Artur Ceroński

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 gru 2012, 22:13

Lord Vajler pisze:Słyszałem go na żywo w Wałbrzychu. Mówił, że gdy się nawrócił Bóg mu zaczął błogosławić, odpowiadał na modlitwy. Ja bym tego ewangelią sukcesu nie nazwał, bo Bóg może dać pracę, może pobłogosławić pieniędzmi. Dodam, że przez jego ręce zostałem ochrzczony Duchem Świętym. Ja Cerońskiego oceniam pozytywnie.


Oj, musisz uważać, bo przez niektórych nazwany zostaniesz heretykiem, gdyż jeżeli dobrze ci się powodzi i jesteś zdrowy, to zapewne jesteś zwolennikiem tzw. ewangelii sukcesu. Biczuj się i proś o cierpienia. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 30 gru 2012, 22:26

Co jest dziwnego w tym, że chrześcijaninowi niczego nie brakuje? Mi się od razu rzuca w oczy jeden fragment:
"Spójrzcie na kruki, że nie sieją, ani żną, nie mają spichlerza ani składnicy, a jednak Bóg żywi je; o ileż więcej wy jesteście warci niż ptaki! Któż z was może troskliwą zapobiegliwością dodać do swojego wzrostu łokieć jeden?Jeśli więc najmniejszej rzeczy nie potraficie, czemu o pozostałe się troszczycie? Spójrzcie na lilie - ani nie przędą, ani nie tkają, a powiadam wam: Nawet Salomon w całym bogactwie nie był tak przyodziany, jak jedna z nich. Jeśli więc trawę polną, która dziś jest, a jutro zostaje wrzucona do pieca, Bóg tak przyodziewa, o ileż bardziej was, o małowierni? Więc i wy nie pytajcie o to, co będziecie jeść i co będziecie pić, i nie martwcie się przedwcześnie. Tego wszystkiego bowiem ludy tego świata szukają; wie zaś Ojciec wasz, że tego potrzebujecie; lecz szukajcie Królestwa jego, a tamto będzie wam dodane."

Co do słowa sukces, to wydaje mi się, że nie oznacza ono tego samego co u ludzi ze świata. Życie chrześcijanina staje się sukcesem w tym sensie, że znajduje jego sens, ma za co żyć i umierać, a ostatecznie też osiągnie sukces- życie wieczne.

No ale to takie trochę rozważanie z serii "co autor chciał powiedzieć" ;-)


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 31 gru 2012, 04:15

Małgorzata pisze:
Lord Vajler pisze:Słyszałem go na żywo w Wałbrzychu. Mówił, że gdy się nawrócił Bóg mu zaczął błogosławić, odpowiadał na modlitwy. Ja bym tego ewangelią sukcesu nie nazwał, bo Bóg może dać pracę, może pobłogosławić pieniędzmi. Dodam, że przez jego ręce zostałem ochrzczony Duchem Świętym. Ja Cerońskiego oceniam pozytywnie.


Oj, musisz uważać, bo przez niektórych nazwany zostaniesz heretykiem, gdyż jeżeli dobrze ci się powodzi i jesteś zdrowy, to zapewne jesteś zwolennikiem tzw. ewangelii sukcesu. Biczuj się i proś o cierpienia. :D

przez kogo :?: na pewno nie przeze mnie... o mnie też Bóg się troszczy, zawsze czuwa nade mną, nie wiem co to ubóstwo, głód, choroba itd. ale nigdy nie powiedziałbym nikomu, że tak musi mieć każdy chrześcijanin, a jak nie ma to coś jest nie tak z jego stanem duchowym, a to właśnie mówił Artur gdy go słuchałem na żywo we wrześniu...

SzalonyJogurt pisze:Co do słowa sukces, to wydaje mi się, że nie oznacza ono tego samego co u ludzi ze świata.

chrześcijanie i świat mają inny słownik języka polskiego :?: ;)


Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 31 gru 2012, 11:43

Co do słowa sukces, to wydaje mi się, że nie oznacza ono tego samego co u ludzi ze świata.


chrześcijanie i świat mają inny słownik języka polskiego

Nie chodzi tu o słownikowe wytłumaczenie samego słowa ale o to, że życiowy sukces dla każdego może oznaczać co innego. Dla jednego np. zostanie milionerem, a dla drugiego życie dla Boga i zbawienie. Nawet samo słowo ma trochę więcej znaczeń niż jedno ;-)


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
emesz
Posty: 41
Rejestracja: 08 gru 2008, 20:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczecin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: emesz » 31 gru 2012, 19:28

Moim zdaniem nie jest to jeszcze ewangelia sukcesu ale coś na granicy,chodzi raczej o sposób wygłaszania pewnych tez niż o same tezy.Przez długi czas bylem"pompowany"niezdrowymi naukami w stylu,że to wiara uzdrawia i złapałem się na tym że pomijam a nawet odrzucam Jezusa w uzdrowieniu.To były tylko chwile ale mnie zaniepokoiły,dlatego teraz zwracam baczną uwagę na to w jakim duchu wypowiadane są kazania.Super jest natomiast to że język brata Artura trafia do tzw.niespokojnych duchów i jednocześnie rozwiewa wątpliwości typu-zmienię się i co dalej?To są moje wrażenia po wysłuchaniu części wystąpienia którego link jest parę postów wcześniej.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 sty 2013, 01:36

taki sobie wpis walnął na Facebooku

Oświadczam wszem i wobec , że uważam , iż BENNY HIN , JOYCE MEYER , KENNETH HAGIN , LESTER SUMRALL I DEREK PRINCE - TO BOŻY I NAMASZCZENI MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO LUDZIE . Oświadczam również , że ewangelia którą głoszę , nie jest pochodzenia ludzkiego , lecz przyjąłem ją od Bożego ducha . Niesie ona ludziom ZBAWIENIE , WYZWOLENIE , UZDROWIENIE I ZAOPATRZENIE - A WIĘC GLOBALNY SUKCES ( WIECZNY I DOCZESNY ) - A WIĘC JEST ONA ,, EWANGELIĄ SUKCESU ( BO TYLKO TAKĄ EWANGELIE ZNALAZŁEM W BIBLII ) . Pozdrawiam z serca . Artur Ceroński - syn Boga Żywego

skoro dla niego Benny Hin i spółka to Boży i namaszczeni mocą Duchem Świętego ludzie, to ja już nie mam więcej pytań...

w zasadzie na tym kończę dyskusję i pozdrawiam...

ahhh jeszcze tylko taka ciekawostka: prowadzi on kościół ARMIA JEZUSA CHRYSTUSA i w wielu miejsca podaje nr konta, lecz... jest to konto jego żony :oops:
bez komentarza...


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 02 sty 2013, 10:19

SzalonyJogurt pisze:..lecz szukajcie Królestwa jego, a tamto będzie wam dodane.[/i]"

Tekst grecki :
ζητειτε δε πρωτον την βασιλειαν του θεου και την δικαιοσυνην (dikaiosunēn) αυτου και ταυτα παντα προστεθησεται υμιν
Biblia Warszawska:
Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Biblia Gdańska:
Ale szukajcie naprzód królestwa Bożego, i sprawiedliwości jego , a to wszystko będzie wam przydano.


Mona Lisa
Posty: 329
Rejestracja: 16 paź 2012, 21:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mona Lisa » 02 sty 2013, 11:02

Hardi pisze:taki sobie wpis walnął na Facebooku

Oświadczam wszem i wobec , że uważam , iż BENNY HIN , JOYCE MEYER , KENNETH HAGIN , LESTER SUMRALL I DEREK PRINCE - TO BOŻY I NAMASZCZENI MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO LUDZIE . Oświadczam również , że ewangelia którą głoszę , nie jest pochodzenia ludzkiego , lecz przyjąłem ją od Bożego ducha . Niesie ona ludziom ZBAWIENIE , WYZWOLENIE , UZDROWIENIE I ZAOPATRZENIE - A WIĘC GLOBALNY SUKCES ( WIECZNY I DOCZESNY ) - A WIĘC JEST ONA ,, EWANGELIĄ SUKCESU ( BO TYLKO TAKĄ EWANGELIE ZNALAZŁEM W BIBLII ) . Pozdrawiam z serca . Artur Ceroński - syn Boga Żywego

skoro dla niego Benny Hin i spółka to Boży i namaszczeni mocą Duchem Świętego ludzie, to ja już nie mam więcej pytań...

w zasadzie na tym kończę dyskusję i pozdrawiam...

ahhh jeszcze tylko taka ciekawostka: prowadzi on kościół ARMIA JEZUSA CHRYSTUSA i w wielu miejsca podaje nr konta, lecz... jest to konto jego żony :oops:
bez komentarza...


Szkoda tylko, ze w pakiecie znalazł się Derek prince :(


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 02 sty 2013, 14:46

Hardi, dzięki za ten wpis. Masz rację, kończy on dyskusję na temat Pana Cerońskiego.


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 19 sty 2013, 15:01

Nie jestem pewna czy tak by można zakończyć... Tak się wylewa dziecko z kąpielą. Każdy z nas czasem się myli, czasem ma rację. Wszyscy grzeszymy, ale Bóg używa grzeszników. Nie znajduję w biblii nakazu aby skreślać kogoś, bo w jakiejś dziedzinie błądzi.
Ja jestem przykładem osoby, która została uzdrowiona przez Boga na nabożeństwie prowadzonym przez A.Cerońskiego. było to w połowie września 2012, operację miałam mieć 29-pażdziernika. Trzy dni po tym jak modliłam się z Arturem o przyjęcie uzdrowienia zostałam uzdrowiona. Termin operacji odwołano. Wiążę to z tym nabożeństwem, chociaż stało się to jakoś 3 dni póżniej. Dodam, że wtedy widziałam faceta pierwszy raz w życiu, nic o nim nie wiedziałam i niczego nie oczekiwałam. Po prostu wyszłam do modlitwy i on poprowadził mnie w niej. Była to cudowna i pełna wiary modlitwa.
Co do samej osoby Artura można mieć trochę zarzutów, np. wydaje się mało skruszony przed Bogiem, za bardzo wyrywa się do przodu /to jest moje odczucie/, ale Bóg używa nas takimi jacy jesteśmy i stopniowo nas przemienia. Osobiście, dziękuję Bogu za Artura i jego gorliwość i Niech Pan ma go w swej opiece.


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 21 sty 2013, 10:18

Hardi pisze:taki sobie wpis walnął na Facebooku

Oświadczam wszem i wobec , że uważam , iż BENNY HIN , JOYCE MEYER , KENNETH HAGIN , LESTER SUMRALL I DEREK PRINCE - TO BOŻY I NAMASZCZENI MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO LUDZIE . Oświadczam również , że ewangelia którą głoszę , nie jest pochodzenia ludzkiego , lecz przyjąłem ją od Bożego ducha . Niesie ona ludziom ZBAWIENIE , WYZWOLENIE , UZDROWIENIE I ZAOPATRZENIE - A WIĘC GLOBALNY SUKCES ( WIECZNY I DOCZESNY ) - A WIĘC JEST ONA ,, EWANGELIĄ SUKCESU ( BO TYLKO TAKĄ EWANGELIE ZNALAZŁEM W BIBLII ) . Pozdrawiam z serca . Artur Ceroński - syn Boga Żywego
skoro dla niego Benny Hin i spółka to Boży i namaszczeni mocą Duchem Świętego ludzie, to ja już nie mam więcej pytań...
w zasadzie na tym kończę dyskusję i pozdrawiam...
ahhh jeszcze tylko taka ciekawostka: prowadzi on kościół ARMIA JEZUSA CHRYSTUSA i w wielu miejsca podaje nr konta, lecz... jest to konto jego żony :oops:
bez komentarza...

Przepraszam a jak ktoś lubi tych usługujących słuchać to co?
Trochę to dziwne uprzedzać się do człowieka tylko dlatego, że coś tam napisał na jakimś portalu amerykańskim. Hardi chyba zbyt młody jesteś, skoro tak łatwo Ci przychodzi ocenianie czyjejś wiary i usługi nie poznając osobiście bliżej takiego człowieka. Ale osobiście męczą mnie już te uprzedzenia do usługujących i świadom jestem, że w dużej mierze, to wina samych pastorów i przywódców zborów z których pochodzą wszelkiej maści krytykanci. Przykro to stwierdzić, ale póki ta sytuacja w Polsce się nie zmieni to kościół nie jest wciąż gotowy na powtórne przyjście Chrystusa naszego Oblubieńca, a wierzący wciąż pozostają głupimi pannami które zapomniały o oliwie pozostając z samymi jedynie lampami. Ale czy sama lampa ich zbawi? Czy sama znajomość Pisma wystarczy? Jezus w przypowieści z 25 rozdziału ewangelii Mateusza mówi stanowczo, NIE!
Przypomnę, że w Koryncie też byli podobni narzekacze trzymający się jedynie swoich ulubionych nauczycieli a gardzący innymi. Apostoł Paweł w trzecim rozdziale pierwszego listu do Koryntian nazywa ich cielesnymi. Co nie znaczy, że nauczyciele nie poniosą odpowiedzialności za to co głoszą, bo to czy głoszą na jedynym fundamencie Jezusa Chrystusa tę jedyną ewangelię o Nim czy też swoje nauki to wyjdzie w dzień sądu i w ogniu będzie sprawdzone każde dzieło. A póki co to nikt z nas nie mógł się do tej pory przekonać które to dzieło jest zbudowane ze złota, a które z drogich kamieni, a które z drzewa, czy ze słomy? Ba! Wierzę, że to nie tylko dzieło nauczycieli będzie sprawdzane, lecz moim zdaniem również nasze, jak my głosimy innym Chrystusa!
"Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza." Ewangelia św. Mateusza 18:6
"Ale umartwiam ciało moje i ujarzmiam, bym przypadkiem, będąc zwiastunem dla innych, sam nie był odrzucony." 1 List do Koryntian 9:27

ola7 pisze:Nie jestem pewna czy tak by można zakończyć... Tak się wylewa dziecko z kąpielą.

Otóż to. Ale hardi widać, o tym pamiętać nie chce. Woli zgnoić człowieka zanim Bóg go osądzi. Chwała Bogu siostrzyczko, że Bóg Cię cudownie uzdrowił przez usługę naszego Brata Artura Cerońskiego.


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
believer2013
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2013, 10:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: believer2013 » 25 sty 2013, 11:25

believer pisze:Artur Ceroński - co o nim sądzicie?.

Wspaniałe świadectwo Bożej mocy która jest w stanie zmienić każdego człowieka. Poznałam Artura C. na Festiwalu Życia i muszę powiedzieć, że w realu jest o wiele bardziej wiarygodniejszy niż w TV. Ludzie proszę nie mieszajcie z błotem kogoś zanim osobiście go nie poznacie! Błagam.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." 1Jn5:4
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 sty 2013, 13:30

believer2013 pisze: Ludzie proszę nie mieszajcie z błotem kogoś zanim osobiście go nie poznacie! Błagam.


Dlaczego? Nie można obiektywnie ocenić/ustosunkować się do tego co ktoś głosi?
Nikt nie miesza go z błotem.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
believer2013
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2013, 10:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: believer2013 » 25 sty 2013, 15:17

Chcę wierzyć pisze:
believer2013 pisze: Ludzie proszę nie mieszajcie z błotem kogoś zanim osobiście go nie poznacie! Błagam.

Dlaczego? Nie można obiektywnie ocenić/ustosunkować się do tego co ktoś głosi?
Nikt nie miesza go z błotem.

Bo temu, że łatwo kogoś z pozoru ocenić. Przez Internet nie znasz tu nikogo. Jedynie w realnym świecie możesz dana osobę poznać, po rozmowie w cztery oczy i to na jednej rozmowie nie skończywszy!


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." 1Jn5:4
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 sty 2013, 20:35

believer2013, witaj, głosie rozsądku.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości