Piątek, 13

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Camillo
Posty: 73
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Camillo » 16 sie 2010, 17:36

ann_in_grace pisze:Gdy ludzie przestaja wierzyc w Boga, to nie zaczynaja nie wierzyc w nic; zaczynaja wierzyc w cokolwiek.


Stąd taka we współczesnym niby-naukowym świecie popularność różnych "Sekretów", "Praw przyciągania" itp.


(...) Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. (1 P 3:15-16)
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 16 sie 2010, 17:47

Camillo pisze:
ann_in_grace pisze:Gdy ludzie przestaja wierzyc w Boga, to nie zaczynaja nie wierzyc w nic; zaczynaja wierzyc w cokolwiek.


Stąd taka we współczesnym niby-naukowym świecie popularność różnych "Sekretów", "Praw przyciągania" itp.


Teorii, zakladania, relatywizmu, tajemniczosc itd itp = Klamstwo autorstwa wiadomo kogo.

I dlatego przez caly czas stwierdzam kiedy jakas organizacja jest pelna tajemnic, sekretow, znakow, zagadkowych symboli wskazuje to na to ze owa nie jest od Boga.

Bo Boze nakazy i przekazania sa jawne i jasne.


Awatar użytkownika
szachmat
Posty: 83
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szachmat » 16 sie 2010, 21:39

hungry:
No nie wiem czy o jest kwestią cywilizacji
Razej bym się z Norbim zgodził co do korzeni demonicznych i okultysycznych.
Tylko kwesią jest też rozróżnienie, które z tych powiedzeń czy zachowań, co tutaj zostały wymienione są faktycznie przesądami, a które zwyczajnymi niewinnymi a może nawet pożytecznymi powiedzeniami czy zachowaniami?

chodziło mi o to, że wiele ''inteligentnych'' ludzi wierzy w zabobony, a takich osobiście znam, na szczęście nie wierzących. Bo przecież sama logika, mówi że przesądy są staroświeckie i oczywiście się nie sprawdzają. A co do kwestii okultyzmy, to jak najbardziej sie z tobą zgadzam.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 sie 2010, 01:22

ann_in_grace pisze:Wot, cywilizacja. Wot, postep. Wot, postmodernizm.

Ann, uwielbiam Twoje teorie :)
Jaki może być postmodernizm jeśli nawet modernizm się na dobre nie rozkręcił? To chyba kolejny przesąd...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 sie 2010, 10:25

ann_in_grace pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:Wot, cywilizacja. Wot, postep. Wot, postmodernizm.

Ann, uwielbiam Twoje teorie :)
Jaki może być postmodernizm jeśli nawet modernizm się na dobre nie rozkręcił? To chyba kolejny przesąd...


Riddik, masz stuletnie opoznienie.

Znaczy się, głupio nie zapytałem, o jakim modernizmie mówisz?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 sie 2010, 16:12

ann_in_grace pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:Wot, cywilizacja. Wot, postep. Wot, postmodernizm.

Ann, uwielbiam Twoje teorie :)
Jaki może być postmodernizm jeśli nawet modernizm się na dobre nie rozkręcił? To chyba kolejny przesąd...


Riddik, masz stuletnie opoznienie.

Znaczy się, głupio nie zapytałem, o jakim modernizmie mówisz?

Ja mowie o postmodernizmie.

Tylko że ten jeszcze nie nastąpił, skoro nawet sam modernizm na dobre się nie rozkręcił...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 17 sie 2010, 18:44

Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:Wot, cywilizacja. Wot, postep. Wot, postmodernizm.

Ann, uwielbiam Twoje teorie :)
Jaki może być postmodernizm jeśli nawet modernizm się na dobre nie rozkręcił? To chyba kolejny przesąd...


Riddik, masz stuletnie opoznienie.

Znaczy się, głupio nie zapytałem, o jakim modernizmie mówisz?

Ja mowie o postmodernizmie.

Tylko że ten jeszcze nie nastąpił, skoro nawet sam modernizm na dobre się nie rozkręcił...


Przepraszam, nasza ere sie nazywa post-modernizm.
Modernizmem ludzie okreslali czasy jeszcze przedkomputerowe.
Mowia powstaly koscioly postmoderminowe (postmodern/emegent churches).

Wiec, witam cie w postmodernizmie, riddicku! :-)


Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 17 sie 2010, 19:34

makesh pisze:Przepraszam, nasza ere sie nazywa post-modernizm.

He ja bym powiedział, że raczej postdekadentyzm. ;)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 19:35 przez hungry, łącznie zmieniany 1 raz.


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 sie 2010, 19:35

makesh pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:
Riddick pisze:
ann_in_grace pisze:Wot, cywilizacja. Wot, postep. Wot, postmodernizm.

Ann, uwielbiam Twoje teorie :)
Jaki może być postmodernizm jeśli nawet modernizm się na dobre nie rozkręcił? To chyba kolejny przesąd...


Riddik, masz stuletnie opoznienie.

Znaczy się, głupio nie zapytałem, o jakim modernizmie mówisz?

Ja mowie o postmodernizmie.

Tylko że ten jeszcze nie nastąpił, skoro nawet sam modernizm na dobre się nie rozkręcił...


Przepraszam, nasza ere sie nazywa post-modernizm.
Modernizmem ludzie okreslali czasy jeszcze przedkomputerowe.
Mowia powstaly koscioly postmoderminowe (postmodern/emegent churches).

Wiec, witam cie w postmodernizmie, riddicku! :-)

Hehe, to jak z komunizmem, patrzac na założenia modernizmu i patrząc na nsze czasy, stwierdzam, że postmodernizm jeszcze nie nadszedł


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 wrz 2010, 18:06

Dzisiaj przysłuchiwałam się dwóm koleżankom w pracy. Mówiły o przesądach i przekonywały, że one się spełniają. Jedna podała taki przykład: Miała cudowną paprotkę. Znajoma ją chwaliła i poprosiła o sadzonkę. Ta wiedziała, że nie należy urywać, bo wtedy ten jej kwiat zmarnieje, ale urwała. W rezultacie sadzonka znajomej przyjęła się i cudnie rośnie, a właścicielce okazały kwiat usechł. I to był dowód, że przesądy realizują się.

Pomyślałam, że ona WIERZY, że tak się stanie i dlatego tak się dzieje. "Wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy". Ona nieświadomie oczywiście zaprasza do działania szatana, a on skwapliwie to czyni, aby upewnić osobę o słuszności przesądu. Czy sadzicie tak samo??


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 14 wrz 2010, 20:25

Coś w tym może być. Sądzę, że myśli mogą mieć taką moc. Są np. takie sytuacje, kiedy ktoś komuś wyjątkowo źle życzy i w końcu na tą osobę spada jakieś nieszczęście albo problemy. Podobnie może być z takimi przesądami, no i wiadomo kto za tym stoi..
Jeśli chodzi o przesądy to bronię się przed nimi, a jak ktoś mi mówi np. "nie kładź torby na podłodze, bo pieniądze uciekną" to się uśmiecham i mówię, że nie wierzę w przesądy. No i zawsze dziękuję, gdy ktoś mi życzy powodzenia :-)
Jakiś czas temu moja ciocia wywróżyła mi wahadełkiem, że zostanę starą panną. Jak dobrze, że to Bóg ma moją przyszłość w Swoich rękach, a nie wahadełka i inne zabobony :]


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 wrz 2010, 12:36

Bardziej diabeł ma pozywke dla swoich działań.
Zresztą czasami gdy się wierzy to się widzi nawet to czego nie ma!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości