Sola scriptura

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Sola scriptura

Postautor: jiji » 25 sie 2009, 15:04

Witam,

Mam pytanie. Jak odpowiedzieć papiscie, który zarzuca mi, że zasada sola scriptura jest niebiblijna.....że niby Biblia sama o sobie nie mówi, ze jest jedynym źródłem wiary. Pewnie było juz to gdzies, kiedys poruszane, ale potrzebuje odpowiedzi szybko.

Dzieki :-)


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 25 sie 2009, 15:09

jiji pisze:Mam pytanie. Jak odpowiedzieć papiscie, który zarzuca mi, że zasada sola scriptura jest niebiblijna.....że niby Biblia sama o sobie nie mówi, ze jest jedynym źródłem wiary.

to jest jego problem
możesz podac 2 Tym 3:16

2Tm 3:16 Bw "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 sie 2009, 18:01

jiji pisze:zasada sola scriptura jest niebiblijna
? 1Kor 4:6 mówi aby nie rozumieć więcej niż w Biblii napisano, a Przyp 30, ze nie wolno nic do Biblii dodawać. Tylko Pismo Swiete


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 maja 2010, 15:37

Temat od dawna "nieczynny", ale czesto pojawia sie tu i tam zagadnienie sola scriptura, wiec znalazwszy ciekawa stronke podaje namiar:

http://www.radiopielgrzym.pl/sola-scriptura.html


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 maja 2010, 17:44

Codek pisze:Ja dodam:

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna." List do Hebrajczyków 1:1;

"Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu." (2 List do Tesaloniczan 2:15, Biblia Tysiąclecia)

"Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas." (2 List do Tesaloniczan 3:6, Biblia Tysiąclecia)

"Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać."Ewangelia św. Jana 21:25;

Jak widać nie wszystko spisano.A Tradycja istniała już za Apostołów.
Są jeszcze takie,które mówią o tym,że Duch Święty miał pouczyć, przypomnieć itd.

Nie ma zaś nigdzie powiedziane dosłownie,że:"Tylko Biblia."

Jesli tu dalej bede pisal, to dostane punkt ostrzegawczy, wiec odsylam do innych miejsc- jest ich na forum tu wiele- gdzie byly lub nadal sa dyskusje na temat sola scriptura.

Jednym zdaniem napisze, ze tradycja pozabiblijna nie moze byc sprzeczna z trescia Biblii. Porownaj:
Marek 7,1-13.

Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 01 maja 2010, 17:55

Codek pisze:

Nie ma zaś nigdzie powiedziane dosłownie,że:"Tylko Biblia."

Oczywiscie, ze nie ma, bo przeciez niektorzy czerpia jeszcze wiedze z fusów po kawie.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość