Taniec i zabawa

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 09 gru 2010, 02:46

Adalbertus pisze:
fantomik pisze:a się "gibam" przy odkurzaniu pokoi, czy to się liczy?



Odkurzanie. To się liczy.


:lol: :lol: :lol:


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 09 gru 2010, 14:47

Małgorzata pisze:Chrześcijanin wszystko co robi, ma czynić na chwałę Bożą. Nie wiem, czy można grać w zespole świeckie utwory, dla niezbawionych i ma to się odbywać na chwałę Bożą. Czy to czasami nie profanacja? Mój kolega dorabiał na weselach, ale gdy stał się chrześcijaninem, zaczęło go to mierzić i zrezygnował.


a czy mozna jeździć świecką śmieciarką i niezbawionym ludziom wywozić śmieci z domu?
albo uczyć w świeckiej szkole i niezbawionym ludziom uczyć ich dzieci?
albo projektowac w świeckim biurze projektóowym i niezbawionym ludziom rysować projekty?

pytania sie piętrzą


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 09 gru 2010, 14:58

Przykłady kompletnie nieadekwatne.
Kolega grywał na weselach. Chciał czasami zagrać jakieś kawałki jazzowe czy bluesowe. A tu nie, nawet w przerwie nie. Przychodził taki zapijaczony, wulgarny facet i chciał np. "Poszła Kaśka za stodołę...". Czy według Ciebie, tomku, chrześcijanin powinien tam grywać, skoro nie ma możliwości ani puszczania normalnej muzyki, a tym bardziej ewangelizowania??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 gru 2010, 15:08

Na moim "Rzymsko-katolickim" weselu nie było takich "poszła Kaśka..." (ogólnie nie życzyliśmy sobie takiego poziomu "zabaw" i było to z góry ustalone, myślę że artysta też może swoje warunki przedstawić w procesie negocjacji jeśli nie jest to jego jedyne źródło utrzymania lub jest w odpowiedniej pozycji finansowej aby daną propozycję móc odrzucić).


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 09 gru 2010, 15:11

fantomik pisze:Na moim "Rzymsko-katolickim" weselu nie było takich "poszła Kaśka..." (ogólnie nie życzyliśmy sobie takiego poziomu "zabaw" i było to z góry ustalone, myślę że artysta też może swoje warunki przedstawić w procesie negocjacji jeśli nie jest to jego jedyne źródło utrzymania lub jest w odpowiedniej pozycji finansowej aby daną propozycję móc odrzucić).


Brawo. Toteż mój Brat w Chrystusie stawiał swoje warunki, a ponieważ społeczeństwo polskie nieumuzykalnione jest, więc nie chciało tego, co on proponował. Zrezygnował z tej chałtury, a teraz grywa u nas na grupie domowej :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 12 gru 2010, 11:46

Hardi pisze:Ja też nie ma nic przeciwko zasadom i nawet własnemu zakonowi....

z tym zakonem bym uważał ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 12 gru 2010, 12:16

Małgorzata pisze:Chrześcijanin wszystko co robi, ma czynić na chwałę Bożą. Nie wiem, czy można grać w zespole świeckie utwory, dla niezbawionych i ma to się odbywać na chwałę Bożą.

ale pojechałaś sister ;) jakie to ma znaczenie co i gdzie gramy ? :roll:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 12 gru 2010, 12:20

markulus pisze:
Hardi pisze:Ja też nie ma nic przeciwko zasadom i nawet własnemu zakonowi....

z tym zakonem bym uważał ;)

oj bracie wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu...


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 12 gru 2010, 12:26

Hardi pisze:
markulus pisze:
Hardi pisze:Ja też nie ma nic przeciwko zasadom i nawet własnemu zakonowi....

z tym zakonem bym uważał ;)

oj bracie wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu...

tylko ja skróciłem ;) nie pozbawiając kontekstu :)
nawet własny zakon gdy stosujesz go tylko dla siebie jest niebezpieczny
co innego zasady


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 12 gru 2010, 13:53

Napisałem: Ja też nie ma nic przeciwko zasadom i nawet własnemu zakonowi, pod warunkiem, że ktoś nie próbuje narzucić to innym i jeszcze wmówić, że "to są zasady Boże i tak powinien postępować chrześcijanin" 8-)

Jeśli ktoś chce sobie robić zakon to już jego sprawa, a niech sobie sam zabrania picia coca-coli i jedzenia pizzy, albo jakieś inne dziwaczne wymysły :mrgreen:

Gdy ktoś pozna Chrystusa i zrozumie łaskę to nie będzie sobie tworzyć zakonu itd.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 gru 2010, 14:08

Hardi pisze:Napisałem: Ja też nie ma nic przeciwko zasadom i nawet własnemu zakonowi, pod warunkiem, że ktoś nie próbuje narzucić to innym i jeszcze wmówić, że "to są zasady Boże i tak powinien postępować chrześcijanin" 8-)

Jeśli ktoś chce sobie robić zakon to już jego sprawa, a niech sobie sam zabrania picia coca-coli i jedzenia pizzy, albo jakieś inne dziwaczne wymysły :mrgreen:

Gdy ktoś pozna Chrystusa i zrozumie łaskę to nie będzie sobie tworzyć zakonu itd.


Łaska nie jest przepustką do rozpusty.

"Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa." (List Judy)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 12 gru 2010, 14:17

Adalbertus pisze:Łaska nie jest przepustką do rozpusty.

"Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa." (List Judy)

taniec i zabawa to nie zapieranie się Jezusa, nie wymyślaj sobie :!:


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 gru 2010, 14:36

Hardi pisze:taniec i zabawa to nie zapieranie się Jezusa, nie wymyślaj sobie :!:


W jaki sposób zapierają się "jacyś ludzie" Pana Jezusa Chrystusa?
Czy znasz argumenty ludzi oglądających zdjęcia opisanych w pierwszym poście?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 12 gru 2010, 15:13

nie znam, ale co to zmienia :?: to tak jakbym powiedział, że chrześcijanin nie powinien jeść czekolad... każdy argument i tak byłby bez sensu ze względu na samo założenie


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 gru 2010, 15:48

Adalbertus pisze:
Hardi pisze:Napisałem: Ja też nie ma nic przeciwko zasadom i nawet własnemu zakonowi, pod warunkiem, że ktoś nie próbuje narzucić to innym i jeszcze wmówić, że "to są zasady Boże i tak powinien postępować chrześcijanin" 8-)

Jeśli ktoś chce sobie robić zakon to już jego sprawa, a niech sobie sam zabrania picia coca-coli i jedzenia pizzy, albo jakieś inne dziwaczne wymysły :mrgreen:

Gdy ktoś pozna Chrystusa i zrozumie łaskę to nie będzie sobie tworzyć zakonu itd.


Łaska nie jest przepustką do rozpusty.

"Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa." (List Judy)

Oszzzty!
Więc taniec jest rozpustą? :O



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości