Protestanckie przegięcia

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Protestanckie przegięcia

Postautor: Hallers » 13 paź 2008, 07:21

Moim faworytem w tej kategorii są "tropiciele religii".

Jedna moja znajoma należąca do innego zboru podzieliła się ze mną swoją opinią na temat mojego pastora i jego garnituru. Stwierdziła że ubieranie się specjalnie w garnitur by poprowadzić nabożeństwo jest przejawem religii tak samo jak to że u mnie w koście podczas nabożeństwa panuje od lat ten sam układ tzn. uwielbienie przerywane modlitwą po którym następuje kazanie.

Tylko z góry zaznaczam żeby w tym wątku nie poruszać kwestii innych użytkowników tego forum tak by kolejny wątek nie przerodził się w wojnę :mrgreen:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 paź 2008, 21:43

W sumie celowe unikanie takiej 'religii' (w tym rozumieniu) jest także z tej definicji 'religią' ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 30 sie 2011, 21:10

N sie 28, 2011 10:43 am
Informuję, że forum zostało zablokowane, żeby wszyscy mogli odpocząć. Nosimy się z zamiarem zamykania forum na niedzielę, żeby dyskutanci mogli ochłonąć, mniej czasu spędzić przed komputerem i więcej czasu z Panem. Wszystkich, którzy oddzielają dla Niego jakiś inny dzień (np. szabat) przepraszamy za niedogodności i liczymy na wyrozumiałość w ramach Rzym. 14:4-8.

Admin

www.ulicaprosta.net/forum

Widocznie wszyscy zniewoleni skoro trzeba forum zamykać by spędzali czas z Panem :roll:


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 sie 2011, 00:03

Widziałem dzisiaj taki serial- The Walking Dead, o czymś, co było od jakiegoś czasu martwe, po czym nagle martwe być przestało.

Z tym wątkiem stało się podobnie- NERCOPOSTING!


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 31 sie 2011, 05:20

Norbi pisze:
N sie 28, 2011 10:43 am
Informuję, że forum zostało zablokowane, żeby wszyscy mogli odpocząć. Nosimy się z zamiarem zamykania forum na niedzielę, żeby dyskutanci mogli ochłonąć, mniej czasu spędzić przed komputerem i więcej czasu z Panem. Wszystkich, którzy oddzielają dla Niego jakiś inny dzień (np. szabat) przepraszamy za niedogodności i liczymy na wyrozumiałość w ramach Rzym. 14:4-8.

Admin

www.ulicaprosta.net/forum

Widocznie wszyscy zniewoleni skoro trzeba forum zamykać by spędzali czas z Panem :roll:


Ja i tak nie mam dostepu do UP z miejsca gdzie jestem obecnie.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 31 sie 2011, 09:00

Norbi pisze:
N sie 28, 2011 10:43 am
Informuję, że forum zostało zablokowane, żeby wszyscy mogli odpocząć. Nosimy się z zamiarem zamykania forum na niedzielę, żeby dyskutanci mogli ochłonąć, mniej czasu spędzić przed komputerem i więcej czasu z Panem. Wszystkich, którzy oddzielają dla Niego jakiś inny dzień (np. szabat) przepraszamy za niedogodności i liczymy na wyrozumiałość w ramach Rzym. 14:4-8.

Admin

www.ulicaprosta.net/forum

Widocznie wszyscy zniewoleni skoro trzeba forum zamykać by spędzali czas z Panem :roll:

Ale jaja :eek: Smok poszedł po bandzie ;) No cóż, jeśli ktoś nie ma zamiaru sprzędzie czasu z Panem to sobie znajdzie 100 innych for czy usiądzie przez TV czy jeszcze inne zajęcie sobie znajdzie... Kiepski argument, ja myślę, że chodzi o coś innego, ale mniejsza z tym...



Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości