Przyjdzie czas, gdy zdrowej nauki nie zechcą słuchać ...

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 sie 2010, 21:46

Poza tym co innego nauka głoszona w zborze, a co innego przekonania niektórych zborowników. Każdy ma swoje poznanie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 27 sie 2010, 07:00

......ale może tak być, że to nie legalizm, ani fanatyzm, a staranie się chodzić Bożymi Drogami.


sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :) tak to widzę, w wielu miejscach tak się dzieje ze ludzie się starają coś dla Boga zrobić
znasz te hasła ? "zróbmy coś dla Pana" itp


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 27 sie 2010, 10:08

Tyle, ze Slowo Boze zacheca, by sie starac.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 sie 2010, 10:28

Axanna pisze:Tyle, ze Slowo Boze zacheca, by sie starac.

Tak jest, ale Slowo Boze rozroznia powod z ktorego to czynisz. Jesli twoje "staranie" ma cie promowac w oczach Boga, to jest to chodzenie w niewoli zakonu, a do tego Biblia nie zacheca, wrecz przeciwnie.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 27 sie 2010, 11:33

Co wynika z tych waszych ( moich też) spostrzeżeń?
Wiemy ze Słowa Bożego (Dz 20), że będzie i tak jest teraz że ludzie z naszego środowiska, ogłaszają rzeczy niezgodne z przesłaniem Biblii.
Mam czuwać i pilnować samego siebie, żeby wytrwać w prostej wierze. I gdy widzę coś niebiblijnego, mam wyjść z pośród nich (2 Kor 6).
Niepokoi mnie osobiście Synod KZ, który odbędzie się w połowie września tego roku.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 sie 2010, 11:44

krecik pisze:
Mam czuwać i pilnować samego siebie, żeby wytrwać w prostej wierze.

Kochany Kreciku.
Jesli wytrwanie w wierze zalezaloby od naszych wysilkow, to biada nam. "A wąż był chytrzejszy" i dzis takze jest. Tylko trwanie w Chrystusie gwarantuje nasze bezpieczentwo. Poleganie na sobie, to zakon i prowadzi na smierc.

(5) Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.
(6) Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.
(7) Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam.
(8) Przez to uwielbiony będzie Ojciec mój, jeśli obfity owoc wydacie i staniecie się moimi uczniami.
Ew. Jana 15:5-8


Pilnowanie sie, zeby wytrwac, to trwanie w sobie.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 27 sie 2010, 11:58

jj pisze:Pilnowanie sie, zeby wytrwac, to trwanie w sobie.


jak więc nazwiesz bycie czujnym by nie dać się zwieść ?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 sie 2010, 12:01

Iv pisze:
jj pisze:Pilnowanie sie, zeby wytrwac, to trwanie w sobie.


jak więc nazwiesz bycie czujnym by nie dać się zwieść ?

no wlasnie, wlasnie odpowiadam na to pytanie wyzej, to trwanie w Chrystusie. Jak sie trwa w Chrystusie, wiesz? Czym to sie rozni od polegania na sobie?


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 27 sie 2010, 12:12

jj pisze:no wlasnie, wlasnie odpowiadam na to pytanie wyzej, to trwanie w Chrystusie. Jak sie trwa w Chrystusie, wiesz? Czym to sie rozni od polegania na sobie?


na pogrzebaniu własnego "ja", przyćmieniu swego ego, woli i oddanie się w pełni Jemu w zaufaniu i miłości.

Ale ja pytam o coś innego, wielu się wydaje że trwają w Nim, że wszystko co robią- robią przez Boga z Bogiem i dla Boga, a przy tym gubią Go po drodze i wracają (nawet tego nie widząc) do samego siebie. Pytam o to, jak to nazwiesz?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 sie 2010, 12:27

Iv pisze:
jj pisze:no wlasnie, wlasnie odpowiadam na to pytanie wyzej, to trwanie w Chrystusie. Jak sie trwa w Chrystusie, wiesz? Czym to sie rozni od polegania na sobie?


na pogrzebaniu własnego "ja", przyćmieniu swego ego, woli i oddanie się w pełni Jemu w zaufaniu i miłości.

Czyzby? Czy tak czyni latorośl? Czy czyni cos z siebie aktywnie, zeby trwac w krzewie i owoc wydawac? Nie? Dlaczego wiec niektore latorosle schna? Czyzby usilowaly czerpac soki z innego zrodla, na przyklad z siebie?
Pomysl o tym. To nie jest zacheta do biernosci, ale do konsekwentnego trwania w jednym zrodle - w Chrystusie.

Ale ja pytam o coś innego, wielu się wydaje że trwają w Nim, że wszystko co robią- robią przez Boga z Bogiem i dla Boga, a przy tym gubią Go po drodze i wracają (nawet tego nie widząc) do samego siebie. Pytam o to, jak to nazwiesz?


To sa te latorosle, ktore czerpia z siebie.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 27 sie 2010, 12:53

jj pisze:Czyzby? Czy tak czyni latorośl?

a tak.
jj pisze:Czy tak czyni latorośl? Czy czyni cos z siebie aktywnie, zeby trwac w krzewie i owoc wydawac?

Właśnie tak czyni jak napisałam (nie z siebie a z poddania się i czerpania z gł. źródła) , nie robi tego aktywnie a raczej wynika to z jej struktury i konstrukcji (tak jak nasze owoce nie wynikają z nas, a dzięki ubogaceniu z Ducha Św.)
jj pisze:Nie? Dlaczego wiec niektore latorosle schna? Czyzby usilowaly czerpac soki z innego zrodla, na przyklad z siebie?

No właśnie nie wiem, dlaczego schną i jak mogą same z siebie czerpać, skoro wcześniej czerpały z dobrego źródła.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 27 sie 2010, 13:04

Niepokoi mnie osobiście Synod KZ, który odbędzie się w połowie września tego roku.


masz coś konkretnego na myśli?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 27 sie 2010, 14:07

Zapoznaj się z wnioskami w ostatnim numerze pisma „Chrześcijanin”, w szczególności wywiad z prezbiterem naczelnym.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 sie 2010, 15:27

Iv pisze:Właśnie tak czyni jak napisałam (nie z siebie a z poddania się i czerpania z gł. źródła) , nie robi tego aktywnie a raczej wynika to z jej struktury i konstrukcji (tak jak nasze owoce nie wynikają z nas, a dzięki ubogaceniu z Ducha Św.)

Tez tak mysle.

No właśnie nie wiem, dlaczego schną i jak mogą same z siebie czerpać, skoro wcześniej czerpały z dobrego źródła.


(4) Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego,
(5) i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz cudownych mocy wieku przyszłego -
(6) gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.
List do Hebrajczyków 6:4-6


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 27 sie 2010, 15:28

jj pisze:Kochany Kreciku.
Jesli wytrwanie w wierze zalezaloby od naszych wysilkow, to biada nam. "A wąż był chytrzejszy" i dzis takze jest. Tylko trwanie w Chrystusie gwarantuje nasze bezpieczentwo. Poleganie na sobie, to zakon i prowadzi na smierc.

Oczywiście że o własnych siłach nic nie możemy zrobić, ale...nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego.. [ Rzymian 12,2 BW ] Ta przemiana bez pomocy Ducha Świętego będzie nietrwała. Jednakże mamy wkładać naszą inwencje-staranie. Każdy z nas ma wolną wolę „... Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto ... [ 5 Mojżeszowa 30,19 BW ], i powinien wybrać i wybiera.

„...(3) Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę, (4) przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość. (5) I właśnie dlatego dołóżcie wszelkich starań i uzupełniajcie waszą wiarę ...„
[2 Pitra 1,3-5 BW ]
W Jezusie mamy wszystko . Tylko i AŻ mamy wytrwać. Czyż nie należy to do nas?.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości