Gdzie są "ortodoksyjne" uwielbienia?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
evet
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Gdzie są "ortodoksyjne" uwielbienia?

Postautor: evet » 11 sty 2012, 20:13

W jakich denominacjach można spotkać uwielbienie czynione przez cały zbór, a nie przez zespoły uwielbieniowe?

Próbka takiego wg. mnie prawidłowego uwielbienia:
http://www.youtube.com/watch?v=arBQkBP8Ac0

W moim mieście jest wiele zborów ale podejrzewam, że chyba w każdym jest zespół uwielbieniowy...


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 sty 2012, 20:17

evet pisze:W moim mieście jest wiele zborów ale podejrzewam, że chyba w każdym jest zespół uwielbieniowy...


To podaj miasto.

Ortodoksyjne uwielbienia spotkasz m. in. w KChB, EWZ (jak na filmiku), w KECh i u niektórych Wolnych, czasem też u Chrześcijanach Wiary Ewangelicznej.


evet
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: evet » 11 sty 2012, 20:20

Lublin :-P


J 3:36 "Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim."
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 sty 2012, 20:23

evet pisze:Lublin :-P


To masz blisko do Chełma, do Domu na Skale, też mamy takie ;)

A w Lublinie- Oaza odpada, spróbuj tu: Probostwo 30.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbór_Kości ... w_Lublinie


evet
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: evet » 11 sty 2012, 20:35

Lubelski KECH niestety posiada zespół.
http://www.youtube.com/user/kechlublin#p/u

Czy lubelski KChWE jest zdrowym zborem? Ew. zobaczę KWCh

Szkoda, że radykalne denominacje omijają Lublin :cry: Może kiedyś doczekam się u mnie ChWZ albo EWZ ^_^


Eunika
Posty: 196
Rejestracja: 31 paź 2011, 15:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunika » 11 sty 2012, 20:50

Alkhilion pisze:Ortodoksyjne uwielbienia spotkasz m. in. w KChB, EWZ (jak na filmiku), w KECh i u niektórych Wolnych, czasem też u Chrześcijanach Wiary Ewangelicznej.


Akurat na filmiku wcale nie jest ten zbór, a kościół związany z myślą Wiliama Branhama - jeśli się nie mylę jest to to zbór "prawdziwej ewangelii" czy jakoś tak:) Uwielbienie świetne tylko z nauczeniem gorzej:)


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 12 sty 2012, 00:12

evet pisze:Próbka takiego wg. mnie prawidłowego uwielbienia

nie jest prawidłowe bo kobiety nie mają chustek na głowie :P


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Gdzie są "ortodoksyjne" uwielbienia?

Postautor: Lash » 12 sty 2012, 09:35

evet pisze:W jakich denominacjach można spotkać uwielbienie czynione przez cały zbór, a nie przez zespoły uwielbieniowe?

Próbka takiego wg. mnie prawidłowego uwielbienia:
http://www.youtube.com/watch?v=arBQkBP8Ac0

W moim mieście jest wiele zborów ale podejrzewam, że chyba w każdym jest zespół uwielbieniowy...
Wybacz ale tu liderem uwielbiebnia jest pastor ( mówca ) i dwóch grających to zespół...
W sumie nie wiele się to rózni od "typowego zespołu"


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
evet
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: evet » 12 sty 2012, 09:49

W sumie nie wiele się to rózni od "typowego zespołu"
Ale nie ma perkusji, gitary elektrycznej i keyboardu, których jestem przeciwnikiem, a pieśni nie przypominają jakiegoś konkursu piosenki religijnej gdzie liderka śpiewa flegmatyczne pieśni solo, a zbór milczy.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 sty 2012, 10:02

evet pisze:
W sumie nie wiele się to rózni od "typowego zespołu"
Ale nie ma perkusji, gitary elektrycznej i keyboardu, których jestem przeciwnikiem, a pieśni nie przypominają jakiegoś konkursu piosenki religijnej gdzie liderka śpiewa flegmatyczne pieśni solo, a zbór milczy.
A czyli [poprostu masz preferenvcję co do niektórych sposobów wielbienia a inne ci się nie podobją


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 12 sty 2012, 10:50

Lash pisze:Wybacz ale tu liderem uwielbiebnia jest pastor ( mówca ) i dwóch grających to zespół...
W sumie nie wiele się to rózni od "typowego zespołu"


Dokladnie tak samo sobie pomyslalem.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Gdzie są "ortodoksyjne" uwielbienia?

Postautor: Noemi » 12 sty 2012, 12:18

evet pisze:W jakich denominacjach można spotkać uwielbienie czynione przez cały zbór, a nie przez zespoły uwielbieniowe?

Próbka takiego wg. mnie prawidłowego uwielbienia:
http://www.youtube.com/watch?v=arBQkBP8Ac0

W moim mieście jest wiele zborów ale podejrzewam, że chyba w każdym jest zespół uwielbieniowy...


To może na Krochmalną 24, śpiewa kto chce a kto nie chce to nie śpiewa z zespołem ,ktoś jednak musi zacząć śpiewać :) .


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Gdzie są "ortodoksyjne" uwielbienia?

Postautor: aska » 12 sty 2012, 15:57

evet pisze:W jakich denominacjach można spotkać uwielbienie czynione przez cały zbór, a nie przez zespoły uwielbieniowe?

Próbka takiego wg. mnie prawidłowego uwielbienia:
http://www.youtube.com/watch?v=arBQkBP8Ac0

W moim mieście jest wiele zborów ale podejrzewam, że chyba w każdym jest zespół uwielbieniowy...


czy tak naprawdę chodzi o to czy jest zespół czy nie? czy raczej o to czy ludzie oddają cześć Bogu w uwielbieniu i szacunku?

co z tego ze zespół stoi i śpiewa ale robi to jako hobby, albo jak to wygląda kiedy spiewając jedną zwrotkę można posorzątac , ugotować i zrobić pranie ? gitara jest be, zespół be i w ogóle ponad organy wsio jest be.

niech spiewają, niech uwielbiają jak umieją byle w Bogu oddając cześć.Jesli zbór nie ma zespołu - chwała Bogu> ma zespół - chwała Bogu.


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 12 sty 2012, 17:15

evet pisze:W jakich denominacjach można spotkać uwielbienie czynione przez cały zbór, a nie przez zespoły uwielbieniowe?

Np. u luteran :)
http://www.youtube.com/watch?v=AQqhui_MzyU


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 12 sty 2012, 17:46

Quster pisze:lubię to czytanie melodyjne przez księży, pastorów (?), chociaż w tym przypadku jakoś to dziwnie brzmi jak odczytuje śpiewając wersety, w katolickim jest ładniej... na seminariach katolickich tego uczą, jest tam taki przedmiot, czy jakoś tak.

Są gusta i guściki - moim zdaniem są ładniejsze tony służące do tego, niż te, które miałem okazję słyszeć na żywo.
Quster pisze:I bardzo lubię ten dźwięk organów mogę tego słuchać i słuchać ostatnio na pogrzebie słuchałem, no i chór był niesamowity. Niby wieś a profesjonalizm

Organy nie odwracają uwagi od słów, choć czasem mogą zagłuszać. No i niektórzy mają tendencję odgrywania na nich pieśni w stylu średniowiecznego hymnu bitewnego... :P


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości