Owczy pęd czy zawiść, czyli rozważanie o Finałach WOŚP

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 sty 2012, 17:32

Uprzejmie donoszę, że pewien znany skąd-inąd pastor też się dorzucił.

Ha.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 09 sty 2012, 17:51

Byłem na tej imprezie i nie podobało mi się, że ten facet z TV (nie znam jego nazwiska - to nie był Owsiak) ciągle łamał przykazanie Dekalogu mówiące by nie wymawiać imienia Bożego nadaremnie.
Śpiewał tam jakiś Kanadyjczyk, który powiedział: "Od czasu kiedy jestem w Polsce, byłem już w szpitalu 2 razy (pokazał swoją rękę w gipsie), to chyba przez tę polską wódkę..."


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 sty 2012, 19:36

markulus pisze:wośp mówię zdecydowane :no: jak i zresztą innym tego typu fundacjom właczajac w to fundacje tvn czy polsatu :dobani:


Dlaczego?


Debora
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2011, 21:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: wielkopolska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Debora » 09 sty 2012, 20:08

Tak się składa, że znam trochę fundacje, nawet szkoliłam się u nich (z zakresu udzielania pierwszej pomocy)
czasem z nimi współpracuje.
Nie sa idealni - jasne, bo nie znają pana Boga, to ludzie tego świata ale możemy mieć na nich duchowy wpływ.
Modlić się za nich, szukać okazji do świadczenia- najlepiej swoim przemienionym życiem.
Udało mi się kilku wolontariuszom powiedzieć ewangelie, ostrzegać przed krisznowcami.

Nie ze wszystkim w Wosp się utożsamiam, co nie oznacza, że będę ich krytykować, zazdrościć.

Chciałabym aby pojawił się jakiś wierzący, który na tak duża skale będzie miał wpływ na młodych w Polsce jak Juras.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 09 sty 2012, 20:49

Norbi pisze:
markulus pisze:wośp mówię zdecydowane :no: jak i zresztą innym tego typu fundacjom właczajac w to fundacje tvn czy polsatu :dobani:

Dlaczego?

1. "pomagając" innym za bardzo moim zdaniem pomagają sobie wykorzystując fatalnie skonstruowane kwestie prawne związane z tematem pomagania.
2. kult jednostki i wystarczalności człowieka w rozwiazywaniu problemów którymi powinno się zająć cywilizowane państwo
to tyle tak na biegu


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 sty 2012, 20:54

markulus pisze:
Norbi pisze:
markulus pisze:wośp mówię zdecydowane :no: jak i zresztą innym tego typu fundacjom właczajac w to fundacje tvn czy polsatu :dobani:

Dlaczego?

1. "pomagając" innym za bardzo moim zdaniem pomagają sobie wykorzystując fatalnie skonstruowane kwestie prawne związane z tematem pomagania.


To mi akurat nie przeszkadza :) Niech się bogacą. Skoro dzięki temu pomagają innym to czemu miałbym być przeciw?

2. kult jednostki i wystarczalności człowieka w rozwiazywaniu problemów którymi powinno się zająć cywilizowane państwo
to tyle tak na biegu


Tego nie rozumiem, możesz rozwinąć?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 09 sty 2012, 21:03

Norbi pisze:To mi akurat nie przeszkadza

mi akurat przeszkadza finansowanie przystanku woodstock z częsci pieniędzy zebranych w ramach wośp
Norbi pisze:Tego nie rozumiem, możesz rozwinąć?

co tu rozwijać
nie odpowiada mi gdy ktoś buduje SWOJE imperium wykorzystujac do tego pieniadze zebrane w szczytnym celu zobacz na panią B.W. prezesa "fudacji tvn nie jesteś sam" o Jurku nie wspomnę


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 09 sty 2012, 22:30

Warto dodać że ok. 13% (13,29% w 2008 r.) pieniędzy idzie na cele niezwiązane z ochroną zdrowia. http://rafalhirsch.blogspot.com/2010/01 ... -wosp.html

Generalnie nie popieram WOŚP dlatego, że przeznacza dużą część pieniędzy na złe lub niewłaściwe cele. Uważam że lepiej wesprzeć potrzebujących w inny sposób, jeśli ma to być przez pośredników to są o wiele wiarygodniejsze instytucje niż WOŚP.

No i też niezbyt podoba mi się show związane z tą orkiestrą i "trąbienie przed sobą"...

Mateusza 6:2-3
2 Gdy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: Odbierają zapłatę swoją.
3 Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja.
4 Aby twoja jałmużna była ukryta, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Debora
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2011, 21:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: wielkopolska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Debora » 12 sty 2012, 23:04

To może jakiś wierzący weźmie się za pomoc charytatywną na dużą skale
a owe 13% przeznaczy na np druk Biblii ?
Pomożemy mu odpierać ataki zawiści i zazdrości, pomówienia od innych.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 16 sty 2012, 19:26

nie wiem na ile to wiarygodne ale można się zapoznać: http://img141.imageshack.us/img141/8058/owsiak.png


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 16 sty 2012, 20:37

Subotnik Ziemkiewicza
WOŚP jak faszystowska Winterhilfswerk

Obrazek

Jak co roku w styczniu przewaliła się przez salonowe media fala najwyższego oburzenia na prawicowych oszołomów, którzy ośmielają się (ach!) krytykować Jurka Owsiaka (tak, nawet Jego szargają, pani magister!) i Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. Owsiak i Orkiestra zaś krytyce nie podlegają. Krytykować to wolno księdza proboszcza, Papieża, nawet samego Jezusa, ale nie człowieka, który „uruchamia w Polakach pokłady dobra" i „dzięki któremu Polacy uczą się dobroczynności".

Tak naprawdę nie chodzi w tych rytualnych filipikach o obronę Owsiaka i jego akcji, tylko o cementowanie własnego środowiska. Środowisko to, które od zawsze uważa się za najlepszych z najlepszych, a nie bardzo umie pokazać, w czym konkretnie i praktycznie ta jego lepszość się wyraża, od zawsze uwielbia „dowód z autorytetu". Jesteśmy lepsi nie dlatego, żebyśmy wiedzieli jak uczynić Polskę państwem nowoczesnemu, sprawiedliwym i uczciwym i potrafili to zrobić (bo nie wiemy i nie potrafimy), ale dlatego, że z nami są nobliści, z nami laureat oskara, a nawet sam − Władysław Bartoszewski!!! (Chociaż gdy Bartoszewski popierał Kaczyńskiego, nim ten głupio czcigodnego starca uraził, ściągając na siebie jego furiacką zemstę, niczego to poparcie nie dowodziło). I z nami także Owsiak. A skoro Owsiak z nami – któż przeciwko nam? Oszołomy, takie jak Ziemkiewicz czy Warzecha.

Wiem, gdzie żyję, nie chce mi się tracić czasu na polemiki z paszkwilantami „Gazety Wyborczej", ale Ernesta Skalskiego uważałem dotąd za człowieka z nieco wyższej półki. Dlatego bardzo mnie zdziwił i zasmucił jego wpis na salonie24, w którym personalnie zaatakował mnie i Łukasza Warzechę, nie pofatygowawszy się najwyraźniej, żeby choć przejrzeć wypowiedzi, z którymi − jak mu się wydaje − polemizuje. Leci stereotypowym oskarżeniem, że jakoby swą niechęć do Owsiaka za to że nie jest prawicowy przenosimy na jego akcję, która − jak wyżej, i na dodatek dzięki niej jest za co leczyć chore dzieci.

Panie Erneście, pańskie zarzuty są od czapy. Fakt, że Owsiak propaguje obcą mi, lewicową ideologię, a na „Przystanku Woodstock" wykorzystuje markę zdobytą działalnością charytatywną, by poddawać młodych ludzi indoktrynacji (wystarczy zobaczyć listę zapraszanych „wykładowców") nigdy nie przeszkadzał mi oddzielać jego osoby od samej Orkiestry. Kiedy wygaduje głupstwa w wywiadach, występując jako ekspert od wszystkiego, ale najchętniej od Kościoła i religii, krytykuję to osobno. Jeśli się ktoś pofatyguje poszukać w moich tekstach przykładów, znajdzie ich dość.

Mój − a także innych atakowanych wraz ze mną − sprzeciw wywołuje fakt, że akcja ta z roku na rok jest właśnie coraz mniej tym, co chcą w niej widzieć apologeci, włącznie z panem. A nawet – coraz bardziej przeciwieństwem tego, za co ją bezrefleksyjnie zachwalacie. Gdyby to naprawdę obywatele spontanicznie się organizowali − szacun, zgoda. Ale bez kpin, piloci F-16 i ostatni tysiąc żołnierzy wojsk lądowych włączają się „spontanicznie"? Straż pożarna, komunikacja miejska, MPO i policja, wojska kwarciane w Afganistanie i tak dalej − też? To nie obywatele organizują w całej Polsce koncerty orkiestry, tylko urzędy miast i gmin, za publiczne pieniądze. Tym sposobem państwo, zamiast łożyć na swe konstytucyjne zadania, łoży na organizowanie obywateli, żeby sobie sami na nie zebrali, a przy okazji mieli fun i trochę się wymóżdżyli; nikt nie liczy, ile na to wykłada, bo nie wolno. Bo strach pomyśleć, co by wyszło, gdyby policzono − a nuż − że gdyby tak zamiast finansować Orkiestrę państwo przeznaczyło tę kasę na refundacje (przecież właśnie zabiera na nich chorym kilkaset milionów!), a samorządy na pozostające w ich gestii placówki służby zdrowia, to per saldo chore dzieci wyszłyby na tym lepiej?

120 tysięcy wolontariuszy, którzy zbierają do puszek pieniądze, to byłaby liczba imponująca, gdyby rzeczywiście sami z siebie się oni tej pracy podjęli. Ale ogromna ich część to dzieci z państwowych szkół, które spontanicznie włączyły się w tę akcję za kuratorskim ukazaniem. Bo, oczywiście, akcja jest dobrowolna, ale chyba nikt nie jest takim wyrodkiem, żeby się uchylać? Argument, że w ten sposób, na gwizdek, uczą się dzieci dobroczynności i uwrażliwiają na los bliźniego jakoś słabo do mnie przemawia, bo należę do jednego z tych pokoleń, które w taki właśnie sposób uczono pracy społecznej. I jak nauczono, to widać w badaniach, pokazujących, że stosunek Polaków do nieodpłatnej pracy na rzecz wspólnoty jest generalnie taki sam, jak do płacenia abonamentu RTV − rekordowy w Europie.

Wspólnym wysiłkiem władz, mediów, firm goniących za ukrytą (bo wtedy jest skuteczniejsza) pod maską dobroczynności reklamą, nadętego salonu i celebrytów żądnych lansu zmienia się ta Orkiestra z roku na rok coraz bardziej w propagandowy cyrk, jak każdy propagandowy cyrk będący pustym rytuałem. Kto nie chce tego widzieć, nie musi, ale niech się wypcha z tanim szantażem emocjonalnym, że wszyscy morda w kubeł, bo „to na chore dzieci". „Chore dzieci zawsze wzruszą", można sparafrazować − ale jak chce im ktoś naprawdę pomóc, to niech zamiast liczyć coroczne „rekordy" i kłuć nimi w oczy dla budowania zbiorowego samopoczucia, pomyśli raczej o różnych „małych orkiestrach codziennej pomocy". Tymczasem, kiedy prawicowy portal wezwał do poparcia akcji dobroczynnej innej niż Jedynie Słuszna Orkiestra, został przez „Gazetę Wyborczą" zbluzgany za robienie dywersji. Kogoś oburza, że śmiem porównywać to, co się dzieje podczas kolejnych Finałów Orkiestry do hitlerowskiej wielkiej, dorocznej akcji dobroczynnej „Pomoc Zimowa"? Znaleźliście sobie kij na Martę Kaczyńską, że ośmieliła się to moje porównanie zacytować na blogu? No to pokażcie mi, czym się „Zimowa Pomoc" od Orkiestry w swych mechanizmach jednoczenia Niemców wokół pięknego celu różniła, poza oczywiście tym, że III RP to nie III Rzesza, a PO nie NSDAP (ale co do podobieństw poniektórej gazety do „Volkische Beobachter" to już by było o czym pogadać)? Że w tamtych czasach wszystko ogniskowało się nie wokół telewizji, bo jej nie było, tylko radia i kinematografu? Zgoda. Coś jeszcze?

Panie Erneście – może Pan? Bardzo proszę. Tylko życzę sobie argumentów, a nie egzaltowanych okrzyków o chorych dzieciach. Na razie za wykazaną polemiczną nierzetelność zmuszony jestem ukarać Pana prywatną żółtą kartką.

http://www.rp.pl/artykul/774489,791542- ... a.html?p=1


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 sty 2012, 22:51

Imperator pisze:Owsiak i Orkiestra zaś krytyce nie podlegają. Krytykować to wolno księdza proboszcza, Papieża, nawet samego Jezusa, ale nie człowieka, który „uruchamia w Polakach pokłady dobra" i „dzięki któremu Polacy uczą się dobroczynności".


Oczywiście. Jezus już dawno został przecież członkiem partii p. Ziemkiewicza i teraz startuje jako poseł z pierwszego numeru listy.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 sty 2012, 20:45

Imperator pisze:
Alkhilion pisze:
Imperator pisze:Owsiak i Orkiestra zaś krytyce nie podlegają. Krytykować to wolno księdza proboszcza, Papieża, nawet samego Jezusa, ale nie człowieka, który „uruchamia w Polakach pokłady dobra" i „dzięki któremu Polacy uczą się dobroczynności".


Oczywiście. Jezus już dawno został przecież członkiem partii p. Ziemkiewicza i teraz startuje jako poseł z pierwszego numeru listy.


Lol. Hahaha...


A wiesz, że niektórzy chcieliby widzieć Pana Boga jako prime member swojej partii, w pierwszym rzędzie sejmowej ławy, tuż obok siebie w wygranych wyborach? I wiesz, że niektórzy już zaczęli wdrażać swój plan zaadoptowania Pana Jezusa jako swojej twarzy w następnej kampanii wyborczej?

Założenie jest proste- skoro Jezus nie jest członkiem lewicowej partii X, to jest członkiem mojej, prawicowej, partii Y. Już nawet wystawiliśmy Mu złocona legitymację.


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 20 sty 2012, 20:47

Uważam, że lepiej przekazać kasę na inną organizację charytatywną gdzie jest pewność, że 100% naszych pieniędzy pójdzie na osoby potrzebujące. Ja np. nie chcę aby moje pieniądze szły na imprezę gdzie grają antychrześcijańskie zespoły ( http://www.youtube.com/watch?v=5CwRZ7I1oEE ), gdzie łażą różni sekciarze ( http://www.youtube.com/watch?v=wF-01XAYvGw ).


Debora
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2011, 21:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: wielkopolska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Debora » 02 lut 2012, 21:31

To może wyrusz na Woodstock, okaż tym ludziom miłość i głoś Ewangelię.
Najlepiej swoim życiem (bo oni są dobrymi obserwatorami).
Tylko nie wal ich po głowie Biblia, swoim denominacyjnym wyznaniem wiary.
Wielu z nich jest inteligentnych i poszukujących sensu życia i odpowiedzi na swe pytania i traumy życiowe
(pomimo masek, które noszą)
Co roku z nimi rozmawiam w Kostrzynie...



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości