Czy ustały dary Ducha Świętego?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 31 paź 2010, 19:39

KAAN pisze:
Hardi pisze:odrzuć nauki ŚJ, zacznij czytać biblię ...
Odrzuć nauki ŚJ że prorokowanie jest na dzisiaj i zacznij czytać Biblię, tam jasno jest napisane co jest centrum naszej wiary, czy gadanie niezrozumiałymi dźwiękami, czy Chrystus.

Kaan to czemu Pawel mówił, że pragnie aby wszyscy modlili się językami, a jeszcze bardziej aby prorokowali?


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 31 paź 2010, 19:39

KAAN napisał:

czy gadanie niezrozumiałymi dźwiękami, czy Chrystus.


dlaczego Chrystusa przeciwstawia się językom?, przecież to Chrystus powiedział:
Mar. 16:17
17. A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,
(BW)
- dary potwierdzają wiarę i obecność Ducha, a Duch wywyższa Jezusa :)


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 31 paź 2010, 19:50

byłembaptystą pisze:przecież to Chrystus powiedział:
Mar. 16:17
17. A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,
(BW)

Skoro juz, bylybaptysto, to Chrystus powiedzial troche wiecej, niz zacytowales:

Mk 16:17-18 Bw „A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,(18) węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.”

Ale dlaczego dzisiejsi "obdarowani" maja akurat tylko dar jezykow, podpierajac sie wlasnie tym wersem, to jest pytanie.... moze faktycznie czytaja tylko to co zacytowales, a reszta jest zaslonieta czy jak...?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 paź 2010, 20:37

Ale Ty jesteś niecierpliwa. Axanno nie tylko. Zdarzają się także i uzdrowienia i to wcale nie wśród tak bardzo charyzmatycznych zborów.
Co zaś do wypędzania demonów to zdarza się to nie tak często. Natomiast picia trucizn i trzymania wężów się nie praktykuje :-?

4:5 - Wtedy wziął go diabeł do miasta świętego i postawił go na szczycie świątyni.
4:6 - I rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisano bowiem: Aniołom swoim przykaże o tobie, abyś nie zranił o kamień nogi swojej.
4:7 - Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 31 paź 2010, 20:39

...zacytowałem tylko to, bo to dotyczyło tego co napisał KAAN, a wiem, że Jezus nie powiedział tylko tego, ale co miałem zrobić? wkleić 4 ewangelie? :)


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 31 paź 2010, 20:48

Ja nie nawoluje do praktykowania picia trucizny, ani do wklejania 4 ewangelii :)

Ja sie dziele tym co postrzegam. Jezeli ktos odwiedzi jakis zbor charyzmatyczny to latwo sie moze przekonac, ze tam wszyscy maja "dar jezykow" - w kazdym razie zdecydowana wiekszosc - czy tak?

Natomiast te wypadki o ktorych mowi "chce wierzyc" w porownaniu z powyzszym wrecz nikle... Ilu wierzacych na 1000 mowiacych jezykami kiedykolwiek polozylo na kogos rece, a ten wyzdrowial? No niech ktos powie rzetelnie, czy znajdzie sie choc jeden...


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 paź 2010, 20:54

Axanno to co się dzieje to tylko na chwałę Bożą. Bóg uzdrawia przez kogoś i mając ten dar nie możesz iść do przyjaciela go np. uzdrowić. :-|


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 paź 2010, 20:55

Czy myślisz, że do zboru co dziennie przychodzą opętani.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 31 paź 2010, 21:05

Chcę wierzyć pisze:Czy myślisz, że do zboru co dziennie przychodzą opętani.

Mysle, ze mogli by zwolnic troche przepelnione szpitale, a nie czekac, az ktos sam do nich przyjdzie... moze czlowiek z lozka wstac nie moze...


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 31 paź 2010, 21:07

Chcę wierzyć pisze:Axanno to co się dzieje to tylko na chwałę Bożą. Bóg uzdrawia przez kogoś i mając ten dar nie możesz iść do przyjaciela go np. uzdrowić. :-|

hmmm... isc i "gadac w jezykach" moge, ale uzdrowic to juz nie... a mi sie wydaje ze uzdrowienie o wiele wiecej przynioslo by chwaly Bogu niz samo gadanie...


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 paź 2010, 21:25

Czy ustały dary Ducha Świętego?

Jeśli cudowne dary nie ustały, to genialnie.
Gdybym dostał dar mówienia w innym języku, to jak najszybciej bym się wyprowadził z Polski i zamieszkałbym w innym kraju - to byłby znak, że Bóg mnie posyła do konkretnej grupy językowej. Jak ktoś udokumentuje taki przypadek, to niech da znać.

Bo bez takiego dowodu to nie widzę sensu kontynuowania tej dyskusji.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 paź 2010, 21:30

Puritan pisze:
Czy ustały dary Ducha Świętego?

Jeśli cudowne dary nie ustały, to genialnie.
Gdybym dostał dar mówienia w innym języku, to jak najszybciej bym się wyprowadził z Polski i zamieszkałbym w innym kraju - to byłby znak, że Bóg mnie posyła do konkretnej grupy językowej. Jak ktoś udokumentuje taki przypadek, to niech da znać.

Bo bez takiego dowodu to nie widzę sensu kontynuowania tej dyskusji.


Zastanów się. Po co jakbyś nie wiedział co kupić. :-(


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 paź 2010, 21:32

Najpierw pokażcie konkretne miejsca w których pisze, że dary Ducha Świętego ustały. Czy uważacie że Duch Święty obecnie nie jest obecny?
:roll:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 paź 2010, 21:33

Chcę wierzyć pisze:Zastanów się. Po co jakbyś nie wiedział co kupić. :-(

Dowodów się nie kupuje. Jak masz konkretny dowód, to uwierzę. (dowód to nie jest jakaś opowiastka, ale materiał dokumentalny).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości