pytanie !

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

pytanie !

Postautor: markulus » 12 wrz 2010, 13:34

Od pewnegu czasu moją głowe zaprząta pewna myśl:
czy nasze modlitwy o niezbawionych ludzi mają wpływ na Boga i w końcu On ich zbawia ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 wrz 2010, 14:18

I jeżeli o nich się modlimy, to przecież On sprawia nasze chcenie. I modlimy sięo tych, których Bóg wybrał :D
On nam wskazuje te osoby.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 12 wrz 2010, 16:03

ann_in_grace pisze:Alez naturalnie! Bo jeszcze przed stworzeniem swiata postanowil, ze bedziemy sie za nich modlic

nie rozumiem :no:
czy jest to zapisane w Słowie ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 12 wrz 2010, 16:07

Małgorzata pisze:I jeżeli o nich się modlimy, to przecież On sprawia nasze chcenie. I modlimy sięo tych, których Bóg wybrał

dobre :lol:
ten werset akurat możemy podpiąc pod wszystko co nam sie podoba


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: pytanie !

Postautor: Norbi » 12 wrz 2010, 16:08

markulus pisze:Od pewnegu czasu moją głowe zaprząta pewna myśl:
czy nasze modlitwy o niezbawionych ludzi mają wpływ na Boga i w końcu On ich zbawia ?


Wpływu w sensie determinacji Boga do działania, jako odpowiedź na naszą suwerenną prośbę (wypływającą z nas i nie będącą wolą bożą) nie mają.
Natomiast Flp 2:13 Bw "Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie."
Więc jeśli słuchasz GŁOSU DUCHA ŚWIĘTEGO, który sprawia w Tobie chcenie byś modlił się o zbawienie osoby X to wówczas jak najbardziej Twoja modlitwa ma "wpływ" na Boga, gdyż jest zgodna z Jego wolą :)


Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 13 wrz 2010, 02:41

Jestem tutaj nowy i łakne wielu odpowiedzi wiem ze moze powinienem je szukać w piśmie ale wy również mozecie mnie ewangelizowac ze tak powiem.Czym jest zbawienie a czym nawrócenie?Czy nawróceni beda zbawieni czy moga utracic łaske?Czy nawrócenie nastepuje podczas zycia a zbawienie jest nagroda po smierci?Własciwie jaki jest sens modlitwy(rozumiem ze Duch swiety powoduje chcenie) o osobe która skoro jest niezbawiona czy tez nie nawróciła sie jescze jesli nalezy do wybranych?Nie mówie o modlitwie o zdrowie o to czy owo ale jezeli modlicie sie o jego zbawienie,czy tez nawet o nawrócenie by nastapiło szybciej.Bo chyba szybciej nie natapi i sam Bog zdecyduje kiedy sie to stanie.Przepraszam za błedy ortograficzne stylistyczne i brak wiedzy ;-)


Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 13 wrz 2010, 02:42

W kazdym razie jaki wpływ ma ta modlitwa?


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 13 wrz 2010, 08:25

Przynajmniej kilka przykładów z Biblii przychodzi mi na myśl. Dotyczyły one modlitwy o inne sprawy ale, ale w końcowym celu chodziło o zbawienie tych ludzi. Kiedy Abraham wstawiał się za Sodomę [ 1 Mojżeszowa 18 i 19 rozdział]
Wszystkie okoliczności, kiedy Mojżesz wstawiał się za innych.
Oraz inni.
I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy:Pinechas, syn Eleazara, syna Aarona, kapłana, odwrócił moją zapalczywość od synów izraelskich przez to, że okazał wśród nich gorliwość o mnie, tak iż nie wytępiłem synów izraelskich w zapalczywości mojej. [ 4 Moj 25,11 BW ]


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 09:47

krecik pisze:Przynajmniej kilka przykładów z Biblii przychodzi mi na myśl. Dotyczyły one modlitwy o inne sprawy ale, ale w końcowym celu chodziło o zbawienie tych ludzi. Kiedy Abraham wstawiał się za Sodomę [ 1 Mojżeszowa 18 i 19 rozdział]

tam chodziło o zniszczenie miasta
Bóg zaniechał by zniszczenia gdyby było tam 10 sprawiedliwych
krecik pisze:Wszystkie okoliczności, kiedy Mojżesz wstawiał się za innych.

Mojżesz wstawiał się za narodem wybranym - więc nie ma problemu
Takze Chrystus wstawia sie za nami


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 09:49

Norbi pisze:Więc jeśli słuchasz GŁOSU DUCHA ŚWIĘTEGO, który sprawia w Tobie chcenie byś modlił się o zbawienie osoby X to wówczas jak najbardziej Twoja modlitwa ma "wpływ" na Boga, gdyż jest zgodna z Jego wolą

to mnie nie przekonuje


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: pytanie !

Postautor: Lash » 13 wrz 2010, 10:05

markulus pisze:Od pewnegu czasu moją głowe zaprząta pewna myśl:
czy nasze modlitwy o niezbawionych ludzi mają wpływ na Boga i w końcu On ich zbawia ?
to jest szczególne pytanie na bardziej ogólny problem

Czy nasze modlitwy mają sens!

Większość ludzi myśli na zasadzie PRZYCZYNA -> SKUTEK
jest to całkiem dobre podejście naukowe które sprawdza się w życiu codzienym

klepię w klawiaturę i pojawiają się zawsze te same literki na moniotrze.
Gdy pojawia sie cos innego to szukam przyczyny zmiany rzeczy!

Czy tak jest z modlitwą?
Co jest przyczyna a co skutkiem?
Czy Ja zminiam decyzje Boga?
i pytanie po co się modlić!?

Chyba najlepsza odpwiedz daje Jezus w Jana 15

(7) Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Jan 15

Jezus ustawia tu dwa warunki proszenia skutecznego!

- trwanie w Jezusie
- trwanie Jego słów w nas!


Jak widać Jezus nie mówi proscie o co chcecie a wam Dam ale mówi po pierwsze:
- musicie być stale we mnie - mieszkać we mnie - przebywac u mnie. (dla mnie to jednoznaczene z nowym narodzeniem i staniem sie dzieckiem Boga!)

Druga sprawa to
- trwanie Jego słów w nas.!
I to juz jest trudniejsze.
Wielu ludzi rozumie to jako to co podał Bóg w Pismie!
I uważam ze jest to 50 % prawdy.
Jednak Bóg tez ma wolę szczególną dla poszczególnych ludzi!
jednego uzdrowi drugiego nie!
Jednemu da błogosłwieństwo materialne drugiemu nie pobłogosławi i chce aby ten co ma mu udzielił!

Wg mnie właśnie słuchanie Słowa i słów ( Ducha Św ) jest tym miejscem gdzie niestety nawalamy!

Albo przez złe zrozumienie SŁOWA Ograniaczmy Boga w prośbach albo zbyt wiele żądamy. Dlatego dobrze jest rozważac Słowo bo lepiej się modlimy!
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, 10:08 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 13 wrz 2010, 10:06

markulus pisze:Mojżesz wstawiał się za narodem wybranym - więc nie ma problemu
Takze Chrystus wstawia sie za nami


Lecz czy nie chodziło o zbawienie tego narodu?
Czy Jezus wstawiając się za nami do Ojca, nie ma na myśli nasze dobro wszelkiej maści. Dobro doczesne, ale chyba najbardziej chodzi o dobro wieczne, czyli zbawienie.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 10:08

Lash pisze:Chyba najlepsza odpwiedz daje Jezus w Jana 15

(7) Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Jan 15

czy w tym wersecie zawiera sie również modlitwa o niezbawionych by Bóg sie nad nimi zlitował ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 10:10

krecik pisze:Czy Jezus wstawiając się za nami do Ojca, nie ma na myśli nasze dobro wszelkiej maści. Dobro doczesne, ale chyba najbardziej chodzi o dobro wieczne, czyli zbawienie.

ma i to napewno tylko prosze bys zauważył za kim wstawia sie Jezus ? czy nie za tymi których wybrał ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości