Łaskami słynący obraz... Boga Ojca!

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Staromodny
Posty: 64
Rejestracja: 29 maja 2014, 14:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Łaskami słynący obraz... Boga Ojca!

Postautor: Staromodny » 03 cze 2014, 08:46

Jest masa różnych obrazów Marii, Jezusa i świętych, no ale czegoś takiego, to ja jeszcze nie widziałem :lol:

http://www.ludwik.com.pl/ojciec.htm


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łaskami słynący obraz... Boga Ojca!

Postautor: Rembov » 03 cze 2014, 09:14

Staromodny pisze:Jest masa różnych obrazów Marii, Jezusa i świętych, no ale czegoś takiego, to ja jeszcze nie widziałem :lol:

http://www.ludwik.com.pl/ojciec.htm

Wielu rzeczy jeszcze nie widziałeś. Natomiast nie wiem co w tym obrazie jest śmiesznego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 03 cze 2014, 10:02

Rembov pisze: co w tym obrazie jest śmiesznego

Wszystko.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 cze 2014, 10:03

kontousunięte1 pisze:
Rembov pisze: co w tym obrazie jest śmiesznego

Wszystko.

Wszystko czyli co konkretnie? Bo ja tu nie widzę niczego śmiesznego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Staromodny
Posty: 64
Rejestracja: 29 maja 2014, 14:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Staromodny » 03 cze 2014, 10:57

W sumie, to jak chodzi o marketing tamten grubasek jest słaby, tutaj coś bardziej cool

http://1.bp.blogspot.com/-K_UTM9h_hNw/T ... mperor.jpg

myślę, że jeżeli chodzi o generowanie ruchu turystyczno-pielgrzymkowego, efekt byłby dużo lepszy.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 cze 2014, 11:04

Rozumiem, ze ten pokaz wyśmiewania się z tego obrazu Boga Ojca ma czemuś służyć. Tylko czemu? Bo ja nie widzę w tym odpowiedzi na moje pytanie o to, co jest śmiesznego w tym obrazie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 03 cze 2014, 11:16

Rembov, Wierzysz, że tak wygląda Bóg Ojciec? Dlaczego?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 cze 2014, 11:18

kruszynka pisze:Rembov, Wierzysz, że tak wygląda Bóg Ojciec?

Dlaczego miałbym tak wierzyć? To jest tylko wizja autora obrazu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 03 cze 2014, 11:21

Rembov pisze: ja nie widzę w tym odpowiedzi na moje pytanie o to, co jest śmiesznego w tym obrazie.

Odpowiedzi nie było,bo nie wiem czego nie rozumiesz. Czy nie wiesz co oznacza słowo:"wszystko"? A może chcesz kolejnej przepychanki słownej o nie czynieniu sobie podobizny...itd.
Może wolisz pogadac o gustach /ponoc nie należy o tym dyskutowac/. Czy wreszcie chcesz mówic o obrażaniu Boga? Sprecyzuj. Dla mnie ten obraz to wstręt,obrzydliwośc, rani moje poczucie estetyki o uczuciach religijnych już nie wspomnę.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 cze 2014, 11:25

kontousunięte1 pisze:Odpowiedzi nie było,bo nie wiem czego nie rozumiesz.

Nie rozumiem, bo twoje "wszystko" nie pokrywa się z tym, że ja nie widzę w tym NICZEGO śmiesznego.

kontousunięte1 pisze:Dla mnie ten obraz to wstręt,obrzydliwośc, rani moje poczucie estetyki o uczuciach religijnych już nie wspomnę.

A to akurat twoja sprawa. Jednak tym bardziej mnie dziwi to co piszesz na temat rzekomej śmieszności, bo "wstręt, obrzydliwość" "i "rani moje poczucie estetyki" są przeciwieństwem dla rozbawienia.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 03 cze 2014, 11:28

Rembov pisze:"wstręt, obrzydliwość" "i "rani moje poczucie estetyki" są przeciwieństwem dla rozbawienia.

No to już twój problem. Nie nadążasz za mną. Wszystko to wszystko,kolego.
To i śmiech i łzy i smutek i zażenowanie i obraza uczuc i wstręt.... :)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 cze 2014, 11:32

Dziwne. Jeżeli mnie coś obraża i zniesmacza, albo powoduje zażenowanie, to nie jest w stanie wywołać równocześnie śmiechu.

No, ale może jednak wyjaśnisz mi co ma tu być śmiesznego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 03 cze 2014, 11:36

Nie Rembov. Nie wciągniesz mnie w swoje gierki. Jeśli nie rozumiesz tematu to z niego wyjdź. Jeśli ten obraz jest dla ciebie OK to naprawdę nie jest mój problem. Dla mnie jest śmieszny w treści,wykonaniu i przesłaniu. Tyle mam do powiedzenia.
Finito.


Staromodny
Posty: 64
Rejestracja: 29 maja 2014, 14:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Staromodny » 03 cze 2014, 14:21

Bo ja nie widzę w tym odpowiedzi na moje pytanie o to, co jest śmiesznego w tym obrazie.

Np. to, że ktoś przedstawił na obrazie realnie istniejącą osobę, która jednak nie ma fizycznej postaci w sposób dosłowny.

Np. to, że katolikom nie przeszkadza to, że w Biblii jest jasny zakaz czynienia sobie podobizn Boga.

Np. to, że w sumie to Ty powinieneś czuć się obrażony, gdy ktoś przedstawia Jahwe jako nieszczególnej urody starego grubasa opierającego się o globus :-)

No i to, że według katolików jest to łaskami słynący OBRAZ Boga Ojca, a nie łaskami słynący Bóg Ojciec przedstawiony na obrazie (!), czemu chyba żaden katolik nie zaprzeczy. Kult przedmiotów w pełnej klasie.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 14:33 przez Staromodny, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 cze 2014, 14:32

Staromodny pisze:
Bo ja nie widzę w tym odpowiedzi na moje pytanie o to, co jest śmiesznego w tym obrazie.

Np. to, że ktoś przedstawił na obrazie coś, co nawet nie ma fizycznej postaci w sposób dosłowny.

A to znasz:
Jn 14:9
9. Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?
(BT)


Np. to, że katolikom nie przeszkadza to, że w Biblii jest jasny zakaz czynienia sobie podobizn Boga.

Nie przeszkadza, bo zakaz, na który się powołujesz, dotyczył tego, że Bóg nie objawił się Izraelowi na Horebie w widzialnej postaci. Zakaz AUTOMATYCZNIE przestał obowiązywać w momencie, kiedy Syn Boży przyszedł na świat jako człowiek.

Np. to, że w sumie to Ty powinieneś czuć się obrażony, gdy ktoś przedstawia Jahwe jako nieszczególnej urody starego grubasa opierającego się o globus :-)

W sumie nie decyduj za mnie o tym, czym powinienem, a czym nie powinienem czuć się obrażony.

No i to, że według katolików jest to łaskami słynący OBRAZ Boga Ojca, a nie łaskami słynący Bóg Ojciec przedstawiony na obrazie (!), czemu chyba żaden katolik nie zaprzeczy.

Oczywiście, ze nie zaprzeczy. Katolik bowiem wie, że tak jak Bóg posłużył się wężem miedzianym do uzdrawiania Izraelitów, tak samo teraz posługuje się tym obrazem. Dlatego nie widzi problemu w tym stwierdzeniu, bo zdaje sobie sprawę z tego, że łaski pochodzą od Boga, a nie od obrazu. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości