Czy ustały dary Ducha Świętego?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 paź 2010, 23:55

Hardi pisze:fantomik, czym jest w takim razie dla ciebie nowo narodzenie :?:

W skrócie -- wypełnieiem Bożych Obietnic dania nowego "mięsistego" serca w miejsce "kamiennego", otworzenia oczu abyśmy mogli widzieć Światłość Chrystusa, itd. Od nowego narodzenia (jak sama nazwa wskazuje zresztą) rozpoczyna się nowe duchowe życie, jest to przeniesienie ze śmierci do życia, z krainy umarłych do Królestwa Syna Bożego. Bez Nowego Narodzenia nie jest nawet możliwe "zobaczenie Królestwa Bożego". Jest to według mnie nierozłącznie związane z Chrztem Duchem Świętym jak wskazałem powyżej, który jest między innymi włączeniem w Jedno Ciało -- Kościół.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 30 paź 2010, 00:24

fantomik pisze:
Hardi pisze:fantomik, czym jest w takim razie dla ciebie nowo narodzenie :?:

W skrócie -- wypełnieiem Bożych Obietnic dania nowego "mięsistego" serca w miejsce "kamiennego", otworzenia oczu abyśmy mogli widzieć Światłość Chrystusa, itd. Od nowego narodzenia (jak sama nazwa wskazuje zresztą) rozpoczyna się nowe duchowe życie, jest to przeniesienie ze śmierci do życia, z krainy umarłych do Królestwa Syna Bożego. Bez Nowego Narodzenia nie jest nawet możliwe "zobaczenie Królestwa Bożego". Jest to według mnie nierozłącznie związane z Chrztem Duchem Świętym jak wskazałem powyżej, który jest między innymi włączeniem w Jedno Ciało -- Kościół.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

fantomik, a co powiesz na to, że ja z kolei doświadczyłem chrztu w Duchu Świętym dopiero dwa lata po nawróceniu? ;) Wcześniej nic nie wiedziałem o napełnieniu Duchem Świętym. Serio naprawdę tak było ze mną podobnie jak z uczniami z Efezu.

"Podczas gdy Apollos przebywał w Koryncie, obszedł Paweł wyżynne okolice i przyszedł do Efezu, a spotkawszy niektórych uczniów, rzekł do nich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy uwierzyliście? A oni mu na to: Nawet nie słyszeliśmy, że jest Duch Święty." Dzieje Apostolskie 19:1-2


A wszystko to było gdy byłem jeszcze przez 5 lat katolikiem, a po tych 5 latach od nawrócenia, 3 lata po chrzcie w Duchu Św. opuściłem Kościół Katolicki i dałem się ochrzcić w wodzie.


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 paź 2010, 00:33

fantomik, ja to widzę tak jak Jezus powiedział, czyli, że jest to uwierzenie w Niego, i to jest nowo narodzenie.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 paź 2010, 08:48

fantomik pisze:Jest to według mnie nierozłącznie związane z Chrztem Duchem Świętym jak wskazałem powyżej, który jest między innymi włączeniem w Jedno Ciało -- Kościół.


Duch Święty nie działa stereotypowo i chwała Mu za to, bo gdyby działał według naszego planu, to dużo byłoby przekrętów.
Czy uwierzysz, że zostałam ochrzczona Duchem, gdy byłam gorliwa katoliczką? Niewiele wiedziałam o tym chrzcie i dlatego uważam, że jestem doskonałym przykładem na to, że Bóg działa według swoich zamysłów a nie ludzkich. Od tego momentu małymi kroczkami uczył mnie, napominał. Poród był ciężki, ale w końcu narodziłam się na nowo i absolutnie wszystko się zmieniło :D. I wyznałam swoją wiarę podczas chrztu wodnego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 30 paź 2010, 10:10

fantomik pisze:...Jest to według mnie nierozłącznie związane z Chrztem Duchem Świętym jak wskazałem powyżej, który jest między innymi włączeniem w Jedno Ciało -- Kościół.

Znaczy według ciebie świadectwo doświadczeń wierzących opisane szczególne w Dziejach Apostolskich i świadectwa wielu ochrzczonych w Duchu Świętym tobie współczesnych (te świadectwa potwierdzają doświadczenia wierzacych z Dziejów Apostolskich) nie ma znaczenia?
8-)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 paź 2010, 12:29

Małgorzata pisze:Chrześcijanie mogą być ochrzczeni Duchem Świętym, ale rzadko następuje to w momencie nowego narodzenia. Nie ma żadnej na to reguły, bowiem "Duch wieje, kiedy chce i gdzie chce"


Rzadko to następuje w momencie upamiętania, kiedy człowiek uwierzy. Jezus mówił o narodzeniu z wody i z ducha, czyli jakby o dwóch niezbędnych rzeczach (etapach). Pierwszym jest upamiętanie, czyli jak apostołowie mówili oczyszczenie przez kąpiel słowną. To jest wiara (odpowiedź wyrażona w życiu) na nauczanie Jezusa. Narodzenie z wody nie oznacza tu tylko chrztu wodnego ale nowego człowieka pozyskanego przez Słowo dla Chrystusa który już nie idzie za modłami tego świata.

7:38 - Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej.
7:39 - A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.

Kto wierzy z jego wnętrza popłyną rzeki wody żywej. Prawidłową rzeczą/następstwem naszego nawrócenia jest chrzest Duchem Świętym.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 paź 2010, 14:42

ann_in_grace pisze:…czy chrzest w Duchu Swietym?


1:8 - Ja chrzciłem was wodą, On zaś będzie chrzcił was Duchem Świętym.

chrzest Duchem Świętym,
Zanurzenie (chrzest) w Duchu Świętym brzmi bardziej poprawnie ale opisują to samo wydarzenie. Inne określenia to zstąpienie, napełnienie i dar Ducha Świętego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 30 paź 2010, 22:07

fantomik napisał:

A teraz zachęcam was abyście tym waszym braciom/siostrom (w sumie tak ich nazywać nawet nie powinniście), którzy wedle waszych standardów nie zostali Ochrzczeni Duchem Świętym, powiedzieli że nie należą do Kościoła.


Dz.Ap. 8:14-17
14. A gdy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła Słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana,
15. Którzy przybywszy tam, modlili się za nimi, aby otrzymali Ducha Świętego.
16. Na nikogo bowiem z nich nie był jeszcze zstąpił, bo byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
17. Wtedy wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.
(BW)

- czyli najpierw przyjęli Słowo Boże /uwierzyli/, potem zostali ochrzczeni, a za jakiś czas otrzymali Ducha.

To się pytam: kiedy, według teologii baptystyczno-ewangelicznej, ci ludzie z Samarii stali się członkami Kościoła i zostali zbawieni:

- czy po przyjęciu Słowa,
- czy po przyjęciu chrztu,
- czy po przyjęciu Ducha?


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 paź 2010, 00:09

byłembaptystą pisze:fantomik napisał:

A teraz zachęcam was abyście tym waszym braciom/siostrom (w sumie tak ich nazywać nawet nie powinniście), którzy wedle waszych standardów nie zostali Ochrzczeni Duchem Świętym, powiedzieli że nie należą do Kościoła.


To się pytam: kiedy, według teologii baptystyczno-ewangelicznej, ci ludzie z Samarii stali się członkami Kościoła i zostali zbawieni:

- czy po przyjęciu Słowa,
- czy po przyjęciu chrztu,
- czy po przyjęciu Ducha?


To jest w ogóle nie na miejscu. Jakie kryteria byłyby wyznacznikiem ilu należy do Pana? Dar mówienia językami? Czy masz dar rozróżniania?

Tego nie wolno robić ale właściwie nauczać. Odłączenie od społeczności może być tylko w wyniku trwałego odstępstwa lub wprowadzaniu jakiś dziwnych nauk.

Paweł o budowli Bożej:
2:19 - Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 31 paź 2010, 00:43

Chcę wierzyć, ale ty mylisz chrzest w Duchu Św. od otrzymania darów Ducha Św.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 paź 2010, 09:42

Hardi pisze:Chcę wierzyć, ale ty mylisz chrzest w Duchu Św. od otrzymania darów Ducha Św.


Tylko napisałem określenia używane w Biblii opisujące wydarzenie otrzymania Ducha Świętego. Nie wiem czy chodzi o konkretny dar czy po porostu o dar który pochodzi z nieba. Wiadomo, że dary możesz otrzymać później.

10:45 - I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy z Piotrem przyszli, że i na pogan został wylany dar Ducha Świętego;


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 31 paź 2010, 11:12

a to tak :-)


Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 31 paź 2010, 18:43

ann_in_grace pisze:
Chcę wierzyć pisze:chrzest Duchem Świętym

…czy chrzest w Duchu Swietym?

No zawsze sam się często zastanawiałem jak prawidłowo się wymawia. :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 31 paź 2010, 19:02

Hardi pisze:odrzuć nauki ŚJ, zacznij czytać biblię ...
Odrzuć nauki ŚJ że prorokowanie jest na dzisiaj i zacznij czytać Biblię, tam jasno jest napisane co jest centrum naszej wiary, czy gadanie niezrozumiałymi dźwiękami, czy Chrystus.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość