Joyce Meyer

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Joyce Meyer

Postautor: Psrus » 20 mar 2010, 00:01

Jak oceniacie Joyce Meyer?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 mar 2010, 00:20

"She promotes the aberrant and/or heretical doctrines of Word-Faith theology - with a particular emphasis on its most popular doctrines: 'positive confession' and 'prosperity teaching.'" za http://www.apologeticsindex.org/m26.html;

Czytając jej niektóre wypowiedzi rzeczywiście troszkę pachnie ruchem "word of faith". Książek niestety jej żadnych nie czytałem więc nic więcej powiedzieć nie mogę.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 20 mar 2010, 00:35

Cosmo pisze:Jak oceniacie Joyce Meyer?

1. Joyce Meyer jest kobietą a naucza w kościele.

Nie pozwalam zaś kobiecie nauczać (1 Tym 2:12)

2. Poza tym Meyer głosi „ewangelię” w kościele fałszywego nauczyciela Joel'a Osteen'a (Lakewood Church): http://www.youtube.com/watch?v=D7DKo4eU_Xc

Ignorowanie jasnego zakazu biblijnego oraz współpracowanie z jednym z największych oszustów religijnych na świecie świadczy o tym, że jest ona fałszywą nauczycielką.

fantomik pisze:Książek niestety jej żadnych nie czytałem więc nic więcej powiedzieć nie mogę.

Czemu niestety nie czytałeś jej książek?

Ja na szczęście nie czytałem żadnych książek autorów ruchu Ewangelii Sukcesu, bo wiem, że są tam same diabelskie kłamstwa.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 mar 2010, 01:14

Puritan pisze:[...]Ja na szczęście nie czytałem żadnych książek autorów ruchu Ewangelii Sukcesu, bo wiem, że są tam same diabelskie kłamstwa.

Czytałem kilka takich książek ;) przeczytałem kilkanaście artykułów gdzie były te herezje głoszone i wysłuchałem całkiem pokaźną ilość kazań i wykładów w tych tematach ;) Jedna książka więcej nie zrobiłaby mi różnicy, a chociaż mógłbym w pełni merytorycznie coś o autorce powiedzieć.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 20 mar 2010, 09:26

Czytać można różne rzeczy, byle zachować trzeźwość myślenia.
Słuchałam kiedyś kazania Joyce Meyer, bo w moim poprzednim zborze się nią zachwycano. Głosiła ewangelię sukcesu, nauczała o "poczuciu wartości chrześcijanina" i "wolności", którą rozumiała tak, jak większość nauczycieli jej pokroju. Była pewna siebie.
Dzisiaj nie mogłabym jej słuchać, za bardzo mnie to drażni, poza tym tak , jak Puritan uważam, że kobieta w Kościele nie powinna nauczać.


Awatar użytkownika
Vel
Posty: 84
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vel » 20 mar 2010, 09:31

Uważam że jej nauczanie nie ma wartości, głosi wolność, sukces, zadowolenie z siebie, co stawia człowieka wyżej niż Boga.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 mar 2010, 15:00

Vel pisze:Uważam że jej nauczanie nie ma wartości, głosi wolność, sukces, zadowolenie z siebie, co stawia człowieka wyżej niż Boga.


A to juz głupota, co piszesz. Jezus mocą Bożą uzdrawiał i tę moc dał wszystkim narodzonym z Ducha. Chrystus jest zwycięzcą, a kto jest z Nim, w kim mieszka Duch Święty, też jest zwycięzcą i to wcale nie stawia go wyżej niż Boga. Naszą wartością Chrystus w nas, nadzieja chwały. Prawdziwie wolnymi jesteśmy, bo Jezus uczynił nas takimi, mamy ciągle się radować, nieustannie, bo tak powiedział w swoim słowie.
Apropos Joyce Meyer. Czytam jej "Bitwę o umysł". Przeczytałam już stosy książek i jestem bardzo krytyczna. Książka z mądrym przesłaniem (traktuje o sposobach zmiany myślenia), ale trochę monotonna.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 20 mar 2010, 18:19

fuj


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 mar 2010, 19:20

Małgorzata pisze:[...]Książka z mądrym przesłaniem (traktuje o sposobach zmiany myślenia), ale trochę monotonna.

Według mnie najlepszą pozycją (chrześcijańską, konserwatywną i nie zaśmieconą ewangelią sukcesu), którą miałem możliwość przeczytać, w temacie zmian w życiu jest "How people change" Timothy Lanea i Paula Trippa ( http://www.amazon.com/How-People-Change ... 934885533/ ). Polecam zainteresowanym :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 mar 2010, 21:06

Mój angielski nie jest aż tak dobry, żeby tak sobie czytać książki :-D Szkoda.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 mar 2010, 21:29

Małgorzata pisze:Mój angielski nie jest aż tak dobry, żeby tak sobie czytać książki :-D Szkoda.

Mój też nie był kiedyś taki dobry ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 20 mar 2010, 21:34

aska pisze:fuj

To komentarz na temat Joyce Meyer?


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 21 mar 2010, 17:08

Cosmo pisze:
aska pisze:fuj

To komentarz na temat Joyce Meyer?


tak


Awatar użytkownika
Vel
Posty: 84
Rejestracja: 15 sie 2009, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vel » 21 mar 2010, 18:30

Małgorzata pisze:
Vel pisze:Uważam że jej nauczanie nie ma wartości, głosi wolność, sukces, zadowolenie z siebie, co stawia człowieka wyżej niż Boga.


A to juz głupota, co piszesz. Jezus mocą Bożą uzdrawiał i tę moc dał wszystkim narodzonym z Ducha. Chrystus jest zwycięzcą, a kto jest z Nim, w kim mieszka Duch Święty, też jest zwycięzcą i to wcale nie stawia go wyżej niż Boga. Naszą wartością Chrystus w nas, nadzieja chwały. Prawdziwie wolnymi jesteśmy, bo Jezus uczynił nas takimi, mamy ciągle się radować, nieustannie, bo tak powiedział w swoim słowie.
Apropos Joyce Meyer. Czytam jej "Bitwę o umysł". Przeczytałam już stosy książek i jestem bardzo krytyczna. Książka z mądrym przesłaniem (traktuje o sposobach zmiany myślenia), ale trochę monotonna.


My chyba mówimy o innym rodzaju zwycięstwa, i sukcesu.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 mar 2010, 20:55

Ja mówię o tym, o którym jest w Biblii, a Ty?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości