Bezżenność

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Bezżenność

Postautor: Puritan » 18 sty 2010, 22:35

cycler pisze:Ostatnio rozmawiałem i wspólnie modliłem się z bratem, który ,,poszukuje żony'', a coś znaleźć nie może. Mówił, że m.in. z tego powodu modlił się aby Pan już go zabrał z tego świata. Jest to osoba mają 30-kilka lat. Co w takich sytuacjach mamy robić? Dla niego jest to spory problem.

Ten brat niech się upamięta i weźmie za rozpowszechnianie ewangelii, pracę własnymi rękami, by pomagać tym, którzy ewangelię niosą innym lub coś podobnego.

Bezżenność to dar od Boga. A gardzenie takim darem to grzech.

Znam ludzi, którzy chcą jechać do krajów poza zasięgiem ewangelii, by tam dzielić się Dobrą Nowiną, niezależnie od tego czy znajdą żonę, czy nie. To jest chrześcijańska postawa.

Życie chrześcijańskie to nie jest jakieś „dobre życie” w którym Bóg jest od spełniania naszych zachcianek. Da żonę – chwała Panu. Nie da żony – świetnie – więcej czasu na wyłączną służbę Panu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 19 sty 2010, 12:26

Hm.. tak sobie myślę Puritanie nad tym co napisałeś.

Szczerze powiem, że nie wiem czy mogę się zgodzić z Twym zdaniem. Otóż, czy dla osoby, które obdarzone są ,,darem bezżenności'' nie powinny w tym stanie się bardzo dobrze czuć? W przypadku tego brata wydaje się być odwrotnie.

Aczkolwiek nie wiem co jest przyczyną tego stanu w jego przypadku. Być może problemem jest uzależnienie szczęścia od zewnętrznych okoliczności i od rzeczy, które się posiada.
Już wyjaśniam o co mi chodzi. Problemem może być podejście, w którym mówimy np. ,,będę szcześliwy jeśli będę miał żonę, wtedy dopiero będe mógł właściwie służyć Bogu''

Jeśli naszym szczęściem będzie być blisko Boga, wiele naszych problemów zniknie.

Z drugiej strony istotnym aspektem tematu jest niebezpieczeństwo wszeteczeństwa.

Należy się modlić w tej sprawie, gdyż Bóg ma najlepsze rozwiązanie :)


UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 19 sty 2010, 21:42

@Puritan

Będziesz miał 35 lat, będziesz mieszkał sam, w obcym mieście, z poczuciem samotności, wracał do pustego domu, może nawet bez przyjaciół, zobaczymy, czy wtedy też będziesz wierzył w bezżenność.

przykre, że nie znając człowieka, jego sytuacji, już odsądzasz go od czci i wiary - tak, to naprawdę przykre.


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME
WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY
-------
wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 sty 2010, 21:57

UVF pisze:przykre, że nie znając człowieka, jego sytuacji, już odsądzasz go od czci i wiary

Kłamiesz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 19 sty 2010, 22:36

otóż nie

Zarzuciłeś facetowi odrzucenie Bożego daru i nakazałeś mu upamiętanie się.

Dalsza moja dyskusja z tobą wymagałaby zniżenia się do twojego poziomu, a tego nie mam zamiaru czynić.


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME

WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY

-------

wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 20 sty 2010, 14:43

UVF pisze:otóż nie

Zarzuciłeś facetowi odrzucenie Bożego daru i nakazałeś mu upamiętanie się.

To tak, ale nie odsądzałem go od czci i wiary :)
UVF pisze:Dalsza moja dyskusja z tobą wymagałaby zniżenia się do twojego poziomu

Mój poziom jest taki, że kłamstwo nazywam po imieniu. Ty zaś trollujesz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 sty 2010, 18:39

Puritan to co Ty wypisujesz to jest totalne zaprzeczeni tego czego uczy CALA biblia :!: Juz na poczatku bibli jest napisane "Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem." Juz nie wspomne o tym zaludnianiu ziemi....

cycler 30 lat to jeszcze nie dramat, niech sie modli i czeka cierpliwie :-)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 sty 2010, 20:55

Hardi pisze:Puritan to co Ty wypisujesz to jest totalne zaprzeczeni tego czego uczy CALA biblia :!: Juz na poczatku bibli jest napisane "Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem." Juz nie wspomne o tym zaludnianiu ziemi....

trolling


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 27 sty 2010, 22:20

spoko, Puritan to musi być bot albo prowokacja jakiegoś nudzącego się papisty : D


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME

WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY

-------

wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 sty 2010, 22:38

UVF pisze:spoko, Puritan to musi być bot albo prowokacja jakiegoś nudzącego się papisty : D

Nie, to jest trolling Janka z Krakowa.
Zbyt dobrze cię znam, facet.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 27 sty 2010, 22:56

Puritan pisze:
UVF pisze:spoko, Puritan to musi być bot albo prowokacja jakiegoś nudzącego się papisty : D

Nie, to jest trolling Janka z Krakowa.
Zbyt dobrze cię znam, facet.

Więc uważasz, że Numen, UVF, Hardi to jedna osoba i Jest nią nijaki Janek z Krakowa? Czy tak Puritan?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 sty 2010, 23:13

Norbi pisze:Więc uważasz, że Numen, UVF, Hardi to jedna osoba i Jest nią nijaki Janek z Krakowa? Czy tak Puritan?

No nareszcie się do czegoś przydałeś Norbi. Janek to gość z chorobą psychiczną. Naprawdę nietrudno go rozpoznać.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 28 sty 2010, 00:54

Puritan pisze:
Norbi pisze:Więc uważasz, że Numen, UVF, Hardi to jedna osoba i Jest nią nijaki Janek z Krakowa? Czy tak Puritan?

No nareszcie się do czegoś przydałeś Norbi.

Oj nie ciesz się tak prędko :mrgreen: To było pytanie kontrolne by się upewnić czy tak twierdzisz.
Puritan pisze: Naprawdę nietrudno go rozpoznać.

Rzeczywiście to fakt, Janka z Krakowa nie trudno jest rozpoznać, zdradza się zawsze po napisaniu kilku pierwszych postów. Dar rozróżniania duchów również w tym pomaga :)
Jednak mam dla Ciebie złą (?) wiadomość...
Otóż żadna z 3 wyżej wymienionych osób nie jest "Jankiem z Krakowa*".
Poza tym technicznie nie byłoby to nawet możliwe bo nadają równolegle z 3 bardzo oddalonych od siebie miejsc. Jak nie wierzysz, zapytaj moderatorów, może zechcą Ci potwierdzić :)
Puritan pisze:Janek to gość z chorobą psychiczną.

Nie wiem, może i tak...
Skoro jednak już bawisz się w eksternistycznego psychiatrę, to poczytaj może co nieco o rodzajach manii :


mania – zaburzenie psychiczne o charakterze zaburzeń afektywnych; zespół objawów, które można podzielić na cztery grupy:

* emocjonalne: nastrój wzmożony, euforyczny, ekspansywny i podwyższony, często towarzyszy mu irytacja i drażliwość, gniewność
* poznawcze: wielkościowy charakter myśli (w skrajnych przypadkach są urojenia wielkościowe); gonitwa myśli, zawyżona samoocena
* motywacyjne: nadmierne pobudzenie (zwiększenie napędu psychoruchowego) , nadaktywne zachowanie - np. gadatliwość
* somatyczne: obniżona potrzeba snu - hiposomnia, nadmierne potrzeby seksualne.

mania prześladowcza: chorobliwy stan psychiczny polegający na nieustannym dopatrywaniu i obawianiu się grożących niebezpieczeństw i działań urojonych wrogów



*znany internetowy troll, wielokrotnie banowany, często zmieniający nicki i powracający.


__ngr_
Gender: None specified

Re: Bezżenność

Postautor: __ngr_ » 28 sty 2010, 08:45

Dobra chłopaki spokojnie, bo powili odbiegniemy niedługo od topicu :)
Przecież czytając Was wyżej nie tak bardzo się różnicie poglądami ;)
Może zbyt pochopnie Puritan stwierdziłeś o człowieku którego nie znasz aby się nawrócił.
Nie zgodzę się co to tego gardzenia darem bezżenności. A mianowicie kto niby gardzi?
Lecz podoba mi się to co napisałeś:
Puritan pisze:Życie chrześcijańskie to nie jest jakieś „dobre życie” w którym Bóg jest od spełniania naszych zachcianek. Da żonę – chwała Panu. Nie da żony – świetnie – więcej czasu na wyłączną służbę Panu.

Jestem na takim etapie po rozstaniu z dziewczyną choć dalej z nią w mocnej przyjaźni, że bliskie są mi te słowa co napisałeś. Dzięki.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 28 sty 2010, 09:37

Norbi pisze:Poza tym technicznie nie byłoby to nawet możliwe bo nadają równolegle z 3 bardzo oddalonych od siebie miejsc. Jak nie wierzysz, zapytaj moderatorów, może zechcą Ci potwierdzić :)

Zapewniam cię - dla chcącego nic trudnego. Można pisać z Krakowa, podczas gdy IP podaje inny kraj.
Więc nie trolluj.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości