Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 15 lut 2011, 10:20

KAAN pisze:
agnieszkas pisze:rzeczywiscie szkoda komentowac to co pisze KAAN, jestem w szoku, do tej pory mialam inne wrazenie o nim, ale dodam jeszcze, ze na autorytet jesli sie chce go miec to sobie trzeba niestety ciezko zapracowac, nie wystarczy tupnac i powiedziec ja tu jestem starszy i macie mnie sluchac, ale szcunek oczywiscie nalezy sie wszystkim, tak samo starszym jak i mlodym.
Dobrze że jestes w szoku, moze to skłoni cię do przemyśleń, do tej pory twoje posty nie wnosiły nic do dyskusji poza emocjami. Proszę zastanów się i przejmij się tym co napisałem do ciebie :)


o to chodzi, ze w swej frustracji i urazonej meskiej dumie, oprocz oszczertw i manipulacji nic nie napisales, wiec nie ma sie nad czym zastanawiac. :/


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 15 lut 2011, 10:24

Hardi pisze:
KAAN pisze:
Hardi pisze:i to by tłumaczyło dlaczego wierzysz w ludzie nauki, a nie biblijne...[/color] [/b] gdybym przyjmował nauki ze względu na wiek przykazywanych to dzisiaj byłym ŚJ, albo mormonem ;) .
dokłądnie odwrotnie Hardi, gdybym przyjmował nauki ze względu na wiek to nie wierzyłbym tak jak ty w porwanie Kościoła, bo ludzie nie wierzyli w porwanie przez prawie 1500 lat, stara to i niebiblijna nauka.

dlaczego wiecznie posuwasz się do kłamstw i manipulacji :?: :!: reszty nawet nie chce mi się komentować, chyba każdy kto ma oczy i czyta to forum widzi żenadę jaką tutaj odwalasz...

widzi, widzi. Choc do tej pory nie widzialam.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lut 2011, 10:24

rudzielec pisze:Kochani czy wy nie widzicie ,ze to juz nie dyskusja a zwykła kłótnia?
Dokładnie :(
Niestety zamkne i jesli chcecie podyskutować merytorycznie to prosze uspokujcie się!
PAN WRÓCI!
A detale tego są mniej istotne niz miłość i szczunek!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 15 lut 2011, 12:13

jj pisze:
Aero pisze:Nie mam duzego poznania w eschatologii, raczkuje w tej tematyce, ale argumenty Kaana i JJ nie trzymaja sie kupy, im wiecej czytam tego co pisza tym bardziej oddalam sie o takiego poznania jakie moja oni. Tez widze to, ze chca przedstawiac 2 przyjscia Pana, a przeciez biblia o niczym takim nie mowi.

Przykro mi bracia, ale wasza argumentacja otwiera mi oczy co raz bardziej, ze przez lata bladzilem w tym temacie i przyjmowalem niebiblijna nauke. Wasze argumenty zamiast mnie utwierdzic w tym czego bylem nauczany to pokazuja mi wielkie braki i niezgodnosci ze slowem.

Im wiecej czytam biblie tym bardziej odchodze od tej nauki.


Odpowiedz sobie na takie pytanie:

- Kiedy, wedlug Biblii, nastapi spelnienie tej obietnicy Jezusa:

(1) Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
(2) W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
(3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(4) I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
Ew. Jana 14:1-4


Nie chodzi mi o czas, w ktorym to nastapi, bo tego nikt nie wie, ale o chronologie wydarzen.

Drogi bracie jj w tych wersetach nie ma nic o chronologii wydarzen czasow konca i po jakich proroczych wydarzeniach przyjdzie Pan Jezus


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 15 lut 2011, 12:16

agnieszkas pisze:widzi, widzi. Choc do tej pory nie widzialam.

Z wielka przykroscia musze stwierdzic, ze tez to widze i miedzy innymi dzieki wpisom Kanna zaczaolem dostrzegac, ze eschatologia jaka przydstawia, a jaka tez bylem nauczany, nie trzyma sie kupy i jest sprzeczna z bibijna :-(


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 15 lut 2011, 12:24

rudzielec, dziekuje Ci warsety, ktore umiescilas, one jasno i wyraznie pokazuja to ze nauka ktora tutaj prezentuje brat JJ i Kann mija sie ze slowem. Szkoda ze nie chca sie do tych wersetow ustosunkowac.


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 13:26

KAAN pisze:Możesz się domagać, a ja nie będę rozmaiwał z kimś kto nie ma zamiaru rozmawiać merytorycznie i uprawia stałą sofistykę.
Prosze wszystkich o modlitwę za Hardiego, ja także będę modlił się, za niego.

Ty chyba niczego nie rozumiesz, albo po prostu nie chcesz przyjąć pewnych faktów i dlatego piszesz nieprawdę... ja nigdzie nie stwierdziłem, że Pan nie przyjdzie po swój kościół, to, że nie przyjmuje twojej eschatologii nie oznacza, że odrzucam biblie, bo jest wręcz przeciwnie... wiem, że Pan powróci po swój kościół

A za modlitwę dziękuje, modlitwy nigdy za wiele ;)


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 15 lut 2011, 13:29

KAAN pisze:
Hardi pisze:KAAN, ja się domagam,....
Możesz się domagać, a ja nie będę rozmaiwał z kimś kto nie ma zamiaru rozmawiać merytorycznie i uprawia stałą sofistykę.
Prosze wszystkich o modlitwę za Hardiego, ja także będę modlił się, za niego.


Sluszna prosba.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 lut 2011, 14:51

Lash pisze:
jj pisze:bo jesli znika 1000 lat fizycznego panowania Chrystusa na fizycznej ziemi, to czyms to trzeba zalatac, czerpiac ze sfery duchowej. Typowe. :)

Byc moze ale dla mnie to nie istotne.!
Ja nie mam DEDUKCJI w tym wypadku ale czystą indukcje!
Typowe to by było gdybym mówił MUSZĘ DOSTOSOWAC sie do amilenializmu!
ale tak nie jest.
Nie musze się dopasowywać do żadnej opcji!

Poprostu patrze i czytam!
To przykre ze z twoich ust pada taki zarzut! :(

Tylko dodam, że niczym nie trzeba "łatać" bo wcale nie znika -- Chrystus panuje już teraz na fizycznej ziemi (wszelaka władza jest Mu dana na ziemi i na niebie), a 1000 lat jak większość liczb w literaturze apokaliptycznej jest symbolem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 lut 2011, 15:36

fantomik pisze:Tylko dodam, że niczym nie trzeba "łatać" bo wcale nie znika -- Chrystus panuje już teraz na fizycznej ziemi (wszelaka władza jest Mu dana na ziemi i na niebie), a 1000 lat jak większość liczb w literaturze apokaliptycznej jest symbolem.


Nie konieczne symbolem. Szatan zostaje związany na tysiąc lat a to oznaczało by panowanie Chrystusa ze swoim kościołem na ziemi w tym okresie. Natomiast nie wiele więcej można z tego fragmentu zrozumieć.
Jak ktoś twierdzi że kościół zostanie porwany do nieba przed tym okresem – proszę, niech to wykaże na podstawie słowa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 15:49

w tamtych czasach (i nie tylko) "1000 lat" symbolizowało nieśmiertelność


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lut 2011, 15:52

Chcę wierzyć pisze:
fantomik pisze:Tylko dodam, że niczym nie trzeba "łatać" bo wcale nie znika -- Chrystus panuje już teraz na fizycznej ziemi (wszelaka władza jest Mu dana na ziemi i na niebie), a 1000 lat jak większość liczb w literaturze apokaliptycznej jest symbolem.


Nie konieczne symbolem. Szatan zostaje związany na tysiąc lat a to oznaczało by panowanie Chrystusa ze swoim kościołem na ziemi w tym okresie. Natomiast nie wiele więcej można z tego fragmentu zrozumieć.
Jak ktoś twierdzi że kościół zostanie porwany do nieba przed tym okresem – proszę, niech to wykaże na podstawie słowa.
Tylko że ty nastpeuje definiowanie Panowanie

Z tego co rozumiem Panowanie w opcji dyspensaconalistycznej jest traktowane dosłownie ( tak jak Dawid nad Izraelem )
w tej opcji chodzi o panowanie Duchowe - Chrystus i kośicoł Panuje Duchowo nad zwierzchnościami na okregach niebiskich i daibeł nie jest im straszny! Dlatego Ewangelia może być głoszona NARODOM
Mateusz 28:18 mówi o tym
Głoscie ewangelie WSZYSTKIM narodom ἔθνος - to jest mozliwe dlatego że Chrystus Panuje i dana jest mu WSZELAKA WŁADZA i MOC nad światem! Danie władzy to własnie Panowanie! Po tym okresie narody zostają zwiedzione i stana sie Magogiem - bowiem diabeł wychodzi z czelusci!
Ciekawe że abyssos jest wymieniane głównie w Apokalipsie w rodziałach 9 i 11 i 17 i wychodzi z niego zło!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 lut 2011, 17:19

Aero pisze:rudzielec, dziekuje Ci warsety, ktore umiescilas, one jasno i wyraznie pokazuja to ze nauka ktora tutaj prezentuje brat JJ i Kann mija sie ze slowem. Szkoda ze nie chca sie do tych wersetow ustosunkowac.
Na czym opierasz swoje stwierdzenia, ci którzy kwestionują naukę Biblii w kwestiii eschatologii nie opierają się o konkretne miejsca Słowa Bożego, konkretne proroctwa, ale o osobiste oceny, emocjonalne tego co przedstawiamy ja i jj , jeśłi chcesz być uczciwy to pokaż jakąś analizę tematu opartą o słowo Boże, inaczej to będzie kolejny wpis oparty o widzimisię. Proszę postaraj się o analizę Słowa, czytaj, studiuj, metoda przytakiwania innym to zła metoda dyskusji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 17:29

KAAN pisze:
Aero pisze:rudzielec, dziekuje Ci warsety, ktore umiescilas, one jasno i wyraznie pokazuja to ze nauka ktora tutaj prezentuje brat JJ i Kann mija sie ze slowem. Szkoda ze nie chca sie do tych wersetow ustosunkowac.
Na czym opierasz swoje stwierdzenia, ci którzy kwestionują naukę Biblii w kwestiii eschatologii nie opierają się o konkretne miejsca Słowa Bożego, konkretne proroctwa, ale o osobiste oceny, emocjonalne tego co przedstawiamy ja i jj , jeśłi chcesz być uczciwy to pokaż jakąś analizę tematu opartą o słowo Boże, inaczej to będzie kolejny wpis oparty o widzimisię. Proszę postaraj się o analizę Słowa, czytaj, studiuj, metoda przytakiwania innym to zła metoda dyskusji.

Już chyba wszyscy to widzą, że niewygodne cytaty przemilczasz... dlaczego nie chcesz skomentować to co pisała ruda :?:



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości