Jaka religia dla ciebie? Test

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 kwie 2012, 21:58

Traktowałem bardziej jako ciekawostkę, chociaż sporo z moich poglądów jest zgodna z testem, np. zawsze uważałem prawosławie za daleko bardziej Biblijne i chrystocentryczne niż katolicyzm.


czlowiekzmiasta
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2010, 20:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czlowiekzmiasta » 07 kwie 2012, 22:37

1. Orthodox Judaism (100%)
2. Islam (90%)
3. Mahayana Buddhism (89%)

Trójka ma w sobie coś z Boskiej magii ;-)

Mym fundamentem Jahwe
Mą drogą Allah
Mą praktyką życiową Budda


Doświadczenie wszechogarniającej miłosci Bożej zawsze musi skompensowac się z doświadczeniem wszechogarniającej nienawiści Boga Złego - oto tajemnica cierpienia! Stan duchowego pokoju to stan wyzwolenia z owych skrajnosci.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 kwie 2012, 22:45

Your Top 3 Faith Match Profiles Are:
1. Mainline to Conservative Christian/Protestant (99%)
2. Eastern Orthodox (81%)
3. Roman Catholic (81%)

Ale ze mnie heretyk :P


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 07 kwie 2012, 23:39

Alkhilion pisze:zawsze uważałem prawosławie za daleko bardziej Biblijne i chrystocentryczne niż katolicyzm.


Nie podejmuję się dyskusji, bo za słabo znam teologię prawosławną.

Autorzy testu uznali, że w zasadzie rz.kat=praw. - nie sposób mieć różne % przy tych wyznaniach - a one przecież się różnią. A adwentyzm został wyszczególniony - bo chociaż pod wieloma względami może wydawać się zbliżony do chrześcijaństwa ewangelicznego, to pod innymi się różni.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 08 kwie 2012, 13:43

Alkhilion pisze:Traktowałem bardziej jako ciekawostkę, chociaż sporo z moich poglądów jest zgodna z testem, np. zawsze uważałem prawosławie za daleko bardziej Biblijne i chrystocentryczne niż katolicyzm.

Ciekawi mnie w sumie, jaka jest teologia prawosławna w kwestii zbawienia. Taka jak KRK? Słyszałem coś o jakimś "przebóstwieniu", ale nie do końca wiem, o co chodzi - pachnie uczynkami... :-/


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 08 kwie 2012, 20:06

Dragonar pisze:
Alkhilion pisze:Traktowałem bardziej jako ciekawostkę, chociaż sporo z moich poglądów jest zgodna z testem, np. zawsze uważałem prawosławie za daleko bardziej Biblijne i chrystocentryczne niż katolicyzm.

Ciekawi mnie w sumie, jaka jest teologia prawosławna w kwestii zbawienia. Taka jak KRK? Słyszałem coś o jakimś "przebóstwieniu", ale nie do końca wiem, o co chodzi - pachnie uczynkami... :-/


Wbrew pozorom przebóstwienie stoi znacznie bliżej obecnego w teologii ewangelikalnej nowego narodzenia, oznacza dosłownie- wszczepienie w Bóstwo Jezusa, niezależne od sakr. bierzmowania. Prawosławni stoją bardzo blisko Prawdy Słowa Bożego.

Niestety- przebóstwienie to teoria otwierająca drogę kultowi świętych i przedmiotów, choć w inny sposób niż w KRK.


Awatar użytkownika
Werner
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2012, 13:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Werner » 08 kwie 2012, 21:33

Chyba nie zrozumiałem wszystkich pytań...

Your Top 3 Faith Match Profiles Are:
1. Mainline to Conservative Christian/Protestant (100%)
2. Orthodox Quaker (97%)
3. Jehovah's Witness (90%)


Jana 3:36  Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 13 kwie 2012, 21:27

Ten sam test znajduje się też pod adresem: http://www.selectsmart.com/RELIGION/

ale chyba ma inny algorytm obliczania wyników, bo mi wyszło tak:

1. Mainline - Conservative Christian Protestant (100%)

2. Orthodox Quaker - Religious Society of Friends (97%)

3. Seventh Day Adventist (90%)

4. Eastern Orthodox (86%)

5. Roman Catholic (86%)

6. Mainline - Liberal Christian Protestants (65%)

7. Islam (62%)

8. Bahai (61%)

9. Orthodox Judaism (52%)

10. Liberal Quakers - Religious Society of Friends (52%)

11. Reform Judaism (45%)

12. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (40%)

13. Hinduism (39%)

14. Sikhism (38%)

15. Jainism (36%)

16. Jehovahs Witness (35%)

17. Unitarian Universalism (35%)

18. Scientology (31%)

19. Theravada Buddhism (29%)

20. Mahayana Buddhism (28%)

21. New Thought (27%)

22. Non-theist (26%)

23. Christian Science Church of Christ, Scientist (23%)

24. Neo-Pagan (23%)

25. New Age (22%)

26. Taoism (19%)

27. Secular Humanism (18%)


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Michaił
Posty: 30
Rejestracja: 08 lip 2011, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michaił » 13 kwie 2012, 22:08

Alkhilion pisze:Niestety- przebóstwienie to teoria otwierająca drogę kultowi świętych i przedmiotów


A cóż to za bzdury, czyżby kolega zbliżył się do pewnej niebezpiecznej granicy ?

Co do samego tematu to mam do niego negatywny stosunek. Bo religia to nie supermarket gdzie można przyjść i powrzucać te rzeczy, które nam pasują do koszyka. Być może jest to odpowiedź dlaczego tak wiele odłamów wśród chrześcijan.


[center]The Orthodox Church is evangelical, but not Protestant. It is orthodox, but not Jewish. It is catholic, but not Roman.[/center]
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 kwie 2012, 22:17

Michaił pisze:A cóż to za bzdury, czyżby kolega zbliżył się do pewnej niebezpiecznej granicy ?


A nie jest tak? Jeśli Maryja jest przebóstwiona, to modlenie się do Maryi=modlenie się do Jezusa, stąd bluźniercze nazywanie Maryi odkupicielką w liturgii prawosławnej.


Awatar użytkownika
Michaił
Posty: 30
Rejestracja: 08 lip 2011, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michaił » 13 kwie 2012, 22:28

Alkhilion pisze:
Michaił pisze:A cóż to za bzdury, czyżby kolega zbliżył się do pewnej niebezpiecznej granicy ?


A nie jest tak? Jeśli Maryja jest przebóstwiona, to modlenie się do Maryi=modlenie się do Jezusa, stąd bluźniercze nazywanie Maryi odkupicielką w liturgii prawosławnej.


Bogurodzica nie jest adresatem modlitwy, jest czczona i wspominana, stanowi element niewidzialnej Cerkwi (Kościoła).


[center]The Orthodox Church is evangelical, but not Protestant. It is orthodox, but not Jewish. It is catholic, but not Roman.[/center]
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 13 kwie 2012, 22:35

Dragonar pisze:Ciekawi mnie w sumie, jaka jest teologia prawosławna w kwestii zbawienia. Taka jak KRK? Słyszałem coś o jakimś "przebóstwieniu", ale nie do końca wiem, o co chodzi - pachnie uczynkami...

http://www.stpaulsirvine.org/html/Justification.htm
Taki wstęp, niestety po angielsku. Przebóstwienie to stanie się podobnym do Boga, uczestnictwa w boskiej naturze (2P 1:4) z łaski.
Alkhilion pisze:Wbrew pozorom przebóstwienie stoi znacznie bliżej obecnego w teologii ewangelikalnej nowego narodzenia, oznacza dosłownie- wszczepienie w Bóstwo Jezusa, niezależne od sakr. bierzmowania.

:roll:
W teologii prawosławnej przebóstwienie (theosis) to proces rozpoczęty w chrzcie i bierzmowaniu, których w prawosławiu się nie rozdziela z zasady. Proces ten nigdy się nie skończy, bo upodobnianie się stworzonego i skończonego człowieka do niestworzonego i nieskończonego Boga nie może mieć końca, ale to upodabnianie możliwe dzięki społeczności człowieka i Boga w Chrystusie jest właśnie zbawieniem. Upraszczając oczywiście (np. niejaki Serafin z Sarowa ujął to tak, że celem chrześcijanina jest przyswojenie sobie Ducha Świętego).


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 13 kwie 2012, 22:37

Alkhilion pisze:A nie jest tak? Jeśli Maryja jest przebóstwiona, to modlenie się do Maryi=modlenie się do Jezusa, stąd bluźniercze nazywanie Maryi odkupicielką w liturgii prawosławnej.

:oops:
Modlenie się do Marii a modlenie się do Jezusa to różne rzeczy. Przebóstwienie nie oznacza, że ktoś staje się Bogiem według istoty.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Michaił
Posty: 30
Rejestracja: 08 lip 2011, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michaił » 13 kwie 2012, 22:49

Kamil M. pisze:
Alkhilion pisze:A nie jest tak? Jeśli Maryja jest przebóstwiona, to modlenie się do Maryi=modlenie się do Jezusa, stąd bluźniercze nazywanie Maryi odkupicielką w liturgii prawosławnej.

:oops:
Modlenie się do Marii a modlenie się do Jezusa to różne rzeczy.


A dla "protestujących" dodam jeszcze, że ani Bogurodzicy, ani świętym, ani nikomu nie jest należna sława. Sława należy się bowiem tylko Ojcu i Synowi, i Swiętemu
Duchowi, Trójcy Życiodajnej, Współistotnej i Niepodzielnej.


[center]The Orthodox Church is evangelical, but not Protestant. It is orthodox, but not Jewish. It is catholic, but not Roman.[/center]
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 kwie 2012, 23:04

Michaił pisze:Bogurodzica nie jest adresatem modlitwy, jest czczona i wspominana, stanowi element niewidzialnej Cerkwi (Kościoła).


Oczywiście :)

Kamil M. pisze:Modlenie się do Marii a modlenie się do Jezusa to różne rzeczy. Przebóstwienie nie oznacza, że ktoś staje się Bogiem według istoty.


Ostrzegałem, że się tak skończy.



Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości