Metodyści bliżej...

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 lis 2008, 00:03

w.walczak pisze:
Lash pisze:Ciekawe wiec skad pani wie co tam napisano


Ależ nie wiem! Domyślam się, że skoro wikipedia to będzie obiektywnie przedstawione dowody, że baptyzm istnieje od I wieku. Podam jeszcze namiar na Old Baptist Chuch, Landmark Baptist, Baptist Sukccessionism, Christian. Poszukaj sobie sam. Na pewno coś znajdziesz. Ja znam tylko polski :)
old baptis church jest TYLKO PO ANGIELSKU


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 23 lis 2008, 00:07

Lash pisze:old baptis church jest TYLKO PO ANGIELSKU


Mylisz się, i to nie wiesz nawet jak bardzo. Po polsku są te publikacje także. Mam je po polsku i mogę wysłać Ci je. Mam sporo materiałów przerzuconych z angielskich publikacji na ten temat. Zainteresowanych proszę o kontakt - razem założymy zbór!!!


siostra Władysława Walczak
Doulos
Posty: 103
Rejestracja: 05 lip 2008, 10:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Doulos » 23 lis 2008, 08:59

ann_in_grace pisze:Poza tym, chrzest w teologii reformowanej ma diametralnie inne znaczenie niz chrzest katolicki.


No ale też chyba diametralnie inne znaczenie niż dla Baptystów? Co w takim razie sprawia, że jednak jesteś Baptystką? Może to jednak fikcja i pora konsekwentnie opowiedzieć się po stronie teologii reformowanej?


Doulos
Posty: 103
Rejestracja: 05 lip 2008, 10:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Doulos » 23 lis 2008, 09:02

Hahaku pisze:Odnosze wrazenie że po prostu wiecie na temat metodyzmu tyle ile ja. Nikt nie potrafi podać choć jednego tytułu na temat metodyzmu który warto przeczytać... No ale ok...


W sumie chyba masz rację (-;

Ale coś Ci podsunę:

Jan Wesley jego życie i dzieło przez Matthieu Lelievre, przekład z francuskiego
Wydawnictwo Southern Trade SP.AKC., Warszawa, Mokotowska 12, rok wydania 1930 )-:


Doulos
Posty: 103
Rejestracja: 05 lip 2008, 10:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Doulos » 23 lis 2008, 09:32

A niektórzy chyba wogóle nie czytają ;-)

Stwierdziłaś, że dla Ciebie chrzest to sprawa "którośtamrzędna". Czym w takim razie jako Baptystka różnisz się od reformowanych? Skoro wierzysz tak jak reformowani a chrzest niemowląt nie jest dla CIebie problemem, to może już tak naprawdę nie jesteś baptystką?

Obserwowałem taki proces konwersji w naszym zborze. Był on konsekwentny i skończył się członkostwem w EKR. Cenię tą końcową decyzję bo była uczciwa wobec samych podejmujących jak i wobec Zboru.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lis 2008, 13:30

ann_in_grace pisze:Co bys mi radzil zamiast

nie moge byc panem nad czyjas wiara - ale mam podobny dylemat do rozwiazania i powiem jak to sie zasadniczo praktykuje w mojej okolicy :-)
Mozliwe ze od IX 2009 na 3 lata wyjade (niewielka szansa - tylko 5% przyjetych do oceny wnioskow wygrywalo grant z 2 poprzednich edycji - a wysylane byly wnioski takie, gdzie po drugiej stronie czekala uczelnia i mentor) do USA, Canton, Ohio. Niewielka szansa, ale jesli sie wygra konkurs - to odpowiedz potrafi przyjsc w czerwcu gdy wyjazd jest we wrzesniu. Wiec przygotowac sie trzeba teraz.
Wiec napisalem do zborow ktore w USA ida ta sama droga co ja - w odlaczeniu od maralnego i religijnego zla, i niestety okazalo sie ze nie ma tam zboru ktory moglby mi byc rekomendowany, a najblizsze swiadectwo zboru Panskiego jest kilkaset kilometrow oddalone od miejsca przyszlego projektu. Wiec przez 3 lata bede bez zborowego zycia - i jedynie raz na jakis czas wybiore sie na konferencje.
Sa w poblizu bracia z "Tunbridge Wells" (kilka km) ale nie sa z nami w spolecznosci (mimo ze doktrynalnie i praktycznie nie da sie znalezc zadnych roznic poza historycznymi zaszlosciami).
Sa tez w poblizu Open Brethren - i to kilku roznych odcieni.
Sa tez w sasiedztwie 2-3 zbory fundamentalnych baptystow i independent oraz BBS a takze z tego co znalazlem sa tez z Misji Laski - i choc milo bedzie spotkac sie z nimi na kawie, to przeciez na zgromadzenie nie ma co sie wybierac - bo po co?? odleglosc duchowego zrozumienia po co zgromadzamy sie w pierwszy dzien tygodnia jest wieksza niz kilkaset km.
Czekam na dalsze informacje - ale na chwile obecna wychodzi wariant nie laczenia sie z tymi co sa na zewnatrz.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2008, 12:10

w.walczak pisze:
Lash pisze:old baptis church jest TYLKO PO ANGIELSKU
Mylisz się, i to nie wiesz nawet jak bardzo. Po polsku są te publikacje także. Mam je po polsku i mogę wysłać Ci je. Mam sporo materiałów przerzuconych z angielskich publikacji na ten temat. Zainteresowanych proszę o kontakt - razem założymy zbór!!!

I tam byl odnosnik do Wikipedii?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2008, 12:13

chrzescijanin pisze: Sa w poblizu bracia z "Tunbridge Wells" (kilka km) ale nie sa z nami w spolecznosci (mimo ze doktrynalnie i praktycznie nie da sie znalezc zadnych roznic poza historycznymi zaszlosciami).
Sa tez w poblizu Open Brethren - i to kilku roznych odcieni.
Sa tez w sasiedztwie 2-3 zbory fundamentalnych baptystow i independent oraz BBS a takze z tego co znalazlem sa tez z Misji Laski - i choc milo bedzie spotkac sie z nimi na kawie, to przeciez na zgromadzenie nie ma co sie wybierac - bo po co?? odleglosc duchowego zrozumienia po co zgromadzamy sie w pierwszy dzien tygodnia jest wieksza niz kilkaset km.
Czekam na dalsze informacje - ale na chwile obecna wychodzi wariant nie laczenia sie z tymi co sa na zewnatrz.

czy te wszystkie grupy sa na zewnatrz?
Czego?
Chrystusa?

A ktos opowiadal taki fajny dowcip o braciach na moscie ....
NO chyba ze czegos nie rozumie :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości