homoseksualizm

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
mobi
Posty: 76
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mobi » 25 lut 2008, 15:49

To jest śmieszne, kiedy wielu homoseksualistów mówi o sobie, że są takimi "od urodzenia". Ja tak dobrej pamięci nie mam :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2008, 18:29

mobi pisze:To jest śmieszne, kiedy wielu homoseksualistów mówi o sobie, że są takimi "od urodzenia". Ja tak dobrej pamięci nie mam :)
To poprostu dobra wymowka


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 25 lut 2008, 19:02

To nie tylko wymówka, bo trzeba pamiętać że taki pogląd często jest wmówiony takiej osobie przez środowisko homoseksualne czy społeczeństwo. Dzisiaj w wielu krajach robi się dzieciom pranie mózgu i uzmysławia że sami mogą wybierać jakiej płci ma być ich partner oraz że małżeństwem można nazwać związek dwóch panów lub kobiet. Co gorsza takiemu myśleniu ulegają kościoły i sami chrześcijanie.

Ciekawa dyskusja na ten temat toczy się także na forum LUTERAN . Przyznam szczerze że ręce mi opadają słuchając co niektórych chrześcijan domagających się zalegalizowania związków jednopłciowych przez ich kościoły.

Nie wiem czy godzi się kopiować czyjeś wypowiedzi z innego forum jednak wklejam kilka kwiatków które naprawdę zwaliły mnie z nóg :

hallers ,jestem luteranin i uwazam jak Ty ze kosciol powinien pomagac wzrastac ludziom w Chrystusie.Zastanow sie tylko czy to wola Chrystusa zeby innych dyskryminowac.Biblia nie jest ksiazka kucharska tzn.interpretacja jest skomplikowana.Akurat przyszedl mi nastepujacy cytat na mysl:kto nie pracuje niechaj i nie je.Uwazasz ze to byloby usprawiedliwienie zeby wszystkim bezrobotnym wszystkie zapomogi skreslic?To sa slowa ap Pawla.

(...)Tak wlasnie prakktykuje Polski KEA:To nazywa se DYSKRYMINACJA.Jakim prawem odmawia sie poslugi proszacemu? Jezus mowi : Gdzież jest taki ojciec pośród was, który, gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień? Albo gdy będzie go prosił o rybę, ...lub w innym miejscu :Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam". Faktycznie, kto prosi, ten otrzymuje; kto szuka, ...tylko niech nie prosi o blogoslawienstwo w PL KEA.

Wybacz, lecz właśnie różne prawa dla osób homo. i hetero. to dla mnie również wypaczone chrześcijaństwo. :[

Można rzec,że Jezus Chrystus z wielkim rozsądkiem i roztropnością podchodził do zakazów i nakazów starotestamentowych.Złamał nawet rygorystyczne przepisy dotyczące sabatu.Ślepe stosowanie nakazów i zakazów prowadzi do nikąd .Nadrzędna jest miłość bliźniego.Tak jak owcem wiary winny być uczynki ta też owocem wiary winny być nasze zasady moralne i etyczne których odbiciem są nasze relacje z innymi ludźmi,nasza hierarchia wartości.Chrześcijaństwo to dużo,dużo więcej niż samo prawo i to jest jedno z ogromnych przesłań nowotestamentowych.

Bóg, Chrystus, Biblia nigdzie nie przekazuje nam potępienia dla przykładnie żyjących z sobą osób będących w całożyciowych związkach, czy różno. czy jednopłciowych. Nie znajdziecie nigdzie choćby słowa, które by na to wskazywało. Wszędzie mamy za to potępienie - niezaleznie czy to hetero., czy homoseksualostów, którzy niepohamowanie oddają się róznym żądzom, zabijają, grabią, gwałcą, kradną, kłamią itp.
Zacznijcie w ten sposób patrzeć na Biblię, zechciejcie przyjąć, iż wbrew naturze jest pożycie homo. z hetero. (ich naturze!, z którą Bóg nas stworzył), a wszyscy wspólnie wspierając się prawdziwie! będziemy mogli się koncentrować na tym co najważniejsze: podążaniu ku Najwyższemu, na Bożej Miłości, w której spełnia się wszystko.

Eli, tak akurat na nasze czasu przyszło, iż właśnie teraz zaczynamy dostrzegać, iż - w sprawie podejścia do osób nie-heteroseksualnych - czyniliśmy zło, a co więcej, wierzylismy niezgodnie z tym co Bóg sam nam nakazał / przekazał.

Coraz więcej Kościołów do takich właśnie wniosków dziś dochodzi.
Nie ma nic dziwnego w tym, iz czujemy się (wielu) w tym zagubieni, zdeziorientowani.

Dlatego tez - ja - rozmawiając na ten temat z ludźmi zawsze zachęcam do poszukiwania: gdzie jest zło?? Czym jest zło?? z czego wynika.(...)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 lut 2008, 20:33

Hallers pisze:[...]
Ciekawa dyskusja na ten temat toczy się także na forum LUTERAN. [...]

Osobiście uważam, że Luteranie nie są wyznacznikem w środowisku protestanckim (tak samo jak i Anglikanie). Po przeczytaniu ostatniej wspólnej deklaracji nt. nauki o usprawiedliweniu pomiędzy Luteranami i KRK muszę, choć niechętnie, wrzucić ich do jednego "worka" -- zamienili Lutrowe "sola fide", w sakramenty i w specjalne uprzywilejowanie dla "kasty" kapłańskiej. Każdy Kościół, który stawia jakieś dowolne pół-magiczne czynności ponad albo na równi z naukami Pisma Świętego wg. mnie nie powinien być brany pod uwagę w rozważaniach nt. Chrześcijaństwa.

PS. wiem, że Luteranie obecni na tym forum mogli poczuć się urażeni tym co napisałem, ale takie mam osobiste wrażenie po przeczytaniu ww. dokumentu (choć na początku bardzo entuzjastycznie do tego podchodziłem :-/)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe miedziaki)


mobi
Posty: 76
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mobi » 04 mar 2008, 14:39

Też zajrzałem na to forum. Jestem zdegustowany postawą niektórych "prohomoseksualnych chrześcijan"


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 04 mar 2008, 19:10

Jak dzisiaj przeczytałem że "apostołowie potępiali homoseksualizm bo nie rozumieli nauk Jezusa" to nie wiem czy w ogóle psuć sobie krew i wciągać się w takie dyskusje.


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 06 mar 2008, 10:10

Hallers pisze:
hallers ,jestem luteranin i uwazam jak Ty ze kosciol powinien pomagac wzrastac ludziom w Chrystusie.Zastanow sie tylko czy to wola Chrystusa zeby innych dyskryminowac.

Hehe dobre :D a kto ich dyskryminuje ?
Kto im zabrania się nawrócić i żyć wiecznie?
Ale właśnie przecież nikt nie chce ich dyskryminować Bóg tak samo od tych gości wymaga nawrócenia jak od tych nie będących homoseksualistami. Po prostu zrywamy z wszelkim grzechem a jeśli po przeczytaniu Biblii i nawet w nowym testamencie choćby z Listu do Rzymian 1 rozdz. oni dalej będą chcieli pałać popędem do własnej płci to nie ma przecież mowy tutaj o dalszym wzroście w Chrystusie. Tak więc widać że nikt nie broni im wzrastać w Chrystusie ale oni póki trwają w swojej bezbożności nie są w Chrystusie w ogóle. Bez pokuty zerwania ze starym życiem nie ma zbawienia w Chrystusie który cierpiąc za nich te ich grzechy miałby dziś pozwalać im tarzać się w nich a potem przyjąć do żywota wiecznego? O ile wiem to łaska jest dla pokornych. Dla tych co nie spierają się jak glina z garncarzem. (Izajasza 45:9 )


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 10 mar 2008, 15:17

A co sądzicie o takim tłumaczeniu :

Kaleb pisze:(...) Jak juz pisalem moj kosciol blogoslawi pary homoseksualne.Na stronach Internetowych mojego kosciola czytalem uzasadnienie.Kosciol zorganizowal tzw grupe robocza zlozona z biskupow, pastorow,laikow + przedstawicieli zagranicznych.Grupa ta miala za zadanie analize wszystkich tekstow biblijnych w kontekscie jaki jest naprawde stosunek Boga do homoseksualistow. Grupa ta doszla do wniosku ze Bog nie potepia homoseksualizmu jako takiego,potepia jednoznacznie prostytucje tak homo jak i hetero ,potepia prostytucje w swiatyni a nowy testament potepia greckich mezczyzn nierzadko ozenionych ktorzy dla wiekszej rozkoszy maja seks z chlopcami,potepia pederastie.Uzasadnienie to bralo pod uwage Biblie i czas historyczny w ktorym to te wypowiedzi powstaly. (...)
Czy rzeczywiście Nowy Testament nie wspomina nic o homoseksualistach jako takich tylko mówi o męskich prostytutkach służących innym mężczyznom?

Np. w Biblii Tysiąclecia w 1 Liście do Tymoteusza (1, 9-10) można przeczytać :

Biblia Tysiąclecia :[color=green] "(...)rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką,(...)"[/color]

Natomiast w Biblii Warszawskiej jest napisane : "(...) wiedząc o tym, że zakon nie jest ustanowiony dla sprawiedliwego, lecz dla nieprawych i nieposłusznych, dla bezbożnych i grzeszników, dla bezecnych i nieczystych, dla ojcobójców i matkobójców, dla mężobójców, rozpustników, mężołożników, dla handlarzy ludźmi, dla kłamców, krzywoprzysięzców i dla wszystkiego, co się sprzeciwia zdrowej nauce (...)"

Jak by nie było te dwa słowa mają różne znaczenia ale chciał bym się zapytać które z nich jest poprawnie użyte.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 mar 2008, 22:53

ST:
Kpł 20:13 Bw "Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich."
NT:
Rz 1:27 Bw "podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę."
Według mnie, to z powyższego wynika jednoznacznie, że Bóg potępia homoseksualizm i jak można dojść do wniosków przeciwnych, nie wyobrażam. Pewnie tak samo jak katolicy doszli do wniosków o potrzebie klękania przed obrazami i podobnych - metoda "dojścia" powinna być taka sama...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 mar 2008, 16:10

Sw Tomku - bo cie kocham :) :hug: :muted: :heart: :| :| :|

Temat mozna otworzyc nowy.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości