Ataki na katolicyzm

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Lii
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lii » 10 sie 2008, 11:36

(21) Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy? (22) Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy. (23) Dlatego Królestwo Niebios podobne jest do pewnego króla, który chciał zrobić obrachunek ze sługami swymi. (24) A gdy zaczął robić obrachunek, przyprowadzono mu jednego dłużnika, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. (25) A ponieważ nie miał z czego oddać, kazał go pan sprzedać wraz z żoną i dziećmi, i wszystkim, co miał, aby dług został spłacony. (26) Wtedy sługa padł przed nim, złożył mu pokłon i rzekł: Panie! Okaż mi cierpliwość, a oddam ci wszystko. (27) Tedy pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. (28) A gdy ów sługa wyszedł, spotkał jednego ze swych współsług, który był mu winien sto denarów; i pochwyciwszy, dusił go, mówiąc: Oddaj, coś winien. (29) Wtedy współsługa jego, padłszy na kolana, prosił go mówiąc: Okaż mi cierpliwość, a oddam ci wszystko. (30) On jednak nie chciał, lecz odszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. (31) A współsłudzy jego widząc to, co zaszło, zasmucili się bardzo i poszedłszy, opowiedzieli panu swemu wszystko, co się stało. (32) Wtedy przywołał go pan jego i rzekł mu: Sługo zły! Wszystek tamten dług darowałem ci, boś mnie prosił. (33) Czy i ty nie powinieneś był zlitować się nad współsługą swoim, jak i ja zlitowałem się nad tobą? (34) I rozgniewał się pan jego, i wydał go katom, żeby mu oddał cały dług. (35) Tak i Ojciec mój niebieski uczyni wam, jeśli każdy nie odpuści z serca swego bratu swemu. (Ew. Mateusza 18:1-35, Biblia Warszawska)
Kim jesteśmy? Jak wiele na Bóg odpuścił i odpuszcza każdego dnia? Jakże żałosny jest człowiek, który okrada samego siebie z błogosławieństw?


A Jezus zaraz wyciągnął rękę, uchwycił go i rzekł mu: O małowierny, czemu zwątpiłeś? Mt 14,31
Teraz ujrzysz, co Ja uczynię II Mojż. 6,1
Nie ma nic niemożliwego dla Boga w stosunku do tych, którzy Mu ufają.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 13:23

A Tobie to oczywista zdaje się, że Ty masz?
... sam jesteś żałosny... pożałowania godzien nędzarz...


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 13:33

A może to Ciebie należy "ukrócić" i takie bazgrały, jak na przykład ten cały temat. Zadano ci pytanie - jakie to "łgarstwa i gnój" zobaczyłeś o katolicyzmie i coś nie kwapisz się dać odpowiedz, bo sam nie bardzo wiesz o co ci chodzi, poza awanturą i przybieraniem "szlachetnej maseczki" - niby to Ty lepszy jesteś od kogoś... szkarada...


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 13:58

Twoja własna pycha i agresja zalała wręcz całe to forum, ale tego to już, jak widać, nie masz serdecznie dość.
Dostałam ostrzeżenie i wcale mnie to nie dziwi, gdyż na tym forum sędziowie fałszywie rozsądzające, bo tak naprawdę, to Tobie należy się już dawno z tuzin punktów karnych, chociażby za ten ostatni post, albo za to:
Haereticus pisze:Okazuje się, że niektórym "wierzącym" bardzo się nie podoba, że staję w obronie katolików, gdy są głoszone kłamstwa o ich Kościele i gdy sa podle atakowani. I za to, że boleję nad krzywdą bliźnich, pewna osoba, której tu (na szczęście już nie ma!) "obrabia mi tyłek" na innym forum, w sposób jednoznaczy obrażając mnie, głosząc kłamstwa na mój temat.


Sam jesteś kłamcą, knujesz za plecami, oszczerca i "pseudo ewangelicznie wierzący" z zgniłymi owocami - to wszystko Twój własny arsenał wyrażeń, którymi szargasz na prawo i lewo i domagasz się jeszcze punktu karnego dla tego, kto ci odpowiada Twoim własnym słownictwem, żałosny hipokryta.

P.S. Ciekawe dlaczego usunąłeś info o swojej prośbie o punkcie karnym dla mnie - czyżby sumienie jeszcze całkiem nie zdechło... w co szczerze wątpię.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 10 sie 2008, 14:22

Panuje tu bardzo miła atmosfera... ale chyba niezbyt chrześcijańska...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 10 sie 2008, 14:57

Za który post Axanna otrzymała ostrzeżenie jeśli można wiedzieć?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 10 sie 2008, 15:04

Puritan pisze:Za który post Axanna otrzymała ostrzeżenie jeśli można wiedzieć?


Za ten, w którym określiła Haereticusa "szkaradą", czyli nie odniosła się do jego poglądów, tylko do jego osoby.


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 15:17

Eliasz pisze:
Puritan pisze:Za który post Axanna otrzymała ostrzeżenie jeśli można wiedzieć?


Za ten, w którym określiła Haereticusa "szkaradą", czyli nie odniosła się do jego poglądów, tylko do jego osoby.

Ale termin "szkarada" odniosłam akurat do sytuacji, a nie do osoby... widzisz to co pasuje, aby się usprawiedliwić....

P.S. Słownik Języka Polskiego:
"szkarada"
«osoba lub rzecz bardzo brzydka»


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 10 sie 2008, 15:25

Też takie odniosłem wrażenie i stąd moje zapytanie. Nie sądzę, żeby Axanna użyła słowa "szkarada" dla opisania wyglądu zewnętrznego Haereticusa, ale dla sytuacji jaką on wytwarza na forum poprzez swoje wypowiedzi.

Uważam zatem, że punkt karny dla Axanny został przyznany niesłusznie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 10 sie 2008, 15:48

Axanna pisze:Ale termin "szkarada" odniosłam akurat do sytuacji, a nie do osoby


Przykro mi, ale kontekst wskazuje na coś zupełnie innego, Axanno. Napisałaś tak:

Axanna pisze:- niby to Ty lepszy jesteś od kogoś... szkarada...


Rozwalając Twoją wypowiedź na czynniki pierwsze warto zwrócić uwagę na następujące fakty potwierdzające, iż słowa tego użyłaś w stosunku do Haereticusa:

1. Wyraźnie oddzieliłaś myślnikiem wypowiedź rozpoczynającą się od słów "niby to Ty"
2. Te słowa adresujesz do Haereticusa, poddając w wątpliwość jakoby był "on lepszy od kogoś"...
3. Po trzykropku, który nie stanowi przecież zamknięcia wtrącenia (co oznaczałby w tym przypadku jedynie myślnik) odnosisz się dalej do Haereticusa jako do "szkarady".
4. Nie zamknęłaś tego myślnika, czyli kontynuujesz rzekome wtrącenie, a w rzeczywistości nową myśl dotyczącą Haereticusa

To tyle na razie.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości