Kościół Nowoapostolski

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Nowoapostolski

Postautor: kontousunięte1 » 25 lip 2016, 00:19

Niektorym osobom jest znane slowo sekta i zostalo uzyte wlasciwie. Za to tobie radze do slownika j.polskiego popatrzec. XP
Apostolow juz nie ma. O tym tez jest w biblii. Grzechy odpuszcza Bog i to tez jest w biblii.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Nowoapostolski

Postautor: jj » 25 lip 2016, 08:27

Grzechy moze odpuszczac wylacznie Pan Bog. Dlatego Pan Jezus, majac cala pelnie Boskosci, odpuszczal grzechy. Apostolowie dostali polecenie przebaczania, a nie odpuszczania grzechow. Inaczej podwaza sie cala Ewangelie!

PodSpodem
Temat jest stary i wg Regulaminu forum nie powinien byc "odgrzewany". Jesli jest takie pragnienie, prosze otworzyc nowy i zatytuowac popdobnie.


dziunia7692
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2016, 17:27
wyznanie: Kościół Nowoapostolski w Polsce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Nowoapostolski

Postautor: dziunia7692 » 25 lip 2016, 10:36

Sekta to ruchy satanistyczne grupy new age i psełdo religie jak naprzykład synowie przymierza. Proszę kochani Jezus powiedział tak a nie inaczej dał tę moc apostołą a oni przekazywali je starszym/biskupą i tego się nie zmieni ;) Kochani w kościele luterańskim który jest w 100% historycznie i społecznie protestancko jest również odpuszczenie grzechów ;) Z chęcią zaglądam do słownika jak mi jeden Pan zarzucił ;) Wierzę że to Bóg jest sędzią ale również że przez krew jego Syna zostałem usprawiedliwony ;) A wam tradycyjnie błogosławie i proszę mówcie do siebie z miłością bo nie macie prawa krytykować tego kościoła jak ja nie mogę krytykować możemy się nie zgadzać ale jak już tak jest to piszmy ze sobą z miłością ;) Poszukiwałem Boga w wielu kościołach nieznalazłem chrześcijan w katolickim ,wolnych chrześcijan, zielonoświątkowym,adwentystów dnia siódmego,chrześcijan dnia sobotnoego.A w kościele nowoapostolskim znalazłem spokój i to co w innych kościołach w świetle biblii było moim skromnym zdaniem nie tak ;)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Nowoapostolski

Postautor: kontousunięte1 » 25 lip 2016, 10:51

I tu się mylisz, że sekta to jest satanizm czy new age. Znamiona sekty mają przeróżne zrzeszenia /nie mające z religią nic wspólnego/, a także kościoły i zbory. Tak bardzo w skrócie mówiąc, charakterystyczną cechą sekty jest np. nauka o jedynej prawdzie głoszonej przez daną grupę, inna cecha to nie dopuszczanie tzw. obcych, bez sprawdzenia czy dokładnie utożsamiają się z poglądami danej grupy; potępianie inaczej myślących, wykluczanie ich z społeczności, szykany w razie odejścia i wiele, wiele innych.
Kościół Nowoapostolski opiera się na błędnych zasadach, "stworzonych" dla swoich potrzeb i ma tylko pozory zgodności z Biblią. Takie nauki wycięte z Pisma św. i budowanie na nich. Niestety.
I nie piszę tego, aby dokuczyć ci, ale raczej w trosce.
Nie można opierać swojego wyznania o dobre samopoczucie /znalazłaś spokój - i dobrze/, ale cała reszta też musi być zgodna z przekazem Ewangelii.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Nowoapostolski

Postautor: jj » 25 lip 2016, 11:08

dziunia7692 pisze:Sekta to ruchy satanistyczne grupy new age i psełdo religie jak naprzykład synowie przymierza.
Proszę kochani Jezus powiedział tak a nie inaczej dał tę moc apostołą a oni przekazywali je starszym/biskupą i tego się nie zmieni ;)

Nic podobnego Jezus nie powiedzial. To jest naduzycie interpretacxyjne, ktore z reszta charakteryzuje sekciarstwo.
Kochani w kościele luterańskim który jest w 100% historycznie i społecznie protestancko jest również odpuszczenie grzechów ;)

Owszem, w Kosciele Luteranskim jest odpuszczenie grzechow... przez Boga. Pastor oswiadcza jedynie, ze grzechy sa odpuszczone po ich wyznaniu. Nigdy nie twierdzi, ze ma moc odpuszczania grzechow! To byloby szalenstwo... albo wlasnie sekciarstwo.
Z chęcią zaglądam do słownika jak mi jeden Pan zarzucił ;) Wierzę że to Bóg jest sędzią ale również że przez krew jego Syna zostałem usprawiedliwony ;)
Tak, usprawiedliwia jedynie Pan Bog i jedynie na podstawie wiary w Jego Syna, a nigdy przez odpuszczenie grzechow czlowieka przez drugiego czlowieka.
A wam tradycyjnie błogosławie i proszę mówcie do siebie z miłością bo nie macie prawa krytykować tego kościoła jak ja nie mogę krytykować możemy się nie zgadzać ale jak już tak jest to piszmy ze sobą z miłością ;)

Jak najbardziej kazdy wierzacy czlowiek ma obowiazek rozsadzac wszystko.
Poszukiwałem Boga w wielu kościołach nieznalazłem chrześcijan w katolickim ,wolnych chrześcijan, zielonoświątkowym,adwentystów dnia siódmego,chrześcijan dnia sobotnoego.A w kościele nowoapostolskim znalazłem spokój i to co w innych kościołach w świetle biblii było moim skromnym zdaniem nie tak ;)

Moj znajomy pastor (luteranski) mial misje gloszenia Ewangelii w wiezieniu, w knajpie i w szpitalu psychiatrycznym. Nikt jednak nie zamierzal tam pozostac po znalezieniu spokoju. To nie jest dowcip.

Temat zamykam. Prosze ewentualnie zalozyc nowy



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości