Metodyści a kult maryjny

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Metodyści a kult maryjny

Postautor: Kamilzon » 05 gru 2017, 10:01

Witam. Dzisiaj jak wpisałem w Wikipedię hasło "kult maryjny" ukazała mi się taka oto notka od której po prostu zdębiałem :eek:
Metodyzm
Metodyści, chociaż ogólnie zgadzają się z protestanckimi koncepcjami maryjnymi, to jednak nie są w tym względzie jednomyślni. John Wesley (założyciel metodyzmu) uważał, że Maryja "była zawsze czystą i niepokalaną dziewicą", potwierdzając doktrynę o wiecznym dziewictwie Maryi. Współczesny metodyzm powszechnie przyjmuje jego opinię. Ponadto niektóre Kościoły metodystyczne akceptują wniebowzięcie Maryi jako "pobożną opinię"[18]. W niektórych kościołach metodystycznych pojawiły się pewne formy kultu maryjnego (np. modlitwy i rozważania przed obrazami maryjnymi).

Wiem że metodyzm to taki pomost pomiędzy kościołami ewangelicznymi a ewangelikalnymi, ale co do cholery z ewangelią mają "rozważania przed obrazami maryjnymi"

Jeżeli jest jakiś metodysta na forum to proszę o wytłumaczenie.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Metodyści a kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 05 gru 2017, 13:11

W tym momencie zgłupiałam (do końca). Czy to jest wszystko na temat tego kultu? Czy może taki dopisek, aby protestantom dowalić, a katolikom się podlizać? Ponadto 0 wiki zupełnie straciłą w moich oczach (a i tak miała słabe notowania u mnie).


Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Metodyści a kult maryjny

Postautor: Mycho » 05 gru 2017, 13:19

Wikipedie tworzą ludzie: Katolicy, Protestanci, Ateiści, Buddyści, tak samo jest w radiu i tv, tego nie prowadzą jacyś tam pół bogowie.

Ty kontousunięte1 możesz pisać wikipedie, nawet hasła katolickie, a oni protestanckie, wystarczy tylko znać obsługę komputera, internetu na poziomie przedszkolnym.


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Metodyści a kult maryjny

Postautor: polk » 12 gru 2017, 23:07

Zamiast czytać dziwne wpisy w Wikipedii lepiej pójść do jakiegoś zboru metodystycznego i zapytać pastora. W wikipedii zdarzają się bledy. Żaden metodysta, którego znam nie ma takich dziwnych poglądów, więc spokojnie.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Metodyści a kult maryjny

Postautor: polk » 13 gru 2017, 20:27

Efendi ma rację, metodyści mają zdrową teologię.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości