chrześcijanie flirtujący na necie - co zorbić?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.

Co należy zrobić w takiej sytuacji?

powiadomić współmałżonka
1
7%
tylko porozmawiać z tą osobą
8
57%
powiadomić starszych
0
Brak głosów
opcja 1 i 2
1
7%
opcja 2 i 3
0
Brak głosów
opcja 1 i 3
1
7%
opcja 1, 2 i 3
2
14%
nie mam zdania
1
7%
 
Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 17 lut 2011, 11:53

Hardi pisze:Z tego szoku chyba zapomniałem, że odpowiedź mam w piśmie:

"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik" ewangelia Mateusza 18.15-17

Zrob wlasnie tak jak Pan Jezus nauczal, ale zrob to w Duchu milosci. Pamietaj, ze nawet czlowiek ktory napisal pewna czesc biblii doposcil sie wczesniej jawnego cudzolostwa i zbordni, ale gdy pokutowal zostalo mu to wybaczone :)


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lut 2011, 11:56

Aero pisze:
makesh pisze:Pozatym, trudno mi w to uwierzyc. Bo czlowiek majacy sluzbe i znany w swoim srodowisku nie ryzykowal by swym dobrym iminiem. To musi byc jakis zart.

Wybacz, ale chyba jestes naiwna :oops:
Znam ex-starszego dosc sporego polskiego zboru, ktory przestal nim byc gdy okazalo sie ze ma kochanke. Znam przypadek z Dani pastora, ktory nakryl w lozku swoja zone ze starszym zboru. Nawet na tym forum byl poruszany temat o pewnym czlowieku z polskiego zboru zaangazowanym w sluzbe, a ktory zakochal sie w dziewczynie i dla niej odszedl od zony - jesli cos pomieszalem to przepraszam. Na swiecie takich historii jest wiele :cry:
Takich historii jest niestety wiele :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 17 lut 2011, 11:59

Aero pisze:
Hardi pisze:Z tego szoku chyba zapomniałem, że odpowiedź mam w piśmie:

"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik" ewangelia Mateusza 18.15-17

Zrob wlasnie tak jak Pan Jezus nauczal, ale zrob to w Duchu milosci. Pamietaj, ze nawet czlowiek ktory napisal pewna czesc biblii doposcil sie wczesniej jawnego cudzolostwa i zbordni, ale gdy pokutowal zostalo mu to wybaczone :)


a byl to czlowiek wedlug Bozego serca.

Wspanialego mamy Boga !


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 lut 2011, 11:59

Aero pisze:[...]Zrob wlasnie tak jak Pan Jezus nauczal, ale zrob to w Duchu milosci. Pamietaj, ze nawet czlowiek ktory napisal pewna czesc biblii doposcil sie wczesniej jawnego cudzolostwa i zbordni, ale gdy pokutowal zostalo mu to wybaczone :)

Zapomniałeś dodać, że za jego grzech zmarło jego dziecko w tym grzechu poczęte.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 17 lut 2011, 12:02

fantomik pisze:
Aero pisze:[...]Zrob wlasnie tak jak Pan Jezus nauczal, ale zrob to w Duchu milosci. Pamietaj, ze nawet czlowiek ktory napisal pewna czesc biblii doposcil sie wczesniej jawnego cudzolostwa i zbordni, ale gdy pokutowal zostalo mu to wybaczone :)

Zapomniałeś dodać, że za jego grzech zmarło jego dziecko w tym grzechu poczęte.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Czasami trzeba poniesc konsekwencje grzechu i kare.


Jesus is Lord!
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 17 lut 2011, 12:12

gdyz grzech rodzi smierc.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 lut 2011, 12:25

Hardi,

Uznaj rady fantomika, librarian i Lasha za pożyteczne.

Swoją drogą zastanawiam się skąd masz te informacje. Czy Ty też masz konto na tym portalu?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 lut 2011, 13:22

Osoba ze świata, która szuka tam partnera, rozpoznała te osoby, bo zna je osobiście i mnie również zna. Postanowiła mi o tym powiedzieć, bo trochę ją to zaszokowało, tym bardziej, że o tej siostrze to ma bardzo dobre zdanie. Mnie i moją żonę też to mocno zdziwiło, zarejestrowałem się na tym portalu (w obecności żony), i razem sprawdziliśmy, faktycznie tam są jako osoby szukające kogoś :-( Mam nadzieję, że ktoś zrobił im bardzo głupi żart, wolałbym, aby tak było i kamień spadałby mi z serca...

Lash pisze:czy ta osba ma dzieci w wieku randkującym!?

oboje mają nastoletnie dzieci


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 lut 2011, 14:29

Hardi pisze:zarejestrowałem się na tym portalu (w obecności żony),


Jeżeli ktoś inny usłyszy, że Hardi z żoną zarejestrował się na tym portalu. Czy będzie wiedział, że uczynił to w celach szpiegowskich. Pewnie doniesie to innym braciom, a oni też się zarejestrują by zweryfikować tę wiadomość. Inni znowu o nich usłyszą i zrobią to samo. Tak w krótkim czasie zarejestrują się wszyscy Wasi znajomi.

Uwaga Lasha jest słuszna.
Jeszcze jedna rzecz
Pan Rzekł
4 ry oczy
świdek
potem kościół


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 lut 2011, 14:40

Adalbertus pisze:Jeżeli ktoś inny usłyszy, że Hardi z żoną zarejestrował się na tym portalu. Czy będzie wiedział, że uczynił to w celach szpiegowskich. Pewnie doniesie to innym braciom, a oni też się zarejestrują by zweryfikować tę wiadomość. Inni znowu o nich usłyszą i zrobią to samo. Tak w krótkim czasie zarejestrują się wszyscy Wasi znajomi.

ręce opadają... poczytaj od początku ze zrozumieniem cały temat...

my nie podaliśmy tam naszych imion, wieku, fotek, żadnych danych, nawet adres e-mail stworzony na potrzeby rejestracji, wszystkie pola do zaznaczenia typu: płeć, kogo szukasz, miejscowość, itd. itd. itd. zostawiliśmy puste, opis również, jest tylko wymyślony śmieszny nick i to wszystko...


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 lut 2011, 14:43

Hardi pisze:jest tylko wymyślony śmieszny nick i to wszystko...


Ale to Twój nick.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lut 2011, 15:15

Hardi pisze:Osoba ze świata, która szuka tam partnera, rozpoznała te osoby, bo zna je osobiście i mnie również zna. Postanowiła mi o tym powiedzieć, bo trochę ją to zaszokowało, tym bardziej, że o tej siostrze to ma bardzo dobre zdanie. Mnie i moją żonę też to mocno zdziwiło, zarejestrowałem się na tym portalu (w obecności żony), i razem sprawdziliśmy, faktycznie tam są jako osoby szukające kogoś :-( Mam nadzieję, że ktoś zrobił im bardzo głupi żart, wolałbym, aby tak było i kamień spadałby mi z serca...

Lash pisze:czy ta osba ma dzieci w wieku randkującym!?

oboje mają nastoletnie dzieci
Moze to próba kontroli nieletnich


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 lut 2011, 15:16

Adalbertus pisze:Ale to Twój nick.


myślisz, że użyłem nicka "Hardi" :?: :eek:

Lash pisze:Moze to próba kontroli nieletnich

tzn. :?:


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 17 lut 2011, 15:26

Przepraszam za moja naiwnosc. Przypomnialam sobie teraz jedna sprawe co sie wydarzylo posrod misjonarzy z Polski.
Dla Hardiego nie mam rady. Bo ciezko jest ustalic czy ta osoba rzeczywiscie to robi albo sie podszywa. A sprawdzic to nie jest latwe.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 lut 2011, 15:44

Hardi pisze:myślisz, że użyłem nicka "Hardi"


Przecież możesz używać innego nicka, a ten inny też jest Twój.

Fakt: Jorgusiowi ukradli zegarek.

Zeflik mówi do Ecika:
- Nie wiem, czy Jorgusiowi ukradli zegarek, czy Jorguś ukradł zegarek.
Ecik do Zeflika,
- Jorguś był zamieszany w kradzież zegarka.
Zeflik do Józika
- Jorguś jest złodziejem, bo ukradł zegarek.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości