czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Sebek » 05 gru 2017, 21:40

Mycho pisze:
Sebek pisze:Apostoł do pogan wybrany przez BOGA

Lecz Pan powiedział do niego: Idź, bo on jest moim wybranym naczyniem, aby zanieść moje imię do pogan, królów i synów Izraela.
Dz 9:15

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Galacjan 1
1,1 Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, ale przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wskrzesił z martwych;
1,11 A oznajmiam wam, bracia, że głoszona przeze mnie ewangelia nie jest według człowieka.
1,12 Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się jej od człowieka, ale przez objawienie Jezusa Chrystusa.



Pomimo to ludzie ci, hołdując urojeniom, podobnie kalają ciało swoje, pogardzają zwierzchnościami i bluźnią istotom niebieskim.


Nie rozumiem o czym mówisz, możesz rozwinąć?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Mycho » 05 gru 2017, 22:09

Niedawno Jezusa ukrzyżowali kapłani rękami rzymian, a Paweł się powołał na Annaniasza? A kiedy go rozszyfrowali że jest agentem przybiegają rzymscy żołnieże :D

Na dodatek wersje Pawła spod Damaszku się różnią od siebie. Po prostu dostał zadanie od kapłanów nowe tym razem jako koń trojański.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 05 gru 2017, 22:26

magda pisze:Myslę ze jednak jest blisko do przyjścia Pana nigdy tak w historii nie było zeby djabeł podrabiał Ducha Bozego i żeby ludzie padali w duchu a teraz to nagminne i pierwszy raz podważa się cłą Biblię że nie jest to Słowo Boże a djabelskie , nawet jak KRK zabronił czytania Biblii to jednak nie mówił ze to djabelska księga .nikt nigdy nie podważał ze Paweł był apostołem , nikt nie twierdził ze djabeł pisał proroctwa to wszystko nowość a do tego wszystkie te rzeczy na raz występują.


Byli juz tacy od początku:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ebionici


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Sebek » 05 gru 2017, 22:30

Mycho pisze:Niedawno Jezusa ukrzyżowali kapłani rękami rzymian, a Paweł się powołał na Annaniasza? A kiedy go rozszyfrowali że jest agentem przybiegają rzymscy żołnieże :D

Na dodatek wersje Pawła spod Damaszku się różnią od siebie. Po prostu dostał zadanie od kapłanów nowe tym razem jako koń trojański.


Nie widzę sensu dalszej dyskusji.
Tym wpisem potwierdzasz że odrzucasz Pawła, czyli równoczesnie odrzucasz Pana Jezusa który Pawła powołał do głoszenia Ewangelii.



Gal 1
1,1 Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, ale przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wskrzesił z martwych;
1,8 Lecz choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba głosił wam ewangelię inną od tej, którą wam głosiliśmy, niech będzie przeklęty.
1,9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Gdyby wam ktoś głosił ewangelię inną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty.
1,10 Czy teraz bowiem chcę pozyskać ludzi, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa.
1,11 A oznajmiam wam, bracia, że głoszona przeze mnie ewangelia nie jest według człowieka.
1,12 Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się jej od człowieka, ale przez objawienie Jezusa Chrystusa.
1,13 Słyszeliście bowiem o moim dawniejszym postępowaniu w judaizmie, że ponad miarę prześladowałem kościół Boży i niszczyłem go;
1,14 I wyprzedzałem w judaizmie wielu moich rówieśników z mojego narodu, będąc bardzo gorliwym zwolennikiem moich ojczystych tradycji.
1,15 Lecz gdy upodobało się Bogu, który mnie odłączył w łonie mojej matki i powołał swoją łaską;
1,16 Aby objawić swego Syna we mnie, abym głosił go wśród pogan, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi;


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 05 gru 2017, 22:32

Efendi pisze:Mycho, jesli masz zamiar glosic na forum takie herezje to mam prosbe zebys usunal w profilu kosciol baptystow jako twoje wyznanie, bo ktos pomysli sobie ze baptyscia popieraja takie nauki :(



A moglbys jakos tak bardziej merytorycznie....biblijnie zmierzyc sie z tym problemem...?....zamiast wyrazac swoje "swiete oburzenie"...?

Podnies moze lepiej te rekawice.... wtedy przynajmniej szukajacy skorzystaja....tacy jak ja... na przyklad :)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 05 gru 2017, 22:40

Sebek pisze:


Gal 1
1,1 Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, ale przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wskrzesił z martwych;
1,8 Lecz choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba głosił wam ewangelię inną od tej, którą wam głosiliśmy, niech będzie przeklęty.
1,9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Gdyby wam ktoś głosił ewangelię inną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty.
1,10 Czy teraz bowiem chcę pozyskać ludzi, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa.
1,11 A oznajmiam wam, bracia, że głoszona przeze mnie ewangelia nie jest według człowieka.
1,12 Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się jej od człowieka, ale przez objawienie Jezusa Chrystusa.
1,13 Słyszeliście bowiem o moim dawniejszym postępowaniu w judaizmie, że ponad miarę prześladowałem kościół Boży i niszczyłem go;
1,14 I wyprzedzałem w judaizmie wielu moich rówieśników z mojego narodu, będąc bardzo gorliwym zwolennikiem moich ojczystych tradycji.
1,15 Lecz gdy upodobało się Bogu, który mnie odłączył w łonie mojej matki i powołał swoją łaską;
1,16 Aby objawić swego Syna we mnie, abym głosił go wśród pogan, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi;



Czy oprocz wypowiedzi Pawla o sobie samym istnieja w Biblii jakiekolwiek wypowiedzi innych postaci biblijnych, potwierdzajace jego apostolstwo...?

Bardzo prosze o podanie cytatow...sama nie znalazlam zadnych.....poki co....


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 05 gru 2017, 22:46

Dzieje Apostolskie napisane przez Łukasza Ewangelistę, które mówią o Ananiaszu, któremu Pan objawił, że Saul będzie narzędziem:

1 Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana 2 i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. 3 Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. 4 A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: "Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?" 5 "Kto jesteś, Panie?" - powiedział. A On: "Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. 6 Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić".
7 Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo. 8 Szaweł podniósł się z ziemi, a kiedy otworzył oczy, nic nie widział. Wprowadzili go więc do Damaszku, trzymając za ręce. 9 Przez trzy dni nic nie widział i ani nie jadł, ani nie pił.
10 W Damaszku znajdował się pewien uczeń, imieniem Ananiasz. "Ananiaszu!" - przemówił do niego Pan w widzeniu. A on odrzekł: "Jestem, Panie!" 11 A Pan do niego: "Idź na ulicę Prostą i zapytaj w domu Judy o Szawła z Tarsu, bo właśnie się modli". 12 (I ujrzał w widzeniu, jak człowiek imieniem Ananiasz wszedł i położył na nim ręce, aby przejrzał). 13 "Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie. 14 I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia". 15 "Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. 16 I pokażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia".
17 Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: "Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym". 18 Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony. 19 A gdy go nakarmiono, odzyskał siły.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Sebek » 05 gru 2017, 22:54

Motyl pisze:
Sebek pisze:


Gal 1
1,1 Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, ale przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wskrzesił z martwych;
1,8 Lecz choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba głosił wam ewangelię inną od tej, którą wam głosiliśmy, niech będzie przeklęty.
1,9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Gdyby wam ktoś głosił ewangelię inną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty.
1,10 Czy teraz bowiem chcę pozyskać ludzi, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa.
1,11 A oznajmiam wam, bracia, że głoszona przeze mnie ewangelia nie jest według człowieka.
1,12 Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się jej od człowieka, ale przez objawienie Jezusa Chrystusa.
1,13 Słyszeliście bowiem o moim dawniejszym postępowaniu w judaizmie, że ponad miarę prześladowałem kościół Boży i niszczyłem go;
1,14 I wyprzedzałem w judaizmie wielu moich rówieśników z mojego narodu, będąc bardzo gorliwym zwolennikiem moich ojczystych tradycji.
1,15 Lecz gdy upodobało się Bogu, który mnie odłączył w łonie mojej matki i powołał swoją łaską;
1,16 Aby objawić swego Syna we mnie, abym głosił go wśród pogan, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi;



Czy oprocz wypowiedzi Pawla o sobie samym istnieja w Biblii jakiekolwiek wypowiedzi innych postaci biblijnych, potwierdzajace jego apostolstwo...?

Bardzo prosze o podanie cytatow...sama nie znalazlam zadnych.....poki co....


A cierpliwość naszego Pana uważajcie za zbawienie, jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was;
II P 3:15

Lecz Pan powiedział do niego: Idź, bo on jest moim wybranym naczyniem, aby zanieść moje imię do pogan, królów i synów Izraela.
Dz 9:15

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Galacjan 1
1,11 A oznajmiam wam, bracia, że głoszona przeze mnie ewangelia nie jest według człowieka.
1,12 Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się jej od człowieka, ale przez objawienie Jezusa Chrystusa.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 05 gru 2017, 22:57

diedmaroz pisze:Dzieje Apostolskie napisane przez Łukasza Ewangelistę, które mówią o Ananiaszu, któremu Pan objawił, że Saul będzie narzędziem:

.


No tak....

A co powiesz na temat tych slawetnych roznic w "sprawozdaniach" z wydarzen w drodze do Damaszku...?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 05 gru 2017, 23:08

Sebek pisze:Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Galacjan 1
1,11 A oznajmiam wam, bracia, że głoszona przeze mnie ewangelia nie jest według człowieka.
1,12 Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się jej od człowieka, ale przez objawienie Jezusa Chrystusa.



To sa znowu wypowiedzi Pawla...ale ok....przytoczyles tez Piotra i Dzieje....

A czy moglbys odniesc sie merytorycznie (biblijnie) do kwestii podniesionych przez Mycho w poscie z 19:52 (poprzednia strona)....?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 05 gru 2017, 23:15

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:Dzieje Apostolskie napisane przez Łukasza Ewangelistę, które mówią o Ananiaszu, któremu Pan objawił, że Saul będzie narzędziem:

.


No tak....

A co powiesz na temat tych slawetnych roznic w "sprawozdaniach" z wydarzen w drodze do Damaszku...?


Mogłabyś pokazać gdzie widzisz różnice w sprawozdaniach?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Sebek » 05 gru 2017, 23:15

Mycho podważa autorytet Pawła, podawałem cytaty ze SŁOWA BOŻEGO że Paweł jest powołanym apostołem przez Pana. jeśli zaczynamy podważać to wszystko i szukać wszędzie spisku to próbujemy udowadniać że jednak Biblia nie do końca jest Słowem Bożym.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Mycho » 05 gru 2017, 23:17

Efendi pisze:Mycho, jesli masz zamiar glosic na forum takie herezje to mam prosbe zebys usunal w profilu kosciol baptystow jako twoje wyznanie, bo ktos pomysli sobie ze baptyscia popieraja takie nauki :(


Właściwie powinnem wybrać tam: Protestant bo nie jestem członkiem Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP ;D

Zasada Sola Scriptura nie określa kanonu tylko odwołanie do pisma jako autorytetu ponad średniowiecznym bądz nowożytnym naukom. Ta zasada nie zwalnia nikogo z poszukiwania prawdy czy weryfikacji Pisma. Sam Marcin Luter który jest ojcem tej zasady weryfikował zastały kanon nowego i starego testamentu.

Zasada sola scriptura nie neguje autorytetu objawienia prywatnego bądź zwiastowaniu, gdyby tak było to podczas pochwycenia należałoby odrzucić doświadczenia tuż po tym wydarzeniu.

Gdyby zakon był nieprzemijalny to musiałbym w Królestwie Niebieskim praktykować sabat, albo zamiast poświęcić czas Bogu (Jezusowi Chrystusowi) i chodzić w sabat po polu robiąc ciekawe rzeczy powiedzieć sory Jezus, ale dziś muszę poświęcić cały dzień Bogu i Cię opuszczam bo idę słuchać faryzeuszy w świątyni ;P tak wiem że jesteś Synem Bożym, ale wiesz mam wobec Boga obowiązki dziś.

Parodia co nie? :O

Zasada sola scriptura dotyczy tego, że poprzez Pisma wszyscy ludzie mają przystępność Słowa Bożego w postaci spisanego świadectwa, ale nie neguje chociażby zwiastowania które Pisma wskazują jako źródło wiedzy i poznania. Takim samym źródłem wiedzy i poznania jest Duch Święty.

Oczywiście człowiek cielesny musi korzystać wyłącznie z Pisma, a protestantyzm neguje nauczanie poprzez urząd papieski czy inny zmyślny. Nie chce się paprać w jakiejś lokalnej egzotyce czym jest sola scriptura bo to jest zasada pomocnicza w protestantyźmie.

Zasady sola wskazują na fundament wiary chrześcijańskiej, a nie na wyłączność wiedzy i poznania dotyczącego Boga, świata etc. opartej wyłącznie na pismach.

Sebek pisze:Nie widzę sensu dalszej dyskusji.
Tym wpisem potwierdzasz że odrzucasz Pawła, czyli równoczesnie odrzucasz Pana Jezusa który Pawła powołał do głoszenia Ewangelii.


Pan Jezus nie powołał Pawła do apostolstwa bo gdyby tak było byłby od samego początku jako świadek życia, nauczania, śmierci i zmartwychwstania.

Motyl pisze:Czy oprocz wypowiedzi Pawla o sobie samym istnieja w Biblii jakiekolwiek wypowiedzi innych postaci biblijnych, potwierdzajace jego apostolstwo...?


Nie ma nic takiego ^^" jedynie od samego Pawła się dowiemy, że Apostołowie go nie uznają :O


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 05 gru 2017, 23:22

diedmaroz pisze:Mogłabyś pokazać gdzie widzisz różnice w sprawozdaniach?



Ty nie widzisz...?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 05 gru 2017, 23:32

Po co miałabym pytać gdybym widziała sprzeczności? Wrzuć wersety, które Cię zastanawiają.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości