Kolejny intrygujący kaznodzieja w sieci - Todd White :)

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.

Współcześni charyzmatyczni kaznodzieje czy?

Ośmieszają chrześcijaństwo (1 List do Koryntian 14:23)
7
33%
Rozszerzają Królestwo Boże przez głoszenie Słowa Bożego (1 List św. Piotra 4:11 )
14
67%
 
Liczba głosów: 21
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kolejny intrygujący kaznodzieja w sieci - Todd White :)

Postautor: InChrist » 20 paź 2013, 15:55

Zna go ktoś bardziej?
Nie boi się modlić na ulicy o chorych, gotów im usłużyć jak Jezus.
Todd White
Obrazek


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 21 paź 2013, 16:52

INTRYGUJĄCE jest dla mnie to, że na 49 osób czytających tego posta -46 nie wypowiedziało się w ankiecie. Ciekawe, wszak wierzącymi jesteśmy.....

Obejrzałam pierwszy film o modlitwach o uzdrowienie w imię Jezusa i myślałam: alleluja!

Nie boję się przyznać iż wierzę w to, że Jezus i dziś wysłuchuje modlitwę i uzdrawia. W moim Piśmie jest napisane, że uzdrawiał wszystkich (często dodając: twoja wiara....) jak i że nie było uzdrowień bo....nie uwierzyli. Nie uwierzę, że dziś to nieaktualne.Nie nie boję się. Jak ktoś chce mi udowodnić (a był tu jeden głos) że te modlitwy tego pastora na ulicy ośmieszają chrześcijaństwo (chyba, że chodzi o inny film z tego zbioru) to zapraszam do walki, ale żadnej słownej. Po prostu na ring. Nie żartuję. Trochę poćwiczę :mrgreen:

Mam nadzieję, że udało mi się trochę ruszyć temat, bo wypowiedzi mnie interesują.

IKor14.23 niekoniecznie wydaje mi się tu celnie zastosowany, ale może odnosi się do innych filmów, które są po angielsku, a ja z tego pokolenia, co ruskiego się uczył a teraz się nie uczy
:swing1:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 21 paź 2013, 18:21

kruszynka pisze:INTRYGUJĄCE jest dla mnie to, że na 49 osób czytających tego posta -46 nie wypowiedziało się w ankiecie. Ciekawe, wszak wierzącymi jesteśmy.....

Trudno odpowiedzieć na tak ogólne pytanie w kategoriach tak/nie. Moja odpowiedź: zależy. Każdy przypadek trzeba oceniać indywidualnie.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 21 paź 2013, 18:59

Ian pisze:Trudno odpowiedzieć na tak ogólne pytanie w kategoriach tak/nie


Troszkę mnie zbywasz, Ian. Pytanie nie było ogólne. Dotyczyło świadectwa tego co widzieliśmy na filmie. Tylko, moim zdaniem.

Ian pisze: zależy. Każdy przypadek trzeba oceniać indywidualnie.


Tu się zgodzę. Pojedziemy i zbadamy owoce tej ewangelii lub owoce jego życia.

Dla mnie brak odzewu na ten post jest niepokojący. Ilość wypowiadających się jest nierówna ilości tych co o pedofilii prawią (bez, oczywiście krytycznych uwag w tamtą stronę).

Myślę, że w milczeniu na temat tego filmu kryje się fakt, ze ludzie zapytani o swoją wiarę tracą poczucie pewności jej - w obliczu strachu przed osądzeniem w łatwowierstwo. Krytyka wiary wśród wierzących jest o wiele większa niż ze strony niewierzących...

Ale to moje gdybanie.
:zhm:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 paź 2013, 20:50

Myślę, że w milczeniu na temat tego filmu kryje się fakt, ze ludzie zapytani o swoją wiarę tracą poczucie pewności jej - w obliczu strachu przed osądzeniem w łatwowierstwo.

Masz sporo racji. :D
Ale ja się nie boję. Film mnie poruszył. Byłam bardzo zbudowana.
Gdy zobaczę coś "interesującego", zaczynam interesować się kaznodzieją, aby poznać jego nauczanie. Todd White jest teraz pierwszy na mojej liście. :D Jeżeli film przekazuje prawdę, to właśnie w ten sam sposób uzdrawiał Jezus. Krótko, zdecydowanie, z podziękowaniem Ojcu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 21 paź 2013, 21:42

kruszynka pisze:
Ian pisze:Trudno odpowiedzieć na tak ogólne pytanie w kategoriach tak/nie


Troszkę mnie zbywasz, Ian. Pytanie nie było ogólne. Dotyczyło świadectwa tego co widzieliśmy na filmie. Tylko, moim zdaniem.

Źle mnie zrozumiałaś. Nie odnosiłem się do Twojego postu. Napisałem, że pytanie z ankiety jest ogólne. Filmu nie oglądałem (nie wiem nawet o jaki film chodzi).


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 paź 2013, 00:19

Pytanie rzeczywiście przyznaję jest ogólne mimo że w wątku chodzi mi o Todda White, to jednak celowo dałem ogólne pytanie, bowiem takich kaznodziejów jest ostatnimi laty więcej jak np. Paul Washer, Tim Conway, Pastor Mark Driscoll inni po śmierci, którzy podobnie usługiwali jak np. Dawid Wilkerson, Derek Prince... i inni. Możecie wymienić i polecić tu innych w tym wątku zwłaszcza jeszcze żyjących i nadal usługujących, którzy waszym zdaniem rozszerzają królestwo Boże.... wymieniajcie tych również z Polski jakich znacie i chętnie słuchajcie bo czy czasy gwałtowników dla Królestwa minęły? Chyba nie.
Obyśmy tylko nie spierali się, o to o co spierali się cieleśni Koryntianie w 3 rozdziale 1 listu do Koryntian, mówiąc że są apollosowi, albo kefasowi, albo pawłowi.
Pamiętajmy, że jeden sieje po to aby drugi podlał, aby wzrost mógł dać Bóg.
Zdaję sobie też sprawę, że nie każdy zwiastuje idealnie wg. Biblii, ale również abyśmy wówczas nie panikowali, tropiąc na siłę zwiedzenia ale byli optymistycznie nastawieni jak Paweł:
"Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować się będę." List do Filipian 1:18.
"A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje przemocy i porywają (gr. αρπαζουσιν - harpazousin, takze zdobywają, chwytają) je ludzie niepowstrzymani."
(Ewangelia św. Mateusza 11:12)

Obrazek


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 paź 2013, 12:41

InChrist pisze:Pytanie rzeczywiście przyznaję jest ogólne mimo że w wątku chodzi mi o Todda White, to jednak celowo dałem ogólne pytanie, bowiem takich kaznodziejów jest ostatnimi laty więcej jak np. Paul Washer, Tim Conway, Pastor Mark Driscoll inni po śmierci, którzy podobnie usługiwali jak np. Dawid Wilkerson, Derek Prince... i inni. Możecie wymienić i polecić tu innych w tym wątku zwłaszcza jeszcze żyjących i nadal usługujących, którzy waszym zdaniem rozszerzają królestwo Boże.... wymieniajcie tych również z Polski jakich znacie i chętnie słuchajcie bo czy czasy gwałtowników dla Królestwa minęły? Chyba nie.
Obyśmy tylko nie spierali się, o to o co spierali się cieleśni Koryntianie w 3 rozdziale 1 listu do Koryntian, mówiąc że są apollosowi, albo kefasowi, albo pawłowi.
Pamiętajmy, że jeden sieje po to aby drugi podlał, aby wzrost mógł dać Bóg.
Zdaję sobie też sprawę, że nie każdy zwiastuje idealnie wg. Biblii, ale również abyśmy wówczas nie panikowali, tropiąc na siłę zwiedzenia ale byli optymistycznie nastawieni jak Paweł:
"Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować się będę." List do Filipian 1:18.
"A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje przemocy i porywają (gr. αρπαζουσιν - harpazousin, takze zdobywają, chwytają) je ludzie niepowstrzymani."
(Ewangelia św. Mateusza 11:12)



Czy masz na myśli że gwałtownicy dostają się do Królestwa (wdzierają się)? Bo to tłumaczenie trochę mnie zaintrygowało.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 23 paź 2013, 14:39

Chcę wierzyć pisze:
InChrist pisze:Pytanie rzeczywiście przyznaję jest ogólne mimo że w wątku chodzi mi o Todda White, to jednak celowo dałem ogólne pytanie, bowiem takich kaznodziejów jest ostatnimi laty więcej jak np. Paul Washer, Tim Conway, Pastor Mark Driscoll inni po śmierci, którzy podobnie usługiwali jak np. Dawid Wilkerson, Derek Prince... i inni. Możecie wymienić i polecić tu innych w tym wątku zwłaszcza jeszcze żyjących i nadal usługujących, którzy waszym zdaniem rozszerzają królestwo Boże.... wymieniajcie tych również z Polski jakich znacie i chętnie słuchajcie bo czy czasy gwałtowników dla Królestwa minęły? Chyba nie.
Obyśmy tylko nie spierali się, o to o co spierali się cieleśni Koryntianie w 3 rozdziale 1 listu do Koryntian, mówiąc że są apollosowi, albo kefasowi, albo pawłowi.
Pamiętajmy, że jeden sieje po to aby drugi podlał, aby wzrost mógł dać Bóg.
Zdaję sobie też sprawę, że nie każdy zwiastuje idealnie wg. Biblii, ale również abyśmy wówczas nie panikowali, tropiąc na siłę zwiedzenia ale byli optymistycznie nastawieni jak Paweł:
"Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować się będę." List do Filipian 1:18.
"A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje przemocy i porywają (gr. αρπαζουσιν - harpazousin, takze zdobywają, chwytają) je ludzie niepowstrzymani."
(Ewangelia św. Mateusza 11:12)



Czy masz na myśli że gwałtownicy dostają się do Królestwa (wdzierają się)? Bo to tłumaczenie trochę mnie zaintrygowało.

To tylko tłumaczenie mniej lub bardziej niedoskonałe. Miałem na myśli zaprowadzanie królestwa Bożego na ziemi, a nie eschatologiczną przyszłość w wieczności z Bogiem na którą owszem oczekiwać powinniśmy, ale pamiętajmy o tym co Jezus powiedział, że królestwo Boże jest już pośród nas:
"Królestwo Boże (gr. βασιλεια του θεου - basileia theou theou) wewnątrz (gr. εντος - entos, wewnątrz) was jest." Mt17:21


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
AntyReligious
Posty: 54
Rejestracja: 08 maja 2013, 17:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: AntyReligious » 19 lis 2013, 18:12

W filmie "Father of lights" można zobaczyć więcej usługi Todda White'a i bardziej Go poznać, jest też Jego wykład po polsku na Youtube. Nazywa się "Chrześcijaństwo a psychologia" (chociaż temat nie oddaje tego o czym jest wykład) jest niesamowity, polecam gorąco!! A co do samego Todda to jestem pod wielkim wrażeniem Tego co robi, jego wiary i otwartości do ludzi, usługuje uzdrowieniem gdzie może i kiedy może, wreszcie powrót do biblijnej ewangelizacji w mocy Ducha. :)


A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa!!
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 20 lis 2013, 12:28

Mi się owszem marzy uczestniczenie w przebudzeniu w mocy Ducha Świętego, które jest kontynuowane przez kaznodziejów, całe społeczności Kościołów, nas odrodzonych na nowo z Ducha Świętego, nie letnich i nie ulegających formalizmowi, ani słomianemu zapałowi. Więc mam nadzieję że i ten kaznodzieja będzie nadal płonął Bożym Duchem, dosięgając ile tylko można dusze. Takich Toddów White-ów potrzeba więcej. Dlatego cieszy mnie, że ponownie ruszyła w Polsce idea Marszu dla Jezusa, osób gorliwych dla Jezusa nie mogących powstrzymać w sobie tego ognia i życia, wychodząc na ulice ze swoim świadectwem o Żywym Bogu!
http://wyborcza.pl/1,126565,13935221,Ma ... ECIA_.html
Jednak nie modlę się o przebudzenie, ani nie oczekuję specjalnie na nie. Bowiem mamy po prostu kontynuować wykonywanie rozkazu jaki dał Jezus aby głosić ewangelię wszystkim narodom, bo wtedy nadejdzie koniec. To o co mamy się modlić i na co czekać to powtórne przyjście Pana Jezusa, wołając do Niego słowami ostatniej księgi Biblii - Przyjdź Panie Jezu! Czy dziś kościół tak potrafi wołać i tęsknić za Oblubieńcem. W końcu jesteśmy Jego Oblubienicą.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 gru 2013, 10:56

dzordan pisze:A z tym uzdrawianiem na ukicach to mysle ze tak podejsc do nieznajomej osoby i mowic o Jezusie i jeszce uzdrowic ...... WymGa przelamania sie. klucz do tego wg mnie jest na poczatku nagrania ze nie boi sie zranienia ,wysmiania , krytyki , odrzucenia i wstydu.

Nie obawia się tego, bo on już nie jest z tego świata. On patrzy na wszystko z punktu widzenia Królestwa Bożego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości