Joyce Meyer

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Jowi
Posty: 252
Rejestracja: 11 sty 2008, 23:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jowi » 22 mar 2010, 00:01

Eh, widzę że trochę źle postrzega się "word of faith". Zanim trafiłam do ruchu wiary poczytałam trochę i byłam przerażona. W rzeczywistości wszystko wygląda inaczej. Nie wiem, może patrzenie zależy od postawy serca?
Jeśli jesteś nastawiony krytycznie, wszędzie znajdziesz błędy i powód do ośmieszenia... Tylko nie w swojej głowie.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 22 mar 2010, 08:35

Jowi, a czy to jest zgodne ze Słowem Bożym? Czy te nauki są w Piśmie? Czy kobiety powinny nauczać?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 mar 2010, 09:46

Jowi pisze:Eh, widzę że trochę źle postrzega się "word of faith". Zanim trafiłam do ruchu wiary poczytałam trochę i byłam przerażona. W rzeczywistości wszystko wygląda inaczej. Nie wiem, może patrzenie zależy od postawy serca?
Jeśli jesteś nastawiony krytycznie, wszędzie znajdziesz błędy i powód do ośmieszenia... Tylko nie w swojej głowie.

Ja Siostro nie dość, że się z tą nauką spotkałem na początku swojej drogi po nawróceniu to... w nią uwierzyłem. W końcu ona brzmi wspaniale, a przykłady działania tych nauk zawsze podawane przy ich głoszeniu brzmią równie wspaniale. Niestety nie przystaje to do treści Słowa Bożego (mimo, że używa się sporej ilości powyrywnych fragmentów ze Słowa aby ją podeprzeć) ani do rzeczywistości (jestem ciekaw jak by ją głoszono prześladowanemu kościołowi w Chinach) i nawet nie chcę myśleć o tych wszystkich, których poraniłem w tym czasie, a było ich wielu i w tym wszyscy moi najbliźsi. I bynajmniej nie było dla mnie przyjemnym zrozumienie, że to jest nauka od której jeszcze siarką pachnie, oj nie było :(

Pozdrawiam w Panu,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 mar 2010, 11:03

Jowi pisze:Eh, widzę że trochę źle postrzega się "word of faith". Zanim trafiłam do ruchu wiary poczytałam trochę i byłam przerażona. W rzeczywistości wszystko wygląda inaczej. Nie wiem, może patrzenie zależy od postawy serca?
Jeśli jesteś nastawiony krytycznie, wszędzie znajdziesz błędy i powód do ośmieszenia... Tylko nie w swojej głowie.

mozesz cos wiecej napisac o co w tym chodzi itd. :?: ja nie znam Joyce Meyer to sie nie wypowiadam nan jej temat, ale chetnie poslucham o co biega :-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 mar 2010, 11:35

Hardi pisze:
Jowi pisze:Eh, widzę że trochę źle postrzega się "word of faith". Zanim trafiłam do ruchu wiary poczytałam trochę i byłam przerażona. W rzeczywistości wszystko wygląda inaczej. Nie wiem, może patrzenie zależy od postawy serca?
Jeśli jesteś nastawiony krytycznie, wszędzie znajdziesz błędy i powód do ośmieszenia... Tylko nie w swojej głowie.

mozesz cos wiecej napisac o co w tym chodzi itd. :?: ja nie znam Joyce Meyer to sie nie wypowiadam nan jej temat, ale chetnie poslucham o co biega :-)
Ruch wiary to przeakcentowanie pewnych prawd chrzescijańskich. Praktycznie zawsze przeakcentowanie pewnych prawd niesie probelmy


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 mar 2010, 11:38

Ale jakie przeakcentowanie :?: O co dokladnie chodzi :?:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 mar 2010, 12:30

Hardi pisze:Ale jakie przeakcentowanie :?: O co dokladnie chodzi :?:
Uwierz a ci sie stanie. Jest to przeakcentowanie wiary. I prawdopowdobnie nie zrozumienie jej natury.
Tak samo mozna przakcentowac wolnosc kosztem niewoli w Chrystusie
Suwerenność kosztem wolności
miłosc kosztem sprawiedliwości etc


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 mar 2010, 14:19

Lash pisze:Uwierz a ci sie stanie.

Właśnie tak. Wiara czyni cuda. Cudów Jezus nie mógł dokonać w Nazarecie z powodu niewiary ich mieszkańców. Jezus nie mógł dokonać cudów!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 mar 2010, 14:29

Małgorzata pisze:
Lash pisze:Uwierz a ci sie stanie.

Właśnie tak. Wiara czyni cuda.

Jaka wiara czyni cuda?
Wedle uznania i kaprysu człowieka?
Czy może bardziej ta zgodna z wolą bożą?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 mar 2010, 14:36

"Kto wierzy we mnie, (tak) jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej" J.7:38. W Piśmie jest obraz wiary zgodnej z wolą Bożą.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 mar 2010, 15:12

To Bóg czyni cuda, a nie wiara. Bogiem nie da się manipulować.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 22 mar 2010, 15:16

Owszem, trzeba mieć wiarę,ale co to znaczy "mieć wiarę"? Bo nauczyciele ruchu wiary często wmawiają ludziom "wierz, a stanie ci się"- co tylko chcesz, co serce twoje pragnie/ Zdrowia? Majątku? Samochodu?
A czy w o l ą Pana jest, abyśmy to wszystko mieli? Czy nie mamy szukać najpierw JEGO woli? Co z takiej wiary, nawet ogromnej, skoro nie będzie ona zgodna z tym, czego oczekuje od nas sam Bóg?
Najpierw częstują cię kłamstwem pt. "wszystko ci się należy, masz być głową, nie ogonem, masz być bogaty, szczęśliwy, zdrowy, masz mieć powodzenie we wszystkim, czego zapragnie twoja dusza", a potem każą ci w to "wierzyć", bo jak dostatecznie uwierzysz, to ...będziesz miał, no bo przecież "wiara czyni cuda"! A jak ci się nie stanie? No, to bracie za mało wiary masz...twoja wina...

Jezus nie mógł uczynić cudu z powodu niewiary. Dlaczego? Bo mieszkańcy tej miejscowości
n i e wierzyli Bogu, nie oczekiwali nic od Niego, nie chcieli Go! Czy Jezus był ograniczony ich niewiarą? NIE!


To Bóg czyni cuda, a nie wiara. Bogiem nie da się manipulować.

Amen.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 mar 2010, 15:20

Jezus Rzekł jednak

(7) Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Jan 15
Wiara która jest wynikiem trwania w Jezusie i Jego słowie daje takie owoce
ale wiara nie z Bgoa niesie rozszczrowanie albo zwiedzenie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 mar 2010, 15:21

Przed napełnieniem Jezusa Duchem Świętym nie uczynił On ani jednego cudu, mimo że był Bogiem. To moc Boga w człowieku wierzącym jest sprawcza.

Polecam J.14:12


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 mar 2010, 15:26

Małgorzata pisze:Przed napełnieniem Jezusa Duchem Świętym nie uczynił On ani jednego cudu, mimo że był Bogiem. To moc Boga w człowieku wierzącym jest sprawcza.
Polecam J.14:12

A w którym momencie według Ciebie było "napełnienie Jezusa Duchem Świętym"?

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości