniej ja to tak odebrałam (napisał: Moje zdanie o KZ jest tak samo złe, jak przed laty.).

Czy jest zły z założenia? Wiesz, sporo się zmieniło po 1989 roku i moim zdaniem zmienia się coraz bardziej na gorsze. Związane jest to po prostu z tym, że starszych braci jest coraz mniej - po prostu umierają, a ich miejsce zajmują ci, którzy już wychowali się na Princeu, Warrenie itp. I chcą budować kościół marketingowymi metodami.

I powiem więcej, moje zdanie o zielonych jest dużo gorsze niż kilka lat temu, prawdę mówiąc uważam KZ za sektę, która coraz bardziej wypacza ewangelię na rzecz nowego kościoła, którego cechami będą: przyjemność, plany na przyszłość, wykorzystywanie technik marketingu i koachingu, przywiązywanie do siebie obietnicami, wprawianie w dobre samopoczucie.
Tak widzę przyszłe losy tego kościoła, co nie zmienia faktu, że będą jeszcze przez lata zbory, które temu trendowi się nie poddadzą :)

saracen
Kontaktowanie:

Postautor: saracen » 04 sty 2018, 21:56

Pan Piernik.
1:01:47 z linku który wkleiłeś...
to są słowa często głoszone przez księży katolickich. Bardzo często. Apoteoza cierpienia wręcz.
Prawie każde kazanie, które przez lata słyszałem: właśnie cierpienie i ... spowiedź.
Nawet jest piosenka na to, jedna z ulubionych wielkopostnych... choć jako piosenka zakazana podczas katolickich mszy (tylko pieśni "oficjalnie")
https://www.youtube.com/watch?v=UKibxsbswVI
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 22:05 przez saracen, łącznie zmieniany 1 raz.

polk
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 04 sty 2018, 22:04

diedmaroz pisze:Jestem w szoku gdy czytam co się dzieje i działo w KZ, może dlatego, że jestem w bardzo niewielkim zborze nigdy nie zaobserwowałam podobnych rzeczy.

Wyjdź z niego. Nie ma zdrowych zborów zielonoświątkowych.

Kitka pisze:Pan Piernik przedstawia KZ ze swojego punktu widzenia. Smutny to obraz, ale... Nie przedstawia nauki KZ niemal w ogóle. Trafił na zbór, który poszedł za fałszywą nauką. Coś jak rydzykowe oddziały w KRK. Wszędzie trafić można na zwiedzenie, bo wszędzie diabeł zasiewa chwast.

Osobiście mogę zaświadczyć, że znam dużo zielonoświątkowców... jest to jedyny Kościół, który jest w 100% zwiedziony. Osoby świadomie nawrócone po około roku uświadamiają sobie, że coś jest nie tak, że żeby iść za Chrystusem nie można być zielonoświątkowcem. Zwiedzenia w teologii: od soteriologii, po eklezjologie i pneumatologię. Przez znaczne niedopowiedzenia herezja czyha na każdym kroku.

Kitka pisze:Ja jestem w jednym z większych zborów KZ w Polsce już kilkanaście lat. Otarliśmy się o te różne fałszywe nauki. Mogłam uciec. Pytanie - dokąd?

Do zdrowego zboru innej denominacji.

Kitka pisze:Ale wierzę, że Bóg ma w swoich rękach KZ i Jego Słowo będzie nas prowadzić.

Mormonów też ma. Też wierzą, że Jego Słowo będzie ich prowadzić. I co z tego? Uciekać do zdrowego Kościoła!

Kitka pisze:Aha... pan Ceroński to nie stricte KZ

Poszukaj na youtubie w jak wielu KZ był zapraszany i prowadził konferencje. Rekord "Ginesa"...

Efendi pisze:Oczywiscie jesli chodzi o sam KZ to pewnie zze sa tez "normalne zbory" ale KZ ma ich zdaje sie 200 wiec mozna znalezc pewnie 100 normalnych i 100 nienormalnych ;)

Efendi gratuluje optymizmu. Jeśli miałbyś zjeść garść cukierków i wiedziałbyś, że jest wśród nich 100 zatrutych to.... poczęstowałbyś się?
Osobiście uważam, że cały nurt Zielonoświątkowy jest trucizną.

Pan Piernik pisze:Kitko, najłatwiej napisać, że trafiłem na zbór z fałszywą nauką.
A napisałabyś tak wiedząc, że pastorem tego zboru był prezbiter okręgowy i członek naczelnej rady kościoła?
A praktyki ze szkoły misji krajowej to też odosobnione przypadki?

Do dziś, po tylu latach, nie wiem, co to takiego "nauka kościoła zielonoświątkowego", dla mnie, to oksymoron.

Dokładnie!

Panie Pierniku - dziękuje! Sam kiedyś byłem zafascynowany ruchem zielonoświątkowym, do czasu aż zobaczyłem jak wiele tam jest kłamstwa, jak wiele grzechu, jak wiele wywyższania samych siebie. Prorocy, których proroctwa polegały na ogłaszaniu "przełomów", "przebudzeń", "namaszczeń". Proroków, którzy naciskają na dary duchowe a później mają problemy z policją przez oszustwa. Nie dziwie się, że jest mnóstwo osób, które w ogóle przestają chodzić do jakiegokolwiek Kościoła. Tak wielkiego zgorszenia nie widziałem nigdzie, jeśli uświadomimy sobie, że cały nurt powstał 1901 r. to właściwie biją rekordy. Na twarzach uśmiechy, a za plecami bagno. "Nie mówcie mi Panie, Panie!", po detoksie zielonoświątkowym cała Biblia wygląda inaczej. Gdy uwierzysz w to, że Słowo Boże już jest w PEŁNI objawione, że nie potrzeba wyczekiwać kolejnych "wizji", wtedy twoje życie chrześcijańskie się zmienia. Nie jeździsz od konferencji do konferencji, od namaszczenia do namaszczenia, od proroka do proroka. Ale idziesz w niedzielę, do zdrowego Kościoła i słyszysz... Ewangelię! Dzieło Boga, nie skaczesz, ale odpoczywasz w Bożym Słowie i przy Jego Stole.
Osobiście nie zaliczyłbym zielonoświątkowców do protestantów. Podobnie jak adwentystów, ale to osobny temat.

Polecam takie Kościoły jak Ewangeliczny Kościół Reformowany, Metodystów, Luteranów.

"Nic bardziej nie przeszkadza w badaniu prawdy niż wcześniejsza zgoda na częściową prawdę"Jakub Arminiusz
Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 04 sty 2018, 22:33

Kitka pisze:Bardziej chodziło mi o to, że KZ nie jest zły z założenia

No coz. TO zalezy ;) Jesli cos z zalozenia opiera sie na falszywych proroctwach i jezykach to... coz.

(napisał: Moje zdanie o KZ jest tak samo złe, jak przed laty.).

No i ja sie niestety z nim zgadzam. Jest zle a bedzie jeszcze gorzej neistety taka prawda. Cora wiecej widze ludzi na fejsbuku (ludzi z KZ) ktorzy zachwycaja sie Ceronskim, Torbenem, Joyce Meyer...

Awatar użytkownika
diedmaroz
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: diedmaroz » 04 sty 2018, 22:35

Nie muszę wychodzić, w moim zborze nie ma tego o czym mówicie. Nie widzę zgubnej nauki, nie ma charyzmanii. Jestem wyczulona na takie rzeczy. Zresztą w ogóle nie mam charyzmatów, wyszłam z okultyzmu..
Nasz pastor puszcza filmy ostrzegające przed RW, ewangelią sukcesu i ruchami zielonoświątkowymi.

Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)
Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 04 sty 2018, 22:45

diedmaroz pisze:Nie widzę zgubnej nauki, nie ma charyzmanii. Jestem wyczulona na takie rzeczy.

Tak samo spiewalem ;) Mowilem ja na ruch wiary, charyzmanie, ewangelie scukesu jestem wyczulony :lmao: A siedzialem w tym 4 lata :)
Ja cie nie namawiam zebys skadkolwiek wychodzila. Nie zaprzeczam za sa tez zdrowe zbory w KZ (jeszcze ;) ) ale chorych jest ogrom.

Awatar użytkownika
diedmaroz
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: diedmaroz » 04 sty 2018, 22:53

Nie neguję Twoich doświadczeń jednak chcę Cię zapewnić, że nic nie "śpiewam". Nie jestem zaślepiona ani nie wierzę we wszystko, co mi ktoś podaje na tacy. Raczej w drugą stronę. Nie chodzi o to żeby kogoś przekonywać do KZ, nie mam takiego zamiaru, raczej bym tego nie robiła czytając co piszecie. Piszę wyłącznie o moim zborze, a nas jest tyle co w innych miasteczkach na grupie domowej :D

Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)
Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 04 sty 2018, 22:56

diedmaroz pisze:Nie jestem zaślepiona ani nie wierzę we wszystko, co mi ktoś podaje na tacy. Raczej w drugą stronę.

Tak tez mowilem :rotfl:
Ale ja mam mnostwo znajomych w KZ i nie mowie im "Wyjdzcie z tego Babilonu!" Czy cos ;) Nie moge nikomu narzucać. Pozatym wiem jak to sie konczy. Kiedys powiedzialem jednej znaomej ze ja w takie charyzmaty nie wierze to powiedziala ze ograniczam Ducha Swietego, ze baptysci nie znaja prawdziwego Ducha Sw. :lmao:

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”