BROŃMY KRZYZA!!!!!

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 13 paź 2011, 14:19

Bea pisze:
Iv pisze:Wątpię, by ktokolwiek chciał coś takiego robić.
Tu raczej chodzi o krzyże zawieszone na gwoździu ( :P ) w urzędach, szkołach, uczelniach, w sejmie, ba! nawet w autobusach etc.


Wszystkie to wszystkie a coś w ty stylu zrobili już Purytanie w Anglii.

Serio? :O
Purytanie takie dziwne rzeczy zrobili?
Nie wiedziałam.

Ja taka skrajna nie jestem.
Mój T. by mi najchętniej nawet moją rybę drewnianą wydarł i wyrzucił...
Zatem będę go nazywać: skrajnym purytaninem, albo nie, bo pewnie by się cieszył :-?

W każdym razie, nam chodzi o krzyże ruchome w miejscach publicznych :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 13 paź 2011, 14:20

aska pisze:
Bea pisze:ja również uważam , że należy zdjąć wszystkie krzyże z miejsc publicznych. Jedynym miejscem dla tego symbolu jest kościół ewangelicki i ewangeliczny.

Co na to np. konserwator zabytków?
A inne symbole religijne tez postulujesz zdejmować?

Krzyż w sejmie a raczej krucyfiks ....wisi tak po katolicku nad drzwiami w celu ochrony?



Sejm to miejsce publicvzne gdzie reprezentowani są wszyscy obywatele kraju , podobnie szkoły, szpitale, autobusy.
albo widnieją tam wszystkie symbole albo żaden. Krzyz na cmentarzu czy kościele czy na zabytkach, przy drodze to nie jest to samo co w/w. Poza tym jak mamy ewangelizować ludzi wciskając im na dzień dobry symbol?
to jest symbol i nie mamy w nim upatrywać chrześcijaństwa ani wiary, prawdziwy krzyż ma być w sercu każdego kto go nosi. kłótnia i nadużywanie tego symbolu to mowa o "głupstwie" dla tych co nie rozumieją jego prawdziwej wartości.


Postulat o usuwaniu WSZYSTKICH krzyży z miejsc publicznych oznacza konflikt z konserwatorem zabytków to oczywiste :)
Ja nie używam symboli ale i nie będę walczyć z nimi.
Raczej zapytam jak człowiek noszący lub zdejmujący dany symbol go rozumie.
Takie pytania może dać pretekst do dalszej rozmowy niezależnie czy to zwolennik czy przeciwnik krzyża, półksiężyca czy np. czerwonej gwiazdy.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 13 paź 2011, 14:32

Iv pisze:
Bea pisze:
Iv pisze:Wątpię, by ktokolwiek chciał coś takiego robić.
Tu raczej chodzi o krzyże zawieszone na gwoździu ( :P ) w urzędach, szkołach, uczelniach, w sejmie, ba! nawet w autobusach etc.


Wszystkie to wszystkie a coś w ty stylu zrobili już Purytanie w Anglii.

Serio? :O
Purytanie takie dziwne rzeczy zrobili?
Nie wiedziałam.

Nooo.
Dzisiaj to , bez urazy, ale kibole w akcji robią mniejsze zadymy niż oni rozwalając kościoły, figury, tłukąc witreże

Ja taka skrajna nie jestem.
Mój T. by mi najchętniej nawet moją rybę drewnianą wydarł i wyrzucił...
Zatem będę go nazywać: skrajnym purytaninem, albo nie, bo pewnie by się cieszył :-?

Ja kiedyś też byłam ... radykalna pod tym względem i wszystkie aszery i stelle bym własnoręcznie wytłukła na szczęście przyjaciele mnie powstrzymywali ;)
Dzisiaj sama nie używam symboli, nie są mi potrzebne.


W każdym razie, nam chodzi o krzyże ruchome w miejscach publicznych :)

Krzyż ruchomy :O


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 13 paź 2011, 14:37

szachmat pisze:
Bea pisze:
szachmat pisze:ja również uważam , że należy zdjąć wszystkie krzyże z miejsc publicznych. Jedynym miejscem dla tego symbolu jest kościół ewangelicki i ewangeliczny.

A inne symbole religijne tez postulujesz zdejmować?

Krzyż w sejmie a raczej krucyfiks ....wisi tak po katolicku nad drzwiami w celu ochrony?

Radykalnie stwierdzam, że tak !!! Kościół całkowicie powinien być oddzielony od państwa, to że katolicyzm jest religią dominującą to nie znaczy że wszędzie ma to byc pokazywane. No ale jak ktoś wiarę zamyka w symbole rel. i obrzędy to będzie oburzony, że ludziska mają czelność naruszać 'święty porządek'. Zgadzam się z Palikotem, że krzyż narusza neutralność poglądów ludzi.


Tyle, że ja pytam nie tylko o krzyże ale o wszystkie symbole religijne.
Aż tak radykalnie by rozwalać krzyże na cmentarzu komunalnym? - to miejsce publiczne a nie przestrzeń jednego wyznania.
A co z poszanowaniem własności prywatnej bo te kamienice z krzyżami i witrażami to teren prywatny?
Zabronisz robić na swoim podwórku tego ludziom?


szachmat to dział z ograniczeniami nie pisz tu proszę


Awatar użytkownika
szachmat
Posty: 83
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szachmat » 13 paź 2011, 15:28

Ja tylko wyraziłem swoje zdanie o wolności jednostki, bo ktoś widząc w miejscach publicznych krzyż itp może czuć się urażony albo ignorowany, bo jest np ateistą albo muzułmaninem, a przecież ma do tego prawo. Nie akceptuje chrześcijan ktorzy chcą zniewalać prawdą i na siłę nawracać (narzucając innym ludziom swoje zdanie, poglądy), to jest wbrew słowom Jezusa. A ty wyjeżdżasz z ''rozwalaniem krzyży'', nie jestem rewolucjonistą... Mówisz o prywatności terenu, ale nie uznajesz do końca prywatności poglądów, wyznania.
Bea pisze: szachmat to dział z ograniczeniami nie pisz tu proszę

Tak się składa że piszę na temat i należę do grupy ''protestantów''. No ale zawsze można wykorzystać władzę 'by zakneblować tych co mówią inaczej niż my'.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 13 paź 2011, 15:35

Zapoznaj się z regulaminem.
za następny post w dziale z ograniczeniami dostaniesz karniaka.


Deklaruje że jestem: Wierzącym w Boga nie uznającym Trójcy

A to dział dla:

§ 2.
1. Forum podzielone jest na dwie części:
- Pierwsza (protestancka) część przeznaczona jest dla członków oraz sympatyków Kościołów Protestanckich.
- Druga część forum otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych osób niezależnie od wyznawanej religii czy światopoglądu.

2. W celu uniknięcia nieporozumień poniżej przedstawiamy nasze zrozumienie tego kto może dyskutować w części protestanckiej.
Za osoby będące członkami oraz sympatykami kościołów protestanckich uważamy osoby wierzące w:

a. Trójjedynego Boga : Jednym Bogiem jest Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Oni są Jednym w trzech osobach z czego wynika, że są równi co do atrybutów oraz istnienia.

b. Pięć zasad protestantyzmu:
Sola scriptura ("Tylko Pismo"), - Tylko Biblia jest jedynym obiektywnym źródłem doktryny chrześcijańskiej, wszystkie inne źródła są jej poddane.
Sola fide ("Tylko wiara"), - Tylko wiara, a nie dobre uczynki, są podstawą do usprawiedliwienia człowieka przed Bogiem - święte dobre życie jest wynikiem łaskawego usprawiedliwienia przez Boga.
Sola gratia ("Tylko łaska"), - Zbawienie jest z łaski, która jest niezasłużonym darem bożym. Bez wnikania w ograniczenie lub nie tej łaski (arminianizm / kalwinizm).
Solus Christus ("Tylko Chrystus"), - Tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem miedzy ludźmi a Bogiem
Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała"). - Tylko Bogu należy się chwała.
Uwaga: Posty i tematy założone przez użytkowników którzy nie wskazują na wiarę w powyższe a znajdujące sie - w sekcji przeznaczonej dla kościołów ewangelickich i ewangelicznych - będą przenoszone do odpowiednich działów forum lub kasowane.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2011, 10:28 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 13 paź 2011, 15:42

szachmat pisze:J A ty wyjeżdżasz z ''rozwalaniem krzyży'', nie jestem rewolucjonistą... Mówisz o prywatności terenu, ale nie uznajesz do końca prywatności poglądów, wyznania.

To twoje słowa:
szachmat pisze:ja również uważam , że należy zdjąć wszystkie krzyże z miejsc publicznych. Jedynym miejscem dla tego symbolu jest kościół ewangelicki i ewangeliczny.

Zadaje tylko pytania jak daleko w tych deklaracjach o WSZYSTKICH krzyżach zamierzasz iść.
Zadałam pytanie o poszanowanie własności prywatnej i twój stosunek do niego- jak dalece chciałbyś innym narzucać co im wolno a co nie w ich ogródkach.
Nie odpowiedziałeś.
Deklarujesz coś to zastanów się nad konsekwencjami.
WSZYSTKIE to wszystkie.

Bea pisze: szachmat to dział z ograniczeniami nie pisz tu proszę

Tak się składa że piszę na temat i należę do grupy ''protestantów''. No ale zawsze można wykorzystać władzę 'by zakneblować tych co mówią inaczej niż my'.


Zapoznaj się z regulaminem.
W tym dziale nie możesz pisać


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 13 paź 2011, 16:40

a niech każdy sobie we własnej prywatności robi co chce i maluje własność np na rózowo. chodzi o miejsca gdzie reprezentuje się całe społeczeństwo i musi być neutralność bo inaczej będzie to faszyzm.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 13 paź 2011, 16:44

aska pisze:a niech każdy sobie we własnej prywatności robi co chce i maluje własność np na rózowo. chodzi o miejsca gdzie reprezentuje się całe społeczeństwo i musi być neutralność bo inaczej będzie to faszyzm.


To jedynie twoja opinia. Ty jedna przeciwko innemu zdaniu wiekszosci.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 13 paź 2011, 16:47

A dlaczego ściągać krzyż? Przecież krzyż, znak krzyża, krucyfiksy są nierozłącznie związane z historią Rzeczypospolitej i jako takie stanowią jej integralną część. Bynajmniej nie chodzi tutaj o krzyż w czysto religijnym symbolu, ale że początek kultury i historii Polski i narodu polskiego ma swój początek, a jakże, w znaku krzyża. Ludzie obłudni, którzy chcą ściągać krzyż nie rozumieją, że ten symbol oznacza ponad tysiąc lat Państwa Polskiego i nie da się tego w żaden sposób zmienić.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 13 paź 2011, 16:54

Riddick pisze:A dlaczego ściągać krzyż? Przecież krzyż, znak krzyża, krucyfiksy są nierozłącznie związane z historią Rzeczypospolitej i jako takie stanowią jej integralną część. Bynajmniej nie chodzi tutaj o krzyż w czysto religijnym symbolu, ale że początek kultury i historii Polski i narodu polskiego ma swój początek, a jakże, w znaku krzyża. Ludzie obłudni, którzy chcą ściągać krzyż nie rozumieją, że ten symbol oznacza ponad tysiąc lat Państwa Polskiego i nie da się tego w żaden sposób zmienić.


I bardzo dobrze piszesz, krzyz to historia, bo Polska wraz z innymi krajami UE i calym swiatem wchodzi do nowych czasow.
I twoje dzieci byc moze beda czytac w podrecznikach historii ze kiedys w sejmie i w innych miejscach publicznych wisialy krzyzy. Obyczaje sie zmieniaja.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 13 paź 2011, 17:00

Riddick pisze:A dlaczego ściągać krzyż?


Poniewaz jest to latwiejsze niz zajecie sie przeprowadzenie porzadnych reform w kraju: znacznym obnizeniem podatkow, zniesieniem wszelkich koncesji i zakazow w sferze gospodarczej... i wiele innych. Te na poczatek. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 13 paź 2011, 17:00

Jednak "nowe czasy" i zmieniające się obyczaje, nie oznaczają tego, że można z historii coś zapomnieć. Tak jak powinno się znać prawdę i inkwizycji, pamiętać o tym i o ofiarach tej zbrodniczej organizacji, tak samo powinno się pamiętać, że Polska, jeżeli faktycznie uważamy się za polaków i uważamy naszą narodowość która wiele przeszła przez tysiąc lat i były nawet projekty mające na celu eksterminację polaków; bo nie ukrywam że jestem mieszanką polsko-ukraińską, ale mimo wszystko jestem przywiązany do kraju, trzeba pamiętać że Rzeczpospolita powstała w znaku krzyża i przez krzyż, którego świadectwo zostało tu przyniesione. Za dzieła, które zostały zrabowane podczas ostatniej wojny płacimy grube pieniądze, a krzyż, który tworzył naszą historię chcemy usuwać? Jaki to ma sens...

Imperator pisze:Poniewaz jest to latwiejsze niz zajecie sie przeprowadzenie porzadnych reform w kraju: znacznym obnizeniem podatkow, zniesieniem wszelkich koncesji i zakazow w sferze gospodarczej... i wiele innych. Te na poczatek.


Co z tego że łatwiejsze, każdy wie że nie można iść na łatwiznę :p to jest wyszukiwanie sztucznych problemów i jakaś chora podbudówka ideologiczna... Pewien faszyzm naszych czasów...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 13 paź 2011, 17:03

Imperator pisze:
Riddick pisze:A dlaczego ściągać krzyż?


Poniewaz jest to latwiejsze niz zajecie sie przeprowadzenie porzadnych reform w kraju: znacznym obnizeniem podatkow, zniesieniem wszelkich koncesji i zakazow w sferze gospodarczej... i wiele innych. Te na poczatek. :-)


Hehe...



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości