Cielesny Izrael a Duchowy Izrael

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.

Izrael

jest tylko cielesny
1
9%
jest cielesny i duchowy
8
73%
... nie wiem
2
18%
 
Liczba głosów: 11
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Cielesny Izrael a Duchowy Izrael

Postautor: Aero » 14 lut 2011, 11:57

Bardzo ciekawi mi temat o roznicach miedzy cielesnym a duchowym Izraelem i ktore wersety w pismie mowia o duchowym.


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 14 lut 2011, 16:39

Nikt nic nie wie? :-(


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cielesny Izrael a Duchowy Izrael

Postautor: fantomik » 14 lut 2011, 20:29

Aero pisze:Bardzo ciekawi mi temat o roznicach miedzy cielesnym a duchowym Izraelem i ktore wersety w pismie mowia o duchowym.

Wszystkie, które mówią o zbawieniu jako uczestnictwie w bezwarunkowym (z naszej strony) przymierzu oraz o (już) zbawionych, bez względu na to czy zapisane w ST czy w NT. Znów polecą kamienie ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 14 lut 2011, 20:42

fantomik pisze:Znów polecą kamienie


Jesteś przewrażliwiony. Może to przemęczenie, o który dziś już pisałeś.

Aero pisze:Bardzo ciekawi mi temat o roznicach miedzy cielesnym a duchowym Izraelem i ktore wersety w pismie mowia o duchowym.


Kiedyś do moich drzwi zapukało dwóch ludzi, twierdzących, że są duchowym Izraelem. Poprosiłem o jakieś biblijne poparcie tej tezy. Wertowali swe Biblie i notatki, po czym stwierdzili, że we wrześniu przyjdą i mi to wyjaśnią. Czekałem długo, na ...nastym wrześniu straciłem rachubę.


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 14 lut 2011, 20:50

(Ps 73:1-28) (...)Bóg jest naprawdę dobry dla Izraela, dla tych, którzy mają czyste serce.  2 Co do mnie — moje nogi niemalże zboczyły, omal się nie poślizgnęły moje stopy.  3 Zacząłem bowiem zazdrościć chełpliwym, gdy widziałem pokój u niegodziwców.  4 Bo nie doznają śmiertelnych boleści; brzuch ich jest tłusty.  5 Nie dręczy ich zmartwienie śmiertelnika i nie trapi ich to, co innych ludzi.  6 Toteż wyniosłość służy im za naszyjnik; przemoc okrywa ich niczym szata.  7 Oko ich wytrzeszczone z otyłości; prześcignęli wyobrażenia serca.  8 Naśmiewają się i mówią o tym, co złe; o oszukiwaniu mówią podniośle.  9 Ustami swymi sięgnęli niebios, a ich język krąży po ziemi. 10 Toteż on znowu sprowadza tu lud i dla nich wypływają wody z tego, co pełne. 11 A oni mówią: „Jak Bóg się dowiedział? I czyż jest u Najwyższego poznanie?” 12 Oto tacy są niegodziwcy, którzy zaznają spokoju niezmiernie długo. Pomnożyli swe środki utrzymania. 13 Doprawdy, na próżno oczyściłem swe serce i obmywam ręce w niewinności. 14 I przez cały dzień doznaję utrapień, a każdego ranka jestem korygowany. 15 Gdybym był rzekł: „Opowiem coś takiego”, oto wobec pokolenia twych synów postąpiłbym zdradziecko. 16 I zastanawiałem się, by to poznać; w oczach moich było to strapieniem, 17 dopóki nie wszedłem do wspaniałego sanktuarium Boga. Chciałem poznać ich przyszłość. 18 Doprawdy, stawiasz ich na śliskim gruncie. Sprawiłeś, że popadli w ruinę. 19 Jakże to stali się dziwowiskiem niby w jednej chwili! Jakże dobiegli swego kresu, wyniszczeni nagłymi trwogami! 20 Jak snem po przebudzeniu się, Jehowo, tak ocknąwszy się, wzgardzisz ich obrazem. 21 Moim sercem bowiem owładnęło cierpkie uczucie, w nerkach zaś doznawałem ostrych boleści 22 i byłem bezrozumny, i nic nie wiedziałem; z twojego punktu widzenia stałem się po prostu jak zwierzęta. 23 Ale ja zawsze jestem z tobą; ty mnie ująłeś za prawą rękę. 24 Radą swoją mnie poprowadzisz, a potem weźmiesz mnie do chwały. 25 Kogóż mam w niebiosach? I poza tobą nie mam żadnej innej rozkoszy na ziemi. 26 Zawiodło ciało moje i me serce. Bóg jest skałą dla mego serca i moim działem po czas niezmierzony. 27 Oto bowiem poginą ci, którzy trzymają się z dala od ciebie. Zmusisz do milczenia każdego, kto cię niemoralnie opuszcza. 28 Mnie zaś dobrze jest przybliżać się do Boga. U Wszechwładnego Pana, Jehowy, poszukałem schronienia, by oznajmiać wszystkie twoje dzieła.

Szczególnie wersy 1; 13; 24.

(Rz 2:28-29) (...)Albowiem nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. 29 Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. Taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga.

Choć sam zwrot Izrael w Biblii nie występuje, ideę tą można znaleźć.

(Flp 3:3) (...)My bowiem mamy rzeczywiste obrzezanie, my, którzy za sprawą ducha Bożego pełnimy świętą służbę i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a nie pokładamy ufności w ciele.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 14 lut 2011, 20:58

Co ciekawel wielki tłum z Obj 7 mimo, ze jest z pogan ma cechy żydowskie.
-słuza w sanktuarium
-maja palmy(nawiazanie do swieta namiotow i do witania Jezusa, jak wjezdzal do Jeruzalem)
-maja biale szaty, jak kaplani
itd.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 lut 2011, 20:59

Adalbertus pisze:
fantomik pisze:Znów polecą kamienie

Jesteś przewrażliwiony. Może to przemęczenie, o który dziś już pisałeś.

Całkiem możliwe, subtelne ustawienie ŚJ w jednym rzędzie z np. mną w sumie wystarczy ;)

(BT)
Romans 9:6: Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem,
Romans 9:7: i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo,
Romans 9:8: to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo.

John 8:37: Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki.
John 8:38: Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca.
John 8:39: W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama.
John 8:40: Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił.
John 8:41: Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga.
John 8:42: Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.
John 8:43: Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki.
John 8:44: Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Romans 4:10: W jakich okolicznościach została poczytana: czy był obrzezany, czy przed obrzezaniem? Otóż nie po obrzezaniu, ale gdy był nieobrzezany.
Romans 4:11: I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia osiągniętego z wiary posiadanej wtedy, gdy jeszcze nie był obrzezany. I tak stał się ojcem wszystkich tych, którzy nie mając obrzezania, wierzą, by i im poczytano to za tytuł do usprawiedliwienia,
Romans 4:12: a także ojcem tych obrzezanych, którzy nie tylko na obrzezaniu się opierają, ale nadto kroczą śladami tej wiary, jaką ojciec nasz Abraham posiadał przed obrzezaniem.

Jak napisała Agent Terenowy -- idea jest wyłożona w Piśmie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 lut 2011, 21:00

agent terenowy pisze:Co ciekawel wielki tłum z Obj 7 mimo, ze jest z pogan ma cechy żydowskie.
-słuza w sanktuarium
-maja palmy(nawiazanie do swieta namiotow i do witania Jezusa, jak wjezdzal do Jeruzalem)
-maja biale szaty, jak kaplani
itd.

i są nazywani w podobny sposób -- kapłaństwo królewskie etc.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 15 lut 2011, 12:28

Adalbertus pisze:
fantomik pisze:Znów polecą kamienie


Jesteś przewrażliwiony. Może to przemęczenie, o który dziś już pisałeś.

Aero pisze:Bardzo ciekawi mi temat o roznicach miedzy cielesnym a duchowym Izraelem i ktore wersety w pismie mowia o duchowym.


Kiedyś do moich drzwi zapukało dwóch ludzi, twierdzących, że są duchowym Izraelem. Poprosiłem o jakieś biblijne poparcie tej tezy. Wertowali swe Biblie i notatki, po czym stwierdzili, że we wrześniu przyjdą i mi to wyjaśnią. Czekałem długo, na ...nastym wrześniu straciłem rachubę.

W biblii nie ma wielu wyrazow i zwrotow jakich zapewne uzywasz. Nie chodzi mi o zacytowanie wersetow w ktorych jest zwrot "duchowy Izrael", ale o te, ktore na to wskazuja. Zwrotu "porwanie kosciola przed wielkim uciskiem" tez przeciez nie ma, a jednak mocno w to wierzysz.


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 15 lut 2011, 12:32

fantomik, dzieki za wersety, jesli ktos cos jeszcze ma to prosze sie nie krepowac :-)


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lut 2011, 12:57

Sprawa jest taka że
- Obecnie nie ma rózncy między GREKIEM I ZYDEM
- jest jedna ekklesia - wczeniej był to Izrael obecnie jest to kościół.
- były dwie owczarnie - jest teraz jedna
- prawdziwym Izraelita jest nie tem kto jest niem wg ciała ale ten kto spełnia przykaznia


Pytanie jak rozumiec frazę Izrael BOZY.

(15) Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie. (16) A pokój i miłosierdzie nad tymi wszystkimi, którzy tej zasady trzymać się będą, i nad Izraelem Bożym. (17) Odtąd niech mi nikt przykrości nie sprawia; albowiem ja stygmaty Jezusowe noszę na ciele moim. (18) Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z duchem waszym, bracia. Amen.

(List do Galatów 6:1-18, Biblia Warszawska)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 lut 2011, 13:35

Czy istnieje królestwo bez narodu?

Jan 1:49 - Odpowiedział mu Natanael: Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela.

Jan 12:12 - Nazajutrz liczna rzesza, która przyszła na święto, usłyszawszy, że Jezus idzie do Jerozolimy,
12:13 - nabrała gałązek palmowych i wyszła na jego spotkanie, i wołała: Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim, król Izraela!

1 Piotra 2:9 - Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości;
2:10 - wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym, dla was niegdyś nie było zmiłowania, ale teraz zmiłowania dostąpiliście.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 lut 2011, 14:40

Lash pisze:Sprawa jest taka że
- Obecnie nie ma rózncy między GREKIEM I ZYDEM
- jest jedna ekklesia - wczeniej był to Izrael obecnie jest to kościół.

Zawsze była jedna ekklesia -- w NT po prostu się "rozszerzyła" o te owce z innej owczarni. Co do Izrael Boży to myślę, że należy rozumieć podobnie jak Lud Boży.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 kwie 2012, 16:59

Adalbertus pisze:Nie ma ani jednego wersetu w którym jest mowa o "duchowym Izraelu".

to że ty nie dostrzegasz tych wersetów nie oznacza, że ich nie ma



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości