Długie włosy u mężczyzn

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 13 sie 2008, 12:48

Mam pomysł, weź i pomaluj se czyś twarz i odbij to na ręczniku. Nie wyjdzie Ci normalna twarz taka jak na całunie, tylko taka bardziej "rozszerzona". Całun pokazuje twarz jaka nie może powstać po odciśnięciu jej na materiale. Całun bardziej wygląda na portret niż na odbicie zawinietego w nie ciała.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 13 sie 2008, 17:10

Taaaak? To teraz mi jeszcze wyjaśnij jak można wykonać portret nie używając żadnych barwników?

Wypalić z płaskorzeźby która była zrobiona z gliny.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Długie włosy u mężczyzn

Postautor: fantomik » 18 sie 2008, 21:10

jazzy pisze:
Czy jest w Biblii napisane, że mężczyźni nie mogą nosić długich włosów? Chyba jest.


to dlaczego pan Jezus miał?

zadaje takie pytanie ponieważ zetknąłem się z różnymi opiniami.

Nie rozumiem -- czyżby Jezus umarł za posiadanie długich włosów? ;-)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sie 2008, 11:32

Dla mnie caly temat to typowe zamieszanie, aby klocic sie bez sensu....
Dlugosc nie ma wplywu na nasz relacje z Bogiem.
Bog zalecal dlugie wlosy np Samsonowi ...
Inni mieli krotkie
Biblia nigdzie nie naucza ze grzechem sa dlugie wlosy
sa one
ατiµiα - hanba, wstydem ,dyshonorem.
http://cf.blueletterbible.org/lang/lexi ... G819&t=kjv


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Filippiarz
Posty: 256
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Filippiarz » 19 sie 2008, 23:16

Lash pisze:ατiµiα - hanba, wstydem ,dyshonorem.
http://cf.blueletterbible.org/lang/lexi ... G819&t=kjv

Czyli coś społeczno-kulturowego?


"Wnioski wyciągane przez umysł są ograniczone do samego umysłu.
Pokazują jak działa umysł, nie mówiąc nic o rzeczywistości."
-----------
"Duch Pana był nad Jeftem"
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 sie 2008, 13:54

Filippiarz pisze:
Lash pisze:ατiµiα - hanba, wstydem ,dyshonorem.
http://cf.blueletterbible.org/lang/lexi ... G819&t=kjv

Czyli coś społeczno-kulturowego?
To jest mniej istotne ... Nie jest to grzech :) i tu jest problem ze jesli staiwa sie to jako grzech to wtedy Samson mial trwac niejako w grzechu z polecenia Boga


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 sty 2010, 18:21

Eliasz tez nosil dlugie wlosy :mrgreen:
Po pierwsze to sprawy kulturowe itd. poglad Pawla, tak samo jak nie zaleca zeniaczki.
Po drugie gdy sie wglebimy w kulture zydowska itd. to zrozumiem co to dlugie wlosy, a mianowicie to taki ktore zakrywaja posladki :mrgreen:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 sty 2010, 19:48

Długie włosy nosili ci, którzy składali przysięgę nazyreatu np. Samson, Eliasz, Jan Chrzciciel. 4Mjż.6:1-21. Jezus nie miał długich włosów. Długie włosy u mężczyzn nie są grzechem, ale...1Kor.11:14-15.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 28 sty 2010, 18:22

Małgorzata pisze:Długie włosy nosili ci, którzy składali przysięgę nazyreatu np. Samson, Eliasz, Jan Chrzciciel. 4Mjż.6:1-21. Jezus nie ziej grzeszymymiał długich włosów. Długie włosy u mężczyzn nie są grzechem, ale...1Kor.11:14-15.


ale my kobiety robimy to samo ścinając włosy, nie nakrywając głów, nosząc spodnie, malując się - to to samo - tylko w żeńskim wydaniu.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 sty 2010, 15:42

Rozumiem, ze Malgorzata nosi wlosy zakrywajace posladki :-D Bo to sa biblijne dlugie wlosy :-) W tamtych czasach Zydzi (i nie tylko) nosi wlosy minimum do ramion czesto byly one do polowy plecow (mowa o facetach, bo kobiety ponizej pasa), totalnie krotkie wlosy to wymysl poganskich i hellenistycznych grekow.


Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 29 sty 2010, 15:55

Hardi pisze:to sa biblijne dlugie wlosy :-) W tamtych czasach Zydzi (i nie tylko) nosi wlosy minimum do ramion czesto byly one do polowy plecow (mowa o facetach, bo kobiety ponizej pasa), totalnie krotkie wlosy to wymysl poganskich i hellenistycznych grekow.
Jakieś źródło naukowe tych rewelacji?


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 29 sty 2010, 16:07

Mam pytanko. Skąd wiadomo, że Jezus miał długie włosy?



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości