Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Banton
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: Banton » 15 lis 2017, 17:09

Nie wiem, czy w dobrym miejscu założyłem temat, jeśli w złym to przenieście, jeśli temat jest nieodpowiedni to skasujcie go. :-)

Żyjemy w czasach, w których możemy korzystać z dobrodziejstw internetu i każdy może napisać co tylko chce. Jednym z przykładów jest niejaki Henry Kubik. Pewnie wielu z was natknęło się na jego artykuły czy wypowiedzi w internecie, znany jest z różnych teorii spiskowych, często radykalnie absurdalnych.
Niegdyś był członkiem Świadków Jehowy, z czasem ich opuścił, zostając nowo narodzonym chrześcijaninem, obecnie mówi o sobie "naśladowca Chrystusa". Stworzył stronę internetową i forum zbawienie, na którym wraz z grupą zwolenników się udzielają, a nawet własną Biblię zwaną Biblią Mesjańską.
Grupa pod przewodnictwem Henry'ego Kubika odrzuca większość Nowego Testamentu - Ewangelię Łukasza, Marka, Dzieje Apostolskie, Listy Pawła, Listy Piotra. Ze Starego Testamentu - Księgę Estery. Do Starego Testamentu włączona została Księga Henocha.
W Biblii Mesjańskiej greckie słowa: amen, alleluja i hosanna zostały przetłumaczone na język polski, zaś polskie słowo "piekło" na greckie Hades, Gehenna i Tartar. Ponadto słowo "Jezus" na "Isus".
Henry głosi zbawienie z uczynków, uważa że Chrystus nie jest Bogiem, a Chrześcijaństwo określa jako fałszywą religię. Grupa Henry'ego szczególną niechęcią pała do Apostoła Pawła, poświęcając mu sporo czasu. Pewnego dnia na forum pojawiły się głosy, że Paweł mógł być upadłym aniołem.
Z innych dziwnych rzeczy można się dowiedzieć, że 10 zaginionych Plemion Izraela to Słowianie, ziemia jest płaska, upadli aniołowie to najprawdopodobniej reptylianie. Czytając to wszystko jestem niezwykle zaszokowany wypowiedziami i wyobraźnią użytkowników.

Jak myślicie dlaczego ten człowiek przerabia Biblię jak chce i wypowiada takie absurdy? Czy jest zwiedzony? Jak daleko może się jeszcze posunąć?
A może są tutaj jacyś jego zwolennicy, którzy zgadzają się z tezami które stawia? Bo jeśli tak to można dyskutować.

Temat przyda się również jako ostrzeżenie dla chrześcijan, by nie dali się nabrać na to co przedstawiciele forum zbawienie wypowiadają.


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: breath » 15 lis 2017, 17:56

Banton pisze:Nie wiem, czy w dobrym miejscu założyłem temat, jeśli w złym to przenieście, jeśli temat jest nieodpowiedni to skasujcie go. :-)

Żyjemy w czasach, w których możemy korzystać z dobrodziejstw internetu i każdy może napisać co tylko chce. Jednym z przykładów jest niejaki Henry Kubik. Pewnie wielu z was natknęło się na jego artykuły czy wypowiedzi w internecie, znany jest z różnych teorii spiskowych, często radykalnie absurdalnych.
Niegdyś był członkiem Świadków Jehowy, z czasem ich opuścił, zostając nowo narodzonym chrześcijaninem, obecnie mówi o sobie "naśladowca Chrystusa". Stworzył stronę internetową i forum zbawienie, na którym wraz z grupą zwolenników się udzielają, a nawet własną Biblię zwaną Biblią Mesjańską.
Grupa pod przewodnictwem Henry'ego Kubika odrzuca większość Nowego Testamentu - Ewangelię Łukasza, Marka, Dzieje Apostolskie, Listy Pawła, Listy Piotra. Ze Starego Testamentu - Księgę Estery. Do Starego Testamentu włączona została Księga Henocha.
W Biblii Mesjańskiej greckie słowa: amen, alleluja i hosanna zostały przetłumaczone na język polski, zaś polskie słowo "piekło" na greckie Hades, Gehenna i Tartar. Ponadto słowo "Jezus" na "Isus".
Henry głosi zbawienie z uczynków, uważa że Chrystus nie jest Bogiem, a Chrześcijaństwo określa jako fałszywą religię. Grupa Henry'ego szczególną niechęcią pała do Apostoła Pawła, poświęcając mu sporo czasu. Pewnego dnia na forum pojawiły się głosy, że Paweł mógł być upadłym aniołem.
Z innych dziwnych rzeczy można się dowiedzieć, że 10 zaginionych Plemion Izraela to Słowianie, ziemia jest płaska, upadli aniołowie to najprawdopodobniej reptylianie. Czytając to wszystko jestem niezwykle zaszokowany wypowiedziami i wyobraźnią użytkowników.

Jak myślicie dlaczego ten człowiek przerabia Biblię jak chce i wypowiada takie absurdy? Czy jest zwiedzony? Jak daleko może się jeszcze posunąć?
A może są tutaj jacyś jego zwolennicy, którzy zgadzają się z tezami które stawia? Bo jeśli tak to można dyskutować.

Temat przyda się również jako ostrzeżenie dla chrześcijan, by nie dali się nabrać na to co przedstawiciele forum zbawienie wypowiadają.

Zadaj sam sobie pierwsze pytanie czy ten czlowiek jest nowo narodzonym chrzescijaninem.Jesli masz watpliwosci co do tego przeczytaj swoj post ponownie w ktorym wypunktowales jego herezje i bluznierstwa.Twoje pytania sa retoryczne.Odpowiem. Tak ten czlowiek jest zwiedziony i jest szkodnikiem.No i jak mozna nazywac sie nowo narodzonym chrzescijaninem i jednoczesnie uwazac chrzescijanstwo za falszywa nauke. A to robi ten czlowiek.Zastanow sie.On moze posunac sie dowolnie daleko w swej herezji lub chorobie bo dla mnie ten gosc ma bardzo nie halo w glowie.Rozumiem twoj szok po przeczytaniu tych Kubikowych bredni. Dobrze ze ostrzegasz ale dyskusja na temat Kubikowej sluzby diablu i nikomu tu sie nie na nic nie przyda.Nie wiem po co mielibysmy robic reklame bluzniercy i babrac sie w jego bagnie.A i Ty go wiecej nie czytaj.Zamien internetowe smieci na prawde Biblii.I tylko jej sie trzymaj.Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: kruszynka » 15 lis 2017, 19:26

breath pisze:Zadaj sam sobie pierwsze pytanie czy ten czlowiek jest nowo narodzonym chrzescijaninem.Jesli masz watpliwosci co do tego

Hm. Nie odebrałam tego wpisu inaczej jak ostrzeżenie. Wątpliwości nie zauważyłam, breath. :)
breath pisze: Dobrze ze ostrzegasz ale dyskusja na temat Kubikowej sluzby diablu i nikomu tu sie nie na nic nie przyda.

A wiesz to? A może ktos już liznął (bez wytykania ;-) ) i zaczęło smakować? A może ostrzegania nigdy dość?.....głośno myślę
Banton pisze:Jak myślicie dlaczego ten człowiek przerabia Biblię jak chce i wypowiada takie absurdy?

Nie trafiłam dotąd na tego gościa. Ale obserwuję na fb inne kwiatki (obserwuję, bo moi wierzący znajomi polubiają!!!) :

BIBLIA NIE JEST JEDYNĄ WYKŁADNIĄ WIARY I ŻYCIA CHRZEŚCIJANINA
( Doktryna apostolska )
Chrześcijaństwo to nie religia księgi!!!
Pismo święte ( Biblia ) jest natchnione przez Boga ( czyli powstało z Jego inspiracji ) - ale nie jest ono Bogiem...
Pierwsi chrześcijanie ( zbory pogańskie ) nie miały Biblii, a jednak żyły z Bogiem...
Biblia jest niczym "lotnisko" dla Ducha Świętego-ale to On Jest tym, który Jest JEDYNĄ WYKŁADNIĄ WIARY I ŻYCIA.
Można znać Biblię-a nie znać Jezusa, a można też nie znać Biblii i znać Jezusa.
Biblia zawiera w sobie mnóstwo Prawd.
Jest użyteczna do rozwijania się w Bogu-ale nie stanowi NIEODZOWNEGO KANAŁU PRZEPŁYWU DUCHA BOŻEGO ( jest JEDNYM z kanałów, ale nie jedynym ).


I co? Ludzie łykają to jak pigułki szczęścia. Co się dzieje?! Dzieje się nieznajomosć Słowa. Świat nie ma czasu na Słowo.

Edit: powyższy cytat, ku ostrzeżeniu, pochodzi od........uwaga, uwaga...."Armii Jezusa Chrystusa"


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: diedmaroz » 15 lis 2017, 21:58

Kubik nie jest narodzony na nowo, ale wiele osób się nawróciło dzięki Jego wilczemu blogowi, bo długi czas głosił, że Jezus jest Bogiem i zbawienie z łaski. W pewnym momencie zaczęło się "gotowanie żaby" - od demaskowania spisków świata do poszukiwania spisków w Biblii. Szatan zaczął być na pierwszym miejscu, widziano jego działanie wszędzie: Kościoły to szatan, bo założył je upadły anioł Paweł apostoł, pierwszy iluminata, bo oślepiło go światło. Podobno Paweł ostrzega przed innymi apostołami i wciska swoją ewangelię "jeśli ktokolwiek głosiłby wam inną ewangelię, choćby anioł z nieba..." oraz założył instytucje religijne ustanawiając starszych itd.. Następnie trzeba było odrzucić Dzieje i Łukasza, bo był uczniem Pawła, potem Marka, bo też się przewinął z nimi, oczywiście wszystkie listy apostolskie Pawła i listy Piotra oceniono jako fałszywe - wspomniał o Pawle, więc nie mogą być natchnione..
Kilka osób odłączyło się od tej grupy i zachowało wiarę, kilka odrzuciło Pawła, ale nie boskość Pana Jezusa, a jedna osoba została judaistą i nazywa Pana Jezusa szatanem.. Ci, którzy zostali wierzą Henrykowi bezrefleksyjnie we wszystkie rewelacje typu płaska Ziemia czy zaginione 10 pokoleń Izraela..


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: kontousunieteMtl » 15 lis 2017, 23:22

diedmaroz pisze:Kilka osób odłączyło się od tej grupy i zachowało wiarę, kilka odrzuciło Pawła, ale nie boskość Pana Jezusa, a jedna osoba została judaistą i nazywa Pana Jezusa szatanem.. Ci, którzy zostali wierzą Henrykowi bezrefleksyjnie we wszystkie rewelacje typu płaska Ziemia czy zaginione 10 pokoleń Izraela..



Do Kubika podchodze z ogromnym dystansem....jednak byl czas, kiedy bardzo intensywnie przygladalam sie krk przez pryzmat kubikowych sugestii i rzeczywiscie przekonalam sie jak ogromne znaczenie maja nauki Pawla dla katolikow...np. podejscie do Slowa Bozego, Biblii....

Zreszta rowniez na portalu "Racjonalista" mozna przeczytac obszerne opracowania na temat KK, ktory tak naprawde opiera sie glownie na naukach ap. Pawla (paulinizm)...ktore to nauki wyparly tam zupelnie nauke Jezusa Chrystusa.

Kubik nazywa Pawla "koniem trojanskim", jakiego szatan zdolal przemycic do Biblii.

Niestety, musze przyznac, ze w ten sposob pojawil sie i u mnie sceptycyzm co do osoby Pawla...


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: diedmaroz » 15 lis 2017, 23:46

Pawła negują zwłaszcza osoby, które opierają swoje nawrócenie na nienawiści do katolicyzmu. Paweł zakładał zbory i zajmował się porządkiem w nich, więc musi być też w nienawiści u samozwańczych nauczycieli, którzy mają naturę "guru" i nie zamierzają być oceniani czy napominani. Osoby zniechęcone "betonem" katolickim wpadają z deszczu pod rynnę - nie chcą w ogóle żadnych nauczycieli ludzkich, więc ciężko im zaakceptować, że w zborze są jacyś starsi, którzy czuwają nad nauką. Jednak to nie czyni starszych lepszymi, tego Paweł nie nauczał, to katolicyzm wypaczył pawłową wizję biskupa co widać choćby na przykładzie celibatu.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: believer » 16 lis 2017, 06:29

A ja nie słuchałem Kubika, coś tam o nim czytałem na innym forum, ale jak samodzielnie czytam Nowy T. to według mnie najgłębsze myśli i różne tzw. kluczowe wersety są w nauczaniu Pawła, inne listy apostołów nie mogą się równać z Jego listami.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: kontousunieteMtl » 20 lis 2017, 19:07

diedmaroz pisze:Pawła negują zwłaszcza osoby, które opierają swoje nawrócenie na nienawiści do katolicyzmu. Paweł zakładał zbory i zajmował się porządkiem w nich, więc musi być też w nienawiści u samozwańczych nauczycieli, którzy mają naturę "guru" i nie zamierzają być oceniani czy napominani. Osoby zniechęcone "betonem" katolickim wpadają z deszczu pod rynnę - nie chcą w ogóle żadnych nauczycieli ludzkich, więc ciężko im zaakceptować, że w zborze są jacyś starsi, którzy czuwają nad nauką.


W sprawie zbawienia mamy jednego Nauczyciela...i to w zupelnosci wystarczy.... :)

Zadaniem uczniow Jezusa jest glosic Jego ewangelie, a nie osadzac i siac nienawisc , i przeklinac, i straszyc pieklem za nieposluszenstwo "nauczycielom".... :->

Kto ma wierzyc, ten wierzy....i nie ma tutaj znaczenia urok osobisty i empatia nauczyciela, ani jego despotyzm i chciejstwo...

My mamy wytrwac w nauce Syna Bozego i w ten sposob poznac Prawde, ktora wyzwala z niewolnictwa grzechu i smierci...

I nie ma sensu, ani dobrego wplywu na relacje z Bogiem wymuszona przynaleznosc do jakiegos zboru, ktory wpaja nauki niezrozumiale i i obce nauce Jezusa...ktore zamiast wzrostu duchowego , skutkuja upadkiem....uposledzajac czesto ten wzrost i podcinajac skrzydla swoim podporzadkowanym owieczkom....kierujac sie jakze przyziemnymi pobudkami...np. wprowadzajac jakis rodzaj dziesieciny....

Narodzonych na nowo z Ducha Sw. otacza opieka sam Jezus w Osobie Pocieszyciela...i nie ma znaczenia czy to narodzenie i wzrost maja miejsce w jakims zborze, czy poza nim...

Sadzac po owocach zorganizowanych po ludzku zborow tzw. chrzescijanskich czy protestanckich, jakos trudno uwierzyc, ze wsrod nich przebywa Duch Prawdy....

Wy, protestanci, sami dajecie najlepsze swiadectwo braku jednosci i wiernosci Nauce Pana Jezusa....

Przykro na to patrzec, bo przeciez wszyscy deklarujecie te swoje piec sola....i nic dobrego z tego nie wynika..... :-(

Poza pojedynczymi przypadkami...oczywiscie.... :-> ale to nie ma nic wspolnego z przynaleznoscia do jakiegos ziemskiego zboru...Widac bardzo wyraznie, ze zbawienie dokonuje sie na plaszczyznie indywidualnych relacji czlowieka z Bogiem :->


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: diedmaroz » 20 lis 2017, 19:37

Kogo z nas znasz osobiście aby wydawać taki osąd o braku wierności nauce Pana Jezusa? Czemu twierdzisz, że nic dobrego nie wynika z 5 Sola?

Dziesięcina może być dla Ciebie przyziemną pobudka jednak to Bóg ją ustanowił tak, jak pierwociny dla Pana i jałmużnę. Jeśli chcę dać biednemu zarobione przez siebie pieniądze - czemu Cię to gorszy? Jeśli należę do zboru, przychodzę tam w ciepłe miejsce, mam herbatę, dostęp do toalety, mogę sobie umyć ręce, mogę tam porozmawiać z osobami, które przychodzą z "ulicy" i poszukują Boga to czemu miałabym żałować na to swoich pieniędzy? Doświadczyłaś kiedyś dna finansowego? Bo ja raz w życiu i otrzymałam ogromną pomoc od ludzi ze zboru właśnie, pewnie przewyższyła wszystkie moje roczne dziesięciny i nikt nie oczekiwał nic w zamian. Większość pomocy była niejawna z dopiskiem, że to od naszego Ojca w niebie.

Można latami chodzić do zboru jako sympatyk i nie płacić dziesięciny i nikt Cię z niego nie wyrzuci. Bycie członkiem kościoła denominacyjnego jest dobrowolne, to nie KK, który włącza na zawsze w swe szeregi.
Są pewnie denominacje, które w ogóle nie mają dziesięciny.
A w ogóle nie rozumiem tego skąd ta Twoja niechęć do protestantów, którą da się odczuć?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: kontousunieteMtl » 20 lis 2017, 19:59

diedmaroz pisze:Kogo z nas znasz osobiście aby wydawać taki osąd o braku wierności nauce Pana Jezusa? Czemu twierdzisz, że nic dobrego nie wynika z 5 Sola?


Pozwolilam sobie wypowiedziec swoje zdanie na podstawie waszych wpisow na tym forum....Mowiac inaczej, widac po owocach....Oczywiscie nie znam nikogo z was osobiscie....Moja obecnosc na tym forum miala sluzyc ogolnemu rozeznaniu sie w waszych naukach i dzialaniach.... :->

Dziesięcina może być dla Ciebie przyziemną pobudka jednak to Bóg ją ustanowił tak, jak pierwociny dla Pana i jałmużnę. Jeśli chcę dać biednemu zarobione przez siebie pieniądze - czemu Cię to gorszy? Jeśli należę do zboru, przychodzę tam w ciepłe miejsce, mam herbatę, dostęp do toalety, mogę sobie umyć ręce, mogę tam porozmawiać z osobami, które przychodzą z "ulicy" i poszukują Boga to czemu miałabym żałować na to swoich pieniędzy? Doświadczyłaś kiedyś dna finansowego? Bo ja raz w życiu i otrzymałam ogromną pomoc od ludzi ze zboru właśnie, pewnie przewyższyła wszystkie moje roczne dziesięciny i nikt nie oczekiwał nic w zamian. Większość pomocy była niejawna z dopiskiem, że to od naszego Ojca w niebie.


SJ rowniez stosuja te metode. :-> ...Typowo sekciarskie dzialanie, nastawione na efekt....rodzaj inwestycji.... :->

Można latami chodzić do zboru jako sympatyk i nie płacić dziesięciny i nikt Cię z niego nie wyrzuci. Bycie członkiem kościoła denominacyjnego jest dobrowolne, to nie KK, który włącza na zawsze w swe szeregi.


No nie wiem....krk odpuscil....przynajmniej w Niemczech....wielu (mnostwo) opuscilo oficjalnie jego szeregi....

Są pewnie denominacje, które w ogóle nie mają dziesięciny.


No i chwala im za to....Tak powinno byc.

A w ogóle nie rozumiem tego skąd ta Twoja niechęć do protestantów, którą da się odczuć?


Serce protestuje...i tyle.... :->


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: diedmaroz » 20 lis 2017, 21:14

Motyl pisze:
Można latami chodzić do zboru jako sympatyk i nie płacić dziesięciny i nikt Cię z niego nie wyrzuci. Bycie członkiem kościoła denominacyjnego jest dobrowolne, to nie KK, który włącza na zawsze w swe szeregi.


No nie wiem....krk odpuscil....przynajmniej w Niemczech....wielu (mnostwo) opuscilo oficjalnie jego szeregi....

[


To nie jest prawda, nie da się opuścić KK. Raz katolik na zawsze katolik. Można dokonać aktu apostazji czyli sama siebie uznajesz za odstępcę i deklarujesz, że nie wierzysz w Boga. Nie da się zostać wykreślonym z Księgi Chrztu.

Co do sekciarskiego działania, pozostawię to bez komentarza. Nie dostałam pomocy "od zboru" tylko od kilku osób osobiście.
Zresztą nie zamierzam schodzić na swój temat, jawnie występujesz przeciwko jakiemukolwiek zorganizowanemu porządkowi, Twoja wola. Masz wolną i możesz nie płacić dziesięciny, protestanci nie włączają bez udziału woli zainteresowanego - jak KK, ale nie ma wątpliwości, że wspólnoty lokalne są biblijne. Oczywiście, jeśli uznaje się naukę Pawła jako natchnioną.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: kontousunieteMtl » 20 lis 2017, 21:27

diedmaroz pisze: protestanci nie włączają bez udziału woli zainteresowanego - jak KK.



Owszem, wlaczaja.... :->


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: kontousunieteMtl » 20 lis 2017, 21:42

diedmaroz pisze:
Nie da się zostać wykreślonym z Księgi Chrztu.



A do czego ci potrzebne to wykreslenie....?

Przeciez zapis w ksiedze chrztu nie jest zadnym aktem prawnym w swietle obowiazujacego prawa w EU....A wewnetrzne prawo krk nie ma dla mnie zadnego znaczenia.... :->

A czy u protestantow , ktorzy chrzcza niemowleta wyglada to inaczej...?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: diedmaroz » 20 lis 2017, 23:28

Napisałaś, że KK odpuścił i wielu oficjalnie opuściło jego szeregi, odpisałam Ci, że to nie jest prawda. Nie da się opuścić KK, a Ty odpisałaś, że po co mi wykreślenie z katolickich ksiąg.. Więc jak widzisz, nie da się opuścić oficjalnie KK, można to ogłosić światu, można go opuścić duchowo, mentalnie, ale oficjalnie nie da się. Oni nie uznają unieważnienia sakramentów, więc chrzest jest według nich ważny dozgonnie.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Henry Kubik i jego grupa - Co sądzicie?

Postautor: kontousunieteMtl » 21 lis 2017, 16:40

diedmaroz pisze: Oni nie uznają unieważnienia sakramentów, więc chrzest jest według nich ważny dozgonnie.



Czy to, co oni uznaja ma jakies znaczenie w twoich relacjach z Bogiem...?

Mnie chodzilo o to, ze w swietle prawa swieckiego, mozesz oficjalnie przestac byc katoliczka i nikt nie ma mozliwosci zmusic cie prawnie do bycia nia...ani zabronic krk pozbycia sie ich zapisow w jego ksiegach....bo i po co...zreszta do czasu apostazji jest sie-jakby nie bylo- katolikiem przeciez.... :->



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości