Test wiary - sprawdź, jakim jesteś katolikiem!

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)

Jaki wynik osiągnęłaś / osiągnąłeś?

100%,
1
3%
Między 90% a 99%,
8
25%
Między 80% a 89%,
4
13%
Między 70% a 79%,
9
28%
Między 60% a 69%,
3
9%
Między 50% a 59%,
4
13%
Między 40% a 49%,
1
3%
Między 30% a 39%,
1
3%
Między 20% a 29%,
0
Brak głosów
Między 10% a 19%,
0
Brak głosów
Między 1% a 9%,
0
Brak głosów
0%.
1
3%
 
Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 31 mar 2015, 11:30

Ten test jest tego czego uczą na lekcji religii, tylko kiedy to było???


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 31 mar 2015, 13:08

Ja sobie zdałem dzięki niemu sprawę, że do dziś pamiętam niektóre regułki, jakich się uczyłem w podstawówce :-P


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 31 mar 2015, 20:33

Bo przecież na lekcji religii nie uczą o Biblii tylko o takich pierdołach kościelnych większości. Dlatego zawsze nudziła mnie religia choć miałam z niej dobre oceny.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 31 mar 2015, 20:40

Koleżanko, gdyby chcieć omawiać Biblię na katechezach, to by czasu zabrakło na przekazanie wszystkiego innego, co również jest istotne. Nie samą Biblią żyje chrześcijanin.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 31 mar 2015, 22:31

Rembov pisze:Koleżanko, gdyby chcieć omawiać Biblię na katechezach, to by czasu zabrakło na przekazanie wszystkiego innego, co również jest istotne. Nie samą Biblią żyje chrześcijanin.


Ja zawsze chciałam się czegoś innego dowiedzieć na religii, jednak plan nauczania był inny....
Kościół to kościół tamto, przykazania kościelne itd. Nawet jeśli w jednym semestrze szkolnym było tylko kilka lekcji Biblii poświęconych też było by dobrze. A tak to jest wtedy pytanie czy katolik jest wstanie się określić chrześcijaninem czy nie??


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 31 mar 2015, 22:41

koleżanka pisze:
Rembov pisze:Koleżanko, gdyby chcieć omawiać Biblię na katechezach, to by czasu zabrakło na przekazanie wszystkiego innego, co również jest istotne. Nie samą Biblią żyje chrześcijanin.

Ja zawsze chciałam się czegoś innego dowiedzieć na religii, jednak plan nauczania był inny...

Od tego, aby się czegoś więcej dowiedzieć, są biblioteki. W tym parafialne. :)

Kościół to kościół tamto, przykazania kościelne itd. Nawet jeśli w jednym semestrze szkolnym było tylko kilka lekcji Biblii poświęconych też było by dobrze.

I co byś proponowała omawiać na tych kilku lekcjach? Bo plan i tak jest napięty i większość tematów jest zaledwie zaznaczana, a nie dogłębnie przerobiona.

A tak to jest wtedy pytanie czy katolik jest wstanie się określić chrześcijaninem czy nie??

Dziwne pytanie, koleżanko w świetle faktu, że katolicy SĄ chrześcijanami.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 01 kwie 2015, 10:03

mój wynik to 70, nigdy nie byłam na żadnej lekcji religii katolickiej, i będąc w 2-j połowie swojego życia tylko raz widziałam mszę w kościele katolickim( ślub w niewielkim kościele w górach na który zastałam zaproszona zrobił pozytywne wrażenie) praktycznie nie mam katolickich przyjaciół, cała rodzina to protestanci, osobiście z księdzem rozmawiałam również 1 raz w życiu (też zrobił pozytywne wrażenie). Myślę, że mało ludzi w tym kraju jest na tyle wyizolowanych z życia dominującego kościoła. Z tego swojego wyniku robię wniosek , że 70% wiedzy nas z katolikami łączy. Jest powiedzenie wśród prawosławnych: " protestanci to ślubni dzieci katolicyzmu" :S


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 kwie 2015, 23:41

Rembov pisze:Od tego, aby się czegoś więcej dowiedzieć, są biblioteki.


Najlepiej zacząć od historii papiestwa :rogal:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 kwie 2015, 09:37

magda pisze:
Rembov pisze:Od tego, aby się czegoś więcej dowiedzieć, są biblioteki.


Najlepiej zacząć od historii papiestwa :rogal:

I czego ty się dowiedziałaś? Bo ja tego, że papieże to tacy sami ludzie jak wszyscy inni.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 kwie 2015, 10:03

Koleżanko, gdyby chcieć omawiać Biblię na katechezach, to by czasu zabrakło na przekazanie wszystkiego innego,


I w ten właśnie sposób przekazuje się wszystko inne byle nie to co najważniejsze


.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 kwie 2015, 10:08

dr.sky pisze:
Koleżanko, gdyby chcieć omawiać Biblię na katechezach, to by czasu zabrakło na przekazanie wszystkiego innego,


I w ten właśnie sposób przekazuje się wszystko inne byle nie to co najważniejsze

A co jest tym najważniejszym, czego rzekomo nie przekazuje się na katechezach?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 kwie 2015, 22:05

Rembov pisze:Bo ja tego, że papieże to tacy sami ludzie jak wszyscy inni.


Jakoś ja tego nie zauwazyłam a raczej że papiestwo to Horror.

Wszystkiego najlepszego i szczęśliwych świąt po katolicku , pełnych zajęcy,żółciutkich kurczaków, jajec malowanych, migusa, koszyczków ze święconką i pełnych na sztywnych z przejedzenia jelit ci życze Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 06 kwie 2015, 14:58

magda pisze:
Rembov pisze:Bo ja tego, że papieże to tacy sami ludzie jak wszyscy inni.


Jakoś ja tego nie zauwazyłam a raczej że papiestwo to Horror.

To zdejmij z oczu ten filtr percepcji, który sprawia, że widzisz tylko to, co złe. Wtedy zobaczysz, że to normalni ludzie, a nie tą nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością wersję, że "papiestwo to horror".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 07 kwie 2015, 14:08

Vrijer pisze:Katolicy ida z koszyczkami a neiktorzy protestanci machaja flagami

I, co istotne, tylko polscy katolicy idą z koszyczkami, a nawet można powiedzieć, że Polacy idą z koszyczkami - prawosławni Polacy też święcą, więc nie jest to ani katolicka, ani prawosławna rzecz sama w sobie, tylko polska. :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2015, 07:25

Vrijer pisze:I po co te drwiny? Zeby tylko katolikom dowalic A najlepiej Removowi


A co nie podoba ci sie ze na całym forum tylko Rembovowi złozyłam zychenia z zajączkiem? nNo on lubi zajaczki jak wszyscy katolicy a że jest najbardziej katolicki ze wszystkich nawet bardziej katolicki od papieża to sie mu należało.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości