Strona 1 z 1

Kościół Chrystusowy w RP

: 20 lis 2017, 17:33
autor: MMW
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... usowy_w_RP

Oczywiście poczytałem ich stronę i notkę w Wiki, ale pytam praktyków: czy to ugrupowanie ma jakiś rys szczególny, czymś się odróżnia np. od baptystów, czy to raczej pewien standard na wzór baptystów lub ewangelicznych chrześcijan [czyli amerykański wzorzec w polskich realiach]? Pytam, bo czasem ugrupowania mają jakiś szczególny rys [jakiegoś teologicznego "konika"] a czasem różnice są tylko w nazwie.

Re: Kościół Chrystusowy w RP

: 20 lis 2017, 18:25
autor: MMW
Wyjaśnij, proszę, co znaczy silne podkreślanie kongregacjonalizmu? W czym to się praktycznie przejawia? Czy chodzi o silne podkreślanie niezależności poszczególnych zborów?

Re: Kościół Chrystusowy w RP

: 20 lis 2017, 18:38
autor: MMW
Efendi pisze:no u baptystow naprzyklad jest unia krajowa, jest federacja europejska, jest swiatowy alians baptystow. No i zbory sa w miare podobne. u chrystusowych jest tylko zbor i unai krajowa i koniec. I zbory sa rozne od malenkich zborow gdzie spiewa sie przy akompaniamencie pianina az po wielkie zbory typu liczacy tysiac czlonkow SCh Polnoc


OK, rozumiem. Nie wiedziałem, że SCh Północ jest taki wielki [jak na polskie warunki].

A tak przy okazji - moje wiadomości wciąż wymagają akceptacji moderatora, chociaż teoretycznie zmieniłem status.

Re: Kościół Chrystusowy w RP

: 20 lis 2017, 19:38
autor: Justyna
MMW pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Chrystusowy_w_RP

Oczywiście poczytałem ich stronę i notkę w Wiki, ale pytam praktyków: czy to ugrupowanie ma jakiś rys szczególny, czymś się odróżnia np. od baptystów, czy to raczej pewien standard na wzór baptystów lub ewangelicznych chrześcijan [czyli amerykański wzorzec w polskich realiach]? Pytam, bo czasem ugrupowania mają jakiś szczególny rys [jakiegoś teologicznego "konika"] a czasem różnice są tylko w nazwie.Jest też Kościół Chrystusowy w Polsce, który podobnie jak darbyści nie używa instrumentów: http://kosciolchrystusowy.org/index.php?id=kontakt

Re: Kościół Chrystusowy w RP

: 20 lis 2017, 19:48
autor: Sebek
Akurat w moim zborze wieczerza była raz na miesiąc.

Re: Kościół Chrystusowy w RP

: 21 lis 2017, 14:10
autor: MMW
Czyli w najbliższą niedzielę albo megachurch na miarę polskich możliwości [SCh Północ], albo luteranie. Ale wolnych też nie mogę wykluczyć, bo są przecież tak blisko zboru idealnego, czyli darbystów ;) Ostateczną decyzję podejmę w niedzielę rano.

Re: Kościół Chrystusowy w RP

: 21 lis 2017, 16:53
autor: MMW
Charyzmatyka to już raczej ze mnie nie będzie. A w SCh Północ jakiś pastor z Anglii też zachęcał do mówienia językami anielskimi a potem, w kulminacyjnym momencie... zareklamował swoje książki :rotfl:

https://youtu.be/U8RcqQzhlZQ?t=3301

Re: Kościół Chrystusowy w RP

: 21 lis 2017, 21:29
autor: magda
Ja chodziełam do Chrystusowego i wieczerza była co tydzień , zbór miał ze 30 osób ale była też fundacja z amerykańskimi i polskimi misjonarzami i misja dla bezdomnych.

pytania pomoc Chrześcijańska Randka Ewangelia w Centrum