Rick Warren

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Rick Warren

Postautor: Puritan » 06 cze 2012, 16:27

[Dzisiaj 12:02] fantomik : Puritan, cytacja słów R. Warrena: "First, as I've already said, Christians have a fundamentally different view of God than Muslims. We worship Jesus as God. Muslims don't."
za http://www.christianpost.com/news/exclu ... ame-70767/

[Dzisiaj 15:33] fantomik [i]: Puritan, to właśnie podany przeze mnie artykuł jest odpowiedzią na takie tabloidy jakie linkujesz Bracie. Więc jak oficjalne stanowisko Cię nie interesuje (a widocznie tak jest), to widze, że po prostu szukasz czarownic do spalenia i nawet niewinna kobiecinka co akruat ma czarnego kota się nada, bo w końcu każda czarownica ma czarnego kota.


Artykuł pastora Mariana Biernackiego nazwany przez fantomika tabloidem: http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... owego.html


Tłumaczenie artykułu pochodzącego z bloga The Museum of Idolatry http://www.alittleleaven.com/2007/12/ri ... n-ask.html



Rick Warren poprosił Allaha o przebaczenie?



W dokumencie napisanym do społeczności muzułmańskiej "Loving God and Neighbor Together: A Christian Response to A Common Word Between Us and You". Preambuła tego dokumentu kończy się tak:

... wielu chrześcijan grzeszyło przeciwko naszym muzułmańskim bliźnim. Zanim uściśniemy waszą dłoń w odpowiedzi na wasz list, prosimy o przebaczenie Najmiłosierniejszego oraz społeczność islamską na całym świecie.

Powszechną praktyką muzułmanów jest nazywanie Allaha Najmiłosierniejszym (The All-Merciful) http://sufism.org/foundations/ninety-ni ... of-allah-2
Każdy muzułmanin czytający ten dokument zrozumiałby, że grupa chrześcijańskich liderów modli się do Allaha o przebaczenie.

Rick Warren i prawie 300 innych ewangelicznych liderów podpisało tego dokument. Wygląda na to, że przywołują oni Allaha, fałszywego boga islamu, prosząc go o przebaczenie! W NAJLEPSZYM wypadku ten dokument sprawia wrażenie, że Allach i chrześcijański Bóg są jednym i tym samym.

Czy Biernacki rozpowszechnia kłamstwa o Ricku Warrenie? Moim zdaniem nie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 cze 2012, 16:38

Może byś wkleił całość swoich wypowiedzi Bracie, gdyż wtedy by było jasne, które Twoje niesłuszne oskarżenia (które ponoć wziąłeś z bloga Mariana Biernackiego) miałem na myśli i względem, których podałem źródło obalające te wylewane przez Ciebie pomyje.

Inaczej uważam, że dopuszczasz się manipulacji i postępujesz wobec mnie nieuczciwie.

edit: No i pytanie brzmi czy Ty rozpowszechniasz kłamstwa o Ricku Warrenie powołując się na artykuł Mariana Biernackiego (bo to nie Pan Biernacki pisuje na forum).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 cze 2012, 17:27

Na nikogo się nie powołuję. Pastor Biernacki ma po prostu podobne zdanie do mojego nt. Ricka Warrena, a ty nazwałeś blog Biernackiego tabloidem. Wklejaj sobie moje wypowiedzi, jeśli chcesz, ale taka jest prawda - wybielasz Warrena, oskarżasz rozważnych chrześcijan o sianie kłamstw.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 06 cze 2012, 17:46

Puritan, sluchales rozmowe Pipera i Warrena?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 cze 2012, 18:39

makesh pisze:Puritan, sluchales rozmowe Pipera i Warrena?

Jest ona przepełniona Łaską, więc jakby miał słuchać? ;)

edit: mam nadzieję, że tym go sprowokuję do przesłuchania i w tym też celu wklejam ponownie link: http://www.desiringgod.org/blog/posts/j ... n-doctrine


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 cze 2012, 20:09

Puritan pisze:Na nikogo się nie powołuję. Pastor Biernacki ma po prostu podobne zdanie do mojego nt. Ricka Warrena, a ty nazwałeś blog Biernackiego tabloidem. Wklejaj sobie moje wypowiedzi, jeśli chcesz, ale taka jest prawda - wybielasz Warrena, oskarżasz rozważnych chrześcijan o sianie kłamstw.


Czy obok Washera teraz też i Biernackiego stawiasz na piedestale??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 cze 2012, 20:56

makesh pisze:Puritan, sluchales rozmowe Pipera i Warrena?

Czy w tym interview Warren wyjaśnił dlaczego podpisał dokument Loving God and Neighbor Together? Bo z tego dokumentu wynika, że muzułmanie i chrześcijanie mają Boga, którego imię to Najmiłosierniejszy. W mojej Biblii Bóg się w ten sposób nie nazywa, ale ciekawostka: na 114 rozdziałów Koranu, tylko w jednym z nich Allah nie jest nazwany Najmiłosierniejszym...
Więc jeśli masz jakieś ciekawe wyjaśnienie dlaczego Warren i spółka nie prosili Boga Jahwe o przebaczenie "grzechów chrześcijan" (przy okazji, kim oni są by prosić o to), lecz prosili Najmiłosierniejszego, to daj znać, chętnie wysłucham.

Polecam wszystkim krótki filmik pt.

Rick Warren: fałszywy prorok


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 06 cze 2012, 21:09

Puritan pisze:
makesh pisze:Puritan, sluchales rozmowe Pipera i Warrena?

Czy w tym interview Warren wyjaśnił dlaczego podpisał dokument Loving God and Neighbor Together? Bo z tego dokumentu wynika, że muzułmanie i chrześcijanie mają Boga, którego imię to Najmiłosierniejszy. W mojej Biblii Bóg się w ten sposób nie nazywa, ale ciekawostka: na 114 rozdziałów Koranu, tylko w jednym z nich Allah nie jest nazwany Najmiłosierniejszym...
Więc jeśli masz jakieś ciekawe wyjaśnienie dlaczego Warren i spółka nie prosili Boga Jahwe o przebaczenie "grzechów chrześcijan" (przy okazji, kim oni są by prosić o to), lecz prosili Najmiłosierniejszego, to daj znać, chętnie wysłucham.

Polecam wszystkim krótki filmik pt.

Rick Warren: fałszywy prorok


Oj, nie jestem tu bronic Warrena. Wydaje mi sie ze w tej rozmowie Piper nie pytal ani Warren nie wspominal o tym dokumencie.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 cze 2012, 21:32

makesh pisze:Oj, nie jestem tu bronic Warrena. Wydaje mi sie ze w tej rozmowie Piper nie pytal ani Warren nie wspominal o tym dokumencie.

Za to było sporo o doktrynie nieprawdaż? Ale wyznawana nauka naszego Brata nie obchodzi widać :/ Ale w sumie najciekawsze jest to, że John Piper krytycznie wyraził się o tym wspomnianym dokumencie, a mimo to potrafił z Rickiem w duchu miłości przeprowadzić wywiad nt. doktryny jaką Rick wyznaje (więcej na: http://www.christianpost.com/news/influ ... ent-31130/ mniej więcej w środku artykułu)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 cze 2012, 22:11

Problemem jest to że ludzie zamiast skupić sie na swoim powołaniu czyli
Mk 16:15 bw "I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu."
bawią siew łowców herezji
smutne to jakieś :(


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 cze 2012, 22:28

fantomik pisze:Za to było sporo o doktrynie nieprawdaż?

A było o zbawieniu ze zmówienia modlitwy?

Rick Warren pisze:Czy masz osobistą więź z Jezusem Chrystusem? Jeśli nie jesteś tego pewien, to będę miał
przywilej poprowadzenia Cię w modlitwie, która rozwiąże tę kwestię. Pochylmy głowy. Będę się
modlił, a Ty możesz powtarzać za mną po cichu w swoich myślach. „Kochany Boże, chcę poznać
Twój cel w moim życiu. Nie chcę tracić reszty mojego życia na złe rzeczy. Dzisiaj chcę zrobić
pierwszy krok w przygotowaniu do wieczności poprzez poznanie Ciebie. Jezu Chryste, nie
rozumiem tego wszystkiego, lecz na podstawie tego co wiem, chcę otworzyć moje życie dla Ciebie.
Proszę Cię żebyś wkroczył w moje życie i stał się dla mnie realny. Użyj tego cyklu nauczań aby mi
pomóc dowiedzieć się po co mnie stworzyłeś. Dziękuję Ci. Amen. Jeśli modliłeś się w ten sposób
po raz pierwszy, gratuluję Ci. Właśnie stałeś się członkiem Bożej rodziny
.

http://www.chlebznieba.pl/assets/files/ ... I_CELU.pdf

To się nazywa nawrócenie bez pokuty. Współczesna ewangelizacja.
Tak wypowiedział się o tego rodzaju ewangelizacji Paul Washer:
Paul Washer płacze nad zwiedzionymi duszami.
Nawrócenie bez owoców to żadne nawrócenie lecz zwiedzenie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 cze 2012, 22:33

Puritan pisze:Nawrócenie bez owoców to żadne nawrócenie lecz zwiedzenie.

i Tyj jesteś tym który ocenia czy są owoce ? lub jaka to faza dojrzewania drzewa ?
ehh :-/ brak słów :( wiecej pokory dzieciaku


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 cze 2012, 22:38

markulus pisze:
Puritan pisze:Nawrócenie bez owoców to żadne nawrócenie lecz zwiedzenie.

i Tyj jesteś tym który ocenia czy są owoce ? lub jaka to faza dojrzewania drzewa ?
ehh :-/ brak słów :( wiecej pokory dzieciaku

Zdaje się, że ty nie potrzebujesz pokuty...
markulus pisze:
Dorota Ćwiertni pisze:lecz mimo to pytam...co robisz,gdy zgrzeszysz...?

już odpowiedziałem ale moge powtórzyć
patrzę na Chrystusa który wstawia sie za mną u Ojca ponieważ
2Kor 5:21 bw "On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą."
moje grzechy już na zawsze zakryte są w Chrystusie w Nim zawsze jestem przed Bogiem usprawiedliwiony pomimo tego ze zdarza mi sie zgrzeszyć
1Jo 2:1 bw "(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy."(2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.
tam nie ma nic o pokucie, wyznawaniu odwróceniu....jest tylko jedno pytanie czy w to wierzę ?

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#252855
pogrubienie na zielono - moje.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 cze 2012, 00:01

Puritan pisze:
fantomik pisze:Za to było sporo o doktrynie nieprawdaż?

A było o zbawieniu ze zmówienia modlitwy?

Ano było. Ale zapewne i tak nie przesłuchasz/obejrzysz za bardzo się będziesz obawiał, że jeszcze się przekonasz iż nie masz racji i de facto grzeszysz swoim postępowaniem. Mam nadzieję, że to Cię jednak sprowokuje do obejrzenia tego wywiadu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 cze 2012, 00:22

Puritan pisze:Zdaje się, że ty nie potrzebujesz pokuty...

a ty nadal w katolicyzmie :?:

Pokuta – praktyka religijna, której celem jest udoskonalenie. Działanie narzucone przez innych (zwierzchników religijnych) lub wybrane dobrowolnie, mające zadośćuczynić Bogu lub ludziom wyrządzone zło (grzech).

w jaki sposób ty robisz zadośćuczynienie Bogu za grzechy? przez "skopanie" błądzącego i upadającego? ;)

markulus pisze:Problemem jest to że ludzie zamiast skupić sie na swoim powołaniu czyli
Mk 16:15 bw "I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu."
bawią siew łowców herezji
smutne to jakieś :(

100% racji bracie... łowcy ziwedzeń często są tak samo zwiedzeni (albo i bardziej) jak osoby, które ścigają...



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości