Chrześcijaństwo, a muzyka

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 29 sie 2011, 11:35

Sebal pisze:Ale powiem tak, po nawróceniu odstawiłem muzykę wysławiającą szatana czy inne cuda wianki na kiju. Teraz nawet słucham coraz to mniej metalu świeckiego...


Jakbym siebie slyszal... po nawroceniu wszystkie tasmy (tak, jeszcze tasmy wtedy byly) wrzucilem do pudla i schowalem gleboko w szafie. I nawet nie chcialo sie mi po nie siegac.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Sebal
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2011, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sebal » 29 sie 2011, 11:47

I od razu Ci powiem to jest działanie Ducha Świętego w Nas a nie nasze starania :)


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 29 sie 2011, 18:24

killwithpower pisze:Chciałbym się zapytać wszystkich obecnych tutaj chrześcijan: czy słuchanie takiego zespołu jest sprzeczne z Pismem czy nie? Proszę o jasną odpowiedź: tak albo nie.


A czy słuchałbyś utworów, którymi ktoś obraża Twoją żonę, albo matkę?

zrozum: ewangelia to nie jest prawo - ewangelia to relacja oparta na miłości


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 29 sie 2011, 20:37

św.tomek pisze:
killwithpower pisze:Chciałbym się zapytać wszystkich obecnych tutaj chrześcijan: czy słuchanie takiego zespołu jest sprzeczne z Pismem czy nie? Proszę o jasną odpowiedź: tak albo nie.


A czy słuchałbyś utworów, którymi ktoś obraża Twoją żonę, albo matkę?



W takim razie nie rozumiem dlaczego ten temat jest w dziale "humor". Jak widać niektórzy chrześcijanie robią co chcą i wszystko jest ok, a niektórych wypełnił Duch i już nie słuchają "złej muzyki". Określcie jasne stanowisko to się pośmiejemy, albo "ha, ha, ha oczywiście można słuchać czego się chce", albo "ha, ha, ha oczywiście nie można słuchać treśći sprzecznych z Biblią".


Biblijna moralność. ZABIJ:

- Homosekusalistów (Kpł 20:13)
- Wróżbitów (Kpł 20:27)
- Czarownice (wyjścia 22:17)
- Ateistów (1 kronik 15:12-13)
- Wyznających inne religie (wyjścia 22:19)
- Za wyzywanie rodziców (Kpł. 20:9)
- Za códzołustwo (Kpł. 20:10)
- Za pracę w szabat (Wyjścia 31:12-15)
- Za Niesłuchanie Kapłana (KPP 17:12)
- Za Uderzenie ojca (Wyjścia 21:15)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 29 sie 2011, 21:57

killwithpower pisze:"ha, ha, ha oczywiście można słuchać czego się chce"


Można.

killwithpower pisze:"ha, ha, ha oczywiście nie można słuchać treśći sprzecznych z Biblią"


Można, jeno się nie chce. Czytaj chociaż posty wyżej.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 sie 2011, 15:40

killwithpower pisze:
Nawróć się. To jest fundament.


Nie mogę się nawrócić jeżeli nie wiem czy będę mógł słuchać mojej ulubionej muzyki... ;-)
Proszę po prostu o opinię odnośnie tego zagadnienia.

to chcesz słuchać muzyki metalowej czy tekstów chwalących szatana :?: bo ja słucham muzyki metalowej, ale nie z tekstami chwalącymi szatana, jakoś potrafię to rozgraniczyć... nie brakuje kapel metalowych z dobrym przesłaniem...

a tak po za tym, jeśli muzyka jest dla ciebie ważniejsza od życia wiecznego to jesteś ubolewania godny...


Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 30 sie 2011, 16:15

Imperator pisze:
Sebal pisze:Ale powiem tak, po nawróceniu odstawiłem muzykę wysławiającą szatana czy inne cuda wianki na kiju. Teraz nawet słucham coraz to mniej metalu świeckiego...


Jakbym siebie slyszal... po nawroceniu wszystkie tasmy (tak, jeszcze tasmy wtedy byly) wrzucilem do pudla i schowalem gleboko w szafie. I nawet nie chcialo sie mi po nie siegac.


A z czym te taśmy miałeś jeśli można spytać? Jakiś death metal?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 sie 2011, 16:52

Maciooj pisze: A z czym te taśmy miałeś jeśli można spytać? Jakiś death metal?


Raczej nie death metal, a inne metalowe gatunki.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
szyla
Posty: 719
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szyla » 30 sie 2011, 18:33

Hardi pisze:a tak po za tym, jeśli muzyka jest dla ciebie ważniejsza od życia wiecznego to jesteś ubolewania godny...


Wiesz Hardi że z punktu widzenia osoby wierzącej to prawda, dla osoby nie wierzącej ten argument niewiele znaczy


Kto nie lubi wina kobiet i śpiewu, pozostanie głupcem całe życie - Marcin Luter
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 02 wrz 2011, 10:03

killwithpower pisze:
św.tomek pisze:
killwithpower pisze:Chciałbym się zapytać wszystkich obecnych tutaj chrześcijan: czy słuchanie takiego zespołu jest sprzeczne z Pismem czy nie? Proszę o jasną odpowiedź: tak albo nie.


A czy słuchałbyś utworów, którymi ktoś obraża Twoją żonę, albo matkę?



W takim razie nie rozumiem dlaczego ten temat jest w dziale "humor".

też tego nie rozumiem, ale to niczego nie zmienia


killwithpower pisze:Jak widać niektórzy chrześcijanie robią co chcą i wszystko jest ok, a niektórych wypełnił Duch i już nie słuchają "złej muzyki". Określcie jasne stanowisko to się pośmiejemy, albo "ha, ha, ha oczywiście można słuchać czego się chce", albo "ha, ha, ha oczywiście nie można słuchać treśći sprzecznych z Biblią".


to zrozumiałe, że masz w głowie obraz religii opartej na regułkach moralnych - w końcu większośc religii w oparciu o regułki (obok rytualizacji) funkcjonuje

jednak Ty pytasz "obecnych tutaj chrześcijan" - a tutaj obecni chrześcijanie, to głównie chrześcijanie ewangelikalni, którzy chrześcijaństwo postrzegaja nie jako zbiór regułek, tylko jako relację z Bogiem opartą na miłości

przy takim rozumieniu chrześcijaństwa Twoje pytania są faktycznie trochę śmieszne (może dlatego ktoś przeniósł wątek do działu humoru?)


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)

Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości