Jaka religia dla ciebie? Test

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 13 kwie 2012, 23:06

Alkhilion pisze:Ostrzegałem, że się tak skończy.

Jak? Tak, że będziesz pisać nieprawdę o tym, co ktoś wyznaje? Polecam po prostu doedukować się nim będziesz się wypowiadać stanowczo na jakiś temat.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 13 kwie 2012, 23:11

1. Orthodox Quaker (100%)
2. Liberal Quakers (94%)
3. Baha'i Faith (91%)

Hmm.... dlaczego tylko 3 religie mi wyskoczyły a innym po ponad dwadzieścia? I wie ktoś może co to jest to trzecie?


Awatar użytkownika
Michaił
Posty: 30
Rejestracja: 08 lip 2011, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michaił » 13 kwie 2012, 23:19

Alkhilion pisze:
Michaił pisze:Bogurodzica nie jest adresatem modlitwy, jest czczona i wspominana, stanowi element niewidzialnej Cerkwi (Kościoła).


Oczywiście :)

Kamil M. pisze:Modlenie się do Marii a modlenie się do Jezusa to różne rzeczy. Przebóstwienie nie oznacza, że ktoś staje się Bogiem według istoty.


Ostrzegałem, że się tak skończy.


Zaraz zaraz, proszę nie wprowadzać bezsensownych insynuacji. Moja odpowiedź tyczyła się Twojego postu: Wysłany: Dzisiaj 22:17 , w którym to poście wspomniałeś o rzekomym bluźnierstwie opierając się chyba na modlitewnikach katolickich. Ponadto, zestawiając dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi postępujesz nieuczciwie, a także wprowadzasz dezorientacje. Polecam troszeczkę więcej zagłębić się w literaturze, a szczególnie w poróżnienia poszczególnych terminów i zwrotów.


[center]The Orthodox Church is evangelical, but not Protestant. It is orthodox, but not Jewish. It is catholic, but not Roman.[/center]
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 kwie 2012, 23:23

Michaił pisze:Polecam troszeczkę więcej zagłębić się w literaturę, a szczególnie w poróżnienia poszczególnych terminów i zwrotów.


Stosowanie skomplikowanych zwrotów i pokrętnych aksjomatów filozoficznych prowadzi do prostej konkluzji, że czczenie Maryi nie jest bałwochwalstwem, kiedy Bogurodzica nie jest adresatem modlitwy, jest czczona i wspominana, stanowi element niewidzialnej Cerkwi (Kościoła). Jakże proste.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 13 kwie 2012, 23:27

Terebint pisze:dlaczego tylko 3 religie mi wyskoczyły a innym po ponad dwadzieścia?


Sprawdź maila :-P

Terebint pisze:I wie ktoś może co to jest to trzecie?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Bahaizm


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Michaił
Posty: 30
Rejestracja: 08 lip 2011, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michaił » 13 kwie 2012, 23:40

Alkhilion pisze:
Michaił pisze:Polecam troszeczkę więcej zagłębić się w literaturze, a szczególnie w poróżnienia poszczególnych terminów i zwrotów.


Stosowanie skomplikowanych zwrotów i pokrętnych aksjomatów filozoficznych prowadzi do prostej konkluzji, że czczenie Maryi nie jest bałwochwalstwem, kiedy Bogurodzica nie jest adresatem modlitwy, jest czczona i wspominana, stanowi element niewidzialnej Cerkwi (Kościoła). Jakże proste.


Przyjacielu, nic nie jest skomplikowane, nie ma żadnych pokrętnych. Wszystko jest proste, logiczne, przejrzyste i czyste. Życzę Ci jedynie odnalezienia prawdziwej pełni życia. :)


[center]The Orthodox Church is evangelical, but not Protestant. It is orthodox, but not Jewish. It is catholic, but not Roman.[/center]
Awatar użytkownika
Werner
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2012, 13:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Werner » 14 kwie 2012, 10:00

Witaj Michaił

Powtórzę za Lordem Vajlerem pytanie z działu Narzędziownia/Biblie

Mógłby ktoś wrzucić jakiś link do prawosławnego tłumaczenia Biblii (jeśli coś takiego istnieje)?


Jeżeli jest gdzieś prawosławna Biblia online to dołączam się do prośby w wstawienie linku.


Jana 3:36  Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
Awatar użytkownika
Michaił
Posty: 30
Rejestracja: 08 lip 2011, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michaił » 14 kwie 2012, 10:36

Werner pisze:Witaj Michaił

Powtórzę za Lordem Vajlerem pytanie z działu Narzędziownia/Biblie

Mógłby ktoś wrzucić jakiś link do prawosławnego tłumaczenia Biblii (jeśli coś takiego istnieje)?


Jeżeli jest gdzieś prawosławna Biblia online to dołączam się do prośby w wstawienie linku.


Witam Ciebie również,
Odpowiedziałem w temacie.


[center]The Orthodox Church is evangelical, but not Protestant. It is orthodox, but not Jewish. It is catholic, but not Roman.[/center]
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 14 kwie 2012, 10:38

Przepraszam, że piszę, bo nie do mnie pytanie, ale o ile mi wiadomo nie istnieje prawosławny przekład Pisma na język polski. Dużo Pisma zostało jednak przyłożone przy okazji tłumaczenia tekstów liturgicznych tutaj: http://liturgia.cerkiew.pl/docs.php?id=24 m.in. cały Psałterz. O niczym innym mi nie wiadomo, w ogóle projekt specjalnego prawosławnego tłumaczenia Biblii nie jest na razie zbyt często spotykany. W Stanach dopiero niedawno wydano Orthodox Study Bible: http://orthodoxstudybible.com/ Ale to specyfika Stanów chyba.

EDIT: Ups, Michaił mnie ubiegł.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 14 kwie 2012, 23:20

Michał pisze:
Terebint pisze:dlaczego tylko 3 religie mi wyskoczyły a innym po ponad dwadzieścia?


Sprawdź maila :-P

Terebint pisze:I wie ktoś może co to jest to trzecie?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Bahaizm

Dziękuję Michał za podpowiedź :)


Koriel
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2011, 22:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Koriel » 17 kwie 2012, 22:43

:)
Mainline to Conservative Christian/Protestant (100%)
Orthodox Quaker (86%)
Seventh Day Adventist (76%)

bardzo się nie zdziwiłem :)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 18 kwie 2012, 12:52

1. Eastern Orthodox (100%)
2. Roman Catholic (100%)
3. Mainline to Conservative Christian/Protestant (85%)

:-|


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 18 kwie 2012, 15:19

1. Mainline to Conservative Christian/Protestant (100%)
2. Seventh Day Adventist (99%)
3. Orthodox Quaker (98%)

Nie zdziwiłem się za bardzo...


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 18 kwie 2012, 19:58

1. Eastern Orthodox (100%)
2. Roman Catholic (100%)
3. Mainline to Conservative Christian/Protestant (88%)

:-)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 kwie 2012, 22:16

Kamil M., czy koniec końców okazałem się prorokiem :(?



Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości