Krótki przewodnik porównawczy po religii i filozofii

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Awatar użytkownika
Polak Ateista
Posty: 148
Rejestracja: 19 mar 2012, 01:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Polak Ateista » 19 mar 2012, 23:13

Jeżeli dla Ciebie Żyd (Izraelczyk, Izraelita, Hebrajczyk) to jest to samo co judaista to się nie dogadamy. To tak samo jakbyś twierdził, że Polak to to samo co katolik.


http://www.youtube.com/watch?v=Z2jmzM0oN1E - "Tylko głupiec nosi pogardę w sercu, kiedy widzi przed sobą grupkę innowierców". Vienio - "Różnice"
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 mar 2012, 23:17

medyczka pisze:Alk, chyba troszkę zbyt idealistycznie patrzysz na państwo Izrael


Zabawne, bo Ci, którzy znają mnie bliżej, twierdzą, że jestem strasznym antysemitą ;-)

medyczka pisze:Z tego co wiem, jedyną religią niedopuszczalną na jego terenie jest chrześcijaństwo


Wg informacji ze strony ambasady Izraela w Polsce jest legalne i praktykowane. Poza tym, polityka ściągania Żydów wygląda teraz tak, że przyjeżdżasz do Izraela, a tam Żyd pod cerkwią czyta Dostojewskiego w oryginale ;)


medyczka
Posty: 172
Rejestracja: 15 kwie 2009, 22:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: medyczka » 19 mar 2012, 23:20

Alkhilion pisze:
medyczka pisze:Alk, chyba troszkę zbyt idealistycznie patrzysz na państwo Izrael


Zabawne, bo Ci, którzy znają mnie bliżej, twierdzą, że jestem strasznym antysemitą ;-)


Nie ma się czym chwalić.

Alkhilion pisze:
medyczka pisze:Z tego co wiem, jedyną religią niedopuszczalną na jego terenie jest chrześcijaństwo


Wg informacji ze strony ambasady Izraela w Polsce jest legalne i praktykowane. Poza tym, polityka ściągania Żydów wygląda teraz tak, że przyjeżdżasz do Izraela, a tam Żyd pod cerkwią czyta Dostojewskiego w oryginale ;)


haha, a spodziewałeś się oficjalnego zakazu chrześcijaństwa? To dopiero byłaby międzynarodowa heca ;)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 mar 2012, 23:58

medyczka pisze:Nie ma się czym chwalić.


Lubię mentalność i kulturę tego narodu, bo są wzorowane na Biblii, do samego społeczeństwa Izraela mam stosunek całkowicie obojętny, ale faszystowski rząd z nazistą Netanjahu na czele jest zagrożeniem światowego pokoju i bezpieczeństwa.


medyczka
Posty: 172
Rejestracja: 15 kwie 2009, 22:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: medyczka » 20 mar 2012, 22:51

Alkhilion pisze:
medyczka pisze:Nie ma się czym chwalić.


Lubię mentalność i kulturę tego narodu, bo są wzorowane na Biblii, do samego społeczeństwa Izraela mam stosunek całkowicie obojętny, ale faszystowski rząd z nazistą Netanjahu na czele jest zagrożeniem światowego pokoju i bezpieczeństwa.


Pogrubione uważam za całkowicie normalne i nie-antysemickie, pozostałe elementy w moim rozumieniu nie wpływają na to, czy ktoś jest antysemitą, judeofilem, czy też ma normalny stosunek do Izraela. A więc nie nazwę Cię antysemitą i jestem uspokojona ;)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 21 mar 2012, 06:47

Alkhilion pisze:faszystowski rząd z nazistą Netanjahu na czele jest zagrożeniem światowego pokoju i bezpieczeństwa.

oj mocno przesadziłeś...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 mar 2012, 08:41

Alkhilion pisze:
medyczka pisze:Nie ma się czym chwalić.
... faszystowski rząd z nazistą Netanjahu na czele jest zagrożeniem światowego pokoju i bezpieczeństwa.


Jakiego pokoju? Tego bez Izraela na mapie swiata?


Awatar użytkownika
Polak Ateista
Posty: 148
Rejestracja: 19 mar 2012, 01:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Polak Ateista » 21 mar 2012, 17:01

Jak polscy katolicy chcą tylu Żydów w Polsce, ilu było przed wojną, to należy zniszczyć Izrael :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=Z2jmzM0oN1E - "Tylko głupiec nosi pogardę w sercu, kiedy widzi przed sobą grupkę innowierców". Vienio - "Różnice"
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 21 mar 2012, 21:31

Hardi pisze:oj mocno przesadziłeś...


Bandzior Netanjahu wstrzymywał pomoc humanitarna dla Syrii i Zachodniego Brzegu "ze względów bezpieczeństwa", a Mossad pod jego panowaniem zlikwidował kilku naukowców grożących polityce Izraela.

jj pisze:Jakiego pokoju? Tego bez Izraela na mapie swiata?


Tylko dlaczego istnienie Izraela musi oznaczać zagładę dla wszystkich innych państw w regionie :o?

No tak, zielonoświątkowcy są tradycyjnie izraelofilami ;-)


Awatar użytkownika
de Ptysz
Posty: 1414
Rejestracja: 07 lis 2011, 20:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: de Ptysz » 04 cze 2012, 21:49

Alkhilion pisze:
Hardi pisze:oj mocno przesadziłeś...


Bandzior Netanjahu wstrzymywał pomoc humanitarna dla Syrii i Zachodniego Brzegu "ze względów bezpieczeństwa", a Mossad pod jego panowaniem zlikwidował kilku naukowców grożących polityce Izraela.

jj pisze:Jakiego pokoju? Tego bez Izraela na mapie swiata?


Tylko dlaczego istnienie Izraela musi oznaczać zagładę dla wszystkich innych państw w regionie :o?

No tak, zielonoświątkowcy są tradycyjnie izraelofilami ;-)

Wreszcie ,,zielony", który nie patrzy na Izrael przez różowe okulary - jest nadzieja :-D


Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. 1J 4:20
Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego 1 Kor 10:22
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 05 cze 2012, 22:11

de Ptysz pisze:
Alkhilion pisze:
Hardi pisze:oj mocno przesadziłeś...


Bandzior Netanjahu wstrzymywał pomoc humanitarna dla Syrii i Zachodniego Brzegu "ze względów bezpieczeństwa", a Mossad pod jego panowaniem zlikwidował kilku naukowców grożących polityce Izraela.

jj pisze:Jakiego pokoju? Tego bez Izraela na mapie swiata?


Tylko dlaczego istnienie Izraela musi oznaczać zagładę dla wszystkich innych państw w regionie :o?

No tak, zielonoświątkowcy są tradycyjnie izraelofilami ;-)

Wreszcie ,,zielony", który nie patrzy na Izrael przez różowe okulary - jest nadzieja :-D


Pastor zobaczy, co nawypisywałem w Internetach, to od niedzieli na tablicy ogłoszeń przed wejściem będzie wisieć moja fotka z podpisem "tych klientów nie obsługujemy" :lol: ;-)

Obrazek



Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości