rodzina Borgiów

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Awatar użytkownika
towarzysz
Posty: 452
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

rodzina Borgiów

Postautor: towarzysz » 25 cze 2011, 19:01

Dzisiaj na HBO jest premiera. My obejrzeliśmy 1 sezon i naprawdę polecamy. Jeremy Irons w roli Aleksandra IV wspaniały.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 cze 2011, 19:17

Właściciele HBO proszeni o recenzje :)


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 25 cze 2011, 19:35

Alkhilion pisze:Właściciele HBO proszeni o recenzje :)

A nie wystarczą Ci recenzje zwykłych użytkowników? ;)


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 cze 2011, 19:44

Erazm pisze:A nie wystarczą Ci recenzje zwykłych użytkowników? ;)


Nie, zdania zaczynają się od kierownika artystycznego wzwyż :lol:


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 01 lip 2011, 20:31

ciekawy serial. ale na pokaz w publicznej telewizji nie ma szans ;)
pod tym względem polecam, podobnie jak Tudorów - The Tudors (panowanie Henryka VIII, XVI w.) i Rzym - Rome (koniec republiki, początek cesarstwa, I w. p.n.e.).
wszystkie te seriale dobrze oddają realia swojej epoki, zarówno pod względem wizualnym, jak i obyczajowym ;)


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 02 lip 2011, 11:15

Na tą chwilę, jestem w połowie również I sezonu. Znakomite kreacje aktorskie, wspaniale odwzorowane stroje z epoki renesansu oraz klimat tamtej ery. Duże oklaski z mojej strony dla reżysera, który nie bał się pokazać ,,światka'' watykańskiego od tej mrocznej strony ;-) Polecam każdym lubiącym historię Włoszech oraz zaciekawionym historią papiestwa w XVI wieku :evil:


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 02 lip 2011, 11:49

Duże oklaski z mojej strony dla reżysera, który nie bał się pokazać ,,światka'' watykańskiego od tej mrocznej strony


Zapewniam cię że reżyser nie miał żadnych powodów do obaw.Jest wręcz przeciwnie filmy atakujące Kościół i przedstawiające go wybiórczo albo fałszujące historię spotykają się zawsze z dobrym przyjęciem krytyki i dominujących mediów


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 02 lip 2011, 11:50

Blaith pisze:wszystkie te seriale dobrze oddają realia swojej epoki, zarówno pod względem wizualnym, jak i obyczajowym


Akurat na :Tudorach" historii nie radziłbym się uczyć, bowiem twórcy potraktowali realia historyczne nader swobodnie.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 02 lip 2011, 11:52

.......


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 02 lip 2011, 15:50

Albertus pisze:
Duże oklaski z mojej strony dla reżysera, który nie bał się pokazać ,,światka'' watykańskiego od tej mrocznej strony


Zapewniam cię że reżyser nie miał żadnych powodów do obaw.Jest wręcz przeciwnie filmy atakujące Kościół i przedstawiające go wybiórczo albo fałszujące historię spotykają się zawsze z dobrym przyjęciem krytyki i dominujących mediów


Niestety, KK zawsze starał się wybielić lub zapominać o swoich niechlubnych momentach w historii... Prawda w oczy kole wiadomo.


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 02 lip 2011, 16:00

Albertus pisze:Zapewniam cię że reżyser nie miał żadnych powodów do obaw.Jest wręcz przeciwnie filmy atakujące Kościół i przedstawiające go wybiórczo albo fałszujące historię spotykają się zawsze z dobrym przyjęciem krytyki i dominujących mediów


Selena pisze:KK zawsze starał się wybielić lub zapominać o swoich niechlubnych momentach w historii...


Tak z grubsza, to obydwoje macie rację.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 02 lip 2011, 16:11

Prawda w oczy kole wiadomo.


Mnie nie kole

Pod warunkiem że coś jest pełną prawdą.

A tak przy okazji

Czy wiesz coś o niechlubnych momentach w historii protestantyzmu?Czy może uważasz że ich w ogóle nie było( tak jak większość młodych protestanckich neofitów)?


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 02 lip 2011, 16:39

Albertus pisze:
Prawda w oczy kole wiadomo.


Mnie nie kole

Pod warunkiem że coś jest pełną prawdą.

A tak przy okazji

Czy wiesz coś o niechlubnych momentach w historii protestantyzmu?Czy może uważasz że ich w ogóle nie było( tak jak większość młodych protestanckich neofitów)?


Wręcz przeciwnie, nie staram się zaprzeczać temu, że podobnie jak KK protestanci np. palili ,,czarownice'' na stosach, które w większości okazywały się niewinnymi kobietami. Wiem, że angielska królowa Elżbieta I prześladowała katolików. Wiem, że w krajach skandynawskich oraz Irlandii na przełomie XVI i XVII ,,wycinano'' wielu wyznawców religii rzymskokatolickiej. Lecz uwierz mi - to nic w porównaniu z tym co wyczyniał KK na przestrzeni dziejów (choćby kontrreformacja). Poza tym rozmawiamy o serialu więc pora na koniec tego OT.


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 02 lip 2011, 17:36

Albertus pisze:
że podobnie jak KK protestanci np. palili ,,czarownice'' na stosach, które w większości okazywały się niewinnymi kobietami. Wiem, że angielska królowa Elżbieta I prześladowała katolików. Wiem, że w krajach skandynawskich oraz Irlandii na przełomie XVI i XVII ,,wycinano'' wielu wyznawców religii rzymskokatolickiej.


To tylko drobny wycinek protestanckich dokonań.Ale dobrze że chociaż tego jesteś świadoma.Czy może ktoś zna jakieś filmy albo seriale dotyczące tych wydarzeń?
;)

Chętnie obejrzę... :)


Wiesz, to nie zmienia bynajmniej faktu, że papieże renesansowi mieli bardzo bujne życie erotyczne a co za tym idzie dopuszczali się nepotyzmu albo symonii np. mianując kardynałem swego nieślubnego syna , który nie miał w ogóle pojęcia na czym polegają jego zadania. I to mają być rzekomi przedstawiciele Chrystusa na ziemi. I jeszcze nieomylni!


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 02 lip 2011, 18:01

że podobnie jak KK protestanci np. palili ,,czarownice'' na stosach, które w większości okazywały się niewinnymi kobietami. Wiem, że angielska królowa Elżbieta I prześladowała katolików. Wiem, że w krajach skandynawskich oraz Irlandii na przełomie XVI i XVII ,,wycinano'' wielu wyznawców religii rzymskokatolickiej.


To tylko drobny wycinek protestanckich dokonań.Ale dobrze że chociaż tego jesteś świadoma.Czy może ktoś zna jakieś filmy albo seriale dotyczące tych wydarzeń?
;)

Chętnie obejrzę... :)


Wiesz, to nie zmienia bynajmniej faktu, że papieże renesansowi mieli bardzo bujne życie erotyczne a co za tym idzie dopuszczali się nepotyzmu albo symonii np. mianując kardynałem swego nieślubnego syna , który nie miał w ogóle pojęcia na czym polegają jego zadania.




Oczywiście.Niestety tak było


I to mają być rzekomi przedstawiciele Chrystusa na ziemi. I jeszcze nieomylni!


Wiesz ludzie bywają grzeszni i słabi dlatego Kościół nie opiera się na wierności ludzi tylko na wierności Boga

Apostolstwo jest urzędem( tak mówi biblia!)

Nieomylność nie dotyczy osobistych decyzji i osobistej grzeszności

Ale rzeczywiście jest to temat nie pasujący do tego działu dlatego możemy kontynuować rozmowę ale w innych działach :)



Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości