Konto na yotube klamstwaprotestantow

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 01 lut 2012, 12:17

1. Tylko winny się tłumaczy.
2. Tworzenie takich ripost nie ma sensu, wszyscy już chyba zauważyli, że autor tych kanałów nie wdaje się nigdy w żadne dyskusje.

Puritan pisze:A może Małgorzato chciałabyś bym zaliczył zielonoświątkowców do grona historycznych protestantów?


Napisałeś: "Dlatego historycznie nie są protestantami", a nie: "Nie są historycznymi protestantami". Wydaje mi się, że w ogóle nie uznajesz zielonoświątkowców za chrześcijan. I łaski bzy, to nie Ty to ustalasz, kochany Bracie :)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 01 lut 2012, 12:21

Eunika pisze:ruch zielonoświątkowy został zapoczątkowany na Azusa street w Los Angeles przez METODYSTÓW, przyjmując ich TEOLOGIĘ oraz SPUŚCIZNĘ HISTORYCZNĄ


Mr. Puritan i tak stwierdził, że nie jesteśmy protestantami ;)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 01 lut 2012, 12:34

Eunika pisze:W żaden sposób nie jesteś autorytetem w sprawie kto historycznie jest, a kto nie jest protestantem... Chociaż w sumie nie trzeba być religioznawcą, żeby stwierdzić: ruch zielonoświątkowy został zapoczątkowany na Azusa street w Los Angeles przez METODYSTÓW, przyjmując ich TEOLOGIĘ oraz SPUŚCIZNĘ HISTORYCZNĄ. Późniejszy odłam nadal nic w tym aspekcie nie zmieniał. Jeszcze raz cię namawiam - zerknij do książek osób , które tym badaniom poświęciły życie a nie głupie mniemania nie wiadomo skąd wzięte!

Masz rację Eunika. Sama napisałaś, że ruch zielonoświątkowy został zapoczątkowany na Azusa street w Los Angeles. Czy wiesz, że podczas Przebudzenia na Azusa street nie używano trynitarnej formuły podczas chrztu? Chrzczono tam tylko "w imieniu Jezusa", głoszono Pentakostalizm Jedności Bóstwa oraz odrzucono doktrynę Trójcy Świętej? Czy to jest historyczny protestantyzm? Ani trochę. Część późniejszych zielonoświątkowców oddzieliła się od ruchu zapoczątkowanego na Azusa street i przyjęła doktrynę Trójcy Świętej. Ale początki tego ruchu z nauką protestancką nie mają wiele wspólnego.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 01 lut 2012, 12:38

Puritan pisze:Ale początki tego ruchu z nauką protestancką nie mają wiele wspólnego.


Ale później ok. 90% ruchu powróciło do chrześcijaństwa, żeby trwać w nauce Apostolskiej aż do herezji z Toronto, więc o co chodzi, panie towarzyszu?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 01 lut 2012, 12:39

Alkhilion pisze:Wydaje mi się, że w ogóle nie uznajesz zielonoświątkowców za chrześcijan.

Cóż, a mi się wydaje, że nie potrafisz czytać w języku polskim.

Filmik mojego autorstwa pt. "Kim są naprawdę protestanci?"
Cytat:

David Wilkerson (pastor zielonoświątkowy z USA)
- wierzy tak samo jak protestanci. Warto poczytać jego artykuły w jęz. polskim.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 01 lut 2012, 12:46

Puritan pisze:David Wilkerson (pastor zielonoświątkowy z USA)
- wierzy tak samo jak protestanci.


Czyli i tak nie jest protestantem :)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 01 lut 2012, 13:03

Alkhilion pisze:
Puritan pisze:David Wilkerson (pastor zielonoświątkowy z USA)
- wierzy tak samo jak protestanci.


Czyli i tak nie jest protestantem :)

Jeśli wierzysz tak jak Wilkerson, wierzysz jak protestanci. Ale zielonoświątkowcy dzielą się na tych, którzy przyjęli protestancką naukę oraz na tych, którzy jej nie przyjęli, dlatego konieczne jest zrobienie rozróżnienia, bo po co jakiś katolicki fanatyk ma wrzucać was wszystkich do jednego worka. Pomyślałeś o tym?

Poza tym nawet Wkipedia robi rozróżnienie pomiędzy zielonoświątkowcami a protestantami i katolikami:

Estimated to number around 115 million followers worldwide in 2000, Pentecostalism is sometimes referred to as the "third force of Christianity", the first two being Catholicism and Protestantism.

Szacuje się, że liczba wiernych [zielonoświątkowców] wynosiła ok. 115 milionów na całym świecie w 2000 r. Pentakostalizm czasami nazywany jest "trzecią siłą chrześcijaństwa", po katolicyzmie i protestantyzmie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pentecostalism


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 lut 2012, 13:14

W tym filmie nie podoba mi się praktycznie wszystko: od strony formalnej poprzez treściową.
Dla kogo jest przeznaczony ten film? Jeżeli dla tych, którzy z protestantyzmem nie mają nic wspólnego, to będą mieli złe o nim zdanie.
Należysz, Puritan, do grona tych, co to "swoje gniazda kalają" A zły to ptak, który we własne gniazdo .....robi".


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 01 lut 2012, 13:26

Puritan pisze:nawet Wkipedia


Nawet ona? Wyżej jest już chyba tylko papież ;)

Powiedzmy, że Wiki jest dla mnie autorytetem porównywalnym z napisami na ścianie publicznej toalety. Podobny poziom merytoryczny.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 lut 2012, 13:55

Alkhilion pisze:
Puritan pisze:nawet Wkipedia


Nawet ona? Wyżej jest już chyba tylko papież ;)

Powiedzmy, że Wiki jest dla mnie autorytetem porównywalnym z napisami na ścianie publicznej toalety. Podobny poziom merytoryczny.

Polska czy angielska? ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 01 lut 2012, 14:02

Polska czy angielska?


Toaleta :lol:?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 01 lut 2012, 14:21

Małgorzata pisze:W tym filmie nie podoba mi się praktycznie wszystko: od strony formalnej poprzez treściową.

A ja misie lubię.
Małgorzata pisze:Dla kogo jest przeznaczony ten film?

Do użytkowników Youtuba.
Małgorzata pisze:Jeżeli dla tych, którzy z protestantyzmem nie mają nic wspólnego, to będą mieli złe o nim zdanie.

Dlatego powiedziałem: zrób sama filmik, a wtedy zrobisz wspaniałą reklamę zielonoświątkowcom.
Małgorzata pisze:Należysz, Puritan, do grona tych, co to "swoje gniazda kalają" A zły to ptak, który we własne gniazdo .....robi".

A ja znów cię proszę byś zaprzestała mnie obrażać. Poza tym piszesz nieprawdę.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 lut 2012, 14:23

Alkhilion pisze:
Polska czy angielska?

Toaleta :lol:?

:P :D


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Eunika
Posty: 196
Rejestracja: 31 paź 2011, 15:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunika » 01 lut 2012, 14:36

Puritan, mieszasz i to wychodzi min w twoim jakże cudownym filmiku. Ruch zielonoświątkowy, tak jak napisałam, wywodzi się z kościoła metodystycznego, od którego przyjął teologię. [kropka!] To co później się z nim stało, a więc szereg ewolucji i 50 LAT PÓŹNIEJSZA odnowa charyzmatyczna min w kościele katolickim (chociaż nie tylko) to już kompletnie co innego. Nie mówię już nawet o pietystycznej odnowie charyzmatycznej na łonie KEA, której konsekwencją było przybycie pierwszych zielonoświątkowców (początkowo uznających się nadal za ewangelików) w Polsce (należała do nich min rodzina Sosulskich, o których część z was pewnie słyszała za sprawą Kazimierza S.).
Puritan nie jesteś kompetentny, brakuje ci wiedzy! Idź do książek, a później może jeszcze raz zabieraj sę za nagrywanie filmików kto jest a kto nie jest protestantem...chociaż szczerze wątpię czy nadal bd wstanie... A na razie odsyłam do książki Ruch Zielonoświątkowy. Próba monografii dr Andrzeja Migdy :-D
Oczywiście gdy mówimy o Ruchu Zielonoświątkowym to trzeba uznać podział na protestantów i nie-protestantów, ale ty wykluczasz wspólnoty o profilu protestanckim tylko dlatego, że w historii całego ruchu pojawiły się odłamy i to jeszcze niezależne! Kompletna masakra...


Dlatego powiedziałem: zrób sama filmik, a wtedy zrobisz wspaniałą reklamę zielonoświątkowcom.

Kolejny raz udowadniasz, że z tobą nie da się dyskutować. Jak ktoś próbuje wyprowadzić cię z błędu to się obrażasz i "jak grochem o ścianę".


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 lut 2012, 14:46

Małgorzata pisze:[...]Należysz, Puritan, do grona tych, co to "swoje gniazda kalają" A zły to ptak, który we własne gniazdo .....robi".

Proszę Cię Małgosiu, bez takich wycieczek :/


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości